Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Offtop z tematu "Owoce - suszone i świeże"
Autor Wiadomość
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 11:37   

dario_ronin napisał/a:
...Kilogram czereśni to nie tak dużo , łatwo przesadzić , a słodkie są ...

Darek ale jestes uparty! 8-)
To mi sie bardzo spodobalo! Jak jednak widzisz, konkretnej odpowiedzi
nie uswiadczyles! Mam na mysli taka z uzasadnieniem biochemiczno-fizjologicznym. 8-)

I teraz wyobraz sobie jaki to bedzie mialo wplyw na twoje zdrowie i dlugosc zycia,
oczywiscie mam na mysli te niewiedze i dalsze z "koniecznosci" eksperymenty
w ciemno! :razz:

To jest wlasnie taki moment gdzie wieko Twojej "trumny" zareaguje beznamietnie! :razz:

A wszystkiego mozna uniknac jesli zainwestowalo sie "czas w nauke"
lub "kupilo czas nauki za pieniadze".!

Oczywiscie druga opcja jest "tansza i zdrowsza"! 8-)
.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 11:41   

:hah: :hah: :hah:
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 12:13   

grizzly napisał/a:
dario_ronin napisał/a:
...Kilogram czereśni to nie tak dużo , łatwo przesadzić , a słodkie są ...

Darek ale jestes uparty! 8-)
To mi sie bardzo spodobalo! Jak jednak widzisz, konkretnej odpowiedzi
nie uswiadczyles! Mam na mysli taka z uzasadnieniem biochemiczno-fizjologicznym. 8-)

I teraz wyobraz sobie jaki to bedzie mialo wplyw na twoje zdrowie i dlugosc zycia,
oczywiscie mam na mysli te niewiedze i dalsze z "koniecznosci" eksperymenty
w ciemno! :razz:

To jest wlasnie taki moment gdzie wieko Twojej "trumny" zareaguje beznamietnie! :razz:

A wszystkiego mozna uniknac jesli zainwestowalo sie "czas w nauke"
lub "kupilo czas nauki za pieniadze".!

ja Ciebie doskonale rozumiem , napisz gdzie przyjmujesz i za ile , zacznę oszczędzać ;-)

Oczywiscie druga opcja jest "tansza i zdrowsza"! 8-)
.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 14:26   

Molka napisał/a:
...Czyli duże spożycie fruktozy może mieć niebagatelny wpływa na rozwój otyłosci i wzrost poziomu cholesterolu...

Jest jeszcze "bardzo straszne i okropnie wstretne" pytanie? :razz:

Co zrobic? Czy moze tluszczyku pojesc tak ze 2 lub 3 razy wiecej,
no i jaki to wszystko (pojedzenie lub nie) bedzie mialo wplyw na
"opadajace realnie wieko trumny"? 8-) :hihi:

A nekrobiznes siedzi i "trumienki pucuje" :hah:
A "planktonik" chetnie ten biznes sponsoruje!

No i co? Wymiekamy? 8-) :hihi:
(To nie do Ciebie Molka!!!)
.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 14:52   

Molka napisał/a:
...a najlepiej nie łazić po drzewach to i problemu nie będzie :hah:..

A tak sobie "posapac" i "powzdychac" z "czeresienkami" w ustach? :viva: :hah: :hihi:
Albo na ten przyklad "paszczu" ku "jabluszkom" zblizyc
nie pomne o "poziomce"? :viva: :hah: :hihi:
.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 15:00   

grizzly napisał/a:

A tak sobie "posapac" i "powzdychac" z "czeresienkami" w ustach? :viva: :hah: :hihi:
Albo na ten przyklad "paszczu" ku "jabluszkom" zblizyc
nie pomne o "poziomce"? :viva: :hah: :hihi:
.


:hah: :hah: Ty to miśku wiesz co dobre... :hah: :hah:
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 15:17   

grizzly , nie wymiękam

ale zdarza mi się zbłądzić , tobie Nie ?

nie wiem czy jestem plankton czy elita , ale cały czas się uczę , od mądrzejszych oczywiście i chętnie

może wieko powstrzymam nawet :-) Dar


A , i dziękuję wszystkim za wypowiedzi
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 15:39   

dario_ronin napisał/a:
...ale cały czas się uczę ,
od mądrzejszych oczywiście i chętnie
może wieko powstrzymam nawet...

Jesli mozemy to uczmy sie! Ale od najlepszych, jak wspomniales! 8-)

Jednak predzej czy pozniej skazani jestesmy na "kompromisy"
dlatego tak wspanialym rozwiazaniem jest:
"kupowanie czasu koniecznego do nauki"
od najlepszych oczywiscie, tak jak czyni to "ELITA"! 8-)
.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 16:26   

Violka, dlatego:

- albo odżywianie się jest drugorzędne, a sukces gwarantuje zjadanie wedle potrzeb energetycznych i wypalanie nadmiarów energii poprzez regularny ruch

- albo genetyka ma priorytet

- albo "life force" jest tak mocna, że nie ma mowy o wystąpieniu autoagresywnego schorzenia

- albo wszystko naraz

Przykłady osób żyjących bardzo długo mimo złego żywienia się lub braku ruchu, stawiają mój system myślenia w sytuacji "no way out"! Jak wytłumaczyć, skąd się bierze długowieczność ludzi żyjących zupełnie bez zasad kierujących tzw. zdrowiem?

Tomek
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 16:37   

M i T napisał/a:
Jak wytłumaczyć, skąd się bierze długowieczność ludzi żyjących zupełnie bez zasad kierujących tzw. zdrowiem?

Tomek

Po prostu ci ludzie są jak John McLayne -są niezniszczalni i mają w d***e wszelkie zasady .
Przykład moich dwóch sąsiadek -jedna 80 lat,a druga 90 lat obie palą fajki i sobie piją piwko,a wręcz nadużywają tego piwa :hihi:
Moja Babcia tez skończy niebawem 86 lat,nie bierze żadnych leków,czasem napije się też piwa- chyba tak ludzie w podeszłym wieku mają :hihi:
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 17:53   

Iga napisał/a:

Patrzę na ludzi ,obserwuję.Jeden unika wszystkich złych używek i zachoruje.Drugi zajada się "śmieciami" i żyje długo w zdrowiu .Zatem ,gdzie jest tak naprawdę klucz? Czy ktoś wie?


Racjonalnie rzecz biorąc, klucz jest w żywieniu i stylu życia matki danego osobnika (solaryzacja, samopoczucie, rodzenie wiosną gdy natura pomaga itd). Liczy się też jej wartość biologiczna.

Natomiast ludzie od diagnostyki reinkarnacyjnej by powiedzieli, że klucz jest już w duszy dziecka mającego się narodzić. Dusza wybiera sobie rodziców o podobnych cechach i skłonnościach jakie sama posiadała w poprzednich egzystencjach. :medit:
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 18:28   

Waldek B napisał/a:
...Racjonalnie rzecz biorąc, klucz jest w ...

W fazie "przedkopulacyjnej" bo po to juz "po PTOKACH" :hah: :hihi:
.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 19:04   

Waldek B napisał/a:

Racjonalnie rzecz biorąc, klucz jest w żywieniu i stylu życia matki danego osobnika (solaryzacja, samopoczucie, rodzenie wiosną gdy natura pomaga itd). Liczy się też jej wartość biologiczna.

Czy matka jest w stanie zmienić swoje DNA w przeciągu kilku mies. np.?
Raczej nie. A przecież to ona przekazuje połowę genów swojemu potomstwu,drugą połowę ojciec -czyli ojca również bierzemy pod lupę 8-)
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 19:37   

Iga napisał/a:
Waldek B napisał/a:

Racjonalnie rzecz biorac, klucz jest w zywieniu i stylu zycia matki danego osobnika (solaryzacja, samopoczucie, rodzenie wiosna gdy natura pomaga itd). Liczy sie tez jej wartosc biologiczna.

Czy matka jest w stanie zmienic swoje DNA w przeciagu kilku mies. np.?
Raczej nie. A przeciez to ona przekazuje polowe genow swojemu potomstwu,druga polowe ojciec -czyli ojca rowniez bierzemy pod lupe 8-)


Iga, poczytaj sobie o nutrigenomice, poczytaj sobie Westona, poczytaj o eksperymencie Potengera..
W skrocie: geny sa pewnym przepisem, ale by zrealizowac dany przepis potrzebne sa konkretne skladniki i okolicznosci. (tak jak w kulinariach...)
Tak wiec zywienie i styl zycia matki wplyywa na cechy przekazane przez obojga rodzicow - to od tego zalezy czy potencjal zapisany w genach ujawni sie w pelni.

Od tego zalezy tez czy osobnik bedzie mial nie w pelni rozwinieta szczeke, krzywe zeby, wady wzroku, alergie, slabe kosci, tendencje do krzywego kregoslupa itd.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 19:39   

Iga napisał/a:
Waldek B napisał/a:

Racjonalnie rzecz biorac, klucz jest w zywieniu i stylu zycia matki danego osobnika (solaryzacja, samopoczucie, rodzenie wiosna gdy natura pomaga itd). Liczy sie tez jej wartosc biologiczna.

Czy matka jest w stanie zmienic swoje DNA w przeciagu kilku mies. np.?
Raczej nie. A przeciez to ona przekazuje polowe genow swojemu potomstwu,druga polowe ojciec -czyli ojca rowniez bierzemy pod lupe 8-)


Swoja droga wstyd, ze tu na tym forum - i to jeszze w najbardziej oswieconym dziale - piszesz takie herezje!
Nawet jesli mialto byc zart - a domyslam sie ze taka bedzie linia obrony - to wstyd bez 2 zdan!!
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 19:41   

zenon napisał/a:
Od tego zalezy tez czy osobnik bedzie mial nie w pelni rozwinieta szczeke, krzywe zeby, wady wzroku, alergie, slabe kosci, tendencje do krzywego kregoslupa itd.


Alergia nie jest chorobą genetyczną.

Marishka
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 19:51   

M i T napisał/a:
zenon napisał/a:
Od tego zalezy tez czy osobnik bedzie mial nie w pelni rozwinieta szczeke, krzywe zeby, wady wzroku, alergie, slabe kosci, tendencje do krzywego kregoslupa itd.


Alergia nie jest choroba genetyczna.

Marishka


I co z tego?
A napisalem ze jest?
No ok, ujalem to nieprecyzyjnie. Chodzi o to, ze pozniejsze alergie u dziecka moze powodowac zywienie i styl zycia matki w okresie prenatalnym, rodzaj porodu i zywienie dziecka we wczesnym okresie.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 19:59   

I to z tego Zenon, że coś Cie nieźle wkurzyło. Ale edit: (przepraszam Zenon za to spokojnie) "spokojnie", wcale nie musisz wisieć jak marionetka na błędach swoich rodziców. Od Ciebie wiele zależy 8-)

Możesz wystartować już dzisiaj !

ps: Kwadratowa szczęka to nie jest w pełni rozwinięta szczęka, to jeden z jej rodzajów.
Widzisz, podzielono ludy ze względu na budowę. Są różne głowy, szczęki, kończyny, długości szyi, tułowia itd.

Tomek
Ostatnio zmieniony przez M i T Sob Cze 13, 2009 20:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 20:09   

Nie napisalem nic nigdzie o kwadratowej szczece, a juz tymbardziej o tym, ze jest to jedyny ksztalt prawidlowo rozwinietej szczeki.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 20:11   

ps. nie napisalem i nie napisze, ze ty napisales, ze ja napisalem, ze kwadratowa szczeka jest jedynym slusznym ksztaltem prawidlowo rozwinietej szczeki.

Tak pro forma. 8)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 20:16   

M i T napisał/a:

Alergia nie jest chorobą genetyczną.

Marishka

A tymbardziej tendecje do krzywienia kręgosłupa :hihi:
M i T napisał/a:
I to z tego Zenon, że coś Cie nieźle wkurzyło. Ale spokojnie, wcale nie musisz wisieć jak marionetka na błędach swoich rodziców. Od Ciebie wiele zależy 8-)

Możesz wystartować już dzisiaj !

Tomek

10/10 :hah:
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 20:18   

gdzies czytałam tutaj o kwadratowaej szczęce o ile pamiętam to było to w wątku o umięśnionych kobietach, ktoś napisał że taka szczęka u kobiety to jego typ....jeśli chodzi o urodę...ale nie pamietam któż to był... :hihi:
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 20:46   

zenon napisał/a:

Swoja droga wstyd, ze tu na tym forum - i to jeszze w najbardziej oswieconym dziale - piszesz takie herezje!
Nawet jesli mialto byc zart - a domyslam sie ze taka bedzie linia obrony - to wstyd bez 2 zdan!!

Nie wierzę,że aż tak Ciebie wkurzyłam Zenonie ,ze używasz tych wszystkich wykrzykników itd.Wykrzykujesz "wstyd","wstyd" -to jest klasyczny przypadek ,kiedy swoją złość zamiast przerzucać na adekwatne osoby,to przerzuca się na kozła ofiarnego.Przecież ja nie odpowiadam za Twój genotyp ;-(
Dobrze,że nie jesteśmy w realu ,bo pewnie potraktowałbyś mnie podobnie jak ten policjant potraktował tą babcie ;-(

Dla zrozumienia istoty rzeczy polecam książkę,którą z kolei poleciła Marishka ;
M i T napisał/a:

http://www.geocities.com/...1/books/carter/
Marishka

Myślę,że każdy powinien ją przeczytać ,uniknęlibyśmy wtedy niepotrzebnych reakcji :)
Miałeś prawo tak zareagować,ale Twa reakcja była nieadekwatna do sytuacji.Użyłeś "ostrego narzędzia" .Jak to ktoś powiedział u Tarantino ;"Kto walczy nożem ,ginie od kul" :hihi:
Ostatnio zmieniony przez Iga Sob Cze 13, 2009 20:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 20:56   

Iga, czy jak ja np pisze EKSKOMUNIKA! (nie dosc ze z wykrzyknikiem, to jeszcze wielkimi literami) to bierzesz to na serio?

Wez sie ogarnij i przestan trollowac.

ps.
Nie odpisuj bo i tak to usune!!! (zart. Jezeli chcesz moge wypowiedzi zartobliwe oznaczac jakims kolorem, tak byc mogla sie orientowac w moich postach. Co powiesz na kursywe)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 21:05   

zenon napisał/a:

Wez sie ogarnij i przestan trollowac.

Zenonie przestań umniejszać,ok? Ileż to razy sam trollowałeś -to co teraz stosujesz nazywa się projekcją.
BTW.Zabolała Ciebie ta genetyka? Tak jak napisałam :NIE ODPOWIADAM ZA TWÓJ GENOTYP-rozumiesz? I zejdź ze mnie .
zenon napisał/a:
Iga, czy jak ja np pisze EKSKOMUNIKA! (nie dosc ze z wykrzyknikiem, to jeszcze wielkimi literami) to bierzesz to na serio?

No proszę jaka manipulacja.Najpierw umniejszanie,a później pisanie,że to żart .Napisz jeszcze,że nie znam się na żartach ,tylko wszystko biorę na serio,a Ty taki dobry ,tylko sobie żartowałeś-ależ klasyczny przykład umniejszania-wręcz książkowy :) ))
Ostatnio zmieniony przez Iga Sob Cze 13, 2009 21:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 21:09   

zenon napisał/a:
Wez sie ogarnij i przestan trollowac.


Ciekawe, że nie apelowałeś w podobny sposób w przypadku wybitnie trollowych postów innych osób...

Marishka
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 21:35   

M i T napisał/a:
zenon napisał/a:
Wez sie ogarnij i przestan trollowac.


Ciekawe, że nie apelowałeś w podobny sposób w przypadku wybitnie trollowych postów innych osób...

Marishka


Ale dalas sie "podpuscic" !!! :shock:
Jak znam Edyte to teraz "umiera" ze smiechu!!! :hah: :hihi:

Przecie Ona zartuje! Wiem ze kocha Zenona tak jak ja! 8-)
.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 21:39   

Nieprawda grizzly. Nie pękam ze śmiechu,ani nie płaczę,jestem spokojna :) A to dzięki miedzy innymi Marishce i sobie na pewno również :)
A ten link do tej książki podesłany przez Marishkę był strzałem w 10 -dzięki w sumie tej książce potrafię nazwać to, czego do tej pory nie potrafiłam :)
PS.Dzięki Marishko :)

PS2.Jestem przekonana grizzly,ze Tobie ta lektura też by się przydała :)
Ostatnio zmieniony przez Iga Sob Cze 13, 2009 21:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 21:51   

Iga napisał/a:
...PS2.Jestem przekonana grizzly,ze Tobie ta lektura też by się przydała :)...

Nie zaprzeczam! Wygodniej mi jednak "uznac MiT" za autorytet i
poprostu placic im za "zainwestowany" prze Nich czas w edukacje psychologiczna.

Ja tam wole sie zajmowac "opadajacym wiekiem trumny"
od strony biochemiczno-fizjologicznej! :viva: 8-)
.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 22:12   

Iga napisał/a:
[Zabolala Ciebie ta genetyka? Tak jak napisalam :NIE ODPOWIADAM ZA TWOJ GENOTYP-rozumiesz? ...

Cytat:

...No prosze jaka manipulacja...
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 13, 2009 22:21   

A jednak 8-)
Geny górą ! Trzeba unikać kancerogenów,tylko nie wiemy co jest dla nas kancerogenne ;-(
Dlatego ważna jest zróżnicowana dieta :hihi: (nie licząc tych kancerogenów poza odżywianiem) :)
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 08:42   

Zapewne NIEZLICZONA masa rzeczy jest/może być kancerogenna lub tworzyć kancerogenne kombinacje, zwłaszcza dzisiaj. Ale to aby poznać je wszystkie jest akurat nieco mniej istotne, niesposób zresztą.

Najważniejsze jest aby:

1. uszczelnić śluzówkę przewodu pokarmowego i oddechowego.

2. nie blokować lekami i jedzeniem samooczyszczania organizmu gdy ono następuje.

3. unikać ewidentnie kancerogennych rzeczy (plastiki, teflon, azbest, margaryny, sztuczne światło, toksyczne hormony wytwarzane przez ogranizm pozbawiony snu zgodnego z naturą, autodestrukcyjne myśli itd).

Organizm wie sam co jest toksyną i potrafi wydalać owe toksyny za pomocą chorób zakaznych, infekcji, gorączki, przez skórę, wypryski etc. Pod warunkiem, że mu nie przeszkadzamy.

Jeszcze coś na temat kancerogenów... > http://wolnemedia.net/?p=14892
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 14, 2009 10:09   

Waldek B napisał/a:
Jeszcze coś na temat kancerogenów... > http://wolnemedia.net/?p=14892

Skoro te substancje są kancerogenne to dlaczego są dodawane do pożywienia?
Nie wydaje się Wam,że to może być umyślnie wycelowane w słabe organizmy ,żeby je wyeliminować? Zauważmy,że nie u wszystkich szczurów na ,których przeprowadzano doświadczenia , zanotowano zachorowania na nowotwory.Były zapewne osobniki niewrażliwe na te substancje,tak jak i wśród ludzi (vide znów palacze).
Może ta cała nowoczesna żywność,to mechanizm doskonalenia gatunku ?

Po drugie dawniej nie było tej całej chemii,a tylko tzw. zdrowa żywność,a jednak ludzie chorowali na raka.No nie czarujmy się,przecież rak nie powstał w ostatnich 20 latach.On był,jest i zapewne będzie.


Wspomniana solaryzacja również jest kancerogenna .

Cytat z filmu,który właśnie oglądam ;"Wilki zabijają słabe osobniki,dzięki temu bizony są zdrowasze i silniejesze" -tzw. naturalna selekcja.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 11:04   

Mamy pewne fakty: ludzie sami sie degeneruja, sami sie truja (szkodliwe dodatki do zywnosci).

To sa fakty.

Teraz interpretacja tych faktow.
Negatywna bylaby gdyby zakladala czyjas zla wole, jakas celowosc.
Ja zakladam "pozytywna" a w zasadzie mniej negatywna interpretacje.
Wg mnie to wynika z ludzkiej glupoty.

Taki chodowca ktory trzyma je w klatkach w hangarze, daje im sztuczna karme i antybiotyki nie mysli o tym ze komus tym w dluzszej perspektywie zaszkodzi. Taki facet mysli o zysku, ze dzieki temu zarobi 13 groszy wiecej na kazdym jajku, niz gdyby kury byly na wolnym wybiegu.
Tak samo producenci jogurcikow, wedlinek, chlebka i wszystkiego innego.
Kazdy mysli o wlasnej , o wlasnym zysku.

To jest wg mnie przyczyna globalnego problemu.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 11:08   

Cytat:
Skoro te substancje są kancerogenne to dlaczego są dodawane do pożywienia?
Nie wydaje się Wam,że to może być umyślnie wycelowane w słabe organizmy ,żeby je wyeliminować?


Bzdurka. Przyczyny są prozaiczne. Żywność moze dzięki mim dłuzej leżeć w markiecie. Jest smaczniejsza, mocniej uzaleznia. Więcej można jej sprzedać. Thats all.

Cytat:
Może ta cała nowoczesna żywność,to mechanizm doskonalenia gatunku ?


:faint: Odwrotnie, odwrotnie.

Cytat:
Po drugie dawniej nie było tej całej chemii,a tylko tzw. zdrowa żywność,a jednak ludzie chorowali na raka.No nie czarujmy się,przecież rak nie powstał w ostatnich 20 latach.On był,jest i zapewne będzie.


Owszem, rak był zawsze, tak samo zawsze były toksyny i ludzie nie mający możliwości oczyszczenia organizmu, przejadający się (vide odcinki Supresizers o diecie z XVI wieku), zdrowi dzicy zatruci trującym grzybem, oparami z wulkanu itd. Ale nowotwory nigdy nie istniały w takiej ilości jak teraz. W "Lights Out" było o tym jak lawinowo wzrosła ilość nowotworów po wprowadzeniu antybiotyków i nieograniczonego dostępu do sztucznego światła.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 14, 2009 11:31   

Waldek B napisał/a:
... W "Lights Out" było o tym jak lawinowo wzrosła ilość nowotworów po wprowadzeniu antybiotyków ...

No oczywiście ...wzrosła,ale dlatego,że dzięki antybiotykom ludzie nie umierali na choroby powodowane przez zjadliwe bakterie. Nie ma rozwiązań idealnych ."Coś" ratuje życie,a jednocześnie je "zabija".

"W Lights Out" ...w Biblii też wiele rzeczy pisze....W Wyborczej też piszą i wszędzie gdzieś coś piszą,tylko to jest napisane przez ludzi,którzy nie są nieomylni ,a ich teorie ,które teraz mogą wydawać się prawdziwe,za parę dziesięcioleci mogą być totalną bzdurą,jak bzdurą byla teoria płaskiej ziemi .

Cytat:
... lawinowo wzrosła ilość nowotworów po wprowadzeniu antybiotyków ...

Ale spadła za to umieralność na choroby bakteryjne .Zakażenia pooperacyjne mogły być leczone antybiotykami,w wielu przypadkach bez antybiotyków kończyły się one śmiercią.Toteż nie ma co pierniczyć,że antybiotyki sa takie "be" .
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 14, 2009 13:13   

Iga napisał/a:
...Toteż nie ma co pierniczyć,że antybiotyki sa takie "be" ...

Super-swieta racj!!! 8-)
Amen
.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 14:01   

Cytat:
Toteż nie ma co pierniczyć,że antybiotyki sa takie "be" .


Nikt nie "pierniczy" że antybiotyki czy sztuczne światło są "be". "Be" jest ich nadużywanie.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 14:13   

Waldek B napisał/a:
W "Lights Out" było o tym jak lawinowo wzrosła ilość nowotworów po wprowadzeniu antybiotyków i nieograniczonego dostępu do sztucznego światła.


No proszę! A w innych "bibliach" inne "autorytety" twierdzą, że lawinowo wzrosła ilość nowotworów po wprowadzeniu rafinacji cukru, ryżu i mąki.

Marishka
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 14, 2009 14:35   

Otóż to Marishka.Każdy "natchniony" coś napisze w swojej "biblii" i takich nieomylnych ksiąg" są miliony.Wazne jest przy czytaniu takich prawd objawionych nie rezygnować z samodzielnego myslenia ,slepo wierząc każdemu słowu jakiegoś "mistrza".
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 14:36   

M i T napisał/a:
Waldek B napisał/a:
W "Lights Out" było o tym jak lawinowo wzrosła ilość nowotworów po wprowadzeniu antybiotyków i nieograniczonego dostępu do sztucznego światła.


No proszę! A w innych "bibliach" inne "autorytety" twierdzą, że lawinowo wzrosła ilość nowotworów po wprowadzeniu rafinacji cukru, ryżu i mąki.

Marishka


a także konserwantów, technologii spalinowej i plastików...
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 14:41   

Iga napisał/a:
...Wazne jest przy czytaniu takich prawd objawionych nie rezygnowac z samodzielnego myslenia....


Najpierw to trzeba taka ksiazke wziac do reki i przeczytac.. :hah:
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 14, 2009 14:50   

A potem jeszcze samodzielnie myśleć przy czytaniu,z czym większosc ma problem :) bo wiadomo...mistrz to mistrz :hihi:
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 14:54   

Wiekszosc - kto na przyklad?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 14, 2009 15:08   

Iga napisał/a:
...mistrz to mistrz...

Wazne zeby nie mylic "Mistrza" z "moczem" 8-)
Jak juz ma sie takie(dostateczne) predyspozycje to jest szansa
na znalezienie "Wartosciowego Mistrza". 8-)

Kazdy moze miec tylko takiego "Mistrza"
na jaki mu jego rozum pozwoli! :hihi:

Dlatego jest tak duzo "mistrzow moczopijow" :hah: :hihi:
no i Hamerykanskich "ajonusow" 8-)
.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 15:30   

w serialu "Na dobre i złe" maja gronkowca złocistego na oddziale....i tak są zdziwieni jakby co najmniej dżume znaleźli... :hah: nie wiem chyba chcą pokazać ludziom iż gronkowiec to baaardzo sporadyczna sprawa w szpitalu....i nawet informują pacjenta że zaraził się w szpitalu.... :hah: jedno kłamstwo to to że występuje on niezwykle rzadko, a drugie że tak po prostu mówią o tym pacjentowi...ten serial to istna komedia...
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 15:38   

To prawda, szczegolnie w zderzeniu z rzeczywistoscia..
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 16:24   

Cytat:
Dlatego jest tak duzo "mistrzow moczopijow"


Jak to faktycznie jest z tym moczem ?? Skąd tyle praktyk leczniczych z jego użyciem w rożnych częściach świata? Czy ktoś z forumowiczów testował i się orientuje w temacie ? A może przeprowadzano jakieś badania naukowo-wiedzowe, które obaliły jego rzekomą użyteczność ?

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu powszechne było przekonanie, że uryna odkaża. Wiekowe dziadki na polskich wsiach uznawali to za znakomity środek na szybkie zaleczenie skaleczenia albo grzybicy.

Ostatnio spotkałem się z opinią, że uryna tak jak sprzyja gojeniu zewnętrznych ran i patologii, tak samo może pomagać w wygojeniu wewnętrznych...
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 16:34   

Jak coś, co organizm WYDALA, czyli odrzuca (a przecież wraz z moczem są wydalane też toksyny, etc.) może być korzystne? Na tej samej zasadzie (picie moczu) może powinniśmy też zjadać swoje fekalia?

Marishka
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 16:47   

M i T napisał/a:
Jak coś, co organizm WYDALA, czyli odrzuca (a przecież wraz z moczem są wydalane też toksyny, etc.) może być korzystne? Na tej samej zasadzie (picie moczu) może powinniśmy też zjadać swoje fekalia?

Marishka


no właśnie! Waldku jesteś "fanem" oczyszczania organizmu, a przecież wydalenie moczu to oczyszczenie. Po co później spożywać to z czego organizm się oczyścił? Gdzie tu logika?
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 17:08   

Ja kombinuję podobnie jak wy. Logicznie, teoretycznie jest to bardzo wątpliwe.

Tylko dziwi mnie, że toto coś istniało w tylu tradycjach zdrowotnych na całym świecie... Od Kamczatki, przez nasz kraj po Chiny. Wtf? :-?
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 14, 2009 17:10   

Waldek B napisał/a:
...Jak to faktycznie jest z tym moczem ?? Skąd tyle praktyk leczniczych z jego użyciem w rożnych częściach świata...

Waldek a masz moze Fizjologie Traczyka w swoim ksiegozbiorze? 8-)
Jak nie, to moge Tobie "maly prezencik" zrobic! 8-)

Tam na podstawie wielu lat badan naprawde "kumatych" ludzi
jest przystepnie napisane o tym moczu. 8-)

Kazdy kto nie zaczynal kariery od wiejskiego "POM-u" w Leniach Wielkich
bedzie rozumial ten poziom przekazu!!! 8-)

Natomiast dla pozostalych tworzone "som ksionski" wlasnie
"innego kalibru" :hah: :hihi: "ajonusowo moczowe" :razz:
.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 17:13   

Waldek, to, że coś isniało w wielu tradycjach na całym świecie wcale nie musi oznaczać, że było to dobre. Bicie dzieci również istniało od wieków w wielu "tradycjach". Czy to oznacza, że musimy ten chory zwyczaj bezmyślnie kontynuować?

Marishka
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 17:40   

Znane mi skuteczne oczyszczanie polega na spalaniu badziewia metabolicznego poprzez stosowne dawki ruchu. Aż do osiągnięcia stanu wyraźnego zapotrzebowania na posiłek. Jest jeszcze tylko jedno "oczyszczenie", ale to od lat już wspólnie z Marishką opisujemy tu i opisywaliśmy za miedzą.
Z chęcią poznam kolejne metody, by się uwolnić od balastu - oczywiście poza defekacją i oddawaniem tego, przed czym przestrzega Zappa w jednym ze swoich utworów ustami starego Eskimosa - "Watch out where the huskies go, and dont you eat that yellow snow" :pada:

Tomek
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 14, 2009 18:48   

Waldek B napisał/a:

Jak to faktycznie jest z tym moczem ?? Skąd tyle praktyk leczniczych z jego użyciem (...)Jeszcze kilkadziesiąt lat temu powszechne było przekonanie, że uryna odkaża.

Jesli już mowa o urynoterapii ,to nalezy zaznaczyć,że stosowany mocz musi pochodzić od zdrowego czlowieka ,nie przyjmującego żadnych leków.
Mocz zdrowego człowieka nie posiada bakterii i ma odczyn kwaśny,a odczyn kwaśny hamuje rozwój bakterii -stąd mocz może mieć właściwości odkazające-to tak na logikę,bo wiedzy medycznej na ten temat nie posiadam.

Cytat:

Czy ktoś z forumowiczów testował i się orientuje w temacie ?

Tak się akurat składa,że ja się orientuję w temacie :-D
Kiedy byłam dzieckiem ,pies pokryzł mi dłoń .Oczywiście pozszywali mi ją ,dostałam zastrzyk p/tężcowi i ,ranę zdezynfekowano i zlecono opatrunki,przemywanie rivanolem itp.
Niestety rana nie chciała się goić."Mięsko" "popękało",szwy popuszczały ,z rany było czuć nieprzyjemny zapach. I co się stało? Lekarz -wiejski nota bene,zalecał polewać ranę moczem (moim oczywiście) toteż ,kiedy chciało mi się siusiu,to podstawiałam sobie rączkę no i dalej możecie sobie wyobrazić . Rana zaczęła się ładnie goić i po jakimś czasie było wszystko ok. :)
Przyznam się ,że teraz chyba bym się nie odważyła na takie eksperymenty .Z resztą teraz są też inne środki przyspieszające gojenie ,dezynfekujące oprócz rivanolu.
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 19:21   

Ciekawe... Więc jednak coś może być w tych "wsiowo-ajonusowych" mądrościach co "wszechwiedzący-nieodpustowi" biochemicy przegapili.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 14, 2009 19:42   

Waldek B napisał/a:
...biochemicy przegapili...

Hmmm wiesz, w jaki sposob mocz, czy lzy lub sperma
dziala "bakteriostatycznie" to my doskonale wiemy!!! 8-)

Ale co innego nasikac na "chora lapke" a co innego
"lac do paszczu" w celach "oczyszczania z tloksyn" :hah: :hihi:

Bo to "som" Zabobony! rodem z "ambony" 8-)
.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 20:00   

Lizozym - białko enzymatyczne, zawarte w płynach wymienionych przez misia rozpuszcza bakcyle bardzo skutecznie.... :-P zresztą występuje również w soku żołądkowym , krwi, żółci, ślinie...
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 20:27   

Siuuup..
..........i wpadło mi właśnie do głowy, że przecie każdy z nas, kto rzetelnie (bez przesądów) i z pasją podchodzi do pewnych baardzo ważnych spraw, aplikuje sobie- słyszysz Hannibal? - szczepionki z bakterii dość regularnie :viva:

Tomek
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 14, 2009 20:34   

Molka napisał/a:
...rozpuszcza bakcyle bardzo skutecznie...

Niebezpieczny jest dla kobiet, bo moze "zabic bakcyla seksu" :-P

Przy takiej na ten przyklad "urynoterapii dopaszczowej" :razz: :razz:
.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 14, 2009 20:41   

M i T napisał/a:
...aplikuje sobie- słyszysz Hannibal? - szczepionki z bakterii dość regularnie :viva:...
O Ty bezbozny i bezwstydny "szatanisto" a fuuuuuuj! :hah: :hihi:

BTW
Zamiast "siem mondlic" to taka "rozpusta" tutaj sie pleni a fuuuuuuj! :hihi:
.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 14, 2009 20:58   

Mocz ponoć też wygładza zmarszczki :) Zastanawiam się,czy nie wypróbować :hihi:
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 21:02   

Iga napisał/a:
Mocz ponoć też wygładza zmarszczki :) Zastanawiam się,czy nie wypróbować :hihi:

Iga bedziesz cuchła moczem, i jak taką buźkę zapodać mencyźnie do pociumania? :-D
Ostatnio zmieniony przez Molka Pon Cze 15, 2009 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 14, 2009 21:07   

Później bym ładnie twarz umyła mydełkiem -czego się nie robi dla urody/zdrowia 8-)
Hannibal jada padline,to i ja mogłabym sobie zastosować taką urynoterapię :-D
Jakby co,to zdam relacje :hihi:
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 21:13   

Iga napisał/a:
Później bym ładnie twarz umyła mydełkiem -czego się nie robi dla urody/zdrowia 8-)
Hannibal jada padline,to i ja mogłabym sobie zastosować taką urynoterapię :-D
Jakby co,to zdam relacje :hihi:


to spróbuj i napisz o doznaniach....podejrzewam że gdyby nawet wygładzało zmarszczki to po dłuższym stosowaniu pewnie....
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 21:26   

Coś z tym moczem jest na rzeczy ,bo mój jeszcze malutki synek [wieki temu], dostał plesniawki w ustach to teściowa Jego moczem przemywała .
No i chyba pomogło.
_________________
pozdrawiam
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Cze 14, 2009 21:32   

figa napisał/a:
.
No i chyba pomogło.

No to już mamy na Forum dwa przypadki wyleczenia dzieki urynoterapii :-D -czy ktoś jeszcze ma jakieś wątpliwości ? :hihi: :hah:
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 21:43   

grizzly napisał/a:
Molka napisał/a:
...rozpuszcza bakcyle bardzo skutecznie...

Niebezpieczny jest dla kobiet, bo moze "zabic bakcyla seksu" :-P

Przy takiej na ten przyklad "urynoterapii dopaszczowej" :razz: :razz:
.

na "bakcyla sexu" nie ma mocnych, on kłębi się myślach... :-P
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 21:48   

No a złoty deszcz ??? nie pomaga??
_________________
pozdrawiam
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Cze 14, 2009 23:03   

M i T napisał/a:
Z checia poznam kolejne metody...


1/ Minimalizacja toksyn egzogennych - jedzenie jak najmniej przetworzone, najlepiej surowe.
2/ Bakterie, infekcje, choroby.
3/ posty podczas chorob i intermitten fasting czyli okresowe posty.
4/ nieglupia wydaje mi sie "mikstura oczyszczajaca" gojaca jelita.
5/ plukanie przewodu pokarmowego roztworem wody z sola. Na czczo litr wody z 2 plaskimi lyzeczkami NaCl (trzeba byc precyzyjnym). Plucze to caly przewod pokarmowy
6/ suplementy - dluzszy temat na osobny watek - na pewno nie przewlekle a okresowo. Alfa Lipoic Acid, Vilcacora i witamina C w wiekszych dawkach to sa 3 opcje do rozwazenia
7/ ziola - temat na osobny watek
8/ nie myslec ciagle o koncu swiata, globalnym spisku, depopulacji, zagladzie ludzkosci, zniewoleniu przez system..
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 11:41   

zenon napisał/a:

5/ plukanie przewodu pokarmowego roztworem wody z sola. Na czczo litr wody z 2 plaskimi lyzeczkami NaCl (trzeba byc precyzyjnym). Plucze to caly przewod pokarmowy


ktoś z forumowiczów to próbował?
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 11:54   

ja nie próbowałam , na czym ma polegać to płukanie? tzn. co wypłukuje ta solą bo nie bardzo rozumiem....a nie powinna to być sól fizjologiczna 0,9% jesli juz? taka hipertoniczna sól może zaburzyć metabolizm....kojarzy mi się z kretem do rur kanalizacyjnych.... :hah: ale jak to wygląda w praktyce , nie mam pojęcia...
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 12:03   

http://dobradieta.pl/foru...p?p=82875#82875
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 12:56   

zenon napisał/a:
http://dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?p=82875#82875


Dobrze wypoziomowane łyżeczki....co za idiotyzm i jeszcze podkreślają że ma to być precyzyjne...łyżeczka łyżeczce nie równa....z drugiej strony piszą że roztwór ma takie samo stężenie jak w krwi czyli powinien być izotoniczna...czyli 0,9 % , więc po co ta gadka z tymi łyżeczkami? może ja coś źle rozumiem...a może to dla tych którzy nie potrafią obliczyć sobie takiego stężenia...

na litr wody należy odmierzyć 9 g soli aby otrzymać roztwór 0,9 % ponieważ :
w 100 g roztw. mamy 0,9 g NaCl
w 1000g roztw. mamy x

x= 1000 razy 0,9 przez 100= 9 g soli NaCl.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 13:13   

Molka, nie kazdy ma wage w domu...

Stad heurystyka lyzeczkowa.

W moim przypadku uzywajac roznych lyzeczek zawsze dzialalo, z czego wynika ze pewien rozrzut w stezeniu w moim przypadku nie "szkodzi".
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 13:19   

zenon napisał/a:
Molka, nie kazdy ma wage w domu...

Stad heurystyka lyzeczkowa.

W moim przypadku uzywajac roznych lyzeczek zawsze dzialalo, z czego wynika ze pewien rozrzut w stezeniu w moim przypadku nie "szkodzi".


czyli Ty to zenon probowałeś? czyli efekt polega na tym że po wypiciu ma przeczyścić? a nie jest to zbyt gwałtowne? no bo gdy ktos ma problemy z jelitami np. wrażliwe jelita, czy ta kuracja nie podrażni ich zbyt gwałtownie powodując bolesne skurcze?
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 13:29   

Stosowalem, jak najbardziej i stosuje od czasu do czasu.
Szczegolnie gdy przydazy mi sie jakas choroba to robie to podczas jej trwania w polaczeniu z glodowka.

Nie wiem jak to jest u osob z wrazliwymi jelitami.
U mnie to przeczyszczenie nie jest gwaltowne, ale nie mam pojecia czy jestem reprezentatywna jednostka w tym wwzgledzie.

Podejrzewam, ze jezeli ktos ma zawalone jelita to pierwsze zabiegi moga byc uciazliwe.

Jezeli ktos ma wrazliwe nieszczelne jelita to na logike korzystniej jest to "przemyc" niz trzymac na tym kompres z fekaliow ...
Slonecki pisze tak:
" Powierzchnia nablonka jelita cienkiego, rozlozonego na
kosmkach jelitowych, osiaga wymiary 200 m2. Wystarczy, by
zaledwie pol procenta tej powierzchni pokryly nadzerki, a
mamy kwadrat o boku jednego metra, czyli metr kwadratowy
odkrytej rany na styku z srodowiskiem wypelnionym kalem. A
trzeba wiedziec, ze w jelitach wspolczesnego czlowieka
nadzerki stanowia duzo wiekszy procent ich powierzchni.
Mozemy sobie wyobrazic, jakie ilosci toksyn przenikaja ta
droga do naszego organizmu."

on nie jest autorem tej metody z "solanka" i nawet nie wiem czy ja poleca. Moze Waldek sie wypowie (albo spyta pana Sloneckiego o ten zabieg)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 13:31   

dzięki zenon.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 13:39   

Nie ma za co.

Mnie sie ta metoda podoba, ale temat trzeba podrazyc.
W sumie nie wiem jak by sie sprawdzalo u osoby z wrzodziejacym zapaleniem lub inna powazna choroba jelit. Juz raz wypowiedzialem sie, ze umnie przy sensacjach pokarmowych super sie sprawdzaja surowe jajka. Vigo pisal mi ostatnio, ze w jego przypadku CU surowe jajka sa zdecydowanie nie teges.
Wiec to roznie bywa..

Fajnie jakby ktos kompetentny sie wypowiedzial.. np pan Witold, pan Slonecki..
Moze Grizzly w gdzies miedzy miedzy tuzinem ekotek, pomiedzy wierszami umiescilby swoja opinie na ten temat? :)

tak a propos to nie wiele ta dyskusja juz ma wspolnego z owocami.
Wypadaloby to ciachnac i to kilka razy...
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 15, 2009 13:43   

zenon napisał/a:
...Slonecki pisze tak:...

A dlaczego nie napisales np, ze w "katechzmie fizjologi" pod redakcja Profesora Władysława Zygmunt Traczyka
ktory juz w 1955r uzyskał w I Instytucie Medycznym w Moskwie
stopień doktora (kandydata ) nauk medycznych??? :shock: 8-)

Kto to jest ten Pan Slonecki? :shock:

Kim on jest? Studia jakie konczyl czy to moze
jaki znachor po szkole zawodowej jest? :shock: :razz:

Lojca Derechtora to jo np. znom i widze "golemi locyma"
ze un cuda potrafi cynic!!! Dlatego Lojciec Tadzio jest RULLLEEZZZZZZZZZ....!!! :hah: :hihi:
.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 14:00   

Ale pisze prawde czy nie?
Jego zalecenia sa logiczne czy nie?
Ktore tak, ktore nie?

To jest dla mnie istotniejsze od tego jak prezentuje sie jego kariera akademicka..
On chyba nie jest "nawet" lekarzem.

A i tak jak go czytam to uwazam go za wartosciowszego czlowieka niz wszyscy lekarze rodzinni jakich mialem watpliwa przyjemnosc poznac w calym swoim zyciu.

Tu jest opinia pana Witolda na temat pana Sloneckiego. Z tego co rozumiem odnosi sie do mikstury raczej pozytywnie:
http://www.dobradieta.pl/...p?p=77834#77834
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 15, 2009 14:29   

zenon napisał/a:
Tu jest opinia pana Witolda na temat pana Sloneckiego. Z tego co rozumiem odnosi sie do mikstury raczej pozytywnie:
http://www.dobradieta.pl/...p?p=77834#77834

Dziekuje Zenek za zwrocenie uwagi!
Skoro Pan Witold nie krytykuje tej mikstury,
to wypada odstapic od krytyki. 8-)
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 14:37   

grizzly napisał/a:
Dziekuje Zenek za zwrocenie uwagi!
Skoro Pan Witold nie krytykuje tej mikstury,
to wypada odstapic od krytyki. 8-)

nieźle wybrnąłeś z tej "okłerdowej" sytuacji, misiek 8-)

a tak BTW to ja tą miksturę stosowałem parę dni i mi się znudziła ;) , więc nie mam na jej temat nic ciekawego do powiedzenia - jeśli niektórym służy to ok
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 14:53   

przetestowałem te 2 łyżki soli na litr wody, bo mnie od 3 dni brzuch baaaardzo męczy, a za następne 3 dni wyjeżdżam na 2 miesiące do pracy, więc trochę zacząłem wpadać w desperację....
mechanizm działa, z tym że u przeczyszczenie zaczęło się po 30 minutach i trochę długo trwało. Już godzina po, ból brzucha znacznie zelżał, ale akurat nie wyciągam z tego żadnych wniosków, bo wczoraj też mi przechodził okresowo.
w każdym razie sam mechanizm działa i może coś w tym jest i raczej nie zaszkodzi.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 14:56   

alejasienieznam napisał/a:
przetestowałem te 2 łyżki soli na litr wody, bo mnie od 3 dni brzuch baaaardzo męczy, a za następne 3 dni wyjeżdżam na 2 miesiące do pracy, więc trochę zacząłem wpadać w desperację....
mechanizm działa, z tym że u przeczyszczenie zaczęło się po 30 minutach i trochę długo trwało. Już godzina po, ból brzucha znacznie zelżał, ale akurat nie wyciągam z tego żadnych wniosków, bo wczoraj też mi przechodził okresowo.
w każdym razie sam mechanizm działa i może coś w tym jest i raczej nie zaszkodzi.


tzn. łyżeczki chciałeś powiedzieć prawda? a chorujesz na jakaś konkretną chorobe jelit?
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 14:59   

Jedna rzecz to mikstura, druga rzecz to osoba pana Sloneckiego, trzecia rzecz to inne jego zalecenia.

Ja tej mikstury nie stosowalem w ogole ani razu.
Czytam sobie o niej i cala retoryka w teorii do mnie trafia i wydaje sie byc logiczna. Skoro pan Witold patrzy na nia przychylnie to tymbardziej temat wydaje sie byc intrygujacy.

To co pisze Slonecki o patogenach, pasozytach, infekcjach - rowniez do mnie trafia i jest zbiezne z moim punktem widzenia.

Jezeli idzie o osobe pana Sloneckiego, to za bardzo nie wiem kim jest i skad sie wzial. To co do tej pory czytalem spod jego klawiaruty bylo OK. Ale nie jestem pewien czy on przypadkiem nie zajmuje sie bioenergioterapia. Tu zapala mnie sie czerwone swiatlo ostroznosci.
Bioenergoterapia kojarzy mi sie ze znachorstwem: "rece ktore licza", "ladowanie energia kosmiczna wody w plastykowych butelkach poprzez telewizor" itp
Z drugiej strony doszedlem do takiego etapu, ze niczego z gory nie wykluczam. O bioenergo nie wiem nic, byc moze cos w tym jest.

Zaznaczam, ze nie wiem czy Slonecki jest bioenergo, obilo mi sie gdzies o uszy jedynie.

Reasumujac: nie masz sie co "kajac" Grizzly, bo twoje uwagi byly bardzo zasadne.
Patrzmy uwaznie co kto mowi i pisze, czy jest kompetentny czy nie itd.

Ostatecznie niewykluczone, ze "znachor" moze opracowac skuteczna miksture i glosic prawdziwa teorie chorob a w innych sferach rozpowszechniac opinie kontrowersyjne czy nawet nieprawdziwe, szkodliwe..
Tak czasem bywa np z Aajonusem.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 15:01   

alejasienieznam napisał/a:
przetestowalem te 2 lyzki soli na litr wody,...

Na czczo?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 15:02   

http://www.dobreksiazki.p...goterapeuty.htm
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 15:03   

tak, chodziło mi o łyżeczki(a tak właściwie to odmierzyłem równo 9g soli na wadze).
Jeśli chodzi o jelita to nie choruje, a przynajmniej nic o tym nie wiem, wcześniej brzuch mnie bolał bardzo rzadko, ale miałem biegunki(zwłaszcza przy infekcjach).

Edit: Zenon: tak, na czczo(zrobiłem sobie 2 dniową głodówkę, bo co zjem to mnie czyści)
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 15:17   

zenon napisał/a:
Ale nie jestem pewien czy on przypadkiem nie zajmuje sie bioenergioterapia. [...]Zaznaczam, ze nie wiem czy Slonecki jest bioenergo


Tak, jest bioenergoterapeutą i prowadzi gabinet. Wystarczy wygooglować. Violka zresztą już podała link.

Marishka
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 15, 2009 15:21   

zenon napisał/a:

Tu jest opinia pana Witolda na temat pana Sloneckiego. Z tego co rozumiem odnosi sie do mikstury raczej pozytywnie:
http://www.dobradieta.pl/...p?p=77834#77834

Już kilka razy czytam posty (nie tylko posty Zenona) ,których autorzy powołuja się na Pana Witolda-coś w rodzaju "A tata Marcina powiedział" .Ja rozumiem,ze Pan Witold jest mądrym,wykształconym człowiekiem,ale również jak każdy człowiek może się mylić .Przypominam,że nawet Wielcy ludzie są nieomylni.
Zenon, sam nie stosowałeś mikstury,a powołujesz się na Pana Witolda.I co? To,że Pan Witold twierdzi,że mikstura jest ok.,to wszyscy mają tak twierdzić?A jak nie będą tak twierdzić,to są jacyś "nieoświeceni" i "głupi" ?Jeśli ktoś nie będzie się zgadzał z Panem Witoldem,to znaczy,ze jest niemądry?? Że jego wiedza jest mniej warta?
To zjawisko (powoływania się na Pana Witolda) już zaobserwowałam wcześniej...ciekawe z czego to wynika... :roll:

PS.Ja nie stosowałam mikstury i na temat jej właściwości nie będę się wypowiadała-ani odradzała,ani zachęcała,ani powoływałam się na kogokolwiek mądrego.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 15:28   

M i T napisał/a:
zenon napisał/a:
Ale nie jestem pewien czy on przypadkiem nie zajmuje sie bioenergioterapia. [...]Zaznaczam, ze nie wiem czy Slonecki jest bioenergo


Tak, jest bioenergoterapeuta i prowadzi gabinet. Wystarczy wygooglowac. Violka zreszta juz podala link.

Marishka


hm, gdzie on ma ten gabinet?
Jak w Warszawie to moze bym sie przeszedl 8)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 15:29   

zenon napisał/a:
Tu jest opinia pana Witolda na temat pana Sloneckiego. Z tego co rozumiem odnosi sie do mikstury raczej pozytywnie:
http://www.dobradieta.pl/...p?p=77834#77834


A tu dla porównania jest opinia Ewy Bednarczyk-Witoszek na ten sam temat:

http://www.dobradieta.pl/...pic.php?p=84652

Wklejam by wprowadzić odrobinę równowagi do tej dyskusji. Można się z "Lekarką" nie zgadzać, ale jedno jest pewne - podeszła do analizy Słoneckiego dość rzetelnie i wypunktowała to, co dla niej wydawało się istotne (i z czym się nie zgadzała).

Marishka
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 15:34   

zenon napisał/a:
hm, gdzie on ma ten gabinet?


Zenonie, przecież dostałeś już dawno odpowiedź (patrz: poprzednia strona) + masz google w zasięgu myszki (a to daje Ci dokładny adres łącznie z telefonem). :faint:

Marishka
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 15:49   

Iga napisał/a:
Zenon, sam nie stosowales mikstury,a powolujesz sie na Pana Witolda.I co? To,ze Pan Witold twierdzi,ze mikstura jest ok.,to wszyscy maja tak twierdzic?A jak nie beda tak twierdzic,to sa jacys "nieoswieceni" i "glupi" ?Jesli ktos nie bedzie sie zgadzal z Panem Witoldem,to znaczy,ze jest niemadry?? Ze jego wiedza jest mniej warta?

Nie powoluje sie na pana Witolda, przynajmniej nie taki byl moj cel by autorytetem pana Witolda zgasic dyskusje.
Dalem odnosnik do jego wypowiedzi na temat mikstury bo jest to opinia praktyka. I juz. nie ma tu wiekszej glebi, drugiego dna..

Kilkakrotnie cytowalem czy dawalem odnosnik do wypowiedzi pana Witolda w sprawach, w ktorych mam inne zdanie niz On.
Jakbym mial jakies negatywne opinie gdzies w sieci na temat mikstury - tez bym dal linki.

Dziwnie zareagowal Grizzly, bo widzac pozytywna opinie pana Witolda tak jakby sie wycofal z krytyki..
A jaka byla moja reakcja?
"nie masz sie co "kajac" Grizzly, bo twoje uwagi byly bardzo zasadne. Patrzmy uwaznie co kto mowi i pisze, czy jest kompetentny czy nie itd."
" Ostatecznie niewykluczone, ze "znachor" moze opracowac
skuteczna miksture i glosic prawdziwa teorie chorob a w
innych sferach rozpowszechniac opinie kontrowersyjne czy
nawet nieprawdziwe, szkodliwe.."
-> No rzeczywiscie, typowa reakcja czlowieka, ktory powoluje sie na kogos by uciac dyskusje...
W zasadzie mozna by uzyc twoich slow:"To,ze Pan Witold twierdzi,ze mikstura jest ok.,to wszyscy maja tak twierdzic" - i moja wypowiedz miala dokladnie taki sam przekaz. Widac to czarno na bialym..

Cytat:
To zjawisko (powolywania sie na Pana Witolda) juz zaobserwowalam wczesniej...ciekawe z czego to wynika... :roll:

Ja nie wiem, spytaj swojego autorytetu od autorytaryzmu.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 15:52   

Dzieki Marishka za opinie pani Ewy.
Imponujaco dlugi post, zaraz go przeczytam (nie widzialem go jeszcze).

Ps.
Tak sie sklada, ze akurat w moim kompie nie ma myszki 8)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 15:55   

zenon napisał/a:
Dzieki Marishka za opinie pani Ewy.
Imponujaco dlugi post, zaraz go przeczytam (nie widzialem go jeszcze).

ja go już nie raz czytałem i jedyny mój komentarz to - :faint:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 15:59   

Hannibal napisał/a:
zenon napisał/a:
Dzieki Marishka za opinie pani Ewy.
Imponujaco dlugi post, zaraz go przeczytam (nie widzialem go jeszcze).

ja go juz nie raz czytalem i jedyny moj komentarz to - :faint:


Czemu?
co ci sie u pani "karczek/boczek/zoltka/zupa jarzynowa z oliwa + rotacja mlecznych i eliminacja zboz = reemisja objawow w ciagu 5-7 dni" nie podoba?

ps.
Marishka, jednak nie tak latwo znalezc gabinet Sloneckiego. Jedna z jego ksiazek ma tytul "z gabinetu bioenergoterapeuty", wiec jak sie wpisze fraze w google wyskakuje od pytona ksiegarni internetowych z ta ksiazka, a o samym gabinecie nic nie znalazlem.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Ostatnio zmieniony przez zenon Pon Cze 15, 2009 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 15, 2009 15:59   

zenon napisał/a:
Dziwnie zareagowal Grizzly, bo widzac pozytywna opinie pana Witolda tak jakby sie wycofal z krytyki..

Z pewnoscią odebrał to jak ja i sobie z tego zażartował .
Ostatnio zmieniony przez Iga Pon Cze 15, 2009 16:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 16:01   

Iga napisał/a:
Z pewnoscią odebrał to jak ja i sobie z tego zażartował .

nie sądzę
grizzly bardzo liczy się ze zdaniem Pana Witolda, czego już nie raz dawał wyraz
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 16:02   

Acha.
Zapomnialem, ze postow Grizzly'ego sie nie czyta doslownie lecz INTERPRETUJE.

hehe
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 16:03   

No to ja juz nie wiem.

Grizzly, daj znac kto ma racje.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 16:06   

zenon napisał/a:
jednak nie tak latwo znalezc gabinet Sloneckiego


A jednak wybitnie łatwo. Wystarczy wpisać nazwisko oraz nazwę miejscowości, która występuje niemal w każdym linku (a na 100% jest wymieniona w linku od Violki na poprzedniej stronie)...

Marishka
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 16:08   

zenon napisał/a:
Acha.
Zapomnialem, ze postow Grizzly'ego sie nie czyta doslownie lecz INTERPRETUJE.

hehe


tylko że z tą interpretacją to czasem przycieżkawo jest :hah:
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 15, 2009 16:10   

zenon napisał/a:

Ja nie wiem, spytaj swojego autorytetu od autorytaryzmu.


Nie mam autorytetów,mogę kogoś podziwiać za coś,mogę zgadzać się z tym,co ten ktoś mądry napisał,ale sama uprzednio wypróbowując to...nikomu nie wierzę na słowo ... Wiem,że ludzie nie są nieomylni i w ciągu swojego życia często zmieniają swoje zdanie,poglądy....

Ciekawa jestem co byś Zenonie zrobil,gdyby Pan Witold zmienił zdanie na temat mikstury :roll:
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 16:25   

Iga napisał/a:
Ciekawa jestem co bys Zenonie zrobil,gdyby Pan Witold zmienil zdanie na temat mikstury :roll:

skupilbym sie na argumentach ktore przewazyly szale na "przeciw". :roll:
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 16:34   

M i T napisał/a:

http://www.dobradieta.pl/...pic.php?p=84652


Hm..
O samej miksturze jest tam niewiele...
To jest z tego co rozumiem recenzja/opinia na temat ksiazki o tytule "MO".

Z czescia tego co napisala pani Ewa sie oczywiscie zgadzam. Wiele polprawd itd

Mnie propozycje zywieniowe Sloneckiego srednio sie podoba - w duzej czesci to jest tego krytyka.

Odnosnie samej mikstury pani Ewa napisala jedynie, ze kazdy skladnik ma malo cukru.. Ale to nie o to chodzi.. Mikstura ma teoretycznie goic jelita a nie mamy kompletnie odniesienia do tego.

Generalnie Sloneccki jest zafiksowany na kilku parametrach, wszedzie dopatruje sie kandydow.
Pani Ewa tez jest niezle zafiksowana. "Boczek/karczek/zoltka/zupa jarzynowa z oliwa/rotacja mlecznych/eliminacja zboz" i reemisja objawow kazdej choroby po kilku dniach. No - w najgorszym razie po miesiacu :hah:
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 17:30   

jeśli chodzi o ten post pani Ewy, to raczej nie podważa ona samego działania mikstury, a jedynie mówi że to zamiatanie pod dywan.
No i ciężko nie przyznać jej racji, nawet jak mikstura działa.
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 18:27   

Ale czemu??
Nie rrozumiem.
Czemu ma to byc zamiatanie pod dywan?

Nie czytalem ksiazki, byc moze w ksiazce jest cos innego niz w necie.
A w necie jest mniej wiecej tyle, ze mikstura ma goic jelita, co trwa jakis czas (ale nie dozywotnio!).
Czemu szkodza nadzerki w jelitach cytowalem wczesniej.
pol procenta uszkodzonej tkanki jelita = metr kwadratowy rany oblozonej kalem.
I mamy tu riposte pani Ewy ze dieta temu zapobiebnie i wyleczy to w kilka dni/tygodni/miesiecy..

Ja nie twierdze, ze sama dieta nie da rady.
Ale czy mikstura nie przyspieszy tego procesu?
Czy mikstura dziala, czy rzeczywiscie goi jelita?
Tu sie pani Ewa nie byla laskawa wypowiedziec, a wg mnie jest to najwazniejsza rzecz zwiazana z ta mikstura!
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 15, 2009 19:30   

zenon napisał/a:

Ale czy mikstura nie przyspieszy tego procesu?
Czy mikstura dziala, czy rzeczywiscie goi jelita?
Tu sie pani Ewa nie byla laskawa wypowiedziec, a wg mnie jest to najwazniejsza rzecz zwiazana z ta mikstura!

Może dlatego się nie wypowiedziała,bo po prostu jej nie testowała na sobie,ani w swojej praktyce lekarskiej .
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 19:49   

To czemu pisze ze mikstura jest "zamiataniem pod dywan"?
Co to wlasciwie znaczy?

Nie rozumiem...
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 15, 2009 19:52   

zenon napisał/a:
Nie rozumiem...

Być może ,że pani doktor też tego nie rozumie.
Wiem jedno...pani doktor chce dobrze,stara się ,ale niebardzo jej to wychodzi...proszę nie pytać skąd wiem :x
W leczeniu cukrzycy nie powiem...może i się sprawdza,ale nie wszystko można jednak ogarnąć :roll: nikt jeszcze się taki nie urodził,co by każdemu dogodził,więc lepiej pani doktor nie traktować jako lekarza wszechmogącego i wszechwiedzącego cudotwórce ,bo potem można się rozczarować :roll:
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 20:07   

zenon napisał/a:
To czemu pisze ze mikstura jest "zamiataniem pod dywan"?
Co to wlasciwie znaczy?


Zenonie, jeśli to pytanie aż tak bardzo Ciebie nurtuje, to zawsze możesz skierować je pod właściwym adresem - czyli do autorki tego określenia. Równie dobrze możesz się skontaktować z panem bioenergoterapeutą i zadać jemu kilka ciekawych pytań. Akurat z tymi osobami kontakt jest o wiele łatwiejszy (i tańszy) niż np. z takim Aajonusem, któremu musiałbyś zapłacić $2/min. :what:

Marishka
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 20:20   

W sumie ciekawy pomysl.

serio Aajonus bierze 2$ za minute?
Wiem ze RPG z forum RP z nim mailowal chyba tak normalnie bez placenia..
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 20:25   

zenon napisał/a:
serio Aajonus bierze 2$ za minute?


Wszystko jest przecież wyszczególnione i wyliczone na jego oficjalnej stronie:

http://www.wewant2live.com/site/811618/page/352512

Marishka
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pon Cze 15, 2009 20:25   

zenon napisał/a:
W sumie ciekawy pomysl.

Najlepiej to jechać , zobaczyć panią doktor i porozmawiać -wtedy masz pełen obraz.
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 15, 2009 21:15   

zenon napisał/a:
To czemu pisze ze mikstura jest "zamiataniem pod dywan"?
Co to wlasciwie znaczy?

Nie rozumiem...


jak dla mnie to znaczy, że jakaś jest przyczyna powstania nadżerek w jelitach, a mikstura jedynie goi rany, a nie usuwa przyczyn.
To tak jak apap na ból głowy. Głowa nas przestanie boleć na jakiś czas, ale gdzieś tam jest jakaś przyczyna która spowoduje że znów nas zaboli.
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 04:38   

tyle, że żywienie Pani Doktor nie wydaje się być leczeniem przyczynowym, choć oczywiście pewne jej zalecenia są trafne (jak np. te z mlecznymi, choć wg. mnie w ogóle można je wywalić)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 07:40   

alejasienieznam napisał/a:
zenon napisał/a:
To czemu pisze ze mikstura jest "zamiataniem pod dywan"?
Co to wlasciwie znaczy?

Nie rozumiem...


jak dla mnie to znaczy, że jakaś jest przyczyna powstania nadżerek w jelitach, a mikstura jedynie goi rany, a nie usuwa przyczyn.
To tak jak apap na ból głowy. Głowa nas przestanie boleć na jakiś czas, ale gdzieś tam jest jakaś przyczyna która spowoduje że znów nas zaboli.


To wez spróbuj "usunąć przyczyny" - spaliny, metale ciężkie, plastiki, promieniowanie z kompa, komórki, sztuczne światło, konserwanty, słabe geny po rodzicach i multum innych rzeczy które niesie cywilizacja. Nie da się. Musiałbyś się cofnąć do jaskini albo kurzej chatki w kopytkowie.

Dlatego zostało to nazwane "Mikstura oczyszczająca przeciwko chorobom XXI wieku". http://www.dobreksiazki.p...robom-xxi-w.htm
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Wto Cze 16, 2009 10:50   

grizzly napisał/a:
Waldek B napisał/a:
...Racjonalnie rzecz biorąc, klucz jest w ...

W fazie "przedkopulacyjnej" bo po to juz "po PTOKACH" :hah: :hihi:
.


Misiu!
Czy moge Ci uscisnac twoja kudlata lape? :keep:
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved