Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:16
prosze o pomoc [zanik mieśnia]
Autor Wiadomość
wioletkaj

Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 09:30   prosze o pomoc [zanik mieśnia]

Witam.

Mam 14 lat . Ok. 6 miesięcy temu [styczeń2008] zauważyłam że nie mam mięśnia w prawej ręce [od łokcia w góre] ręka mnie nie boli ale kiedyś [w sierpniu 2007] bolały mnie bardzo ręce; prawa i lewa właśnie w tych miejscach i jak poszłam do lekarza to p.doktor mi powiedziała że to raczej przez kleszcza którego miałam 3tyg. przed i miałam różne leki i witaminy i bóle rąk mi przeszły.Właśnie nie wiem czy to może być z tym związane. Bardzo prosze o odpowidź bo bardzo sie martwie. :sad:
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 10:52   Re: prosze o pomoc [zanik mieśnia]

wioletkaj napisał/a:
Witam.

Mam 14 lat . Ok. 6 miesięcy temu [styczeń2008] zauważyłam że nie mam mięśnia w prawej ręce [od łokcia w góre] ręka mnie nie boli ale kiedyś [w sierpniu 2007] bolały mnie bardzo ręce; prawa i lewa właśnie w tych miejscach i jak poszłam do lekarza to p.doktor mi powiedziała że to raczej przez kleszcza którego miałam 3tyg. przed i miałam różne leki i witaminy i bóle rąk mi przeszły.Właśnie nie wiem czy to może być z tym związane. Bardzo prosze o odpowidź bo bardzo sie martwie. :sad:


Możesz się uspokoic ja właśnie jestem w domu tez żle się czuję jestem po zbiegu wyciągania kleszczy,załapałem parę szt i to w takim miejscu że sam z tym nie mogłem sobie poradzic ,lekarz wyciągnął mi je.Samopoczucie tez nie jest najlepsze,mam zwiększony puls do 120 lekarz mi też powiedział że może to by po tych kleszczach,ale możesz byc pewna że On też nie ma pewności poprostu należy poczekac .W twoim wypadku jak uważasz że masz zanik mięśni to myślę że tylko specjalista może się wypowiedziec,ale nic nie przeszkadza aby dobrze się odżywiając robic jakieś Cwiczenia tych mięsni,ale w tym może Tobie pomóc Hanibal,on zna się na odbudowie mięśni.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 11:45   

ale nie rozumiem czegoś
czy zauważyłaś to konkretnego dnia? ten zanik mięśnia musiał być chyba procesem długotrwałym, więc chyba widziałaś, że coś jest nie tak? :?
 
 
wioletkaj

Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 13:50   

no właśnie raczej był długotrwałym ale ja nie czułam nic i to zauważyłam w styczniu bo jakoś napięłam rękę czy coś i patrze nie mam mięśnia :?
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 13:58   

nie wiem, co Ci poradzić, bo nie znam przyczyny tego zaniku mięśni
domyślasz się, że to mogło być od kleszczy, ale tutaj trzeba być pewnym
byłaś z tym u lekarza?
 
 
wioletkaj

Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 4
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 15:23   

dziś idę bo byłam jakiś tydz. temu u lekarza rodzinnego ale ona mi powiedziała ze nie ma pojecia co mi jest i mnie skierowala do chirurga. i właśnie za niedługo ide.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:06   

wioletkaj napisał/a:
dziś idę bo byłam jakiś tydz. temu u lekarza rodzinnego ale ona mi powiedziała ze nie ma pojecia co mi jest i mnie skierowala do chirurga. i właśnie za niedługo ide.


Wioletko piszesz że Ciebie nie boli ,rękę masz sprawną .To moim zdaniem,możesz sie uspokoic poprostu nie piszesz jaka jest Twoja waga
bo jeżeli jesteś szczuplutka to o jakich mięśniach w tym wieku chcesz mówic.Czy nie jest to zwiazane z brakiem cwiczeń,zazwyczaj tak jest u młodych dziewcząt.Aby miec mięśnie które po zgięciu ręki uwidocznią się swoją sprężydstością,należy cwiczyc i to nieraz intesywnie.
Może poproś Hanibala On napewno znajdzie dla Ciebie taki zestaw cwiczeń.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 10:47   

Hannibal może Ci podać dobrą lekturę na ten temat -
"The New Rules of Lifting for Women: Lift Like a Man, Look Like a Goddess"
http://www.cassandraforsythe.com/default.html

dobra rada - "podnoś ciężary jak mężczyzna, wyglądaj jak boginia" :)
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 11:52   

Hannibal napisał/a:

"podnoś ciężary jak mężczyzna, wyglądaj jak boginia" :)


chyba BOGINI ^^ ;D
 
 
wioletkaj

Dołączył: 04 Cze 2008
Posty: 4
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 16:51   

hehe :P ale chodzi o to ze ja w lewej rece mam miesnia jak sobie "napnę" i w prawej tez mialam ale mi zniknal :P ;/ a wczoraj bylam u lekarza;/ i nic. mam jechać do krk. do Prokocimia i termin mam dopiero na 31 lipca. ;/ szczerze mówiąc to normalnie nie chce mi sie nigdzie jeździć bo nic pewnie nie załatwie a będzie to trwało dłuugo dłuugo ;/

i dzieki ze wgl. odpisujecie ;D :)
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 21:06   

to zacznij cwiczyc nawet w domu
wez sobie np butelke 1.5L nalej do niej wody i zacznij uginac reke w lokciu. Tylko trzymaj 2 butelki w obu rekach i wykonuj ugiecia na zmiane...
z czasem dodawaj ciezaru np butelka 2L potem jakies hantelki i jazda ... mysle ze zanik Twojego miesnia nie jest uwarunkowany jakas choroba genetyczna a brakiem jego ekspaatacji, wiec wez sie za niego a efekty same przyjda.
Mozesz dolozyc takze jakies pompki i przysiady dla oglno rozowojowki ktora napewno bedzie lepsza od katowania jednego miesnia.
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 21:30   

a potem, jak już ćwiczenia Rossignola będą dla Ciebie pestką weź się za zadawanie ze szmaty, na początku bez dodatkowego obciążenia 8)
tutaj przykładowe ćwiczenie - http://www.bularz.com/movies/1/Prawdziwa%20MOC.mov
Rossi coś takiego to pewnie robi kilkunastoma dodatkowymi funtami :]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved