Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Witold Jarmolowicz
Wto Sty 01, 2013 14:53
Jadłospisy surojadów
Autor Wiadomość
kriss

Dołączył: 16 Lut 2009
Posty: 3
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 25, 2009 10:20   Jadłospisy surojadów

Witam,
chciałbym, aby wszystkie surojady podzieliły się swoimi jadłospisami. Czytałem obie książki Aajonusa i jest tam oczywiście kupa przepisów i sugestii. Ale z tego kotła informacji trudno stworzyć jakieś codzienne menu posiłkowe. Napiszcie proszę co jecie na każdy z posiłków, jak to się zmieniało, jak każdy z danych posiłków w różnych porach dnia wpływa na wasze samopoczucie i energię. Coś, z czego może wypłynąć wiele wskazówek dla wszystkich jak sobie sporządzić swój jadłospis. I nie piszcie "wedle uznania", czy "jak ci się podoba" - to wiem. Pytam o wasze zdanie.
Dzięx.
_________________
Life isn't about waiting for the storm to pass, but learning to dance in the rain!
Ostatnio zmieniony przez Molka Sob Wrz 24, 2011 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Śro Lut 25, 2009 10:47   

rano: 8-10 żółtek z max 2 łyżeczkami miodu (wrzosowy, spadziowy, gryczany, malinowy, lipowy, etc.) i cynamonem (delikatnie rozmieszane i podgrzane do ok. 30 stopni) + awokado
najczęściej jest awokado, ale jak go nie ma to daję dodatkowo surowe masło - robię tak, że biorą trochę masła, maczam w żółtkach i miodzie i jem
zamiast masła biorę czasem surowy olej kokosowy
obiad i kolacja: podobnie, zróżnicowanie
daję trochę tego, trochę tamtego, w zależności co mam
a mogę mieć: comber, polędwiczki, nerki, serca, ozory, wątrobę, jądra baranie lub jagnięce
z dziczyzny: różne części z dzika (boczek, łopatka, karkówka), jelenia, sarny, łosia (mrożone, bo świeżego nie mam)
jako porcja tłuszczowa najczęściej łój barani (masło ostatnio bardzo rzadko)
kawałki łoju jem z niewielką ilością soli himalajskiej
jeśli chodzi o dodatki to ostatnio rzadko je dołączam - mogą to być domowej roboty ogórki kiszone czy czarne oliwki
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
 
octustrugi

Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 40
Wysłany: Śro Lut 25, 2009 14:17   

Najpierw moje założenia. Jako że nie mam czasu ani sposobności codziennie robic zakupów toteż, kupuję wszystko w sobotę, porcjuję i mam na cały tydzień. Dlatego moja dieta bazuje przez cały tydzień na tych samych upatrzonych w sobotę produktach:

Śniadanie:
- 3 całe jajka lekko "rozbełtane" + pół łyżki miodu
- 100 gram - akurat w tym tygodniu ozorka wołowego, ale najczęsciej bedzie to tatar z wołowiny
- około 50 gram łoju wołowego
- duży łyk oliwy z oliwek
- czasem jabłko

Obiadokolacja:
- 200gram tatara z cebulką
- 100 gram śledzi
- 50 gram łoju wołowego
- duży łyk oliwy z oliwek
- około 10 gram oleju kokosowego
- czasem marchewka, lub jakieś inne warzywo czy owoc.


Kiedyś na śniadanie jadłem:

- 3 całe jajka + 7 zółtek + 10 gram oleju kokosowego + łyk oliwy z oliwek
i nie wiem czy to organizm czy co innego ale czułem jakby mi to nie słuzyło i odstawiłem takie ilości jajek.

Obecnie 4 razy w tygodniu ćwiczę na siłowni. Na początku organizm dawał sobie rady z taka ilością kalori ale teraz juz sie buntuje i czuję się głodny, dlatego dołożę kalorii do mojego jadłospisu tylko jeszcze nie wiem jak. Puki co bedzie to słonina, bo mam troche pewnej słoninki. Potem nie wiem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved