Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogratulujmy sobie ;)
Autor Wiadomość
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 20:20   

Matti chyba za bardzo sie podnieciles ^^

Ogladnij sobi rano Poranek z TVN to zejdiesz na zawal jakie tam glupoty gadaja odnosnie zdrowia zywienia i sportu ...
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 09:16   

O tych dobrych i złych to my dawno wiemy, ja już dawno, dawno, powiedziałam, że farmacja, producenci, lekarze dawno byliby bankrutami jak byliby tacy ludzie jak my. Ja znam dużo ludzi bez móżdżku i niestety nawet żywność modyfikowaną wsuwają bo ładna, duża, kolor intensywny. Akurat dzisiaj wzięłam urlop, więc zaraz włączę telewizor. Wczoraj oglądałam, specjalnie przybyłam do domu i to samo widziałam, o czym kiedyś ktoś mi opowiadał, gdzieś już tu napisałam, tak, czy inaczej życzę zdrowia moim znajomym, bo przecenili polędwicę i innym też życzę zdrowia, tym z forum, którzy wsuwają wyroby.
_________________
marzena kiwi
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 09:18   

ja kupuję czasem z "Tradycyjnego Jadła", a tam, jak było widać w "Uwadze", są porządne produkty
ceny są też porządne - 40-50 zeta za szynkę czy kiełbasę
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 11:15   

Hannibal napisał/a:
ja kupuję czasem z "Tradycyjnego Jadła", a tam, jak było widać w "Uwadze", są porządne produkty
ceny są też porządne - 40-50 zeta za szynkę czy kiełbasę


Hanibal ja uległem też Twojej propagandzie i kupiłem sobie olej kokosowy zimnotłoczony,jest on o kąsystencji smalcu.w jakich potrawach go zjadasz i w jakich ilościach.Spróbowałem usmażyc na nim jajecznicę ,powiem że nie mogłem jej zjeśc ,według smaku to ja myślę że to nadaje się tylko do jakichś ciast,bo to ma specyficzny lekko słodkawy smak przypominający wiórki kokosowe.A jak Ty go spożywasz?
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 14:57   

Oczywiscie na surowo: z jajkami z owocami.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 15:55   

jurek 1946 napisał/a:
Hanibal ja uległem też Twojej propagandzie i kupiłem sobie olej kokosowy zimnotłoczony,jest on o kąsystencji smalcu.w jakich potrawach go zjadasz i w jakich ilościach.Spróbowałem usmażyc na nim jajecznicę ,powiem że nie mogłem jej zjeśc ,według smaku to ja myślę że to nadaje się tylko do jakichś ciast,bo to ma specyficzny lekko słodkawy smak przypominający wiórki kokosowe.A jak Ty go spożywasz?

Propagandzie? Jakich ty, Jurku, niecnych słów używasz! ;)
smak i zapach oleju kokosowego nie każdemu może podejść
jeśli od razu nie podchodzi to albo z czasem podejdzie albo nigdy nie podejdzie; wypraktykuj a się dowiesz jak to jest w przypadku twojej osoby
mi np. do mięsa to mi on średnio pasuje, więc go w takiej kombinacji nie jem
do surowych żółtek to on już mi bardziej smakuje - połączenie wanilii i kokosa jest gites :]
z owocami - tutaj jest multum możliwości, do wyboru do koloru
co ciast to go nie używam, bo też ciast nie spożywam :]
a smaku to on słodkiego nie może mieć, bo to w 100% tłuszcze; zero węgli :)
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Sob Cze 07, 2008 08:30   

Każdy olej jeżeli rzeczywiście tłoczony jest na zimno, to tłuszcz cis - zdrowy, a tłoczony gdzie temperatura tłoczenia przekracza 50 stopni C, to tłuszcz trans - toksyny, trucizna dla naszego organizmu. To jurku1946 kupujesz olej drogi i smażysz i robisz truciznę, to po co takie koszty, kup sobie do smażenia olej z półek, na jedno wyjdzie :o
_________________
marzena kiwi
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 07, 2008 09:09   

mylisz się, kiwi
olej kokosowy to prawie w 90% tłuszcz nasycony, więc niezmiernie stabilny chemicznie, niereaktywny
smażenie powoduje tylko to, że kokos nie jest już surowy, ale jego forma jest praktycznie nienaruszona
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Cze 07, 2008 15:25   

Tymniemniej po to sie kupuje zimnotloczony zeby jesc na surowo
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 13:31   

zenon napisał/a:
Tymniemniej po to sie kupuje zimnotloczony zeby jesc na surowo

to prawda
ale w Azji Południowej, np. Tajlandii, gdzie olej kokosowy to była podstawa do smażenia, etc. to jednak używano tylko zimnotłoczonego
bo to jest tak, że zimnotłoczony jest wytwarzany metodą, która daje olej najlepszej jakości; innymi metodami po prostu jest gorszy pod każdym względem, nie tylko surowości
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Pon Cze 09, 2008 15:03   

Ja smażę tylko na smalcu, ale wiem, że żaden tłuszcz przetworzony w wysokiej temperaturze nie jest zdrowy, to dobro przerabiam w zło, czyli w toksyny. Lepiej jeść nie smażone. Najlepiej np. jeść jajecznicę na pomidorach bez tłuszczu. Jem tylko gruntowe pomidory. Do pokrojonych pomidorów bez skórki dodaję trochę wody, soli i duszę. Gdy są już uduszone dodaję pokrojony w plasterki czosnek, a po chwili wbijam jajka i jest jajecznica, można przed jedzeniem dodać posiepaną zieloną pietruszkę. To stereotyp, że trzeba smażyć przed duszeniem/gotowaniem np, żeberka. Albo chcemy jeść zdrowo, albo bardzo smacznie.
_________________
marzena kiwi
 
 
CzarnaHellenka


Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 142
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 21:39   

Kiwi robie podobnie jak Ty, czesto smaze bez tluszczu:)-za to potem polewam oliwa:):) pychaaaaa:) oleju kokosowego musze sprobowac.
_________________
Ręce precz od Tybetu
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Cze 10, 2008 21:50   

ja na niczym nie smażę, bo w ogóle nie smażę 8)
no i nieprawda, że albo smaczne albo zdrowe; ja jem i zdrowo i bardzo smacznie - np. teraz zjadłem smacznego tatara z udźca jagnięcego, wątróbki jagnięcej i grasicy cielęcej; do tego sporo czosnku, przyprawy, oliwa i żółtko
pychota :) a porcja tłuszczowa to nowość, bo łój jagnięcy z okolic szyjnych
"real delicacy", jak to mawiał Phinney :]
do tego troszkę chilijskiego Carmenere i po prostu niebo w gębie :)
 
 
kiwi4


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 02 Kwi 2008
Posty: 823
Skąd: warszawa
Wysłany: Śro Cze 11, 2008 15:10   

CzarnaHellenka, ja też po nie całkowitym ostudzeniu polewam olejem lnianym, a kokosowy olej też spróbuję, oczywiście jeżeli będzie stał na półce to nie kupię, bo pewnie ma konserwanty. Przeczytam, zapytam, ocenię.
_________________
marzena kiwi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved