Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:10
Problemy skórne, znamiona
Autor Wiadomość
ciuciubabka

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 7
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 19:48   Problemy skórne, znamiona

Cześć, mam na skórze liczne znamiona, pieprzyki i parę wiszących brodawek. Podobno jest to oznaką choroby jelita grubego. No nie wiem, mam je od dzieciństwa i być może taki urok mojej urody, ale moje pytanie brzmi - czy można to usunąć/wyleczyć odpowiednią dietą? :-(
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 20:10   

Serwus!
Moja Żona na całym ciele ma przeróżne "kropeczki".
Nie mam dowodów, by sygnowały one coś złowrogiego.

Misiek??

Tomek

PS: Swego czasu spotkałam się z badaniem mówiącym o tym, że duża ilość znamion ma związek z telomerami (?), a te z kolei z długością zycia i młodym wyglądem:

www.twin-research.ac.uk/....ageing.0707.doc

http://www.discoveryartic...outh/Page1.html

http://scienceblogs.com/c...th_and_agin.php

Marishka
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 21, 2009 20:45   Re: Problemy skórne, znamiona

Molka napisał/a:
... natomiast wiszące brodawaki na pewno nie miałaś od dzieciństwa , to sprawa wirusowa (HPV)...

Molka przecież nie wszystkie brodawki są sprawą wirusową.
Najpewniej miałaś tzw. kurzajkę skoro zeszła po czosnku,a ciuciubabka pewnie mówi o zupełnie innej wiszącej brodawce,która za cholere by nie zeszła po nacieraniu czosnkiem,a wręcz przeciwnie,mogło by się to zacząć "babrać" potocznie mówiąc.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 21:02   

tzn. jakie inne przyczyny znasz? kurzajka to potoczna nazwa brodawczaka ludzkiego wywołanego hpv...w necie jest mnóstwo metod usunięcia tego jak widze...
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 21, 2009 21:19   

Z resztą ciuciubabka powinna była napisać brodawki w cudzysłowie,ponieważ tak naprawdę nie zna fachowej nazwy "tego czegoś" .Należałoby raczej iść do dermatologa,który by "to coś" zidentyfikował,oceniłby stan,powiedziałby,czy to stanowi jakieś zagrożenie itd.

Przede wszystkim my tutaj tych "brodawek" nie widzimy ,więc szkoda gadać ,czy to jest skutek HPV,czy nie.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 21:35   

Może to coś takiego:

http://www.webmd.com/skin...re-of-skin-tags

Marishka
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 21:37   

Iga "sraczki" rotawirusowe łapią przede wszystkim dzieci i to małe dzieci, u dorosłych bardzo rzadko....widzę że jesteś na bieżąco z moimi postami....w swojej 20 letniej pracy zawodowej nie spotkałam się z biegunka rotawirusową u dorosłego...

cyt."Molka przecież nie wszystkie brodawki są sprawą wirusową". zabrakło odpowiedzi na moje pytanie....

my nie widzimy brodawek ale skoro pisze że to brodawka to pozwoliłam sobie napisać czym mogła być spowodowana...

wykasuje tego posta cobyś mogła spać spokojnie...
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 21, 2009 21:46   

Molka napisał/a:
Iga "sraczki" rotawirusowe łapią przede wszystkim dzieci i to małe dzieci, u dorosłych bardzo rzadko....widzę że jesteś na bieżąco z moimi postami....w swojej 20 letniej pracy zawodowej nie spotkałam się z biegunka rotawirusową u dorosłego...

Co prawda to offtop,ale mylisz się,bo dorosłych również to "łapie",a może nie spotkałaś się z tym,bo dorośli rzadko chodzą z "tym" do labolatorium,a leczą się sami.
Nie schlebiaj sobie tym,że jestem na bierząco z Twoimi postami,po prostu już dawno to przeczytała ot co.


Cytat:
my nie widzimy brodawek ale skoro pisze że to brodawka to pozwoliłam sobie napisać czym mogła być spowodowana...

Właśnie.Nie widzimy,więc nie jesteśmy w stanie napisać od czego,co i jak.

Cytat:
wykasuje tego posta cobyś mogła spać spokojnie...

To ciekawe,bo nigdzie nie pisałam,że nie mogę spać spokojnie.
Czyżby projekcja?
 
     
ciuciubabka

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 7
Wysłany: Nie Cze 21, 2009 22:01   

No, mój błąd. Chodziło mi o to, co podała Marishka...
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
  Wysłany: Nie Cze 21, 2009 23:03   

ciuciubabka napisał/a:
No, mój błąd. Chodziło mi o to, co podała Marishka...


Takie cycuszki (od Marishki) :-D likwiduje sie sie skroplonym azotem. Odpadaja po dwoch tygodniach. Mialem robiony taki zabieg 4 tygodnie temu. Nie robic takiego zabiegu w czasie upalow. Moze zaczac sie "babrac".
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 21, 2009 23:19   

Kangur napisał/a:
Nie robic takiego zabiegu w czasie upalow. Moze zaczac sie "babrac".
a już na pewno nie wolno takich cycuszków-"brodawek" nacierać czosnkiem,czy w ogóle drażnić czymkolwiek.Najlepiej udać się z tym do dermatologa.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 22, 2009 00:13   

Molka napisał/a:

cyt."Molka przecież nie wszystkie brodawki są sprawą wirusową". zabrakło odpowiedzi na moje pytanie....
.

Molka przecież są też brodawki,których etiologia nie jest wirusowa(nie są zakaźne) i najlepiej nie nacierać brodawek,których się nie zna czosnkiem,ponieważ można sobie narobić krzywdy.
To,że Tobie znikła po czosnku nie znaczy,że ma zniknąć komukolwiek innemu,napewno miałaś brodawkę wirusową(może to była kurzajka) ,a dokładnie nie wiemy jaki rodzaj brodawek ma ciciubabka.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 08:37   

Zakażenia u dzieci starszych i u osób dorosłych występują rzadziej i przebiegają łagodniej lub bezobjawowo.
Najczęściej i najciężej chorują dzieci od 3 miesiąca do 3 lat.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Rotawirusy

cyt.Molka przecież są też brodawki,których etiologia nie jest wirusowa....
Iga a moze dla ciebie brodawka, pieprzyk, znamie to ta sama śpiewka....
co to za stwierdzenie przeciez są też....co to za argument..

jeśli chodzi o czosnek to przyznaje ci racje, lepiej nie radzić jeszcze zaszkodzi, w końcu od czego są doktory...? zadziałał u mnie impuls po prosty chciałam pomóc, bo przypomnialo mi sie że miałam tą brodawke bardzo długo ....a kangur ma racje można to usunąc azotem gdzie piszą o tym w necie....
 
     
ciuciubabka

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 7
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 09:23   

A co z takimi płaskimi, brązowymi plamkami? Nie wiem jak prawidłowo się nazywają - piegi czy pieprzyki? Mówi się, że powstają w wyniku nierównomiernie rozmieszczonego pigmentu w skórze. Czy 'super naturalna surowa dieta' jest w stanie to usunąć? Pytam z ciekawości, nie zamierzam oczywiście tego dermatologicznie usuwać, bo mam tego dziesiątki na całym ciele, więc byłoby to bez sensu...
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 09:28   

ciuciubabka napisał/a:
Czy 'super naturalna surowa dieta' jest w stanie to usunąć?

a to już praktyka Ci pokaże
bez względu na to, czy to usunie czy nie i tak warto na nią przejść
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
ciuciubabka

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 7
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 09:44   

Na pewno przejdę, ale może ktoś opowie jak zmienił się jego wygląd zewnętrzny pod wpływem takiej diety? :-)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 09:48   

ciuciubabka napisał/a:
Na pewno przejdę, ale może ktoś opowie jak zmienił się jego wygląd zewnętrzny pod wpływem takiej diety? :-)

ja jestem na rawpaleodiet
wygląd mam raczej taki sam, czyli dobry
to znaczy zmieniam się, po lat mi przybywa i normalne jest, że 5 lat temu wyglądałem troszkę inaczej niż teraz ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
ciuciubabka

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 7
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 09:55   

No tak. ;) Mam na myśli wygląd skóry, bo zmiana rysów twarzy nie jest raczej możliwa na żadnej diecie. :D
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 22, 2009 09:57   

Molka napisał/a:

cyt.Molka przecież są też brodawki,których etiologia nie jest wirusowa....
Iga a moze dla ciebie brodawka, pieprzyk, znamie to ta sama śpiewka....
co to za stwierdzenie przeciez są też....co to za argument..

:faint:
Mam taką jedną brodawkę,z którą byłam u dermatologa,kilka lat temu .
Pani dermatolog nazwała to brodawką i powiedziała,że jej etiologia nie jest wirusowa ,więcej nic nie powiedziała i nie kazała tego drażnić,drapać itd.

I jeszcze taki cytat z netu -"Brodawki są małymi półkulistymi tworami na skórze o konsystencji mniej lub bardziej twardej, które dzielimy na brodawki zwykłe (pospolicie nazywane kurzajkami), pochodzenia wirusowego, i brodawki łojotokowe, których pochodzenie nie jest znane, jednak nie wirusowe, gdyż nie są zakaźne.

Może podzwoń po dermatologach i się popytaj,czy wszystkie brodawki mają etiologię wirusową zamiast wiedzę czerpać z wikipedii .
Ostatnio zmieniony przez Iga Pon Cze 22, 2009 09:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 09:58   

ciuciubabka napisał/a:
No tak. ;) Mam na myśli wygląd skóry, bo zmiana rysów twarzy nie jest raczej możliwa na żadnej diecie. :D

ale on zależy od szeregu różnych czynników
moja jest ładnie opalona, zdrowa i taka mi odpowiada :)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
ciuciubabka

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 7
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 10:01   

To gratulować :-) A przed zmianą żywienia też taka była?
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 14:25   

ciuciubabka napisał/a:
To gratulować :-) A przed zmianą żywienia też taka była?

przed low-carbem czy przed rawpaleo? wiesz parę ładnych lat temu miałem trochę pryszczy i tego typu rzeczy, ale ciężko powiedzieć, czy to tylko za sprawą żywienia już ich nie mam, czy też ze względu na szereg innych czynników, jak to, że jestem starszy, nie tankuję już tak alkoholu ;) , dbam o sen, częściej goszczę na łonie przyrody, itd. itd.
zbadanie które akurat zmienne i w jakim stopniu miały wpływ na wygląd mojej obecnej twarzy jest po prostu niemożliwe i specjalnie mnie to nie interesuje
musiałabyś się zwrócić do osoby mocno zdegenerowanej na twarzy, która jedyne co by zmieniła do żywienie i wtedy sprawdzić jego wpływ
najlepiej jak pójdziesz po całości i każdą sferę zmienisz na możliwie optymalną, a więc żywienie, sen zgodnie z rytmem dnia, wystawianie się na światło słoneczne, jak najczęstszy kontakt z naturą, naturalna rozsądna aktywność fizyczna, unikanie cywilizacyjnych syfów, leków, antybiotyków, szczepionek, itd. itd.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 20:24   

Cera poprawia się na LC. Głównie dlatego, że drastycznie spada udział chemii i prostych węglowodanów w jedzeniu. Obecnie kobiety po okresie dojrzewania mają problemy z cerą, cellulit itp. Mama mówiła mi, że 30 lat temu grube dziewczyny nie miały cellulitu lecz gładką skórę. Teraz jest tyle shitów w jedzeniu, że nawet niektóre chude dziewczyny mają cellulit :mad:
 
     
Jaro


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 258
Wysłany: Pon Cze 22, 2009 22:54   

Usunąć laserem i tyle, nieco drogie i czasem trochę odrośnie, ale to super metoda. Sam usunąłem masę świństwa ze skóry tą metodą, resztę wypaliłem kwasem azotowym lub formaliną, a niektóre parchy wyciąłem nożyczkami do paznokci - w ostatnim przypadku najmniejsze blizny i zero odrostów. To co pozostało usunąłem B.S.M. szkoda, że tak późno o tej zasługującej na milion nagród Nobla metodzie się dowiedziałem...
 
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 23, 2009 06:43   

profity zbiera się dopiero wtedy, jak się jest starszym i nie ma się już tych zasobów z lat młodości - jakoś po 40 roku życia będzie widać wyraźne różnice pomiędzy tymi, którzy zainwestowali w zdrowie a tymi, którzy nie (pomijam tu osoby o świetnej genetyce i wysokiej wartości biologicznej, które nawet na bułach z dżemem mogą wtedy jeszcze dobrze wyglądać i dobre mieć zdrowie)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
ciuciubabka

Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 7
Wysłany: Czw Cze 25, 2009 07:43   

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj. :) Mój dobry znajomy ma taki problem, że ma pełno krostek na ramionach, fachowo nazywa się to nadmierne rogowacenie naskórka. Miał ktoś podobny problem i może coś poradzić?
 
     
maslowska

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 98
Wysłany: Nie Maj 26, 2019 10:10   

Ja usuwałam za pomoca lasera :)
 
     
alamakota

Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 20
Wysłany: Pią Sty 31, 2020 13:48   

Na różne zmiany skórne typu trądzik, przebarwienia, a nawet blizny, warto zastosować laser. Daje naprawdę świetne efekty. Ja chodziłam na laserowe zabiegi do pana Bartosza do Vici Clinic w Krakowie. Jestem bardzo zadowolona.
 
     
Rito 

Dołączył: 03 Wrz 2019
Posty: 5
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob Lut 29, 2020 19:27   

Witam. Jeśli chodzi o cellulit to co sądzicie o piciu herbat typu yerba mate? Czy waszym zdaniem może to pomóc w walce z cellulitem? Tak swoją drogą herbata yerba ma jeszcze wiele innych właściwości i tak czy siak zamierzam ją zamówić. Co możecie powiedzieć o sklepie https://argentynalimited.pl ? Zamawiał ktoś z tej strony?
Ostatnio zmieniony przez Rito Sob Lut 29, 2020 19:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Olgańka

Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Szczecin
Wysłany: Czw Cze 18, 2020 10:28   

Wątpię by picie czegokolwiek miało jakiś wpływ tzn. pomóc w walce z cellulitem. Dieta, sport, może jakieś masaże jeszcze i wytrwałość - to z pewnością będzie pomocne w pozbyciu się cellulitu.
 
     
patka

Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 16
Wysłany: Pią Mar 05, 2021 08:18   

Słuchajcie, a czy ktoś z was ma problem z kaszakami? U mnie ostatnio się kilka pojawiło, a po czasie - jeszcze więcej. Tyle dobrze, że w sieci znalazłam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania https://www.zdrowy-styl-z...yc-sie-kaszakow i dowiedzialam się, jak się ich pozbyć raz na zawsze.
 
     
shilka

Dołączył: 25 Maj 2021
Posty: 1
Wysłany: Wto Maj 25, 2021 18:37   

Wydaje mi się, że najbardziej optymalną opcją będzie pójście na zabieg w komorze hiperbarycznej. Tlenoterapia wspomaga regenerację komórek, więc skóra wygląda po niej lepiej, zdrowiej, wszelkie blizny czy przebarwienia goją się szybciej. W dodatku zabieg wspomaga też cały organizm, ponieważ terapia tlenem bardzo dobrze wpływa na samopoczucie i poprawia kondycję organizmu. Polecam Ci gabinet OXYMED w Rybniku, do którego sama regularnie chodzę na tlenoterapię - to bardzo przyjemny zabieg, a efekty są naprawdę odczuwalne - nie tylko wyglądam zdrowiej, ale też czuję się o wiele lepiej. :)
Ostatnio zmieniony przez shilka Wto Maj 25, 2021 18:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved