Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Czego aktualnie sluchasz drogi forumowiczu
Autor Wiadomość
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 21:52   Czego aktualnie sluchasz drogi forumowiczu

Lans i nabijanie postow.

Ale nie tylko. Jest szansa ze sie pozna cos nowego.

Prosze w tym temacie pisac krotko, bez glebokich analiz i dlugich esejow.

Nazwa zespolu, tytul utworu, ewentualnie link i 2-3 slowa jesli jest to rzecz nieznana.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 21:53   

U mnie Dave Brubeck i Time In, czyli klasyka jazzu.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Magdalinha 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 16 Paź 2008
Posty: 881
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 24, 2009 00:32   

This Mortal Coil "Song to the Siren" - wolna piosenka z soundtracku "Lost Highway" D.Lyncha.
This Mortal Coil to nazwa projektu muzycznego - nie zespołu.
 
 
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 24, 2009 10:33   

Magdalinha napisał/a:
This Mortal Coil "Song to the Siren" - wolna piosenka z soundtracku "Lost Highway" D.Lyncha.
This Mortal Coil to nazwa projektu muzycznego - nie zespołu.




od pewnego czasu słucham .... swoich myśli . :D wybaczcie , taki żart , ale w czasach pośpiechu , chaosu i dezinformacji wszelakiej często nie słyszymy własnych myśli niestety ...

Muzykę też lubię i często słucham , choć przyznam , że z wiekiem mniej . Dar
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Sty 24, 2009 11:26   

Wczoraj zrobilem sobie wieczor jazzowy i przesluchalem procz Brubecka "Kind of blue" nie musze mowic kogo :)

Dzis rozpoczynam dzien od ostrej jazdy: King Crimson "The power to believe"

8)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Sob Sty 24, 2009 13:52   

No to i ja sobie nabiję jednego.

Zaden konkretny wykonawca, niezobowiązująca muzyka do słuchania np przy robieniu zupełnie czegoś innego

klik
 
 
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 24, 2009 16:44   

Tak sie zasłuchałam jednym razem,ze kosztowało mnie to obdartą buźkę,potargane spodnie, potłuczone kolana i potłuczone okulary 8)

http://pl.youtube.com/watch?v=vyqgjCKm9nQ

Ostatnio znów powróciłam do tego 8)
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Sty 24, 2009 16:57   

Molar, wielkie dzięki za ten link. W życiu bym nie wlazł na stronę RMF-u, a tu spójrzcie tylko. Można sobie zapuścić relaksujący, tonizujący chill out czy smooth jazz bez gaworzenia bzdetów ! Faajne.

T.
 
 
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Sob Sty 24, 2009 19:08   

M i T napisał/a:
Molar, wielkie dzięki za ten link. W życiu bym nie wlazł na stronę RMF-u, a tu spójrzcie tylko. Można sobie zapuścić relaksujący, tonizujący chill out czy smooth jazz bez gaworzenia bzdetów ! Faajne.

T.

Ja w sumie też niedawno to odkryłem. Minusem jest to, że playlista jest troche krótka i szybko się osłucha.

Może jeszcze coś takiego
jeden
dwa
trzy
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Nie Sty 25, 2009 11:21   

http://www.lastfm.pl/user/AdrianMch

:D sami zobaczcie ... fajna stronka :P
 
 
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Nie Sty 25, 2009 12:33   

Cytat:
Twoje porównanie z użytkownikiem AdrianMch wypada: nie wiadomo

:)
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Nie Sty 25, 2009 14:55   

Z przyjemnością Zenon postaram się coś muzycznego zaproponować. Liczę również na wzajemność, bo nie sądzę, by miano "osłuchany" było w dużym stopniu tożsame ze mną :)
Od dłuższego już czasu, zawodowo jak i prywatnie (od dziecka właściwie) absorbuje mnie w poważnym stopniu kino, a więc filmy wiodą prym. Dlatego, muszę zebrać się na zebranie w kupę tytułów czy nazw grup muzycznych.

Pod wpływem rozmyślań o paskudnych czasach PRL (jako rocznik 73 byłem wtedy dzieckiem, które nie mógło oglądnąć sobie dobranocki, bo zmarł towarzysz Breżniew), postanowiłem odkurzyć pierwsze, kapitalne albumy Maanam, Perfectu, Janerki, Brygady Kryzys czy nawet Armii.
Dla przykładu, pierwsza płyta Kory i jej zespołu, to KOP takieg czadu, takiego wokalu i zgrania całego zespołu, że trupy na cmentarzu zatańczyłyby pogo, gdyby im to puścić. To samo tyczy się debiutu Republiki. Jakoś potem żadne dokonanie Ciechowskiego, tak mnie nie poruszyło, jak "Nowe Sytuacje" z arcydziełami prostej, genialnej formy, kąśliwymi tekstami i drapieżnością, ale też finezją brzmienia.

T.
 
 
are

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 744
Wysłany: Nie Sty 25, 2009 18:53   Re: Czego aktualnie sluchasz drogi forumowiczu

Do uprawiania sportu polecam:

Bangkok Dangerous[2008]Soundtrack[Brian Tyler]

Utwory:
02 - Assassin
23 - River Chase


Oraz Transformers - 08. Soccent Attack
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 08:29   

zenon napisał/a:
"Kind of blue" nie musze mowic kogo :)

a co to jest "Kind of blue"? - http://pl.youtube.com/watch?v=rGQzNsZAtCo&NR=1
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 22:19   

http://pl.youtube.com/watch?v=no87A_RzzEs

kocham ta piosenke ... :D
 
 
are

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 06 Mar 2005
Posty: 744
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 23:13   Re: Czego aktualnie sluchasz drogi forumowiczu

Matti napisał/a:
Are a nie boisz sie że jak będziesz biegl to ci kości popekają od tego chleba :D hehe.

Ok ok jestem złosliwy.

Żartowałem ;) .


Dont worry, Tobie admilicja nic nie powie...

W kazdym razie mam piosenke dla Ciebie, to od tej diety juz sie wsrod Bogów zdajesz obracać:
http://www.youtube.com/watch?v=GmG4X9PGOXs
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Sty 26, 2009 23:50   Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego tekstu

Od wczoraj:

Kind of blue - 3 razy, mam apetyt na te plttke
Primus - porksoda - zejsciowe klimaty na czas sesji..
Porcupine tree - in absentia
OPETH - Deliverence - tu na wiekszosci trackow bez ryku
Judas Priest - przeglad teledyskow
Buckethead - monsters & robots - ale nie mialem ochoty na te klimaty wiec tylko 3 utwory.
Alice in chains - kilka kawalkow z unplugged

Teraz leci queensryche - promised land
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 02:09   

M i T napisał/a:


Pod wpływem rozmyślań o paskudnych czasach PRL (jako rocznik 73 byłem wtedy dzieckiem, które nie mógło oglądnąć sobie dobranocki, bo zmarł towarzysz Breżniew), postanowiłem odkurzyć pierwsze, kapitalne albumy Maanam, Perfectu, Janerki, Brygady Kryzys czy nawet Armii.
Dla przykładu, pierwsza płyta Kory i jej zespołu, to KOP takieg czadu, takiego wokalu i zgrania całego zespołu, że trupy na cmentarzu zatańczyłyby pogo, gdyby im to puścić. To samo tyczy się debiutu Republiki. Jakoś potem żadne dokonanie Ciechowskiego, tak mnie nie poruszyło, jak "Nowe Sytuacje" z arcydziełami prostej, genialnej formy, kąśliwymi tekstami i drapieżnością, ale też finezją brzmienia.

T.

Co było jak zmarł Papież :? w telewizji i radiu
do wyboru i koloru - filmy i audycje mordowali nas Wojtyłą
Jak widzisz -przegięcie w drugą strone.
_________________
pozdrawiam
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 08:04   Re: Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego te

zenon napisał/a:
Kind of blue - 3 razy, mam apetyt na te plttke

dzięki za ten tytuł, bo sam zacząłem tego słuchać, szczególnie "Freddie Freeloader"
no i "Take five" Brubecka (ten kawałek leciał chyba w tej reklamie Pilsnera Urquella z udziałem Marcina Kydryńskiego)
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 12:16   

Jak chcesz to ci moge pozyczyc te plytki.

Brubecka mam 3 albumy, wszystkie wymiataja.

Generalnie moja kolekcja plyt jazzowych jest bardzo uboga, mam tak ok. 10 plyt :cry:

Fajnie jakby M i T cos podpowiedzieli nt jazzu.

Moja dzisiejsza playlista:
Drem Theater - metropolis pt 2
Focus - moving waves 8)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 27, 2009 12:23   

spox
ja teraz słucham Radio Brubeck na last.fm, poleconym przez molara
bardzo fajne :)
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 14:18   Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego tekstu

Aktualnie slucham:
Rage Against The Machine

Wczesniej
Judas Priest - Screaming for vengeance
Van der graaf generator - pwan hearts
Janes adiction - nothing shocking
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 21:01   

Zenon, no nie ma jak taki CZAD. Co prawda, Zack leci czasem hip-hopowym szczekaniem, a reszta zespołu to dobrze wykształcone komuszki, ale ... ale dużo wiedzą na temat historii USA i jego polityki na przestrzeni wielu lat. Dają temu upust muzyką znakomicie zagraną, dobrze wykrzyczaną itd. Tom Morello i jego gra akordami, sprawia mi niewiarygodną radochę. Ma facet styl i klasę. Jest dokładny jak Patek Philippe - mimo, powtarzam - mimo bardzo mocnego uderzenia. To nie sa Czerwone Gitary ani wczesny
Niemen, to walka z systemem. Dobrze, że teraz zmienili nazwę na Audioslave, bo i zaprzedali się... korporacji.

ps: Nie wiem, co Pan Morello sądzi o wydarzeniach z 11/9, ale oczami wyobraźni widzę , jak duchy pomordowanych przez własny rząd obywateli tańczą przy muzyce RATM na zgliszczach WTC indiański taniec nienawiści do oprawców, których NIKT i NIGDY nie oskarży publicznie o zbrodnie na własnym narodzie. Nawet mnie, ateistę, poniosło

T :x
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 21:30   Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego tekstu

Hehe, ta lewacka propaganda najbardziej mnie wkurza w tym zespole.

W ogole audioslave to cos innego niz rage against the machine.
Jakos kolo 2000 roku Zack odszedl od zespolu "bo jego koledzy byli za malo lewicowi" :) - tak brzmi jedna z wersji.
Myzycy przygarneli Chrisa Cornela - bylego wokaliste Soundgarden i tak powstalo audioslave.
Grupy typu soundgarden to tak na marginesie muzyka na ktorej sie wychowalem. Generalnie grunge to bylo to czego sluchalem pod koniec podstawowki i w liceum. Wczesniej jako dzieciak bylem fanem queen i pink floyd (teraz floydow w ogole nie trawie).

Audioslave juz nie istnieje, Cornellowi bardziej oplacalo sie grac solowo.

Jakos rok czy 2 lata temu rage against the machine gral na jakims festiwalu w starym skladzie. Mial to byc jednorazowy wystep... Ale ponoc urodzi sie z tego plyta ..

Generalnie come back'i i reunion'y sa w modzie..

Tak czy siak watpie by to nowe RATM mialo to cos. Zack byl ujmujacy jako 20sto kilku letni dzieciak - zywiol, moc, dynamika, naiwnosc.
Srednio wyobrazam sobie by 40sto letni koles mogl byc spojny i wiarygodny w tym co robili 10-19 lat temu...

Przy tej muzyce fajnie sie cwiczy, sprzata, bierze prysznic 8)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 21:58   

No...Zack mógłby tworzyć, może już nie tak spontanicznie, ale bardziej dojrzale. Zresztą, zamiast się opowiadać po jakiejkolwiek stronie w polityce, mogli ograniczyć się do podawania FAKTÓW, nie obleczonych w lewą czy prawą rękawicę.
Śmieszne, że antidotum na drapieżny schemat państwowy, na bolączki życia w militarystycznym molochu, miałaby być komusza propaganda. Już potęga brzmienia RATM była sama w sobie walką. Sądzę, że teraz siedzieliby w choćby w ramach Patriot Act. Chyba dobrze się stało, że powstał w samą porę Audioslave.
Co do grunge - to był etap w historii muzyki rockowej, który przywrócił rocka znowu na właściwe miejsce. Temple Of The Dog, Pearl Jam, Soundgarden czy Alice in Chains śpiewali o ciężkich sprawach, grali brudno i na granicy psychodelii. To faktycznie, patrząc teraz z dystansu, było novum, choć jak wszystko inne, spreparowane ze znanych specjałów.

Zenon, nie wydaje Ci się, że Cornell jest takim młodszym Davidem Coverdale'em ? Szczególnie mam na myśli płyty z Soundgarden.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 22:36   Rada: Style moga byc stosowane szybko do zaznaczonego tekstu

Nie znam za bardzo Coverdale'a..

Jedyna plyta deep purple jaka mam to "made in japan".

Moj ojciec jest wielkim fanem i ma wszystkie ich plyty i slucha na przemian: deep purple, led zeppelin, pink floyd, genesis i jethro tull.

floydow nie trawie, DP i JT mam po jednym koncercie, LZ 4 pierwsze plytki.

Jak bede u rodzicow to poslucham przy okazji
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 10:45   

Maceo Parker - "Funkoverload"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved