Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Hej
Autor Wiadomość
magdalen6

Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 5
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 21:28   Hej

Witam wszystkich. Moja historia jest identyczna z historią wszystkich,którzy się chcą odchudzić.Przeszłam przez wszystkie chyba diety,ale to nie ważne....Mój wzrost 165 cm a waga 73.wiek 38 .Obecnie jestem na niskowęglowodanowej diecie - przez 3 tygodnie trwałam ale dopadł mnie dół ,ponieważ waga pokazywała tylko 2.5 kg w dół.
wiem ,że ta dieta jest dla mnie - moja reakcja na węglowodany jest natychmiastowa- pół ziemniaka wystarczy żeby niemóć opanować ataku na słodycze. Przez 3 tygodnie moja psychika odpoczeła - nie wachał się cukier w organiżnie.Dzisiaj obliczyłam ,że jadłam lekko 2000kal.To chyba za dużo aby schudnąć prawda?
Ostatnio zmieniony przez Molka Sob Wrz 24, 2011 19:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8793
Wysłany: Śro Mar 18, 2009 22:55   

Kilogram na tydzień, to dla kobiety maksymalna prędkość jaką można tolerować. Proszę nie oczekiwać wyników jak na obozie odchudzającym, bo tam się szybko i niebezpiecznie chudnie i jeszcze szybciej tyje.
Kg na tydzień, to 52kg w ciągu roku. Na 2000 kcal nawet facet miałby trudności, żeby szybko schudnąć, bardziej właściwa jest ilość 1500 kcal lub nawet trochę mniej.
JW
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 19, 2009 06:13   

przy 2 tys. kcal to ja bym chudł ekspresowo :D
tak jak Pan Witold powiedział - lepiej powoli chudnąć, z godnością, bez uszczerbku na zdrowiu, bez utraty mięśni (jak to ma miejsce w przypadku różnorakich diet niskobiałkowych i niskokalorycznych)
jeśli przy 2 tys. kcal chudniesz 2,5 kg to wg mnie jest to dobry wynik i należy to kontynuować; jeśli to dla Ciebie nie ma różnicy to możesz sprawdzić jak sprawy się będą mieć przy 1,8 tys., a później przy 1,5 tys. kcal
ale nie zagładzaj się, bo później efekt jojo gwarantowany
proponowałbym również 1-2 posiłki w ciągu dnia - możesz zrobić parę dni z 2 posiłkami, a później kilka z jednym na koniec dnia
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
zbiggy 
Genotypowy Troll


Pomógł: 28 razy
Dołączył: 11 Paź 2008
Posty: 1273
Wysłany: Czw Mar 19, 2009 08:46   

Hannibal napisał/a:

proponowałbym również 1-2 posiłki w ciągu dnia - możesz zrobić parę dni z 2 posiłkami, a później kilka z jednym na koniec dnia


nie no, nie mogę z Ciebie :)
a np. linoskoczek może powiedzieć tak : "proponowałbym trochę połazić po sznurku na podłodze a za tydzień możesz już rozpiąć sobie linę pomiędzy budynkami i tak chodzić sobie na spacery" :)

jeden posiłek to jest sprawa do której trzeba dojść stopniowo, poza tym trzeba się dobrze z tym czuć (nie ma gwarancji) i być przekonanym że np. opuszczanie śniadań nie jest szkodliwe (a nie wszyscy w to wierzą) itd.
Czyli: dieta ma być komfortowa dla dieteusza (bo będzie mu towarzyszyć przez następnych kilkadziesiąt lat) a nie stanowić realizację jakichś ideałów które nie dla wszystkich są realistyczne :) (nie wszystko co służy Hannibalowi będzie dobre dla "generalnej populacji", a przynajmniej nie w ciągu paru dni)

(Ale poza tym, rada z ograniczeniem liczby posiłków jest OK dla niektórych, jeżeli pomoże to zachować ujemny bilans energetyczny - u niektórych jest przeciwnie, łatwiej im utrzymać kontrolę przy standardowych oddzielnych posiłkach o stałych porach)
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Czw Mar 19, 2009 09:01   

zbiggy napisał/a:

a np. linoskoczek może powiedzieć tak : "proponowałbym trochę połazić po sznurku na podłodze a za tydzień możesz już rozpiąć sobie linę pomiędzy budynkami i tak chodzić sobie na spacery" :)

:hah: :hah: :hah:
Zbiggy, Twoje przykłady są super :) :D
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 19, 2009 09:14   

ja uważam, że można spokojnie zacząć od 2 posiłków w ciągu dnia, a czasem ograniczyć się do jednego
rzadsze posiłki to więcej czasu na to, żeby organizm się oczyszczał i przebudowywał, ergo łatwiej sobie później radził w utrzymywaniu optymalnej sylwetki
bieganie maratonów to byłoby zalecenie długich głodówek, a ja tego nie proponuję
żeby zobaczyć jak jej będzie szło Magda musi sama to wypraktykować
a priori nie jesteś w stanie tego przewidzieć, drogi zbiggy
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 19, 2009 10:03   

Ludzie na termicznie obrobionej żywności bardzo rzadko mogą dobrze funkcjonować na 1 posiłku dziennie. Ludność z krajów śródziemnomorskich jednak je małe śniadania (caki lub bułeczki z kawą) i lekkie lancze a wieczorem konkretny posiłek.

Opcja "tylko 1 posiłek dziennie" jest wykonalna raczej na surowym żywieniu niskowęglowym, które syci dużo bardziej niż termicznie przetworzona niskowęglowodanówka nie mówiąc już o tradycyjnym żywieniu.
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 19, 2009 10:07   

Zbiggy :D :hah: 8)
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Mar 19, 2009 10:32   

widzę, że zostałem znów źle zrozumiany
przecież napisałem - dwa posiłki dziennie, a co jakiś czas jeden, oby układ trawienny miał też okazję trochę odpocząć
uważam taką opcję za rozsądną, również na obrobionym term. low-carb
raz na jakiś czas powstrzymanie się od jedzenia przez dobę to nie jest nic wielkiego; nie zalecam tu tygodniowych ani dłuższych głodówek
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
magdalen6

Dołączył: 17 Mar 2009
Posty: 5
Wysłany: Czw Mar 19, 2009 19:51   

Witam wszystkich,którzy napisali kilka słów od siebie-jest to dla mnie bardzo ważne-ciesze się ze nie jestem sama.
Dzisiaj jadlam dwa posiłki i czuje się bardzo dobrze, jestem przeciwniczką śniadań ponieważ lepiej się czuję, wcale nie jestem głodna.
dzisiaj śniadanie to 50 g serka topionego , obiad 150 gkarkówki z grila.
od 25.02. jestem na diecie nw, miałam jeden skok na ptasie mleczko, ale przepłaciłam złym samopoczuciem i wiecej już tak nie zrobie wypadłam też z ketozy ,szkoda tych 3 tyg.Jeszcze raz dziękuję i uciekam stąd bo tu nie wolno być zadługo.linoskoczek super. :hah:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved