Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Czemu bogaci są bogaci.Ludzki potencjał.Obudź się
Autor Wiadomość
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 14:40   Czemu bogaci są bogaci.Ludzki potencjał.Obudź się

Kogo mam na myśli? Mianowicie mam na mysli ludźmi któzy osiagneli co chcieli. Chodzi mi tu o wokalistów i ludzi bogatych bo co do bogactwa duchowego raczej kryje sie ono w ukryciu i nie widać go tak z zewnątrz a te sławne osoby znają wszyscy.
Albo zmienie temat na temat na czemu bogaci są bogaci bo w tym morzu materialistów wiecej ludzi to przyciągnie i pomoże.

WIec zadajmy sobie pytanie dlaczego bogaci są bogaci? Bo znają potencjał myśli widze obserwuje słucham i dochodze do wniosku ze ci ludzie znają moc swoich myśli i uczuć i są od dawna anduchowych ściezkach.

Co mnie naszło by napisać ten temat? Właśnie słuchałem piosenki madonny po raz setny znajdując potwierdzenie że wiele z tych osób posiada tą wiedze.I czemu by w końcu nie otworzyć paru ludzi i dać możliwosc osiagniecia wszystkiego czego tylko w swoim własnym świecie.
Wiec do przykładów.WYmienie tylko kilka bo jest tego sto razy wiecej i gdy ktoś cos znajdzie moze dodać:

---Piosenka 4 minutes razem z tekstem:
http://michgub.wrzuta.pl/...s_album_version
Zwroćcie uwage na tekst:
"If you want it
You've already got it
If you thought it
It better be what you want
If you feel it
It must be real just
Say the word and
I'm give you what you want
"
(prosty przykłąd mocy myśli bo wszystko co cie otacza najpierw było myślami które potem stworzyły)
To tylko pojedyńczy przykład bo wiele piosenek Madonny jest nasiaknietych duchowoscią i można potęgować przykłady.
Na marginesie "we only got four minutes to save the wrold " jest nawiązaniem do kataklizmu w 2012 roku w grudniu który jest przepowiadany.4 minuty to 4 lata. 4minuty to symbol że to bardzoooo mało czasu.

---Piasek
śpiewajacy o lewitacji (szalona iosenka o lataniu) ,złotym wieku który ma nadejść (złoty wiek) ,duchowości "w głebi duszy" ,praktyce miłości , procesie osiagania celów -"szczeście jest blisko" czy "teraz płacz" i wielu wielu innych

---Garbriel Fleszar
Na stronie www Gabriela przez pewien okres w pytaniu o ulubione książki padłą odowiedź że "cykl ksiażek Castanedy".Dla ciekawych co to jest radze wbić w googlu kręci sie to w okolicach magii szamanizmu duchowości. W jego piosenkach jest też mnóśtwo duchowości.

---Feel
W piosenkach Feela nie jest to tak jasne ale ktoś kto jest wtajemniczony na pewno zrozumie o czym feel śpiewa często śpiewa.Najczęściej dotyczy to procesu osiagania.

---Zero
Ostatnio natknąłęm sie na piosenke "Gdy zgaśnie słońce" w której wykonawca nawiazuje śpiewajac "gdy zgaśnie słońce gdy pęknie niebo" do obiektu która ma uderzyć w ziemie w 2012 roku jeśli ludzkość sie nie obudzi.(to tylko jedna zmozliwośi)

Od dawien dawna słyszalem w wielu piosenkach np.Britney Celine Dion i tony innych wykonawców wiedze.To nie było tylk pare rytmów ale miały one czegoś nauczyć i coś przekazać.Ci ludzie znają swój potecjał potęge myśli uczuć i są na duchowej drodze. Dołącz i bierz co chesz.

DZiwne że trzeba takie rzeczy wyciagać po tym jak najsławniejszy człowiek na ziemi Jezus zostawił po sobie tyle dowodów i wiedzy mówiąc "wszystko rzeczy które ja czyniłem i wy czynić będziecie i większe".
Myśle że to dobry czas wprowaadzić troche duchwości i potencjału człowieka bo z każdym dniem jest jej tu na forum coraz wiecej i wiecej ludzi sie budzi i chyba wiecej ludzi jest na to gotowych. Zresztą nie napisałbym tego gdyby ktoś stąd tego nie potrzebował.



Ale radze każdemu BARDZO uważać i unikać głupców i ślepców byście i wy nie oslepli bo tak kto jest "Jeśli wejdziesz miedzy wrony to i kraczesz jak i one".
Zgodnie ze słowami Jezusa:
"Nie dawajcie psom tego co święte ani nie rzucajcie pereł przed wieprze , aby ich nie podeptały swymi łapami i obróciwszy się przeciwko wam nie rozszarpały i was ".
Symbolizuje to tępota faryzeuszowska tytułów autoretytów i innych bzedtów ludzi uwięzionych w swoich mentalnych klatkach ego przekonań z zamurowana otwartoscia umysłu chyba na "wieki wieków"

Wdg.mnie 95% ludzi nie jest na to gotowych i to coś jak w matrixie gdy Morfeusz rzekł do Neo "To sa ludzie u wiezieni w systemie któychchcemy uratować ale zanim to zrobimy są przeciw nam"
"Kto nie jest z nami jest przeciwko nam" "Kto nie zbiera ten rozprasza" -Jezus.
I mozę zaraz w poscie ponizej zobaczycie przykłąd takiej ślepoty ;) . Ale trudno otworzęoczy tym którym sie da a ciosy ślepcówmam gdzieś :) .

"Badź tu na dole tym wszystkim czym jesteś na górze" - Jezus
Pozdrawiam
 
 
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 17:00   

Nastepna piosenka madonny "Give it 2 me". Jeśli ktos zna angielski łątwo zauważy że to po prostu poradnik-instrukcja apropo procesu osiagania (mozę niezbyt szczegowa ale pewne prawa zawiera) .

Tekst wklejam:
"
What are you waiting for?
Nobody's gonna show you how
Why work for someone else
To do what you can do right now?

Got no boundaries and no limits
If there's excitement, put me in it
If it's against the law, arrest me
If you can handle it, undress me

Don't stop me now, don't need to catch my breath
I can go on and on and on
When the lights go down and there's no one left
I can go on and on and on

Give it to me, yeah
No one's gonna show me how
Give it to me, yeah
No one's gonna stop me now

They say that a good thing never lasts
And then it has to fall
Those are the the people that did not
Amount to much at all

Give me the bassline and I'll shake it
Give me a record and I'll break it
There's no beginning and no ending
Give me a chance to go and I'll take it

Don't stop me now, don't need to catch my breath
I can go on and on and on
When the lights go down and there's no one left
I can go on and on and on

Give it to me, yeah
No one's gonna show me how
Give it to me, yeah
No one's gonna stop me now

(Pharrell:)
Watch this

Get stupid, get stupid, get stupid, don't stop it (what?)
Get stupid, get stupid, get stupid, don't stop it (what?)
Get stupid, get stupid, get stupid, don't stop it (what?)
Get stupid, get stupid, get stupid, don't stop it

Get stupid, get stupid, get stupid, don't stop it
(to the left, to the right, to the left, to the right)
Get stupid, get stupid, get stupid, don't stop it
(to the left, to the right, to the left, to the right)
Get stupid, get stupid, get stupid, don't stop it
(to the left, left, right, right, left, left, right, right)
Get stupid stupid stupid stupid stupid stupid stupid...
(left, left, right, right, left, left, right, right)

Don't stop me now, don't need to catch my breath
I can go on and on and on
When the lights go down and there's no one left
I can go on and on and on

Give it to me, yeah
No one's gonna show me how
Give it to me, yeah
No one's gonna stop me now

You're only here to win
Get what they say?
You're only here to win
Get what they do?
They'd do it too
If they were you
You done it all before
It ain't nothing new

You're only here to win
Get what they say?
You're only here to win
Get what they do?
They'd do it too
If they were you
You done it all before
It ain't nothing new

Give it to me, yeah
No one's gonna show me how
Give it to me, yeah
No one's gonna stop me now
Give it to me, yeah
No one's gonna show me how
Give it to me, yeah
No one's gonna stop me now

Give it to me
"
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 17:47   

temat ciekawy i kontrowersyjny.
najbardziej znana ksiazka dot pozytywnego myslenia i bogacenia sie jest Mysl i bogac sie - Napoleona Hilla. To jest pozycja kultowa (tytul oryg Think and grow rich) ktora powstala jeszcze przed II woja o ile sie nie myle. jednak malo kto wie, ze autor i guru we wlasnej osobie mimo zdobycia w pewnym okresie zycia fortuny skonczylby w biedzie i zapomnieniu gdyby nie W. Clement Stone - koles, ktory ostatecznie zyl rowne 100 lat i swoim majatkiem dobil do ok miliarda $. On rowniez wyznawal zasady Napoleona Hilla ale dodatkowo - i tu maly szczegolik - mial szeroka wiedze finansowa, doswiadczenia plus byl jak to sie ladnie mowi "proaktywny" w powiekszeniu/utrzymywaniu majatku. Samo pozytywne myslenie nie wystarczy.
W. Clement Stone napisal ksiazke pt Success System That Never Fails - ktora uchodzi za jedno z najlepszych dziel tego typu. Tam zdradzil swoje sekrety. Tak sie szczesliwie zdarzylo, ze to stare nagranie (powiedzmy audiobook) jest dostepne na youtube
http://pl.youtube.com/watch?v=egyG6Q3uSUs

no i kazdy kogo interesuje swiadome "bawienie sie" pieniedzmi i temat wzbogacania powinien przeczytac Robert Kiyosaki - "Bogaty ojciec biedny ojciec" i "Kwadrant przeplywu pieniedzy". Swietne ksiazki

pozd
WiRAHA
 
 
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 18:02   

Nie zapomnijmy o duchowosci bogactwo i szczeście sens życia jest efektem ubocznym drogi duchowej gdyz zna sie swój potencjał ale ponad jest coś wyzej i oby o tym nie zapomnieć :) .

Kurde słucham sobie piosenek madonny przez to ze wklilem i patrze że do holerci w większości jest jakiś mądry duchowy przekaz. Przyjemna nauka fajne piosenki tekst przed sobą i przy okazji rozwój.

Pozdrawiam
 
 
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 18:26   

Niech mi ktoś tylko powie że ten teledysk nie jest nasycony magią...
http://pl.youtube.com/watch?v=m8XQ88ICg_U
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 18:52   

mm4 napisał/a:
Niech mi ktoś tylko powie że ten teledysk nie jest nasycony magią...
http://pl.youtube.com/watch?v=m8XQ88ICg_U


ja powiem
nie podoba mi sie ani piosenka, ani teledysk ani zadnej magii oko me nie dostrzeglo

pozd
WiRAHA
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 19:05   

fakt ze uduchowienie stoi czasami za ludzmi sukcesu ale nie zawsze, czytalem ksiazke o panu F. Flicku gosc stworzyl najpotezniejszy imperium dwa razy!
Urywek tekstu o nim:
Cytat:
Wyłącznie interes

A wszystkiemu winien dziadek. Friedrich Flick (1883-1972) - niekoronowany król Zagłębia Ruhry, właściciel potężnych koncernów stali i węgla - stał się największym dostawcą broni Adolfa Hitlera. Był członkiem NSDAP i ekskluzywnego Kręgu Przyjaciół Reichsführera SS Heinricha Himmlera. Pozostawał w przyjaznych stosunkach z Goeringiem. W 1938 r. przepisał na niego 1/3 udziałów kopalni Harpener, w zamian za co przejął poddane tzw. aryzacji kopalnie czesko-żydowskiej rodziny Petschek. Nie był nazistą - chodziło WYLACZNIE O INTERES...

zrodlo: http://www2.tygodnik.com.pl/tp/2805/kultura03.php
tak czy owak gosc byl razcej jak lod i o jakims uduchowienie w jego konkretnym przypadku nie mozna powiedziec ;)
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 19:36   

No wiadomo że nie wszyscy. Ale jeśli gosć sie kręcił przy Hitlerze jego interesach i otoczeniu to kto wie. Nie wiem czy słyszałeś o satanistycznych czarnomagicznych praktykach Hitlera i nazistów i ss. Pogooglaj jeśli cie ten temat interesuje.
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 19:44   

zaproponuj w sklepie ze za jedzenie zaplacisz uduchowieniem
powiedz kolesiowi z nozem ktory chce cie obrabowac, ze podzielic sie z nim sensem zycia i szczesciem
a matce, ktorej dziecko umiera z glodu powiedz, zeby nakarmila je miloscia

ludzie stawiaja sobie pytanie - byc czy miec - tak jakby nie mozna bylo miec i jednego i drugiego. to jak w tym kawale - jak to delegacja rzadowa wyslala 2 takie same samoloty zeby nie wiadomo bylo w ktorym jest prezydent - wiec terrorysci roztropnie zestrzelili oba

bo komu jest latwiej dbac o swoj rozwoj duchowy - komus kto pracuje po 16h na dobe czy komus na kogo 24h na dobe pracuja jego wlasne pieniadze w postaci biznesow i inwestycji? kto ma wieksze mozliwosci i wiecej czasu?

a swoja droga to jedyni ludzie, ktorzy mowili ze pieniadze nie sa wazne - jakich znam i o jakich slyszalem - to ci ktorzy ich nie maja - i co gorsza nie zanosi sie, zeby mieli. bo po co - skoro nie sa wazne?

pozd
WiRAHA
Ostatnio zmieniony przez wiraha Nie Paź 12, 2008 20:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 20:18   

Coś ci sie wiraho całkiem pomyliło.Przeczytaj jeszcze raz.Ani razu nie pisalem żeby być żebrakeim i być biednym .Kasa jest wazna ale ponad nią duchowość.Ale to nei znaczy że stawiajac wyzej duchowosć masz rezygnować z kasy!!
Piszesz jakbym ja to napisał .Napisałem coś takiego? Wyraźnie przeczytaj jeszcze raz. Nie napisałem .

Można mieć oba być bogatym i duchowym to jest ok tylko żeby o wyższych celach też nie zapomnieć. (Sądze że mozę to podłapałeś z kościoła bo to kościół daje takie wzorce żeby cierpieć być zebrakiem biczować sie i być w takim stylu "duchowym".To obrzydliwe ale takie głupoty propagują...)

Poza tym nawet użyłem słów "bogactwo jest efektem ubocznym duchowej drogi" co widzisz sie kłóci z tym co prawie włożyłeś w moje usta.

Ale każdy widzi to co chce widzieć i i nterpretuje jak chce interpretować.

Wkażdym razie nigdzie nic takiego nie mówiłem
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 20:49   

mm4 napisał/a:
Wkażdym razie nigdzie nic takiego nie mówiłem


wiec zle to odebralem, przepraszam za wypaczenie

Twoje sprostowanie pokazuje jedynie ze myslimy bardziej podobnie niz na poczatku zalozylem

pozd
WiRAHA
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 08:37   

Cytat:
I czemu by w końcu nie otworzyć paru ludzi


Zabrzmiało jak zaproszenie do kanibalskiej uczty lub sekcji zwłok :hah:

Cytat:
najsławniejszy człowiek na ziemi Jezus zostawił po sobie tyle dowodów i wiedzy


Twórcy tego mitu czyli gnostycy zostawili "przypadkiem" tyle dowodów, że ten "człowiek" nie istniał podobnie jak Zeus, Horus i Dionizos. Ale to już do ogarnięcia tylko dla nielicznych niestety. ;)


Napoleona Hilla czytałem. A że "prawie umarłby w biedzie" tego nie wiedziałem. Ale może jednak pozytywne myślenie wystarcza skoro tylko "prawie". 8)

Odnośnie takiej literatury to jest też Wallace D. Wattles i jego "Naukowa metoda wzbogacania sie".

Jeszcze o Hitlerze, pragmatycznych biznesmenach i nazistach. Ktoś kto napisał, że nie mogli być to ludzie uduchowieni nie rozumie chyba słowa duchowość. Albo opiera się na stereotypach dla mas rozpuszczanych przez czarnych i pomarańczowych teokratów. Otóż ludzie okrutni, chciwi, pragmatyczni i bezwzględni często mają bardzo silnego ducha i wolę. Duchowość to nie tylko pomaganie biednym (z którego nie zawsze wynika "dobro" btw) i modły. Duchowość to przedewszystkim "duch walki", dyscyplina, etyka pracy. Było zresztą o tym w "The Secret" na samym początku.
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 09:40   

Cytat:
Niech mi ktoś tylko powie że ten teledysk nie jest nasycony magią...
http://pl.youtube.com/watch?v=m8XQ88ICg_U


jest nasycony tanim kiczem do tego stopnia, że nie idzie tego w ogóle oglądać :razz:

magię masz tutaj > http://pl.youtube.com/wat...feature=related

http://pl.youtube.com/wat...n&v=T8vltSs8P1Q

http://www.brightcove.tv/...itle=1307965892
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 10:16   

Waldek B napisał/a:
Napoleona Hilla czytałem. A że "prawie umarłby w biedzie" tego nie wiedziałem. Ale może jednak pozytywne myślenie wystarcza skoro tylko "prawie". 8)


niektorym pewnie tyle wystarczy
jest taka ksiazka - calkiem nie o pozytywnym mysleniu - The E-Myth - "Mit przedsiebiorczosci" - i ona omawia jakie bledy popelniaja ludzie ktorzy zakladaja wlasna spolke czy dzialalnosc gosp. i tak autor mowi, ze kazdy kto dziala w biznesie na wlasna reke musi pelnic 3 role - przy czym role dosc zbalansowane

- przedsiebiorcy - czyli wizjonera (prawda polkula) - tworzacy wizje, modele teoretyczne w przyszlosci, przyszlosciowe abstrakcyjne myslenie

- menedzera - (lewa polkula) czyli "kierownika" ktorzy stworzy dokladny plan dzialania i bedzie nadzorowal i zarzadzal jego wykonanie oraz nakierowywal na odpowiednie wzory

- technika (rowniez lewa) - czyli kogos kto wykonuje to co trzeba robic tu i teraz - czyli typowa rola wykonawcza, ten ktory "odwala" robote

i zdalem sobie sprawe ze ta formula odnosi sie nie tylko bo biznesu - ogolnie do zycia. te 3 czesto sprzeczne ze soba role - np kogos kto buja w oblokach tworzac wizje oraz kogos kto stoi mocno na ziemi i robi swoje - musza byc pogodzone aby mozna bylo mowic o trwalym rozwoju a nie tylko byciu czy przetrwaniu

pozd
WiRAHA
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 19:10   

ten ostatni link to poracha :D
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 20:00   

chciał magii no to niech ma

twórca tego filmu zmuszał całą ekipę pomagierów do przyjmowania lsd więc bardziej magiczne dzieło trudno znalezć :D
 
 
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Wto Paź 14, 2008 15:42   

Waldek zdradze ci sekret jesteś uwieziony w iluzjach ego i swoich przekonaniach.Ale nie mam siły i chęci w nieskończoność z tobą przerzucać piłeczki tenisowej z jednej na drugą itd itd.Sam sobie z tym teraz musisz poradzić.

Nie bede powtarzał i rozpoczynał tematu czy Jezus istniałczy nie. Powiedziałem jak było w tym temacie i w tym linku:
http://www.dobradieta.pl/...der=asc&start=0
Ale co z tego obstawiam że ty i tak będziesz powtarzał swoje przekonania jak mantre.Obserwuje twoje wypowiedzi od dawna.Otwartosci umysłu.

Pozdrawiam
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Paź 14, 2008 16:13   

spoko loko 8)
 
 
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Wto Paź 14, 2008 17:10   

luz i sponton :)
 
 
mm4

Dołączył: 20 Lip 2008
Posty: 226
Wysłany: Czw Paź 16, 2008 15:42   

Madonna voices

o opętaniu i manipulacji przez duchy i demony .

Skubana Madonna ;)
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 10:54   

Efekt motyla bardzo fajny film. Teraz podobno jest coś w tych klimatach Ben Button czy jakoś tak o facecie, który rodzi się mając 80 lat i z wiekiem młodnieje. 8) Jeszcze nie oglądnąłem więc nie wiem czy porównywalne.

Cytat:
Gdyby gościu wiedział że od jednego słowa "wezme" mogłoby sie wszystko zmienić.


Nawet jak by wziął to by sprzedał i przepił :D więc nie przejmuj się, każdy ma swój czas. Tim Leary mawiał, że w cyklu reinkarnacyjnym wszyscy zaliczają wszystkie "opcje", musisz być świętym, grzesznikiem, papieżem i heretykiem. ;)

Co do pomagania i "dobryzmu" zobacz jak to Jezus robił. Nie chrzcił noworodków "pieczęcią ducha św", nie nawracał, nie przekonywał, nie tłumaczył, nie pouczał. W zasadzie nie mówił ci niczego co masz robić. 8/ Dopiero zapytany odpowiadał i to nie wprost ale w formie przypowieści, po to by rozmówca zaczął myśleć samodzielnie i by sobie doszedł do własnych prawd. Jest to bardzo "nietoksyczna" mozna nawet powiedzieć "wyższa" forma komunikacji. Twoje myśli i poglądy otrzymuje tylko ten, kto prosi i do tego może je całkowicie po swojemu zinterpretować.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 12:15   

Jeszcze mógł po prostu nie umiec czytać. I tak dziwne, że nie wziął, choć w sumie dla takiego typa książka to może za dużo roboty. Wódy za książkę ci nie dadzą. Musisz iść dojechać i sprzedać do antykwariatu. To już prawie jak praca. :x
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 17:35   

hmmm to tak odrazu mowie ze nie mam czasu przeczytac calego tematu :D
Ale zaczne od tego ze madonna i np gabriel fleczar to wg mnie scierwo jakich malo. Przepraszam jesli kogos urazilem. Chodzi o to ze nie lubie komercji i ludzi ktorzy robia cos dla pieniedzy a nie dla tego ze chca cos przekazac. Strasznie szanuje artystow ktorzy nie pojawiaja sie w telewizji a jak wypuszczaja plyte to w ciagu tygodnia staje sie ona zlota. Od niepamietnych czasow slucham polskiego Hip Hopu. Wkleje teraz kawalek pierwszy lepszy z brzegu.
http://www.youtube.com/watch?v=BAPTKwucpwk

Moim zdaniem super przekaz teledysk tez fajny.
Ogolnie przemawia do mnie prostota i walenie prosto z mostu a nie wzniosle hasla i slogany ktore mozna o dupe rozbic.

Koncze i przepraszam jesli kogos urazilem. Jesli komus sie spodobal kawalek to priv i dam wiecej plytek i zespolow. :D
 
 
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 19:34   

Cytat:
Ja daje szanse ja wskazuje droge


Każde forum ma swojego "Daniela".
 
 
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 20:24   

W hip hopie zazwyczaj nie gustuję ale ten kawałek to całkiem fajna nawet powiem nieco kwasowa psychodela. 8)

Co do Madonny to myślę, że parę rzeczy jej się udało.

http://www.dailymotion.pl...onna-rain_music

http://www.dailymotion.pl...y-matters_music

G. Fleszar może też będzie miał swój czas. ;) Bardzo często ktoś robi "ścierwo" jak jest młody a potem wychodzi jakoś na ludzi. Czy Kwaśniewski pisał, że nie jest możliwe bycie mądrym przed 28 rokiem? U spartan też dopiero jak miało się 30 było się uważanym za pełnoletniego.
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
 
 
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 23:21   

Matti
Jestem przekonana ,że bezdomni w 90% to ludzie z patologiami
nieuleczalni i -chorzy psychicznie
alkocholicy schizofremicy . Tym ludziom nie da sie pomóc
wierz mi -też starałam sie być harcerką -
straciłam czas ,pieniadze , wiare w Boga i człowieka .
_________________
pozdrawiam
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Sty 11, 2009 00:16   

Kiedys spotkalem z kolega bezdomnego, zagadal do nas bo chcial fajke oraz butelki po piwie jak wypijemy. Grzecznie poprosil zeby nie wyrzucac do kosza tylko zostawic pod lawka to on po naszym odejsciu je zabierze.

Troche z nim gadalismy. Pa jakims czasie wyjawil, ze ma wyzsze wyksztalcenie i zna 2 jezyki obce, oraz ma kolegow ktorzy pracuja na uniwerku. Myslelismy,, ze to taki bajer. Ale przepytalismy go troche ze slowek angielskich i hiszpanskich i znal wiekszosc. Mimo ze dawalismy mu trodne.
Facet na prawde robil dobre wrazenie, kulturalny, inteligentny duzy zasob slow, oczytany..

A jednak bezdomny...
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Sty 16, 2009 11:28   

Dobrze jest mieć napęd, parę, plan i dążyć do osiągnięcia celu.
To warunek niezbędny powodzenia.

Aldous Huxley w książce "Nowy wspaniały świat" ustami VIPa tłumaczy buntownikowi, że władze próbowały obdarzyć wszystkich klonowanych ludzi inteligencją oraz pozycją alfa. Niestety, tacy osobnicy realizowali własne cele wbrew interesom całego społeczeństwa i eksperyment skończył się ostrą walką oraz rozpadem więzi społecznych, dlatego ostatecznie stworzono zchierachizowaną piramidę z niewielką grupą osobników alfa, trochę więcej beta a na samym dole mnóstwo osobników delta czy gamma, którym przeznaczone były proste prace fizyczne.
I którzy codziennie dostawali swoją porcję czegoś w rodzaju neuroleptyku, pigułki dającej szczęście.
JW
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Sob Sty 17, 2009 15:52   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Dobrze jest mieć napęd, parę, plan i dążyć do osiągnięcia celu.
To warunek niezbędny powodzenia.


Napoleon Hill i jego "The Law of Success in Sixteen Lessons" lub na poczatek
"Think and Grow Rich".....Potężna Sprawa...Naprawde warto to przeczytac i zastosowac
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 00:13   

gudrii napisał/a:
Napoleon Hill i jego "The Law of Success in Sixteen Lessons" lub na poczatek "Think and Grow Rich".....Potężna Sprawa...Naprawde warto to przeczytac i zastosowac


Think and grow rich to biblia - ale - co ciekawe, pod sam koniec zycia - Hill napisal ksiazke na ktora materialy zbieraj 70lat. to bylo podsumowanie jego kariery i spojrzenie na wlasne zalecenia z perpektywy lat i przezyc - i choc jest ona malo znana - przez wielu fachowcow uchodzi za najlepsza przez niego napisana. tak twierdzi np Dan Kennedy. Opisuje tam jak zrobil fortune na swoich ksiazkach, jak zyl ponad stan jak ja stracil i co oraz kto go uratowal. ksiazka nazywa sie Grow Rich with peace of mind
http://www.amazon.com/Gro...l/dp/0449911578

o ile wiem w PL jest nie do dostania - mi udalo sie ja dorwac w formie eBooka ;) - po ok roku poszukiwan

pozd
WiRAHA
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 14:14   

hmm..musze ja dostac :]
i jakie masz wrazenia po przeczytaniu?
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 18:35   

gudrii napisał/a:
hmm..musze ja dostac :]
i jakie masz wrazenia po przeczytaniu?


jestem w trakcie - tak w polowie
wrazenia mam bardzo korzystne - autor po wlasnych wpadkach zdaje sobie sprawe ze samo pozytywne myslenie - a nawet pozytywne myslenie i dzialanie to za malo - stad w tytule peace of mind - jako wartosci wyzszej niz same pieniadze.
jesli jeszcze nie sluchales to sprawdz W. Clement Stone - The Success System That Never Fails - W Clement Stone nie tylko uratowal tylek Hilla (choc pierwotnie uczyl sie z jego ksiazek) ale nawet przebil mit - od pucybuta do milionera - a jego wykonaniu to bylo - od gazeciarza do miliardera. Zmarl calkiem niedawno - w 2002 - w wieku 100lat i majatkiem ok 1 miliarda $
The Success System That Never Fails w wersji audio jest w calosci na youtube - warto posluchac, bo koles musial robic pare rzeczy poprawnie skoro mu sie udalo
link do cz. 1
http://www.youtube.com/watch?v=egyG6Q3uSUs

pozd
WiRAHA
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 19:27   

fajne linki, dzieki

"peace of mind" no z tym jest chyba najwiekszy problem...
wydaje mi sie ze ludzie za bardzo gonia za pieniedzmi a za malo sie skupiaja na tym co uwielbiaja robic....

i to jest problem, uwazam ze powiedzonko "rob to co kochasz a pieniadze same przyjda" jest bardzo trafne...
no chyba ze komus nie zalezy na forsie albo nie wie jak sie zabrac do robienia kasy na tym co lubi z technicznego punktu widzenia.

Brian Tracy w "Million dollar habits" wspomina chyba o tym,
ale co najwazniejsze uczy jak nabierac prawidlowych nawykow bez ktorych nie da sie ruszyc z miejsca,

bardzo fajna lektura i za free, jak nie czytales to mozesz sobie sciagnac z jego strony.

Ostatnio czytalem Joe Vitale i sie zawiodlem na jego technikach, jest strasznie komercyjny wedlug mnie i juz raczej nie wroce do jego lektur...

Ale jezeli interesuje cie dobre pisanie, wywieranie wplywu na ludzi po przez slowa tzn. copy writing co naprawde dziala to polecam MYWS! napisana przez Joe Robson i Ken Evoy, jak dla mnie jest to Biblia dobrego Pisania, co przydaje sie w kazdym biznesie.
Polecam, Polecam, Polecam ;D
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 19:47   

mam sporo materialow o copywritingu - np kultowego Gary Halberta - po smierci jego archiwum zostalo opublikowane i udostepnione za darmo - lektura na kilka miesiecy
http://www.thegaryhalbertletter.com/

dan kennedy tez ostro wymiata w copywritingu
duzym uznaniem cieszy sie rowniez John Carlton i Joe Sugerman

MYWS! nie znam i nie slyszalem

briana tracy nie czytalem - widzialem kiedys jakies seminarium, mam jakies materialy.

pozd
WiRAHA
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Nie Sty 18, 2009 20:13   

Danem Kennedym sie jeszcze nie zdazylem zainteresowac blizej ale to napewno zrobie...
mozna by czytac i czytac ale wtedy nie bedzie czasu na nic innego... :?

Make Your Words Sell (MYWS)

Gary Halbert to tez dla mnie niewiadoma jak narazie...
ale powoli do przodu
;)
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 20, 2009 21:21   

wiraha napisał/a:
no i kazdy kogo interesuje swiadome "bawienie sie" pieniedzmi i temat wzbogacania powinien przeczytac Robert Kiyosaki - "Bogaty ojciec biedny ojciec" (...)

teraz ta książka jest na topie w Empiku :)
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 23, 2009 07:59   

Matti napisał/a:
tak jak sekret.W domu ksiażki jest w top 10 czy top 20.

też właśnie widziałem
na topie jest też potęga podświadomości Murphy'ego
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved