Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Fekalny temacik.
Autor Wiadomość
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Śro Lut 20, 2008 11:02   Fekalny temacik.

Na wstepie apel o powazne potraktowanie tematu 8)

Zdrowie to nie tylko odzywienie, to takze aktywnosc, jakosc wody i powietrza, dobry sen, niewiele stresow.
Mysle, ze tak samo to jak sie wyprozniamy moze miec dla jakosci naszego zycia duze znaczenie.

Sprawa wbrew pozorom moze nie byc taka blacha jak to sie moze na pierwszy rzut oka wydawac.

U jednego z autorow (nie pamietam nazwiska) zalecajacych regularne lewatywy znalazlem kiedys ciekawe uzasadnienie dla tych nienaturalnych praktyk.
Wydawalo mi sie paradoksalne, ze facet z jednej strony zaleca duzo warzyw powolujac sie na ewolucje i nature, a z drugiej strony twierdzi, ze bez regularnych lewatyw nie da sie zdrowo zyc. A przeciez lewatywa jest czyms zupelnie nienaturalnym..

W tym moze napomkne, ze osobiscie nie jestem zwolennikiem lewatyw. Czuje po prostu pewien dyskomfort gdy nawet mysle o wkladaniu sobie czegokolwiek (chlopaki mnie chyba rozumieja:) ).
To pewnie niezla metoda na oczyszczenie jelita grubego, ja jednak wole wypic litr solanki.
Przepis na detox solanka tutaj. Moim zdaniem calkiem ciekawy patent. I sprawdzony przeze mnie.
(Lewatyw nie robilem nigdy.)

Dobra, wracamy do glownego watku. Jakie bylo to uzasadnienie dla regularnych lewaryw?
Otoz: dawno dawno temu, gdy czlowiek nie byl jeszcze ucywilizowany wyproznial sie gdzies pod krzakiem kucajac sobie.
Natomiast dzis mamy cos takiego jak klozet i podczas defekacji siedzimy sobie wygodnie.
Teza jest taka, ze w pozycji siedzacej nasze cialo nie jest dobrze ulozone. Jestesmy stworzeni tak, by wyprozniac sie w specyficznej pozycji przy specyficznym naprezeniu.

Wg mnie brzi to logicznie.
Slyszalem rowniez, ze w wielu krajach europy zachodniej (np Francja, Hiszpania. Niemcy nie, bo sa za bardzo schorowani jako narod) w publicznych toaletach dostepne sa jedynie kible tureckie, czyli takie gdzie czlowiek kuca.
W takiej publicznej toalecie znajduje sie jedna muszla klozetowa - dla niepelnosprawnych.
Jest tak ponoc wcale nie dlatego, ze kible tureckie sa tansze czy latwiej sie je sprzata (choc pewnie tak jest). Podobno robia tak ze wzgledu na zalecenie swoich lokalnych ministerstw zdrowia. (nie wiem czy to prawda, bo przeczytalem to gdzies kiedys w internecie).

Wg mnie sprawa ciekawa.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Śro Lut 20, 2008 11:24   Re: Fekalny temacik.

zenon napisał/a:


Wg mnie brzi to logicznie.
Slyszalem rowniez, ze w wielu krajach europy zachodniej (np Francja, Hiszpania. Niemcy nie, bo sa za bardzo schorowani jako narod) w publicznych toaletach dostepne sa jedynie kible tureckie, czyli takie gdzie czlowiek kuca.
W takiej publicznej toalecie znajduje sie jedna muszla klozetowa - dla niepelnosprawnych.
Jest tak ponoc wcale nie dlatego, ze kible tureckie sa tansze czy latwiej sie je sprzata (choc pewnie tak jest). Podobno robia tak ze wzgledu na zalecenie swoich lokalnych ministerstw zdrowia. (nie wiem czy to prawda, bo przeczytalem to gdzies kiedys w internecie).
Wg mnie sprawa ciekawa.


Zenon znalazłeś ciekawy temat myślę że się rozwinie ,do tych toalet ,o których wspominasz ja dodam że są kraje w których papieru toaletowego się nie używa,a preferuje się podmywanie,i jest to też niestety prawdziwe i zdrowe,bo jak wiadomo nawet najlepszy papier to też chemia,i zauważają to lekarze.
 
 
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 21:10   

Powiadasz ,ze przez wygodne nasiadówki można sie rozchorować?
chyba pójde nazbierać troche liści .
_________________
pozdrawiam
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 21:24   

figa napisał/a:
Powiadasz ,ze przez wygodne nasiadówki można sie rozchorować?
chyba pójde nazbierać troche liści .


To nie liście powinnas zbierac a po wszystkim do stawu sie zanurzac,by papieru nie używac.
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 21:54   Re: Fekalny temacik.

zenon napisał/a:


U jednego z autorow (nie pamietam nazwiska)


zenon to chyba tombak tak mi sie wydaje

Matti kiedys strasznie zachwalal lewatywy wraz z oczyszczaniem watroby oliwa i sokiem z cytryny
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Lut 23, 2008 22:18   

Byc moze Tombak, ale na 100% nie wiem.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Sob Mar 29, 2008 22:16   

Siadam do kolacji, wlaczam telewizor... a tam:
tup tup tup - biegajace zadki - "o! siedziii" "a hemoroidy?"
Na szczescie jest posterisan, on nas zbawi. i tak dalej...

Nie bede pisal jak to podzialalo na moj apetyt.

Zaczalem sie zastanawiac nad jedna rzecza: mianowicie czy cos takiego jak hemoroidy dotyczy jakiegokolwiek innego stworzenia procz czlowieka?

Czy ludy pierwotne cierpialy na tego rodzaju dolegliwosci?

Nasywa sie hipoteza: a moze tego typu problemy spowodowane sa nienaturalnym dla czlowieka sposobem wyprozniania sie?

Tylko jak zweryfikowac te hipoteze...?
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Ostatnio zmieniony przez zenon Nie Mar 30, 2008 11:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 00:18   

a co to sa chemoroidy ?? ;d pytam powaznie
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 09:50   

Rossignol napisał/a:
a co to sa chemoroidy ?? ;d pytam powaznie


Rosigniol może ta obiegowa nazwa tej choroby jest Tobie bardziej znana
za czasów nasszych dziadków nazwa ta miała nazwę"Wilk"a jezeli chcesz też wiedziec naukowo dlaczego tak ją nazywano to odpowiedż znajdziesz w polskim przysłowiu"Ciągnie jak wilka do lasu" Życzę jednak Tobie żeby ta przypadłośc nigdy Ciebie nie dotknęła,bo wtedy zajżał byś w gogle aby się dowiedziec a nie ironizowac,dlaczego kogoś tak Ciągnie
do tego lasu.
Żylaki Odbytu to kfintesencja tej choroby ,piszę gdybyś jakimś cudem naprawde o tym nie wiedział.
 
 
Rossignol

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Lut 2008
Posty: 303
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 11:01   

Jurku napisalem przeciez ze mowie powaznie. Nie znasz znaczenia tych slow ?? Chyba normalna jest to ze nie wie sie pewnych rzeczy. Ty odrazu doszukujesz sie ironi i przekąsu. Forum jest miedzyinnymi po to zeby pytac. Wiec pytam. Ale i tak musze zapytac pamna google bo nie pojasniles zbyt dobrze. Pozdrawiam.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 11:23   

Tak na marginesie to sie pisze przez "H"

Tak w ramach sprostowania mojego wczesniejszego bledu.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 17:46   

zenon napisał/a:
Tak na marginesie to sie pisze przez "H"

Tak w ramach sprostowania mojego wczesniejszego bledu.


Zenon czy przez "CH" czy przez samo H zawsze tak samo bolesne.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Nie Mar 30, 2008 17:53   

[quote="zenon"]
Czy ludy pierwotne cierpialy na tego rodzaju dolegliwosci?

Nasywa sie hipoteza: a moze tego typu problemy spowodowane sa nienaturalnym dla czlowieka sposobem wyprozniania sie?

Tylko jak zweryfikowac te hipoteze...?.


Jest na to prosty sposób,jak się spocisz na treningu odpocznij siadając na samym kamieniu,i tak kilka razy,i napewno zweryfikujesz ten ból
a zpewniam Ciebie ze wył będziesz jak Wilk w strone lasu.

Stare babcine powiedzenie mówiło "Idż do lasu i wystaw tyłek a on sam ucieknie w gęstwinę."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved