Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Witojcie!
Autor Wiadomość
VHALDEMAR


Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 19:40   Witojcie!

Dzińdybry!
Już 11 lat jestem na żywieniu LC. Zacząłem od Kwaśniewskiego, zmieniając swoje życie na lepsze w sferze mentalnej i fizycznej (no bo nie ma innej możliwości, co nie?). Obecnie opieram się na własnej intuicji jeśli chodzi o proporcje BTW, natomiast limitu węgli pilnuję z dużą zawziętością (zdarzają się chwile słabości - 100-150g, ale niezwykle rzadko), bo to wróg nasz śmiertelny :shoot: To tyle tytułem wstępu, pozdrawiam.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 20:44   

no ładnie - 11 lat na LC :)
mam nadzieje, że podzielisz się obficie swoimi doświadczeniami ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
VHALDEMAR


Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 14:50   

Cóż, nie sądzę bym mógł kogoś tutaj czymś zaskoczyć. Z drugiej jednak strony w miarę nabierania doświadczenia mamy coraz więcej pytań. Pamiętam moje nastawienie kiedy pierwszy raz zetknąłem się z "czymś takim" jak jedzenie tłuszczu. Była to dla mnie czysta patologia, herezja, byłem zdegustowany tym całym towarzystwem. No ale ciekawość kazała drążyć ten temat. Muszę dodać, że raczej nigdy nie miałem problemu z jedzeniem mięcha, jajek i nabiału ogólnie, tego nigdy w domu nie brakowało. W wieku cielęcym, średnioszkolnym znaczy się, zacząłem ćwiczyć na siłowni, co za tym idzie "zdrowo" się odżywiać, czyli, wiecie, cały ten szajs - ciemne pieczywko, ryżek, soczki sroczki, jogurciki, serki, owoce, chude wędliny, kurze cycki, hehe, te wszystkie wskazówki instruktora, teraz się z tego śmieję i pukam w czoło. No i kiepska kondycja psychiczna (z perspektywy czasu wyraźnie to widać), brak zadowolenia z własnego wyglądu etc. Wtedy zacząłem poszukiwać przyczyn problemu, zapragnąłem zmian, no i doszedłem do LC, (wtedy DO).Po odbyciu stosunku z wojskiem :viva: przekonwertowałem się całkowicie. To tak w wielkim skrócie.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 15:04   

rozumiem, że jesz wszystko raczej obrobione termicznie? czy zostawiłeś trochę miejsca dla "nieśmiałej" surowizny? ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
VHALDEMAR


Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 3
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 19:42   

Wszystko co zjadam jest po obróbce, smażeniu, pieczeniu etc (nie wiem, może metka (?), czasem, żółtka w koktajlu...) Dopiero na tej stronie zapoznałem się nieco bliżej z tym modelem żywienia, a zagadnienie "highmeat'ów" lekko wstrząsnęło moimi stabilnymi fundamentami. Wygląda na to, że mam stereotypowe spojrzenie na te sprawy ( ryzyko zatrucia, pasożyty - przede wszystkim). Na dzień dzisiejszy nie myślę o zgłębianiu surowych rejonów pod kątem stosowania ( never say never), ale z pewnością wzbogacę swoja wiedzę. Można by powiedzieć, jeśli coś jest dobre to dlaczego nie miałoby być jeszcze lepsze? Ale jak na razie to co mam, służy mi znakomicie.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 19:47   

VHALDEMAR - dobrze to tego podchodzisz :)
bo widzisz, przejście z cywilizacyjnego jedzenia na low-carb to duża zmiana
ale przejście na surowe to zmiana fundamentalna, bo musisz zrewidować praktycznie wszystko, w co wierzyłeś
tak jak już gdzieś pisałem - przejście na zwykłe LC to była dla mnie bułka z masłem; rawpaleodiet to była zupełnie, a to zupełnie inna para kaloszy, do której dochodziłem stopniowo
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 09:24   

oto spektakularne przykłady



_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 09:30   

Waldek B napisał/a:
oto spektakularne przykłady


:hah: :what: :D

rewelacyjny post :)

Dziekujemy Ci Matti bo: "Błogosławiony ten, co w imię miłosierdzia i dobrej woli prowadzi słabych doliną ciemności, bo on jest stróżem brata swego i znalazcą zagubionych dziatek."

pozd
WiRAHA
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 10:06   

Matti napisał/a:

Wiraha dziękuje ci zapodziękowania.Ale to i tak nieźle
przynajmniej nie odesłąłeś mnei do psychiatry


daj spokoj, szkoda ludzi - oni tez maja uczucia...

a swoja droga Rysiek Bandler - wspoltworca NLP - psychoterapeutow nazywa "PsychoTheRapist" :)

(dla mniej kumatych z ang - to slowna zabawa - "sajkoterapist" - psychoterapeuta i "sajkoderejpist" czyli psycho-gwalciciel)

pozd
WiRAHA
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved