Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Surowe mięso
Autor Wiadomość
Drzony

Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 74
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lut 14, 2007 05:55   Surowe mięso

Mam taką prośbę, żeby mi ktoś podał jakieś przepisy na surowe mięso. Chciałbym zwłaszcza jakiś przepis na karkówkę wołową, ponieważ to jest zdecydowanie najtańsze mięso wołowe. Po za tym piszta co chceta, byle to były przepisy na jakąś surowiznę :D

Jeśli ktoś miałby zamiar dyskutować po co komuś coś takiego to od razu odsyłam do tematu: http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=14841 ;)
 
 
ala

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 133
Skąd: gliwice
Wysłany: Śro Lut 14, 2007 14:35   Re: Surowe mięso

[quote="Drzony"]Mam taką prośbę, żeby mi ktoś podał jakieś przepisy na surowe mięso. Chciałbym zwłaszcza jakiś przepis na karkówkę wołową, ponieważ to jest zdecydowanie najtańsze mięso wołowe. Po za tym piszta co chceta, byle to były przepisy na jakąś surowiznę :D

Np coś takiego:
Tatar

Przygotowanie: 0,5 h


Składniki na 3 porcje

• 0,30 kg poledwicy wolowej

• korniszony

• cebula

• grzyby marynowane

• przyprawy: olej, sol, pieprz, slodka suszona papryka

• zoltko


Etapy przygotowania

1. Mieso oczyszczone z wlokien i zyl pokroic na sredniej wilkosci kosti i zmiksowac.

2. Dodac przyprawy i wyrobic.

3. w zaleznosci od upodobania pokrojona cebule, grzyby, korniszony i zoltko tez mozna dodac do miesa i wyrobic z miesem.

4. Po wymieszaniu przypraw z miesem, uformowac kotlet/kotlety i ozdobic pokrojonymi korniszonami, cebula i grzybami.

kiedyś to podawali na każdym przyjęciu. Ale wyszło z mody.
wszyscy się tym zajadali. Było pyszne.
Nie musi być polędwica każda wołowina byle chuda. :)
_________________
żywienie optymalne-najlepsze lekarstwo
 
 
ala

Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 133
Skąd: gliwice
Wysłany: Śro Lut 14, 2007 14:39   

Do tatara mięso można zmielić. Nie trzeba miksować. ;)
_________________
żywienie optymalne-najlepsze lekarstwo
 
 
Drzony

Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 74
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lut 21, 2007 20:00   

W dechę :D

thx
 
 
nologo

Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 146
Wysłany: Śro Mar 19, 2008 14:26   carpaccio

Polędwica wołowa, cienko pokrojona - na max 2-3 mm (w marketach mozna kupic gotowe). sos vinegret - sory za moją pisownię :)

Maczasz plasterki w sosie i pogryzasz cieniutko siekniętą cebulką (mozna ją wymoczyc w zimnej wodzie przez 15-30', będzie lagodniejsza, sałatą, kapustą pekinska, etc.
 
 
nologo

Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 146
Wysłany: Śro Mar 19, 2008 14:32   

sashimi z łososia:

filet z łososia (bez skóry najlepiej), jak najswiezszy, z grubszej części,
jasny sos sojowy (ciemny niestety sie nie nadaje, smaczniejsze są te odmiany do sushi niz typowe chinskie do gotowania, ale od biedy mogą być i one)

Z fileta odkrój w poprzek kawałek o szerokości 5-8 centymetrów

Pokrój go następnie na cienkie plasterki (ok. 1/2 centymetra), powiny wyjść plasterki wielkości biletu autobusowego, oczywiscie grubsze...

Plasterki ulozyc na talerzu. Maczac w sosie sojowym.

Do sosu mozna dodać chrzan wasabi lub sok z cytryny, pomaga zwlaszcza przy tlustszych kawałkach. Nie wiem, czy sos sojowy jeszcze podpada pod ortodoksyjnie surową dietę...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved