Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Gru 25, 2012 09:30
WEGETRIANIA
Autor Wiadomość
meri_clair

Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 4
Wysłany: Wto Lis 07, 2006 20:51   WEGETRIANIA

od 5 lat jestem wegetraianka/nie jdam rozniez nabilau, chelba,slodyczy/ potrzebuje schudnac okolo 10 kg jaka diete zastosowac?
prosze o pomoc mariola
 
 
goldfish3000


Dołączył: 27 Cze 2006
Posty: 53
Wysłany: Śro Lis 08, 2006 13:58   

Witam. Jestes pewna,że to właściwe forum dla wegetarian? To jest raczej poświęcone żywieniu low-carb,a większość użytkowników raczej nie stroni od mięsa i nabiału.
 
 
noiq8

Dołączył: 08 Gru 2006
Posty: 2
Wysłany: Pią Gru 08, 2006 07:42   

Też jestem wegetarianką i jakoś udało mi sie to pogodzić, z tą różnicą , że jadam nabiał. Rozwiązanie jest prostsze niż się wydaje. Wędliny, parówki, kotlety sojowe, tylko zawsze sprawdzaj na etykietce ile jest tych węglowodanów. Są produkty, które jednak mają tego sporo. Poza tym musisz po prostu zrezygnować z warzyw, które mają za dużo węglowodanów, a przerzucić się na te z mniejszą. Tabele znajdziesz i na tej stronie - dobradieta.pl Dużo odważania będzie, bo niestety warzywa mają sporo, ale warto. Musisz tak jak i normalnie w diecie znaleźć odpowiednią obniżoną dawkę węglowodanów, która nie powoduje bóli głowy itd
 
 
Ewa Bednarczyk-Witoszek

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 438
Wysłany: Śro Gru 20, 2006 16:56   

No to zostają Ci do jedzenia jajka, oleje rośl i warzywa (pomidory, ziemniaki, zielone, inne). Jaki masz lipidogram (HDL,LDL,trójglicerydy)?
A ryby jadasz?
_________________
Ewa Bednarczyk-Witoszek
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 19:15   

No, wreszcie ktoś z poza kręgu mięsożerców.
Kochani, piszcie o sobie, o swoim sposobie na życie.
Ja, zdeklarowany mięsożerca, chcę się dowiedzieć, czego
możecie mnie nauczyć. Piszcie. Nie obawiajcie się prześmiewców, wylądują w koszu. Tylko racjonalna wymiana poglądów może
przynieść pożytek nam wszystkim.

Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz
 
 
Ewa Bednarczyk-Witoszek

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 438
Wysłany: Śro Wrz 12, 2007 13:57   

W sumie wegetarianin może zaczynać dzień od fasolki szparagowej z masłem :) .
_________________
Ewa Bednarczyk-Witoszek
 
 
Robert

Dołączył: 29 Wrz 2005
Posty: 159
Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 08:02   

Prawidłowo skomponowana dieta (zdrowa) przywraca, czy też podtrzymuje optymalne funkcje ciała. Na takiej diecie prawidłowa waga ciała jest tylko produktem ubocznym. Nie znaczy to automatycznie iż ktoś kto ma prawidłową wagę pracuje optymalnie.
Powinnaś więc poszukiwać takiej diety która przywróci twój organizm do równowagi a wtedy automatycznie pojawi się prawidłowa waga.
Większość ludzi mających problemy z nadwagą koncentruje się wyłącznie na wadze - błąd.
Czy jesteś weganką?
Czy mogłabyś powiedzieć jakie względy kierowały twoim wyborem?
Czy mogłabyś podać jak się żywisz?
_________________
Żeby dojść do źródła, trzeba iść pod prąd.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 12:59   

I ja też proszę o to.
Witold Jarmołowicz
 
 
berta85

Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 120
Wysłany: Pon Sty 21, 2008 21:45   

powiedzcie czy bardzo trudno odstawic mięso?ja bym chyba nie dała rady?....:(
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Sty 22, 2008 12:03   

berta85 napisał/a:
powiedzcie czy bardzo trudno odstawic mieso?ja bym chyba nie dala rady?....:(


To zalezy od czlowieka.
Ja bez problemu odstawilem kiedys mieso - to byla kwestia motywacji. Wierzylem, ze mieso mi szkodzi i ze jego odstawienie wplynie na poprawe mojego zdrowia.

(Teraz juz tak nie sadze i mieso jem)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Sty 23, 2008 00:01   

Piętnaście lat temu prawie wogóle nie jadałem mięsa ani nabiału.
To jest możliwe pod warunkiem, że jemy w zamian najwartościowsze produkty roślinne, zawierające maksymalnie dużo, jak na rośliny białka i maksymalnie mało węglowodanów, do tego oleje roślinne.
Te warunki spelniają świeżo skiełkowane nasiona, warzywa, orzechy i nasiona oraz pieczywo maksymalnie pełnoziarniste i kasze.
Ponadto wartościowsze są produkty surowe.
Tylko wówczas nie ciągnie do jedzenia mięsa.
Ale nie jest to naturalny sposób żywienia i nie warto się upierać.
Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz
 
 
Madmłazel

Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 20
Wysłany: Pią Sty 25, 2008 10:24   

Ok.ja zaczęlam stosować niskowęglowodanówke i mam straszne pryszce na buzi i plecach, zastanawiam sie czy nie przejsc własnie na wariant wegetarianski tej diety czyli sery, jaja...etc??
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Sty 25, 2008 12:36   

Madmłazel napisał/a:
Ok.ja zaczęlam stosować niskowęglowodanówke i mam straszne pryszce na buzi i plecach, zastanawiam sie czy nie przejsc własnie na wariant wegetarianski tej diety czyli sery, jaja...etc??

a dlaczego chcesz zrezygnować z mięsa?
wiążesz jedzenie mięsa z pryszczami? :?
 
 
berta85

Dołączył: 21 Sty 2008
Posty: 120
Wysłany: Sob Sty 26, 2008 11:54   

a co z wartosciami odzywczymi znajdujacymi sie w miesie?myslicie ze inne produkty z powodzeniem je potrafia zastapic?
 
 
wiraha


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Cze 2007
Posty: 508
Wysłany: Sob Sty 26, 2008 12:08   

berta85 napisał/a:
a co z wartosciami odzywczymi znajdujacymi sie w miesie?myslicie ze inne produkty z powodzeniem je potrafia zastapic?


100% miesna dieta zaspokaja zapotrzebowanie orgnizmu na skladniki
byloby bardzo trudno je czyms zastapic (piszac mieso mam rowniez na mysli organy typu watroba, serca)

pozd
WiRAHA
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 00:19   

Zauważmy, że dieta zawierająca jajka i sery wcale nie jest dietą wegetariańską. Jajka i sery to najwartościowsze produkty zwierzęce.
Jedząc je i nie jedząc mięsa spokojnie możemy żyć długo w zdrowiu.
JW
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 09:41   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Zauważmy, że dieta zawierająca jajka i sery wcale nie jest dietą wegetariańską. Jajka i sery to najwartościowsze produkty zwierzęce.Jedząc je i nie jedząc mięsa spokojnie możemy żyć długo w zdrowiu. JW

nie jest dietą wegańską, ale jest wegetariańską
wegetarianizm nie odrzuca produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak jajka i nabiał, lecz tylko mięso
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Sty 28, 2008 12:23   

Hannibal napisał/a:

wegetarianizm nie odrzuca produktow pochodzenia zwierzecego, takich jak jajka i nabial, lecz tylko mieso


Mieso ssakow, ptakow, gadow i plazow. Ale juz np mieso ryb jest tolerowane
Choc z ssakami tez sa niekonsekwentni, bo niektorzy pija tran. A wieloryb to wbrew pozorom nie ryba.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 15:00   

Właśnie, sami wegetarianie ulegają złudzeniu, że jedząc jajka i sery nie jedzą szkodliwego w ich mniemaniu mięsa.
Tymczasem to wszystko są pokrewne produkty zwierzęce a nazewnictwo tylko rozmywa istotę rzeczy.
JW
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 15:50   

Panie Witoldzie - nie generalizujmy.
Wegetarianie to bardzo szeroka kategoria. Rozni wegetarianie maja rozne motywacje i rozne przekonania.

Wegetarianinem jest zarowno azjatycki mnich jak rowniez nieswiadomy ktory zdecydowal sie na te diete dlatego, ze jest to modne..

Ja bylem wegetarianinem dlatego, ze dalem sobie wmowic, ze w miesie sa niewiadomo jakie ilosci szkodliwych toksyn i hormonow. Ponadto tluszcze zwierzece i ich rzekoma szkodliwosc.

Ale sa tacy, ktorzy nie jedza miesa poniewaz nie chca smierci zwierzat. W takim przypadku wegetarianizm to cos wiecej niz dieta - to swiatopoglad i filozofia.
Znalem czlowieka, ktory nie jadl miesa. Jajka jadl tylko od takich ktore nie cierpialy bedac w chodowli. Mleczne jadl tylko od takich krow ktore mialy dobrze.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Sty 29, 2008 22:19   

Panie Zenonie,
zgadza się, wegetarianizm to bardzo szeroka kategoria.
zarówno w zakresie spożywanych pokarmów, jak i w sferze światopoglądowej.
Też swego czasu, jak pisałem, o malo co nie zostałem wegetarianinem
czysto roślinnym. Nie z przyczyn światopoglądowych, ale poprzez poszukiwanie najlepszego sposobu żywienia.
Oczywiście wegetarianizm oparty na rybach, jajkach i serze może być niskowęglowodanowy i przynosić zdrowie. Może być nawet żywieniem dra Kwaśniewskiego i jednocześnie podpadać pod kategorię wegetariańską.
Natomiast frutarianizm, jedzenie samych owoców, to sposób na szybkie zniszczenie sobie wszystkiego, co tylko można.

Ostatnio modny jest aspekt światopoglądowy, że nie powinno się dręczyć zwierząt hodowlanych, że one też mają prawo do życia w spokoju.
Dzieciom w podstawówce organizuje się takie spektakle z uboju tucznika, żeby uwrażliwić na cierpienie zwierząt i w przyszłości wychować pokolenie wegetarian.
Jest to szczytne, ale postawione na głowie.

Potworne warunki, w jakich się przewozi i bije zwierzęta rzeźne nie mają nic współnego z tym, że człowiek jest drapieżnikiem.
To znęcanie się wynika z chęci maksymalizacji zysku.
To nie nas trzeba odzwyczajać od jedzenia mięsa, tylko pilnować producentów żywności, żeby zapewniali zwierzętom minimum godziwych warunków.
Od tego są państwowi inspektorzy, żeby tego dopilnować.
Dlaczego człowiek, który z natury jest mięsożercą, przechodząc na wegetarianizm ma się narażać na choroby z niedoboru tylko dlatego, że
jakiś łobuz menager wyliczył sobie centowe oszczędności na zagęszczeniu transportowanych zwierząt?
To jego trzeba ścigać, a nie konsumentów odzwyczajać od mięsa.
Pozdrawiam
JW
 
 
karrla

Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 29
Skąd: Tbg/Vava
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 00:45   

[quote="Witold Jarmolowicz"]
Oczywiście wegetarianizm oparty na rybach, jajkach i serze może być niskowęglowodanowy i przynosić zdrowie. Może być nawet żywieniem dra Kwaśniewskiego i jednocześnie podpadać pod kategorię wegetariańską.
Natomiast frutarianizm, jedzenie samych owoców, to sposób na szybkie zniszczenie sobie wszystkiego, co tylko można.

bardzo Cieszy mnie ta wiadomość:) Zasadniczo dieta niskowęglowodanowa wydaje mi się sympatyczna. W innych wątkach wyczytałam, że warto niskowęglowodanową łączyć niskim indeksem kalorycznym. Moja podstawowa przemiana materii to 1500 kcal. Co proponujecie? Niskowęglowodanowa - 1000 kcal? Warzywa uwielbiam, ryby, nabiał i sery też. Zastanawia mnie jednak, czy powinnam wybierać ryby, nabiał i sery chude czy przeciwnie tłuste.
_________________
oh...jak ja bym chciała nosić 38...
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 09:00   

karrla napisał/a:
bardzo Cieszy mnie ta wiadomość:) Zasadniczo dieta niskowęglowodanowa wydaje mi się sympatyczna.

bo to jest żywienie bardzo sympatyczne :)
karrla napisał/a:
W innych wątkach wyczytałam, że warto niskowęglowodanową łączyć niskim indeksem kalorycznym.

nie ma takiej reguły
bardziej skupiaj się na tym, żeby spożywać zdrowe węgle -
warzywa mają niski IG i są preferowane na DN
ziemniaki mają już dość wysoki IG, a też są spoko
zresztą jak jesz produkt z wysokim IG w połączeniu z tłuszczem to automatycznie IG posiłku ulega obniżeniu i cukier znacznie wolniej uwalniany jest do krwi
karrla napisał/a:
Warzywa uwielbiam, ryby, nabiał i sery też. Zastanawia mnie jednak, czy powinnam wybierać ryby, nabiał i sery chude czy przeciwnie tłuste.

ryby - w dzisiejszych czasach ryby są bardzo zanieczyszczone różnymi toksynami, jak np. rtęcią
jeśli masz dostęp do ryb np. z okolic Alaski to jak najbardziej :)
nabiał - spożywaj tylko prawdziwy niepasteryzowany nabiał w ilościach, jakie twój organizm toleruje (kwestia kazeiny i laktozy)
polecam sery twarogowe, podpuszczkowe, pleśniowe, jogurty, śmietanę, no i oczywiście masło, najlepiej z gospodarstw, w których krowy jedzą trawę i zielska
polecam również oczywiście nabiał owczy i kozi, tylko tu ceny są znacznie wyższe
oczywiście cały czas mówię o nabiale tłustym - przy prawdziwej, naturalnej produkcji brzmi to trochę jak masło maślane :)

No i pamiętaj o tłuszczach, które od tej pory będą Twoim źródłem energii.
 
 
karrla

Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 29
Skąd: Tbg/Vava
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 10:17   

No dzięki dzięki..rozjaśniłeś mi sporo. Cóż.. ryby będę z puszki.. :x przestawienie się na tłuszcze może trochę portwać, bo do tej pory jadłam niskotłuszczowe produkty. Ok. Zaczynam od dziś fazę wstępną. Trzymajcie kciuki:)
_________________
oh...jak ja bym chciała nosić 38...
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 11:36   

karrla napisał/a:
No dzięki dzięki..rozjaśniłeś mi sporo.

spoko
ale radziłbym rychło więcej sobie na ten temat poczytać - "Życie bez pieczywa" Lutza, "Żywienie Optymalne" Kwaśniewskiego (wyd. z 1990 - nie ma tam ufologii), no i różne artykuły na ten temat (na forum masz linki)
karrla napisał/a:
Cóż.. ryby będę z puszki.. :x przestawienie się na tłuszcze może trochę portwać, bo do tej pory jadłam niskotłuszczowe produkty. Ok. Zaczynam od dziś fazę wstępną. Trzymajcie kciuki:)

ryby z puszek całkowicie odradzam
jeśli lubisz ryby to jedz jakieś rzeczne, z czystych rzek - np. pstrąga; najlepiej świeże
a przestawienie się na tłuszcze trwa co najmniej parę tygodni, więc cierpliwości :)
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 12:10   

"Dieta niskoweglowodanowa" Wlodzimierza Ponomarenko

Jest to propozycja zywienia raczej umiarkowanieweglowodanowego, zdroworosadkowego i dosc pragmatycznego.

Wada jest tam kilka bledow (np. mit o zapotrzebowaniu mozgu na glukoze rzedu 120g/dobe)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Anonimowy Żarłok

Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 40
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 21:50   

zenon napisał/a:
jest tam kilka bledow (np. mit o zapotrzebowaniu mozgu na glukoze rzedu 120g/dobe)

Czytałam gdzieś, że jak mózg nie ma potrzebnej mu do funkcjonowania glukozy, to organizm zaczyna sięgać do zapasów tłuszczu. Czy to prawda?
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Sty 31, 2008 22:19   

Anonimowy Żarłok napisał/a:
Czytałam gdzieś, że jak mózg nie ma potrzebnej mu do funkcjonowania glukozy, to organizm zaczyna sięgać do zapasów tłuszczu. Czy to prawda?

jeśli jest na głodówce to tak
ale źródłem energii dla mózgu nie są wówczas kwasy tłuszczowe, lecz ich produkt, czyli ketony - wynik rozkładu owych kwasów w mitochondriach komórek wątroby i przyłączenia dwóch cząsteczek acetylokoenzymu A, biorącego udział w wytwarzaniu ATP :)
 
 
Anonimowy Żarłok

Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 40
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 19:53   

Hannibal napisał/a:
Anonimowy Żarłok napisał/a:
Czytałam gdzieś, że jak mózg nie ma potrzebnej mu do funkcjonowania glukozy, to organizm zaczyna sięgać do zapasów tłuszczu. Czy to prawda?

jeśli jest na głodówce to tak
ale źródłem energii dla mózgu nie są wówczas kwasy tłuszczowe, lecz ich produkt, czyli ketony - wynik rozkładu owych kwasów w mitochondriach komórek wątroby i przyłączenia dwóch cząsteczek acetylokoenzymu A, biorącego udział w wytwarzaniu ATP :)

:x A co jeśli nie jestem na głodówce, tylko nie jem słodyczy - czym żywi się wówczas mój mózg? A wogóle dlaczego ty jesteś taki mądry, a ja nie? :? Skąd ty to wszystko wiesz?
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 20:43   

Anonimowy Żarłok napisał/a:
:x A co jeśli nie jestem na głodówce, tylko nie jem słodyczy - czym żywi się wówczas mój mózg? A wogóle dlaczego ty jesteś taki mądry, a ja nie? :? Skąd ty to wszystko wiesz?

napisałem również o nie-głódówce :)
jeśli nie jesz słodyczy, a jesz nadal sporo węgli (chleb, makaron, ryż, etc.) to twój organizm nadal spala węgle
obniż węgle poniżej ok. 15% ogółu kcal, białko ok. 20%, a reszta tłuszcze, a wtedy twe szlaki metaboliczne zaczną się zmieniać, nastąpi przebudowa w organizmie, enzymy się zmienią i wtedy będziesz wykorzystywał tłuszcze jako źródło energii
natomiast, żeby wejść w ketozę musisz węgle jeszcze bardziej obniżyć - na pewno poniżej 100 g, a często jest to blisko 50 g - to po prostu zależy od organizmu
 
 
Anonimowy Żarłok

Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 40
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 22:08   

Hannibal napisał/a:
napisałem również o nie-głódówce :)
jeśli nie jesz słodyczy, a jesz nadal sporo węgli (chleb, makaron, ryż, etc.) to twój organizm nadal spala węgle
obniż węgle poniżej ok. 15% ogółu kcal, białko ok. 20%, a reszta tłuszcze, a wtedy twe szlaki metaboliczne zaczną się zmieniać, nastąpi przebudowa w organizmie, enzymy się zmienią i wtedy będziesz wykorzystywał tłuszcze jako źródło energii
natomiast, żeby wejść w ketozę musisz węgle jeszcze bardziej obniżyć - na pewno poniżej 100 g, a często jest to blisko 50 g - to po prostu zależy od organizmu

Poczekaj, poczekaj...czyli powinnam jeść więcej tłuszczu (do 75%), a mniej węglowodanów (max.100g dziennie), ale białka (mięsa) też nie za wiele? Kurczę, w tym teamacie czuję się jak ciemna masa, ale może mi wybaczysz... :P A co z warzywami i owocami?
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 22:42   

Trzeba miec na wzgledzie fakt, ze tluszcz ma 9kcal a bialko i weglowodany 4kcal (na 1g)

Tak wiec dieta gdzie 65% (100%-20%-15%) energii pochodzi z tluszczu wcale nie polega na tym, ze 65% pozywienia to tluszcz.
W tym przypadku granicznym gdzie ok. 70% kalorii pochodzi z tluszczu wystarczy ze je sie mieso gdzie tluszczu do bialka jest jak 1.4 raza. Czyli baranina, przecietna wieprzowina bez dodatkowego tluszczu.

To nie jest tak bardzo tluste jak moze sie wydawac.
W zoltku jaja jest prawie 2x tyle tluszczu co bialka, a przeciez do niedawna nie zdawalas sobie sprawy ze w jajku jest jakis tluszcz.

Proponuje siegnac po ksiazke dra Lutza "zycie bez pieczywa".
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Anonimowy Żarłok

Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 40
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 22:50   

Bardzo dziękuję za cierpliwość oraz twórcze podejście do mnie i mojej niewiedzy ( także w dziedzinie matematyki :D ). Bedę się sukcesywnie zagłębiać w temacie. Pozdrawiam. :)
 
 
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 22:58   

Hannibal napisał/a:
(...) będziesz wykorzystywał tłuszcze (...)


Anonimowy Żarłok napisał/a:
(...) powinnam jeść (...)


:)
 
 
Anonimowy Żarłok

Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 40
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 23:03   

Miło mi, że ktoś się wreszcie na mnie poznał. ;)
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Lut 01, 2008 23:16   

trochę nick mnie zmylił i dlatego przypisałem Tobie płeć niewłaściwą ;)
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Lut 02, 2008 02:33   

Ze wszystkich węglowodanów najbardziej tuczy fruktoza, czyli cukier pochodzący z owoców, cukru i miodu.
Brednie, które wypisują niedouczeni publicyści, wpychają w otyłość mnóstwo ludzi, którzy uwierzyli, że chude odchudza. Tymczasem chude, szczególnie z owoców, najszybciej tuczy.
Z tym, że nie należy mylić proporcji wagowej z energetyczną, jak wcześniej pisali koledzy.
70% energii z tłuszczu wcale nie oznacza, ze trzeba zjadać kostkę masła.
Wystarczą dwie trzy łyżki na dzień do smarowania chleba. Razem z tłuszczem z mięsa to będzie właściwa ilość.

Pozdrawiam

JW
 
 
karrla

Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 29
Skąd: Tbg/Vava
Wysłany: Nie Lut 03, 2008 12:25   

A co z orzechami? Na DN można je jeść? Mają w miarę mało węgli, za to kalorii mnóstwo.
_________________
oh...jak ja bym chciała nosić 38...
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Nie Lut 03, 2008 12:34   

Jeżeli orzechy nie wyzwalają opryszczki, to można je spokojnie zjadać.
Ważniejsze jest przestrzeganie zasad Formuły 4eS niż niż szczegółowe zalecenia.

Co do ilości kalorii w orzechach.
Człowiek sumarycznie na dzień potrzebuje przeciętnie 2000-2500 kcal
spożytych w dowolnej postaci, tzn. musi w tym być trochę białka, makro i mikroelementów oraz przy małej ilości białka obowiązkowo węglowodany, reszta może pochodzić z tłuszczów.
Gdyby jeść tylko orzechy, to ta ilość energii mieści się w 40dag = 0,4kg.
Tę samą ilość energii trzeba by dostarczyć w innych produktach w ilościach:
karkówka 0,9kg
kiełbasa 0,9kg
chleb 1kg
pieczeń wołowa 2kg
ziemniaki, kasze, makaron po ugotowaniu 2,2kg
owoce (nie polecamy!) 5kg
warzywa 8kg
pomidory 16kg

Pożywienie wysokokalorczne jest współczesnym mitem.
W prawidłowym żywieniu chodzi o to, żeby jeść produkty uruchamiające naturalny mechanizm sytości, a nie wypełniać żołądek wodą i błonnikiem z niskokalorycznych warzyw.

Zjedzenie marnych 15dag orzechów da nam poczucie najedzenia takie, jak spożycie 1kg postnej kaszy. A o ileż mniej przeżuwania, błonnika i gazów powstających z tegoż błonnika.

Podobnie ze śmietaną, zamiast trzech łyżek 9% wodzianki lepiej dodać do talerza jedną łyżkę kremówki. Efekt żywieniowy podobny, ale o połowę taniej.
Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz
 
 
Anonimowy Żarłok

Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 40
Wysłany: Nie Lut 03, 2008 15:55   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Jeżeli orzechy nie wyzwalają opryszczki, to można je spokojnie zjadać.

;) Z tego co wiem , to opryszczkę wywołuje wirus a nie orzechy, więc spokojnie zajadam je, gdy mam na to ochotę. :P
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Lut 03, 2008 16:35   

Jedno drugiego nie wylkucza.
Jezeli ktos raz zachorowal na opryszczke, to bedzie nosicielem tego wirusa do konca zycia. Wirus moze sie juz wiecej nie uaktywnic lub moze co jakis czas sie uaktywniac - wtedy to widac objawy w postaci fizycznej opryszczki.

Byc moze orzechy maja jakis wplyw na uaktywnianie sie wirusa. Tego nie wiem i sam chetnie poczytam co pan Witold ma do powiedzienia na ten temat.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
Anonimowy Żarłok

Dołączył: 29 Sty 2008
Posty: 40
Wysłany: Nie Lut 03, 2008 16:53   

zenon napisał/a:

Byc moze orzechy maja jakis wplyw na uaktywnianie sie wirusa. Tego nie wiem i sam chetnie poczytam co pan Witold ma do powiedzienia na ten temat.

Już wszystko wiem. Jak już wcześniej pisałam orzechy nie uaktywniają wirusa opryszczki. Jest ona wywoływana przez wirusa. Leczenie przyspiesza między innymi suplementacja vit.B1 i B2 , które to witaminy znajdują się między innymi w orzechach. Tak więc jedzenie orzechów może zapobiec wystąpieniu opryszczki, a w przypadku jej pojawienia się przyspieszyć powrót do zdrowia.
Pozdrawiam :)
 
 
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lut 03, 2008 21:31   

primo - orzechy tak dobrze nie sycą - empirycznie zaobserwowane
secundo - orzechy, jeśli jemy to w małych ilościach; powodem jest obecność kwasu pruskiego
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Nie Lut 03, 2008 23:06   

Wirusa opryszczki uaktywnia aminokwas arginina, a hamuje jego rozwój
aminokwas lizyna.
W mięsie i serach jest średnio 1,5g lizyny i poniżej 1g argininy
W orzechach i nasionach jest tylko 0,5-0,8 lizyny i aż 2 do 3,5g argininy.
To sprzyja u nosicieli uaktywnianie wirusa, nie tylko opryszczki, ale
i innych pokrewnych.
Najwięcej, bo 3,5g argininy w 100g zawierają nasiona dyni, co jest
smutną wiadomością dla facetów mających problemy z prostatą.

Kwas pruski czyli cjanowodór występuje w niektórych nasionach i pestkach o zapachu migdałowym, czyli w migdałach, szczególnie gorzkich, pestkach wiśni, śliwki itp.
W orzechach laskowych czy włoskich nie wyczuwa się tego zapachu.


Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz
 
 
nordica

Dołączył: 25 Sty 2008
Posty: 79
Wysłany: Śro Lut 06, 2008 21:33   

a powiedzcie mi jakie tabletki przyspieszajace odchudzanie nie zawieraja w skladzie zelatyny?
 
 
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 20:10   

zdradze Wam ciekawostke, forum wegetarianskie odwiedzono 394557 razy , tym czasem nasze 151223 razy , czyzby wegetarianizm cieszyl sie wiekszym zainteresowaniem? :-D
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Mar 02, 2010 21:02   

Molka napisał/a:
czyzby wegetarianizm cieszyl sie wiekszym zainteresowaniem? :-D

to raczej oczywiste
onetowe poradniki zdrowia i odżywiania cieszą się pewnie jeszcze znacznie większym powodzeniem :hihi:
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Mar 05, 2010 23:07   

Molka to dobrze.

W tym nasza sila. Pozostanmy niszowi. 8-)
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
r.ewelka 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 104
Skąd: Pruszków
Wysłany: Czw Mar 11, 2010 11:16   

Tak, ja też tam byłam, podoba mi się uzasadnienie tego że człowiek jest roślinożerny - bo przecież szympans jest roślinożerny :)
Tylko kto teraz siedzi w klatce w zoo a kto siedzi przed kompem? Nie umniejszając szympansowi oczywiście, bo to tragedia co my robimy tym zwierzętom.
_________________
Tłuszcz, jak wiadomo, jest szkodliwy.
 
     
r.ewelka 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 05 Lut 2010
Posty: 104
Skąd: Pruszków
Wysłany: Wto Mar 16, 2010 10:19   

O, ale wtopa, przyznaje się do niewiedzy, szympans wcale nie jest roślinożerny. Ale w sumie to typowe, upowszechnione stwierdzenie. Kiedyś był taki program - eksperyment. Pani doktor sama będąca weganką zebrała 10 ochotników otyłych ludzi żyjących na fast foodach i zamknęła ich na wybiegu jak szympansy albo goryle. Przez 14 dni wrzucali im tam tylko surowe warzywa i owoce w ogromnych ilościach. Teza była taka, że człowiek jest z natury weganem. I że taka dieta im pomoże poprawić zdrowie. Kamera pokazywała jak ci ludzie zmuszali się do jedzenia ogromnych ilości tego jedzenia, jak ono im nie smakowało w większości, jak mieli tego dość i tego całego eksperymentu. Puszczali bąki i latali do kibelka kilka razy dziennie. Nieźle ich czyściło jednym słowem. Na koniec gdy ich wypuszczała z wybiegu czekały tam na nich dwa stoły: na jednym góra owoców i warzyw, a obok rozpalony grill a na nim różne rodzaje mięsa. Pani im odczytała ich wyniki badań. Nie pamiętam o co chodziło, pani wszak się cieszyła, że wyniki uległy poprawie, a każdemu z uczestników udało się schudnąć. Po czym padło pytanie "Co wybieracie?". Dwie kobiety skusiły się na jeszcze jedną marchewkę, chyba z grzeczności, ale pozostali rzucili się na mięso. Pani była niepocieszona i wyraziła nadzieję, że jednak w życiu będą dokonywali bardziej świadomych wyborów.

Moim zdaniem to dowodzi, że żadna skrajność w diecie nie jest zdrowa. Nic poza tym nie udało się tu udowodnić.
_________________
Tłuszcz, jak wiadomo, jest szkodliwy.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pią Mar 26, 2010 20:00   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Panie Zenonie,

Ostatnio modny jest aspekt światopoglądowy, że nie powinno się dręczyć zwierząt hodowlanych, że one też mają prawo do życia w spokoju.
Dzieciom w podstawówce organizuje się takie spektakle z uboju tucznika, żeby uwrażliwić na cierpienie zwierząt i w przyszłości wychować pokolenie wegetarian.
Jest to szczytne, ale postawione na głowie.

Dlaczego człowiek, który z natury jest mięsożercą, przechodząc na wegetarianizm ma się narażać na choroby z niedoboru tylko dlatego, że
jakiś łobuz menager wyliczył sobie centowe oszczędności na zagęszczeniu transportowanych zwierząt?
To jego trzeba ścigać, a nie konsumentów odzwyczajać od mięsa.
Pozdrawiam
JW


Zgadzam się z tym rozumowaniem. Wydaje mi się, że za propagowaniem wegetarianizmu stoją zieloni, którzy człowieka mają w głębokim poważaniu. Dla nich ważniejsze są zwierzęta, co było widać na przykład przy budowie autostrady w Dolinie Rospudy.
 
     
tomtom

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 416
Wysłany: Pon Mar 29, 2010 00:13   

Ja tylko przypomnę, że dieta wegańska to JEDYNA dieta, na której wykazano cofanie się nowotworów, oraz JEDYNA dieta, na której wykazano cofanie się miażdżycy. Kluczem do sukcesu było obcięcie tłuszczu niemal do zera, praktycznie całe kalorie pochodziły z węgli. Przy dodaniu do takiej diety dużych ilości błonnika i wyeliminowaniu węgli z najwyższym IG cofała się także cukrzyca.

Rzucane śmiałe tezy, iż osoby propagujące JEDYNĄ dietę co do której jest pewność, iż cofa raka i miażdżycę są w jakimś tajemniczym spisku mającym na celu zagładę ludzkości są - moim skromnym zdaniem - nieco naciągane. A już szczególnie nie na miejscu są tego typu sugestie na forum prozdrowotnym.
 
     
Nelka 

Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 05 Mar 2006
Posty: 253
Skąd: Częstochowa
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 16:17   

tomtom napisał/a:
Ja tylko przypomnę, że dieta wegańska to JEDYNA dieta, na której wykazano cofanie się nowotworów, oraz JEDYNA dieta, na której wykazano cofanie się miażdżycy. Kluczem do sukcesu było obcięcie tłuszczu niemal do zera, praktycznie całe kalorie pochodziły z węgli. Przy dodaniu do takiej diety dużych ilości błonnika i wyeliminowaniu węgli z najwyższym IG cofała się także cukrzyca.

Rzucane śmiałe tezy, iż osoby propagujące JEDYNĄ dietę co do której jest pewność, iż cofa raka i miażdżycę są w jakimś tajemniczym spisku mającym na celu zagładę ludzkości są - moim skromnym zdaniem - nieco naciągane. A już szczególnie nie na miejscu są tego typu sugestie na forum prozdrowotnym.



Oczywiście nikt nie choruje na raka nawet ŚP Czesław Niemen.
 
     
tomtom

Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 416
Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 16:55   

Do ZNUDZENIA powtarzam, ale ciągle widzę kolejna osoba czepia się tego dziecięcego argumentu - weganizm czy wegetarianizm to nie jest dieta, tylko zbiór diet. Można być weganinem spożywającym 20% kalorii z węgli, można być wegetarianinem jedzącym ich 80%. Można sobie ułożyć dietę wyłącznie z żółtek i mleka, można wyłącznie z kapusty - jedna i druga będzie podpadać pod definicję wegetarianizmu, ale serio uważasz, że to identyczne diety?
 
     
yarosh1980 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 742
Ostrzeżeń:
 7/2/3
Wysłany: Nie Kwi 01, 2012 13:35   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Zauważmy, że dieta zawierająca jajka i sery wcale nie jest dietą wegetariańską. Jajka i sery to najwartościowsze produkty zwierzęce.
Jedząc je i nie jedząc mięsa spokojnie możemy żyć długo w zdrowiu.

Zgadzam się z tym całkowicie. Jestem przeciwny zaliczaniu do wegetarian ludzi jedzących mleko i jaja. Kto unika mięsa, ale zjada nabiał i jaja, jest takim samym mięsożercą jak inni ludzie - z punktu widzenia dietetyki i etyki, gdyż dostarcza te same składniki co mięsożercy i nie zapobiega cierpieniu zwierząt. Zresztą z pierwotnej definicji wegetarianizm to sposób odżywiania polegający na spożywaniu wyłącznie pokarmów pochodzenia roślinnego. Jaja i nabiał takimi nie są.

Hannibal napisał/a:
nie jest dietą wegańską, ale jest wegetariańską
wegetarianizm nie odrzuca produktów pochodzenia zwierzęcego, takich jak jajka i nabiał, lecz tylko mięso

to zależy czy wegetarianizm potraktujemy jako weganizm czy o zgrozo laktoowowegetarianizm. Pojęcie "wegetarianizm" jest tylko ogólnym członem pojęcia, od którego niestety odchodzą różne odmiany tego nurtu. Co innego znaczy "wegetarianizm" wśród wegetarian, a co innego wśród mięsożerców. Wśród wegetarian pokutuje pogląd, że wegetarianizm to jedzenie nabiału i jaj. Mięsożercy poprawnie uznają, że jest to unikanie również nabiału i jaj. Wystarczy też spojrzeć jak na wegetarianizm zapatrują się organizacje żywieniowe i lekarze - zarzucają temu nurtowi że nie dostarcza on ważnych składników i doprowadza do chorób, czyli na logikę automatycznie wyklucza jedzenie produktów odzwierzęcych jak jaja i nabiał. Ich spożywanie nie dopuściłoby do tych chorób.
Więc tak naprawdę wegetarianizm to weganizm. Nie wiem dlaczego wegetarianie tak wypaczają i niszczą pojęcie wegetarianizmu. W tym aspekcie zawsze będę stał po stronie mięsożerców, którzy wiedzą czym jest wegetarianizm, w przeciwieństwie do wegetarian.
Ostatnio zmieniony przez yarosh1980 Nie Kwi 01, 2012 13:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
g69 

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 331
Wysłany: Sob Lip 18, 2015 15:12   

Witold Jarmolowicz napisał/a:

Też swego czasu, jak pisałem, o malo co nie zostałem wegetarianinem
czysto roślinnym. Nie z przyczyn światopoglądowych, ale poprzez poszukiwanie najlepszego sposobu żywienia.

Rozumiem.że już Pan znalazł.Czy od tamtego czasu coś było zmieniane w żywieniu?
Jak,to wszystko wpływa na Pana zdrowie i samopoczucie?
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 10:42   

g69 napisał/a:
Witold Jarmolowicz napisał/a:

Też swego czasu, jak pisałem, o malo co nie zostałem wegetarianinem
czysto roślinnym. Nie z przyczyn światopoglądowych, ale poprzez poszukiwanie najlepszego sposobu żywienia.

Rozumiem.że już Pan znalazł.Czy od tamtego czasu coś było zmieniane w żywieniu?
Jak,to wszystko wpływa na Pana zdrowie i samopoczucie?

W zasadzie tu na forum to wszystko jest opisane na podstawie obserwacji mnie i naszych klientów.
Po dosłownym przyjęciu złotej proporcji musiałem wreszcie pójść po rozum do głowy,
zmniejszyć tłuszcze, zracjonalizować ilość białka, zwiększyć znacznie ilość warzyw.
Potem musiałem wyrzucić wszystkie przetwory mleczne, bo okazało się, że ich jednak nie toleruję. Przypuszczalnie nie toleruję tylko tego nadmiaru wapnia z mlecznych, ale nie będę się suplementował wapniem, żeby to sprawdzić.
Nie unikam histerycznie małej kromeczki pieczywa, aczkolwiek nie lubię pszenicy i nigdy nie lubiłem. Od dziecka nie znosiłem pszennych bułek.
Jadam jajka, tłuste zwierzęta wszelkiej maści, nie tylko czerwone mięso.
Chudych piersi z kurczaka, modnych obecnie, unikam, bo smakują jak trociny.
Dłużej trwa pogryzienie takiego suszu, niż marchewki i można się zadławić.
Jeżeli już trafi się taka anorektyczna potrawa, uzupełniam tłuszczem, co nie jest dziś łatwe poza domem.
Obecnie testuję jeszcze świętość świętości: jajka i ich wpływ na zdrowie.
JW
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 11:20   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
g69 napisał/a:
Witold Jarmolowicz napisał/a:

Też swego czasu, jak pisałem, o malo co nie zostałem wegetarianinem
czysto roślinnym. Nie z przyczyn światopoglądowych, ale poprzez poszukiwanie najlepszego sposobu żywienia.

Rozumiem.że już Pan znalazł.Czy od tamtego czasu coś było zmieniane w żywieniu?
Jak,to wszystko wpływa na Pana zdrowie i samopoczucie?

W zasadzie tu na forum to wszystko jest opisane na podstawie obserwacji mnie i naszych klientów.
Po dosłownym przyjęciu złotej proporcji musiałem wreszcie pójść po rozum do głowy,
zmniejszyć tłuszcze, zracjonalizować ilość białka, zwiększyć znacznie ilość warzyw.
Potem musiałem wyrzucić wszystkie przetwory mleczne, bo okazało się, że ich jednak nie toleruję. Przypuszczalnie nie toleruję tylko tego nadmiaru wapnia z mlecznych, ale nie będę się suplementował wapniem, żeby to sprawdzić.
Nie unikam histerycznie małej kromeczki pieczywa, aczkolwiek nie lubię pszenicy i nigdy nie lubiłem. Od dziecka nie znosiłem pszennych bułek.
Jadam jajka, tłuste zwierzęta wszelkiej maści, nie tylko czerwone mięso.
Chudych piersi z kurczaka, modnych obecnie, unikam, bo smakują jak trociny.
Dłużej trwa pogryzienie takiego suszu, niż marchewki i można się zadławić.
Jeżeli już trafi się taka anorektyczna potrawa, uzupełniam tłuszczem, co nie jest dziś łatwe poza domem.
Obecnie testuję jeszcze świętość świętości: jajka i ich wpływ na zdrowie.
JW

Pełne ziarna są zalecane w diecie niskowęglowodanowej. Jednak nie w formie chleba a fermentowane lub kiełkowane i moczone.
To pozbawia ich szeregu szkodliwych związków takich jak taniny, kwas fitynowy, inhibitory enzymów.
To właśnie tym zabiegom Yarosh zawdzięcza w miarę dobrą kondycję mimo stricte wegetariańskiej diecie. Eliminują one wszystkie czynniki ograniczające przyswajanie składników odżywczych z ziaren. Zapewne udał się do wód bo zniknął z forum jakiś czas temu ale być może opisze nam kiedyś swoje doświadczenia.

W przypadku produktów mlecznych sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana. Oprócz zalecanych fermentowanych mlecznych czasem niezbędne jest wspomaganie się piciem kwasu mlekowego oraz przyjmowanie laktoferyny a i tak na efekty trzeba czekać dość długo i zanim mleczne staną się tolerowane mija nawet kilka miesięc a mało kto ma na tyle silną wolę by przetrzymać kilka miesięcy nieprzyjemnych objawów.
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Śro Sie 05, 2015 11:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 11:42   

Titelitury napisał/a:
czasem niezbędne jest wspomaganie się piciem kwasu mlekowego oraz przyjmowanie laktoferyny

W jakim celu?
Będzie Pan uprzejmy to rozwinąć?
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 12:32   

EAnna napisał/a:
Titelitury napisał/a:
czasem niezbędne jest wspomaganie się piciem kwasu mlekowego oraz przyjmowanie laktoferyny

W jakim celu?
Będzie Pan uprzejmy to rozwinąć?

Ponieważ reakcja alergiczna na mleczne w 9 na 10 przypadków jest spowodowana nieprawidłowym składem mikroflory przewodu pokarmowego. Czasem oprócz jogurtów i kefirów z pełnotłustego mleka ciężko jest zasiedlić symbiontami układ pokarmowy w takim stopniu który tworzy barierę ochronną i powoduje szczelność jelit.
Można się wtedy wspomagać właśnie laktoferyną i kwasem mlekowym.
O tym że to nieprawidłowy skład mikroflory odpowiada za nietolerancje pokarmowe i alergie, świadczy fakt że pojawiają się one kiedy symbionty zostają wypierane przez mikroflorę allochtoniczną. Antybiotykoterapia, antykoncepcja, duża ilość używek oraz szereg innych.
Udawanie że się tego nie widzi i proponowanie eliminacji wszystkiego co powoduje jakieś negatywne objawy nie jest zbyt mądre. Jest dokładnie tym samym co robi medycyna konwencjonalna czyli zagłuszaniem objawów nie eliminując przyczyn.

Udawanie że sto tysięcy miliardów symbiotycznych organizmów zasiedlających nasz układ pokarmowy nie odgrywa znaczącej roli jest równie niepoważne jak twierdzenie że brak jednego organu wewnętrznego nie wpływa na funkcjonowanie organizmu.

Nieprawidłowy skład mikroflory bytującej na skórze powoduje często ropnie i czyraki. To widać, natomiast tego co się dzieje nie widać. Mało tego. Skutki zmienionej mikroflory skórnej dają czasem znać zapaleniem płuc czy ostrym zapaleniem szpiku.
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Śro Sie 05, 2015 13:14, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 13:25   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
(1)
Jeżeli już trafi się taka anorektyczna potrawa, uzupełniam tłuszczem, co nie jest dziś łatwe poza domem.

(2)
Obecnie testuję jeszcze świętość świętości: jajka i ich wpływ na zdrowie.
JW


(1)
Może jakaś gustowna szklana piersiówka z super pewnym zamknięciem + tłumaczenie, że to taki macerat wspomagający pracę wątroby, może to być oliwa z oliwek z jedną trawką jak żubrówka.
;)

(2)
http://www.hobokenpersonaltrainer.com/meet-the-first-and-still-best-super-foods/
http://www.hobokenpersona...est-super-foods
Cytat:
(...)
Bringing It All Together
With that said,
there are two superfoods that stand out above the rest
in terms of vitamins and minerals,
Grass-Fed Butter and Liver.
(...)
8)
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 13:34   

Titelitury napisał/a:
Można się wtedy wspomagać właśnie laktoferyną i kwasem mlekowym.

O to właśnie pytam.
W jaki sposób kwas mlekowy i laktoferyna zastąpią działanie bakterii jelitowych i ew. laktazy? Jaki jest mechanizm uszczelniania jelit w tym przypadku?
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 13:44   

EAnna napisał/a:
Titelitury napisał/a:
Można się wtedy wspomagać właśnie laktoferyną i kwasem mlekowym.

O to właśnie pytam.
W jaki sposób kwas mlekowy i laktoferyna zastąpią działanie bakterii jelitowych i ew. laktazy? Jaki jest mechanizm uszczelniania jelit w tym przypadku?

Kwas mlekowy i laktoferyna mają być dodatkiem do fermentowanych produktów mlecznych i warzywnych a nie je zastąpić.

Proszę samodzielnie pomyśleć jaki jest mechanizm szczelności jelit. Symbionty mają zasiedlić błony śluzowe tak gęsto że stają się barierą dla toksyn oraz nadmiernego rozwoju bakterii chorobotwórczych.
Ta bariera jest dziś u większości osób tylko imitacją tego co być powinno.
Żeby to w pełni zrozumieć trzeba pochylić się nad pracami Zaremby , Borkowskiego, Janusa, Janickiego itd a nie siać fermentu teoriami bez sensu.

Jakiejś części ludzi to nie pomoże. Nie ma cudownych rozwiązań dla wszystkich. Jest to taka sama ściema jak stwierdzenie że nie ma chorób nieuleczalnych.

Twierdzenie że za pomocą diety dobrych produktów można wyleczyć genetycznie uwarunkowaną upośledzoną czynność fibroblastów, która jest przyczyną żylaków, czy wyleczyć SM lub autyzm jest szarlatanerią. Jeśli nie stoi za tym ignorancja to jest to niegodne osoby, która jako lekarz nie powinna rozbudzać nadziei tam gdzie nie powinna.
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Śro Sie 05, 2015 13:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 13:58   

Cytat:
jaki jest mechanizm szczelności jelit

Brak stanów zapalnych, co wspiera gojenie/regenerację wedle potrzeb,
w obrębie jelit - co najważniejsze,
jak i w całej reszcie organizmu - co najbardziej odczuwalne.


Stany zapalne wywoływane i podtrzymywane są:
- chemią spożywczą (także wędzonki, słodziki, leki, glutaminiany z vegety, benzoesany, sztuczne barwniki itp.)
- nietolerowanymi białkami na które narosło w organizmie IgG
- krytycznymi niedoborami witamin i minerałów (także ze znacznej ilości, w diecie, produktów oczyszczonych)

8)
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 14:17   

vvv napisał/a:
Cytat:
jaki jest mechanizm szczelności jelit

Brak stanów zapalnych, co wspiera gojenie/regenerację wedle potrzeb,
w obrębie jelit - co najważniejsze,
jak i w całej reszcie organizmu - co najbardziej odczuwalne.


Stany zapalne wywoływane i podtrzymywane są:
- chemią spożywczą (także wędzonki, słodziki, leki, glutaminiany z vegety, benzoesany, sztuczne barwniki itp.)
- nietolerowanymi białkami na które narosło w organizmie IgG
- krytycznymi niedoborami witamin i minerałów (także ze znacznej ilości, w diecie, produktów oczyszczonych)

8)


Jesteś najbardziej jaskrawym przykładem na niedobór białka.

A co w wypadku jeśli w żywności nie ma chemii i je się już tylko tahini i serca wieprzowe bo cała reszta szkodzi? Jaki ma być następny krok? Samo tahini?

Odkąd pamiętam wraz ze swoją mistrzynią mylisz skutek z przyczyną.
Skutek jest taki że pomimo którejś już z kolei książki o ddp i tysiącach teorii nikt dzięki ddp nie zaczął jeszcze normalnie jeść.
Blisko 20 lat to już trwa.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 14:52   

Cytat:
przyczyna żylaków
Przyczyną objawów żylaków jest, postępujące, coraz większe uszkodzenie zastawek żylnych, przy braku ich dostatecznej regeneracji.

Przyczynami jak to zwykle przy chorobach bywa są:

- przewlekłe zapalenia
- przewlekłe niedobory
- przewlekłe zatrucia (nadmiary)


Dopóki uznaje, że postępująca degeneracja jest spowodowana złymi genami, a nie złym materiałem jaki przez paszczę tym genom podsuwamy, by się wyraziły, pacjent jest nieuleczalny.

Dlatego medycyna dała sobie spokój i uznała, że pacjent może sobie jeść co chce, można mu podać chemię farmaceutyczną i zrobić chirurgiczne wycinanki. Pacjent nie zmieni, w sposób dostatecznie daleko-idący, swoich przekonań i nawyków żywieniowych, bo oznaczałoby to postrzeganie przez niego konieczności zmian nawyków żywieniowych jako inwalidztwa, utraty wolności i tożsamości.

Trwanie w nawykach, które doprowadziły do choroby zapewnia jej nieuleczalność.
8/
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 15:03   

vvv napisał/a:
Cytat:
przyczyna żylaków
Przyczyną objawów żylaków jest, postępujące, coraz większe uszkodzenie zastawek żylnych, przy braku ich dostatecznej regeneracji.

Przyczynami jak to zwykle przy chorobach bywa są:

- przewlekłe zapalenia
- przewlekłe niedobory
- przewlekłe zatrucia (nadmiary)


Dopóki uznaje, że postępująca degeneracja jest spowodowana złymi genami, a nie złym materiałem jaki przez paszczę tym genom podsuwamy, by się wyraziły, pacjent jest nieuleczalny.

Dlatego medycyna dała sobie spokój i uznała, że pacjent może sobie jeść co chce, można mu podać chemię farmaceutyczną i zrobić chirurgiczne wycinanki. Pacjent nie zmieni, w sposób dostatecznie daleko-idący, swoich przekonań i nawyków żywieniowych, bo oznaczałoby to postrzeganie przez niego konieczności zmian nawyków żywieniowych jako inwalidztwa, utraty wolności i tożsamości.

Trwanie w nawykach, które doprowadziły do choroby zapewnia jej nieuleczalność.
8/

Czy w ciągu tych dwudziestu lat jest ktoś kto wyleczył żylaki lub SM dietą dobrych produktów? Chodzi mi o potwierdzony przypadek.
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 15:34   

Witold Jarmolowicz napisał/a:

Potem musiałem wyrzucić wszystkie przetwory mleczne, bo okazało się, że ich jednak nie toleruję. Przypuszczalnie nie toleruję tylko tego nadmiaru wapnia z mlecznych, ale nie będę się suplementował wapniem, żeby to sprawdzić.

JW

Z informacji zamieszczanych w Weston Price Journal wynika jasno że ilość wapnia w diecie ludów które Price odwiedzał było czterokrotnie więcej wapnia niż w diecie ludzi cywilizowanych. Także czterokroć więcej było witamin rozpuszczalnych w tłuszczach więc pana strach przed częstym jedzeniem wątróbki wydaje się być nieuzasadniony.
Kilkukrotnie większa ilość witamin i minerałów w produktach przez nich spożywanych to obok ilości białka i tłuszczu jedna z głównych zasad zachowania dobrego zdrowia według Weston Price Foundation. Podkreślone jest bardzo wyraźnie aby w miarę możliwości jadać surowe produkty.
Mamy więc dopiero trzy pryncypia a jest ich o wiele więcej.
Kluczowa jest jednak mikroflora, ilość tłuszczu i białka oraz zawartość witamin i minerałów.
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Śro Sie 05, 2015 15:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 16:50   

Titelitury napisał/a:
Także czterokroć więcej było witamin rozpuszczalnych w tłuszczach więc pana strach przed częstym jedzeniem wątróbki wydaje się być nieuzasadniony.
Co to znaczy często? Diabeł siedzi w szczegółach. Wątroby są jedynymi produktami, które zawierają 10-40mg wit.A w 100g. Nawet żółtka i masło zawierają zaledwie 0,8mg. Przeciętny jadłospis LC dostarcza 2-4 mg wit.A. Norma DRI to zaledwie 1-0,8 mg
Więc codzienne jedzenie wątróbki przekracza 10-40 krotnie potrzeby i wystarczy ją jeść raz na tydzień.
Natomiast lekarstwem na niedokrwistość jest spożywanie krwistych mięs i kaszanki. Wcale nie musi to być wątroba, która skądinąd gromadzi toksyny.
JW
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 17:48   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Co to znaczy często? Diabeł siedzi w szczegółach. Wątroby są jedynymi produktami, które zawierają 10-40mg wit.A w 100g. Nawet żółtka i masło zawierają zaledwie 0,8mg. Przeciętny jadłospis LC dostarcza 2-4 mg wit.A. Norma DRI to zaledwie 1-0,8 mg
Więc codzienne jedzenie wątróbki przekracza 10-40 krotnie potrzeby i wystarczy ją jeść raz na tydzień.
Natomiast lekarstwem na niedokrwistość jest spożywanie krwistych mięs i kaszanki. Wcale nie musi to być wątroba, która skądinąd gromadzi toksyny.
JW

Ale nie może pan powiedzieć o ile przekracza potrzeby bo one nie zostały do końca ustalone. Ja także nie podjąłbym się ryzyka ustalania zapotrzebowania na witaminy rozpuszczalne w tłuszczach.

Lekarstwem na niedokrwistość jest krwiste mięso ale krwiste w pełnym tego słowa znaczeniu. Gruby stek obsmażony przez minutę z obu stron mieści się w tej definicji.
Zasada jest podobna jak w sytuacji roślinnych substancji czynnych. Jeśli jakaś substancja czynna z surowego czosnku jest zalecana w ilości która jest zawarta w dziesięciu gramach czosnku to jeśli potraktuje się go przez minutę wrzątkiem to trzeba trzy razy więcej takiego czosnku aby osiągnąć ten sam efekt. Po trzech minutach we wrzątku trzeba już około 10 razy większą ilość takiego czosnku żeby zamierzony efekt osiągnąć.
Ależ wątroba nie gromadzi toksyn. Zostaje w niej tyle ile nie zdążyła zneutralizować.
Ale dla dobra dyskusji rozwinę jutro temat. Opiszę panu prosty i nie kosztowny test którym można sprawdzić kilka rzeczy na raz.
Dziś już nie mam na to czasu, ale zapewniam że jest to ciekawa sprawa.
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Śro Sie 05, 2015 17:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Śro Sie 05, 2015 18:46   

Mam jeszcze trochę czasu więc dziś opiszę prostu test, bo jutro może być różnie z czasem.

Jeśli chce się Pan przekonać w jakiej kondycji jest pańska wątroba i czy duża ilość aminokwasów siarkowych istotnie przyczyniła się do stopniowej detoksykacji organizmu, to trzeba się zaopatrzyć w n-acetylo cysteine, standaryzowana sylimaryne. Potrzebne są jeszcze fosfolipidy ale nie znam efektów działania syntetyków więc najlepsze byłyby żółtka.
Przez kilka dni należy wypić 5-10 żółtek + podwójna zalecana dawka sylimaryny i n-acetylocysteina w zalecanej lub podwójnej dawce.

Wątroba zacznie się intensywnie oczyszczać. Będzie wydalać toksyny przez jelito grube. Ból brzucha będzie świadczył o marnej florze bakteryjnej. Wystąpią intensywne poty. Jeśli zapach potu będzie niemiły dla zmysłu powonienia znaczy to że nagromadzenie toksyn w organizmie jest duże. Jeśli jeszcze wystąpią sensacje w pęcherzu moczowym to sporo się tego nazbierało.
Piszę o tym dlatego że wielu ludziom na lc wydaje się że u nich toksyny gromadzą się w mniejszym stopniu niż u tych na śmieciowym jedzeniu.
Nie należy wierzyć w to że jeśli nie je się podrobów to jest się wolnym od toksyn.
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Śro Sie 05, 2015 18:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Czw Sie 06, 2015 05:58   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Titelitury napisał/a:
Także czterokroć więcej było witamin rozpuszczalnych w tłuszczach więc pana strach przed częstym jedzeniem wątróbki wydaje się być nieuzasadniony.
Co to znaczy często? Diabeł siedzi w szczegółach. Wątroby są jedynymi produktami, które zawierają 10-40mg wit.A w 100g. Nawet żółtka i masło zawierają zaledwie 0,8mg. Przeciętny jadłospis LC dostarcza 2-4 mg wit.A. Norma DRI to zaledwie 1-0,8 mg
Więc codzienne jedzenie wątróbki przekracza 10-40 krotnie potrzeby i wystarczy ją jeść raz na tydzień.
Natomiast lekarstwem na niedokrwistość jest spożywanie krwistych mięs i kaszanki. Wcale nie musi to być wątroba, która skądinąd gromadzi toksyny.
JW

Korekta! Weston Price Foundaton - Charakterystyka tradycyjnych diet - Punkt 3: tradycyjne diety zawierają 4 razy więcej wapnia i DZIESIĘĆ razy więcej witamin rozpuszczalnych w tłuszczach w szczególności A i D.
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Czw Sie 06, 2015 06:41   

Titelitury napisał/a:
EAnna napisał/a:
Titelitury napisał/a:
Można się wtedy wspomagać właśnie laktoferyną i kwasem mlekowym.

O to właśnie pytam.
W jaki sposób kwas mlekowy i laktoferyna zastąpią działanie bakterii jelitowych i ew. laktazy?
Jaki jest mechanizm uszczelniania jelit w tym przypadku?

Kwas mlekowy i laktoferyna mają być dodatkiem do fermentowanych produktów mlecznych i warzywnych a nie je zastąpić. Proszę samodzielnie pomyśleć jaki jest mechanizm szczelności jelit. Symbionty mają zasiedlić błony śluzowe tak gęsto że stają się barierą dla toksyn oraz nadmiernego rozwoju bakterii chorobotwórczych.
Ta bariera jest dziś u większości osób tylko imitacją tego co być powinno.
Żeby to w pełni zrozumieć trzeba pochylić się nad pracami Zaremby , Borkowskiego, Janusa, Janickiego itd a nie siać fermentu teoriami bez sensu.
.


Zadałam proste, przejrzyste pytanie, na które nie potrafi Pan odpowiedzieć.
Wręcz nie rozumie Pan pytania. Proszę jeszcze raz je przeczytać i własną odpowiedź, która jest nie na temat.
W zamian imputuje "sianie teorii bez sensu".
Jeżeli wszystkie Pana m u n d r o ś c i mają taka samą wartość jak te, dotyczące suplementacji kwasem mlekowym to ja się wypisuję z tej dyskusji bo szkoda mojego czasu na roztrząsanie Pańskiego słowotoku.
Być może, czegoś nie wiem w tej materii i stąd moje pytanie.
Lwia część "fermentowanych" produktów współczesnego przemysłu mleczarskiego uzyskiwana jest wyłącznie działaniem dodatku kwasu mlekowego z a m i a s t poddaniu mleka działaniu bakterii i ich enzymów.
Naiwni konsumenci śpią spokojnie przekonani, że dostarczają swojemu organizmowi zdrowy, fermentowany pokarm. Pomijam tu przy tym samą kwestię tolerowania produktów mlecznych przez ludzkie organizmy.
To samo (częściowo) dotyczy kapusty kiszonej i ogórków w wersji przemysłowej.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Czw Sie 06, 2015 06:59   

EAnna napisał/a:
Titelitury napisał/a:
EAnna napisał/a:
Titelitury napisał/a:
Można się wtedy wspomagać właśnie laktoferyną i kwasem mlekowym.

O to właśnie pytam.
W jaki sposób kwas mlekowy i laktoferyna zastąpią działanie bakterii jelitowych i ew. laktazy?
Jaki jest mechanizm uszczelniania jelit w tym przypadku?

Kwas mlekowy i laktoferyna mają być dodatkiem do fermentowanych produktów mlecznych i warzywnych a nie je zastąpić. Proszę samodzielnie pomyśleć jaki jest mechanizm szczelności jelit. Symbionty mają zasiedlić błony śluzowe tak gęsto że stają się barierą dla toksyn oraz nadmiernego rozwoju bakterii chorobotwórczych.
Ta bariera jest dziś u większości osób tylko imitacją tego co być powinno.
Żeby to w pełni zrozumieć trzeba pochylić się nad pracami Zaremby , Borkowskiego, Janusa, Janickiego itd a nie siać fermentu teoriami bez sensu.
.


Zadałam proste, przejrzyste pytanie, na które nie potrafi Pan odpowiedzieć.
Wręcz nie rozumie Pan pytania. Proszę jeszcze raz je przeczytać i własną odpowiedź, która jest nie na temat.
W zamian imputuje "sianie teorii bez sensu".
Jeżeli wszystkie Pana m u n d r o ś c i mają taka samą wartość jak te, dotyczące suplementacji kwasem mlekowym to ja się wypisuję z tej dyskusji bo szkoda mojego czasu na roztrząsanie Pańskiego słowotoku.
Być może, czegoś nie wiem w tej materii i stąd moje pytanie.
Lwia część "fermentowanych" produktów współczesnego przemysłu mleczarskiego uzyskiwana jest wyłącznie działaniem dodatku kwasu mlekowego z a m i a s t poddaniu mleka działaniu bakterii i ich enzymów.
Naiwni konsumenci śpią spokojnie przekonani, że dostarczają swojemu organizmowi zdrowy, fermentowany pokarm. Pomijam tu przy tym samą kwestię tolerowania produktów mlecznych przez ludzkie organizmy.
To samo (częściowo) dotyczy kapusty kiszonej i ogórków w wersji przemysłowej.


Nie bardzo rozumiem o co biega. Ani kwas mlekowy ani laktoferyna nie mają zastępować bakterii kwasu mlekowego czy laktazy. To by w ogóle było bez sensu, pomijając już fakt że kompletnie nie rozumiem jak można było z moich wypowiedzi wyciągnąć takie wnioski. Po co zastępować laktazę jeśli w fermentowanych mlecznych nie ma laktozy i jak w ogóle możnaby było zastąpić działanie bakterii kwasu mlekowego i enzymu. To jest jakieś dziwne rozumowanie prowadzące do bardzo dziwnych wniosków.

Picie kwasu mlekowego i laktoferyna mają tylko wspomagać poprzez swoje probiotyczne działanie. Laktoferyna wspomaga także regenerację nabłonka co ma duże znaczenie.

Proszę opisać na przyszłość punkt po punkcie tok myślowy który doprowadził panią do tak dziwnych wniosków.
W pierwszym poście wyraźnie napisałe że można się wspomagać laktoferyną i kwasem mlekowym. Znaczenie słowa " wspomagać" nie daje zbyt wielkiego pola do interpretacji.
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Czw Sie 06, 2015 07:07, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Czw Sie 06, 2015 10:40   

EAnna napisał/a:

Naiwni konsumenci śpią spokojnie przekonani, że dostarczają swojemu organizmowi zdrowy, fermentowany pokarm. Pomijam tu przy tym samą kwestię tolerowania produktów mlecznych przez ludzkie organizmy.
To samo (częściowo) dotyczy kapusty kiszonej i ogórków w wersji przemysłowej.

A o co chodzi w tej wypowiedzi? Przecież napisałem wyraźnie o tym że mają to być mleczne przetwarzane domowym sposobem tak jak zaleca to prof Jadwiga Kempisty i Weston Price.

Czy jeszcze coś trzeba wyjaśniać?

Rozumiem że bractwo widzących wszędzie czyhające zagrożenie chce wykorzystać każdą okazję do straszenia i przestrzegania przed jedzeniem wszystkiego prócz tahini i chałwy obniżającej poziom cukru na ddp, ale najpierw trzeba doczytać.

Po etapie straszenia wysokobiałkowymi majonezami i śmietaną, przyszedł etap na szkodliwe mleczne domowej roboty.
Myślę że teoria wywodząca się z ddp iż w diecie optymalnej jest za dużo białka i trzeba je jeszcze bardziej ograniczyć jest bardzo szkodliwa. Utrudnia ocenę sytuacji i logiczne myślenie.
Jeśli dodać do tego glukogenno-ketogenno-prozapalne białka to zastanawiam się co wy w ogóle jecie.

Proszę przeczytać czego objawem jest tak niski poziom cukru jaki uznawany jest za idealny na ddp.
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Czw Sie 06, 2015 10:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
g69 

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 331
Wysłany: Nie Sie 09, 2015 05:12   

http://www.dobradieta.pl/...p=248396#248396
A jak,ta zmiana ma wpływ na zdrowie i samopoczucie u Pana?(nic Pan o tym nie wspomniał)
Pisze Pan,że zwiększył ilość warzyw.Nie boi się Pan błonnika,że zryje Panu jelita.
Czy dużo jest w tym surowizny?

Interesuje mnie też co Pan myśli o wykładzie Romana Pawlaka(taka ciekawostka,jest roślinożercą) na temat witaminy B12?
http://www.dobradieta.pl/...p=248207#248207

Ponoć jest,to problem wszystkich ludzi szczególnie po 50.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Nie Sie 09, 2015 10:16   

Wykład Pawlaka najbardziej szczegółowy.
https://www.youtube.com/watch?v=RVKkE9LlPYM
Pawlak, sam wegetarianin, jednoznacznie wykazuje, że to wegetarianie są najbardziej narażeni na niedobór wit.B12, aczkolwiek pozostałe grupy konsumentów też.

Co do mnie, żywię się niskowęglowodanowo, tak, jak opisywałem. Jest to wynikiem wieloletnich doświadczeń i poszukiwań, tak, żeby osiągnąć najlepsze samopoczucie. Nie przyjmuję żadnych pomysłów na wiarę.
Błonnika z warzyw ma być tyle, żeby nie wzdymało.
Ani ja, ani nikt inny nie jest w stanie przebiałczyć się, ponieważ zjedzenie za dużej dawki białka skutecznie zniechęca do kontynuowania tego procederu. To tak proste, że aż nie do wiary, dlatego tylu maniaków walczy z przebiałczeniem.
Natomiast mechanizm przesytu nie występuje ani w przypadku węglowodanów, ani w przypadku tłuszczów. Dlatego ich spożycie trzeba kontrolować i uczyć się.
JW
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Wto Sie 11, 2015 00:16   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Ani ja, ani nikt inny nie jest w stanie przebiałczyć się, ponieważ
zjedzenie za dużej dawki białka skutecznie zniechęca do kontynuowania tego procederu.
To tak proste, że aż nie do wiary, dlatego tylu maniaków walczy z przebiałczeniem.
JW

Z moich obserwacji
gdy zjada się nadgryzając po kawałku kostkę żółtego sera
i popijając wodą
trudno przesadzić, przesyt następuje szybko.


Gdy zjada się głównie żółty ser, nieznacznie zagryzając tłustą kiełbasą i popijając wodą, może być trudniej, organizm może wziąć pod uwagę ilość białka w kiełbasie i domagać się więcej.

Gdy zjada się głównie żółty ser, nieznacznie zagryzając kiełbasą i popijając nieznacznie śmietaną, organizm może wziąć pod uwagę zawartość białka w śmietanie i apetyty ustąpi dopiero wtedy gdy żołądek będzie wypełniony całkowicie.

Podobnie jest z jajecznicą (jaja+tłuszcz) nie da się tego zjeść za dużo.

Sam bekon z patelni też przesyt następuje szybko.

Ale już przy jajach na bekonie, lekko zagryzanych czy to chlebem, czy np ogórkiem kiszonym może dojść do całkowitego wypełnienia żołądka zanim organizm powie stop.

Niezbyt celne przykłady podałem, ale
chciałem tylko zarysować naturę zjawiska sytości
w połączeniu z jednym produktem
lub bardziej wchodzącą mieszanką.


Oczywiście wybór metody zależy od kontekstu,
czy chcemy się maksymalnie odżywić,
czy zjeść małe co nieco.

8)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Sie 11, 2015 07:02   

Jednorazowo może takie zjawisko wystąpić.
Ale proszę spróbować tak się przejadać białkiem przez kilka dni.
Nie ma szans.
JW
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Wto Sie 11, 2015 12:59   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Jednorazowo może takie zjawisko wystąpić.
Ale proszę spróbować tak się przejadać białkiem przez kilka dni.
Nie ma szans.
JW

Trudno jednoznacznie określić co to znaczy "przejeść się białkiem". Przecież są mistrzostwa świata w jedzeniu jajek na czas. Z tego co pamiętam to rekordziści zjadają chyba koło 50 sztuk w krótkim czasie. Mimo to nie było przypadków zgonu z powodu pochłonięcia tak dużej ilości białka w krótkim czasie, mimo że rekordziści to mali, szczupli ludzie.
Natomiast zdarzały się przypadki zgonów w wyniku jedzenia hamburgerów na czas. Z kolei w tej konkurencji zawodnicy to raczej ludzie z dużą nadwagą.

Start w obu konkurencjach wymaga treningu więc taki rekordzista często "przejada" się białkiem.

Ci od rekordu w jedzeniu jaj to z tego co czytałem, ludzie zdrowi, aktywni i szczęśliwi. Nie wiem jak ci od hamburgerów.

Przecież same niedotłuszczone jajka to B do T 1:1. Tak wiec mniej wiecej 25% energii z białka. Czego chcieć wiecej.
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Wto Sie 11, 2015 13:09, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Wto Sie 11, 2015 16:01   

Rekord w jedzeniu gotowanych jaj na czas, należy do Sonyi Thomas, niskiej drobnej Amerykanki koreańskiego pochodzenia, nazywanej Black Widow. To 65 jaj w 8 minut i 40 sekund.
Zjadła też 2,5 kg mięsa z kurczaka w 12 minut.
Nie ma zewnętrznych oznak przebiałczenia ;) choć bije rekordy w szybkim jedzeniu od kilku lat.
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Wto Sie 11, 2015 16:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Sie 12, 2015 09:57   

Cytat:
Jednorazowo może takie zjawisko wystąpić.
Ale proszę spróbować tak się przejadać białkiem przez kilka dni.
Nie ma szans.

I to jest sedno problemu, które walczący z przebiałczeniem ignorują.
JW
 
     
g69 

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 331
Wysłany: Nie Sie 16, 2015 06:49   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Nie przyjmuję żadnych pomysłów na wiarę.

No,cóż jaki światopogląd,taka wiara.

Witold Jarmolowicz napisał/a:

Natomiast mechanizm przesytu nie występuje ani w przypadku węglowodanów, Dlatego ich spożycie trzeba kontrolować i uczyć się.
JW

Ma Pan na myśli surowe warzywa i owoce? Chociaż oglądając Niebieskie Strefy,to wskazano tam,że mieszkańcy Okinawy potrafią odejść od posiłku,gdy nie są do końca nasyceni.Ale,dla zdrowia,to takie zachowanie jest wskazane w każdym sposobie odżywiania.
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Nie Sie 16, 2015 13:59   

g69 napisał/a:
Chociaż oglądając Niebieskie Strefy,to wskazano tam,że mieszkańcy Okinawy potrafią odejść od posiłku,gdy nie są do końca nasyceni.Ale,dla zdrowia,to takie zachowanie jest wskazane w każdym sposobie odżywiania.

Dzieje się tak z kilku powodów. Po pierwsze surowe szybciej i lepiej się trawi ze względu na enzymy endogenne. Do trawienia przetworzonych produktów poddanych wysokiej temperaturze organizm musi wytworzyć enzymy.

Po drugie jelita nie mają nieograniczonych możliwości. Jest granica w ilości przyswajanego białka, tłuszczu, węglowodanów.
Są jak kombinat o określonej mocy przerobowej. Jeśli zarzuci się go zbyt wielką ilością pożywienia to nawet przy dobrze działającym przewodzie pokarmowym nie poradzi sobie z nadmiarem. Lepiej więc zjeść trzy małe posiłki niż napchać się raz dziennie po wól jak niektórzy Optymalni.
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Nie Sie 16, 2015 14:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Nie Sie 16, 2015 14:38   

Nie ma czegoś takiego jak przejedzenie się białkiem. O ile ktoś nie napcha w siebie tyle mięcha że mu żołądek pęknie. Kulturyści profesjonalni jedzą po 400 do nawet 700 gram białka codziennie przez większość swojej kariery. Kwestia przyzwyczajenia się. Jedzą przy tym kilka 6-12 posiłków dziennie. Do tego dochodzą jeszcze ww i tłuszcze. I nie, sterydy nie są wytłumaczeniem.

Co do gości z Okinawy. Odchodzą od "michy" wcześniej bo żyją spokojniej. Jedzą (jedli?) wolniej niż "cywilizowani" ludzie Zachodu. Dzięki temu nie przegapiają tego momentu kiedy się jest usatysfakcjonowanym, ale jeszcze nie obżartym.

Większość osób które znam i spotykam na swojej drodze je jak na wyścigi. Zupełny bezsens, nawrzucać w siebie jak w śmietnik ile wlezie i tyle. Efekt gorsze trawienie (szczególnie przy obrabianym termicznie) i przejadanie się.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
Ostatnio zmieniony przez gudrii Nie Sie 16, 2015 14:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Nie Sie 16, 2015 15:31   

gudrii napisał/a:
Nie ma czegoś takiego jak przejedzenie się białkiem. O ile ktoś nie napcha w siebie tyle mięcha że mu żołądek pęknie. Kulturyści profesjonalni jedzą po 400 do nawet 700 gram białka codziennie przez większość swojej kariery. Kwestia przyzwyczajenia się. Jedzą przy tym kilka 6-12 posiłków dziennie. Do tego dochodzą jeszcze ww i tłuszcze. I nie, sterydy nie są wytłumaczeniem.

Co do gości z Okinawy. Odchodzą od "michy" wcześniej bo żyją spokojniej. Jedzą (jedli?) wolniej niż "cywilizowani" ludzie Zachodu. Dzięki temu nie przegapiają tego momentu kiedy się jest usatysfakcjonowanym, ale jeszcze nie obżartym.

Większość osób które znam i spotykam na swojej drodze je jak na wyścigi. Zupełny bezsens, nawrzucać w siebie jak w śmietnik ile wlezie i tyle. Efekt gorsze trawienie (szczególnie przy obrabianym termicznie) i przejadanie się.


Oj. Sterydy są wytłumaczeniem. Przecież mają ogromny wpływ na syntezę białek.

Dlatego lepiej jeść mniej objętościowo a częściej, tak jak jedzą nie tylko na Okinawie ale i w innych oazach względnego spokoju, gdzie nie ma głupawki związanej z wyścigiem szczurów.

Każdy rodzaj diety opartej na nie przetworzonym pożywieniu może się przyczynić do poprawy zdrowia.
Przeciętny człowiek nie jest w stanie przyswoić w krótkim czasie więcej niż 50 gram białka. Dlatego dość dobre są zalecenia Nory Gedgaudas. Trzy posiłki zawierające mniej więcej 40 gramów białka każdy i niewielkie ilości węglowodanów. Oczywiście tłuszczu także nie należy żałować.
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Nie Sie 16, 2015 15:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 17, 2015 07:42   

Białko w nadmiernej ilości też nie jest dobre. Nie można pakować go w nieskończoność. Kulturyści nie są wyjątkiem, ale one są w stanie przetworzyć tyle gram białka. Jeżeli ktoś pozostaje pasywny względem ćwiczeń to już jest gorzej.
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pon Sie 17, 2015 12:53   

pogodny napisał/a:
Białko w nadmiernej ilości też nie jest dobre. Nie można pakować go w nieskończoność. Kulturyści nie są wyjątkiem, ale one są w stanie przetworzyć tyle gram białka. Jeżeli ktoś pozostaje pasywny względem ćwiczeń to już jest gorzej.

One czyli kto? Te kulturyści? ;-)

Pytanie zasadnicze brzmi - po co komu taka muskulatura i po co komu kulturystyka?
Czy to jest praktyczne? Raczej nie jest. Czy to jest estetyczne? Ni cholery.

Z naukowego punktu widzenia jest to zaburzenie tak samo jak anoreksja, tylko w drugą stronę. Martwociąg patrzy w lustro i choć ma potężne mięśnie wydaje mu się że jeszcze są za małe. Podobnie jest w przypadku niektórych otyłych osób. Czasem jest to uwarunkowane kulturowo, jak w przypadku zapaśników sumo, którzy kiedyś byli synonimem piękna, siły, męskości itd

Nie o wielkość mięśni chodzi w przyrodzie ale o to jak są efektywne.
Osiągi sportowców sprzed epoki sterydów i innych wspomagaczy różnią się niewiele od tych które mają dzisiejsi sportowcy.

A co do białka w nadmiernej ilości to niestety nikt nie wiem ile to jest nadmierna ilość białka. Jeśli wątroba i nerki dobrze funkcjonują to trudno jest powiedzieć ile tego białka trzeba zjeść żeby można było mówić o nadmiarze.
Nikt tego na razie nie ustalił i pewnie jeszcze długo nie ustali.
Umiar wskazany we wszystkim.
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Pon Sie 17, 2015 13:12, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Pon Sie 17, 2015 13:04   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---

:shock: :oops:
Ostatnio zmieniony przez vvv Pon Sie 17, 2015 13:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Sie 17, 2015 19:40   

Piszę, żeby czytać. Takie utrudnienia. Może sie zaraz dowiem po co te tajemnice
:faint:
 
     
xvk 

Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 31 Sie 2009
Posty: 715
Skąd: Poznań
Wysłany: Pon Sie 17, 2015 19:42   

Acha, wiadomość była raczej dość prywatna
:|
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sie 17, 2015 20:23   

prywatna? na forum?
;)
Ostatnio zmieniony przez Pon Sie 17, 2015 20:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
g69 

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 331
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 06:03   

Titelitury napisał/a:

Każdy rodzaj diety opartej na nie przetworzonym pożywieniu może się przyczynić do poprawy zdrowia.

A więc Iwan,który zaprzestał pisania poszedł w bardzo dobrym kierunku.
Bo taka karkówka zapiekana na smalcu,to raczej przetworzona żywność
A mniemam że mnóstwo osób,by takiego wieprza na surowo nie ruszyło.No.chyba,ze jakieś mielone i mocno potraktowane przyprawami.
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Wto Sie 18, 2015 07:17   

g69 napisał/a:
Titelitury napisał/a:

Każdy rodzaj diety opartej na nie przetworzonym pożywieniu może się przyczynić do poprawy zdrowia.

A więc Iwan,który zaprzestał pisania poszedł w bardzo dobrym kierunku.
Bo taka karkówka zapiekana na smalcu,to raczej przetworzona żywność
A mniemam że mnóstwo osób,by takiego wieprza na surowo nie ruszyło.No.chyba,ze jakieś mielone i mocno potraktowane przyprawami.


Tak. Iwan poszedł w dobrym kierunku. Od lat powtarzam że miarą diety jest to jak się ktoś na danej diecie czuje, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Wegetarianie mówią że ich sposób odżywiania daje szczęście. Jest jednak bardzo wielu wegetarian, którzy po przejściu na typowo roślinne pożywienie dorobili się depresji. Są i tacy którzy dorobili się jej przechodząc na dietę z przewagą produktów zwierzęcych. Nie ma na to reguły.
Iwan jest pogodnym człowiekiem, ma energię, chęć do działania. Ponadto cechuje go zdroworozsądkowe myślenie.

Nie ma jednej recepty na zdrowie dla wszystkich. Zdrowie opiera się na wielu filarach.
Nie ma też jednego rodzaju diety dla wszystkich. To co cechuje diety zdrowych ludzi to nie przetworzona żywność, która siłą rzeczy jest niskowęglowodanowa. To cała filozofia.
Za osobne kwestie uważa się resztę czynników, a tymczasem są to naczynia polaczone. Jeśli będziesz mówił komuś że na przykład jedzenie codziennie mięsa jest przyczyną alergii, sztywności porannej (dobrze że nie sztywności uogólnionej hehe ;-) ) to u wielu ludzi zadziała efekt nocebo i zapewniam Cię że będą opisywać fizyczny ból brzucha itd.

Jeśli chodzi o surowe mięso to da się go polubić tak samo jak wszystko inne.
Trzeba jednak czasu. Nie wyobrażam teraz sobie żebym tak jak jeszcze kilka miesięcy temu jadł smażone jajka. W porównaniu do surowych smakują mi teraz jak guma. Mięso surowe dobrze jest po prostu zmieszać z cebulką, czosnkiem, sokiem z cytryny i odstawić na jakiś czas do lodówki. Każdy metodą prób i błędów wyczuje czy woli takie które stało w tej lodówce godzinę czy całą noc.
Ostatnio zmieniony przez Titelitury Wto Sie 18, 2015 07:31, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Sob Sie 22, 2015 19:47   

Titelitury napisał/a:


Oj. Sterydy są wytłumaczeniem. Przecież mają ogromny wpływ na syntezę białek.

Dlatego lepiej jeść mniej objętościowo a częściej, tak jak jedzą nie tylko na Okinawie ale i w innych oazach względnego spokoju, gdzie nie ma głupawki związanej z wyścigiem szczurów.

Każdy rodzaj diety opartej na nie przetworzonym pożywieniu może się przyczynić do poprawy zdrowia.
Przeciętny człowiek nie jest w stanie przyswoić w krótkim czasie więcej niż 50 gram białka. Dlatego dość dobre są zalecenia Nory Gedgaudas. Trzy posiłki zawierające mniej więcej 40 gramów białka każdy i niewielkie ilości węglowodanów. Oczywiście tłuszczu także nie należy żałować.


No mają wpływ ale nie aż tak duży jak się Tobie zapewne wydaje. Nawet "naturalni" kulturyści jedzą lekko do 600 gram białka na dzień. Nic wielkiego.

Czy lepiej jeść mniejsze porcje i częściej? Nie sądzę, bo niby dlaczego tak miałoby być lepiej?

Moim zdaniem nie ma co regulować na siłę. Apetyt i "ślinotok" są najlepszymi wyznacznikami :) Wiem że my ludzie jesteśmy wszystkożerni i potrafimy się świetnie dostosować do wszelkich warunków. Ale jednak, są diety lepsze i "lepszejsze". W tym temacie odsyłam tutaj http://gutenberg.net.au/ebooks02/0200251h.html

Jako gatunek, My ludzie jesteśmy mocno skrzywieni. Dzięki grze na emocjach jaką zapewnia nam marketing zatraciliśmy swoje naturalne instynkty. Nikt już dziś nie słucha własnego "przeczucia", ignorujemy kompletnie sygnały które wysyła nam nasze ciało. Wolimy słuchać "autorytetów" z reklam itd.

Widziałeś kiedyś reakcję psów wyciągniętych ze schroniska na surową nogę indyka? Lub inny smakowity surowy kąsek mięsa?

Gdyby nie kontrola człowieka to by się zadławiły tym.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
Ostatnio zmieniony przez gudrii Sob Sie 22, 2015 19:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Nie Sie 23, 2015 08:11   

Nutrition and Physical Degeneration
A Comparison of Primitive and Modern Diets
and Their Effects BY
WESTON A. PRICE, MS., D.D.S., F.A.G.D.
http://gutenberg.net.au/ebooks02/0200251h.html#ch1

Weston Price napisał/a:
Chapter 3
ISOLATED AND MODERNIZED SWISS
The nutrition of the people of the Loetschental Valley, particularly that of the growing boys and girls, consists largely of a slice of whole rye bread and a piece of the summer-made cheese (about as large as the slice of bread), which are eaten with fresh milk of goats or cows. Meat is eaten about once a week. In the light of our newer knowledge of activating substances, including vitamins, and the relative values of food for supplying minerals for body building, it is clear why they have healthy bodies and sound teeth. The average total fat-soluble activator and mineral intake of calcium and phosphorus of these children would far exceed that of the daily intake of the average American child. The sturdiness of the child life permits children to play and frolic bareheaded and barefooted even in water running down from the glacier in the late evening's chilly breezes, in weather that made us wear our overcoats and gloves and button our collars. Of all the children in the valley still using the primitive diet of whole rye bread and dairy products the average number of cavities per person was 0.3. On an average it was necessary to examine three persons to find one defective deciduous or permanent tooth. The children examined were between seven and sixteen years of age.
W tej dolinie byli zdrowi.
Spożycie mięsa było niskie, spożycie wapnia i fosforu wysokie.
I co z tym fantem zrobić?
JW
 
     
Iwan 
Surojad

Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 109
Skąd: Wędrzyn
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 07:18   

Titelitury napisał/a:
Nie o wielkość mięśni chodzi w przyrodzie ale o to jak są efektywne.


Prawda :) Jo żem chudzinka, a krzepę w łapie to mo :viva:
_________________
Surojedzenie to Prawidłowe odżywianie
Ostatnio zmieniony przez Iwan Wto Sie 25, 2015 07:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 08:51   

Iwan napisał/a:
Titelitury napisał/a:
Nie o wielkość mięśni chodzi w przyrodzie ale o to jak są efektywne.


Prawda :) Jo żem chudzinka, a krzepę w łapie to mo :viva:


To spróbuj jeszcze prócz surowych warzyw i mlecznych surowego mięsa. Zobaczysz jakiego kopa daje.
Surowe jajka też nie są gorsze. Trzeba się tylko przyzwyczaić do tego że surowe mięso i jajka bardzo szybko się trawią i szybko opuszczają przewód pokarmowy. ;-)
Mimo tego przyswajanie składników odżywczych z surowizny jest o wiele lepsze.
 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Pon Lis 07, 2016 15:51   

http://www.przegladsporto...2474,1,288.html
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Lis 08, 2016 16:01   

lipon napisał/a:
http://www.przegladsportowy.pl/kolarstwo,wywiad-z-czeslawem-langiem,artykul,732474,1,288.html

Cytat:
Czesław Lang: Załóżmy, że zorganizowałoby mistrzostwa świata dla kolarzy, którzy ścigali się w latach 80. Myślę, że stanąłbym w nich na podium. Moser był geniuszem, w klasyfikacji zawodników, którzy w historii kolarstwa wygrali najwięcej wyścigów, zajmuje trzecie miejsce. Dziś jest moim dobrym przyjacielem, ale nawyk rywalizacji pozostał. Ilekroć zakładamy się o to, która dieta będzie górą – wegańska czy konwencjonalna, wygrywam. W tym roku w wyścigu Strade Bianche dołożyłem mu prawie pół godziny. A na Tour de Pologne Amatorów ścigaliśmy się trzy razy z rzędu i za każdym razem był za mną. Czyli jednak wegańska (śmiech).
Przyczyna choroby Meniera jest w medycynie kompletnie nieznana.
Zauważmy, że Lang jedząc wegańsko wyeliminował mleczne i nadmiar wapnia z diety.
Co więcej, dieta wegańska dostarcza dużo potasu i magnezu. Magnezu jest tam więcej niż wapnia, co zupełnie odwraca zalecaną oficjalnie proporcję Mg/Ca= 1/3

Nikt nigdzie tego nie podnosi, ale wg mnie schorzenia błędnika są generowane poprzez nadmiar wapnia w pożywieniu i zaburzenie prawidłowego tworzenia otolitów, kryształków wapniowych.
Współczesna norma 1000 mg wapnia jest dwukrotnie za duża, czego najlepszym dowodem jest, że pożywienie bez produktów mlecznych dostarcza tylko 500 mg tego pierwiastka.
A miażdżąca większość naszych przodków po odstawieniu od piersi mlecznych produktów nie jadała.
JW
 
     
Piotr86 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 40
Wysłany: Pią Lis 11, 2016 22:53   

U wszystkich ludów badanych przez Westona A. Price'a spożycie wapnia i innych pierwiastków było wysokie, podobne do tych u Szwajcarów czy Masajów http://www.westonaprice.o...mineral-primer/
Ludy które nie jadły produktów mlecznych dostarczały wapń w dużych ilościach w formie wywarów z całych ryb i/lub kości zwierzęcych.
Myślę że błędnym jest wskazywanie na szkodliwość nadmiernego spożycia wapnia, ponieważ organizm nie wchłonie więcej pierwiastków mineralnych niż wynosi jego zapotrzebowanie;
Do właściwego zużycia tego wapnia jest jednak potrzebny właściwy balans między witaminą A, D3 i K2;
Jeśli ktoś nie zjada prawdziwej witaminy A z produktów zwierzęcych, to musi dostarczać znacznie więcej karotenów. Te karoteny nie zostaną wcale przetworzone na witaminę A, jeżeli przy okazji nie napotka właściwej ilości tłuszczu emulgowanych przez właściwe ilości żółci w układzie pokarmowym.
Istnienie problemów z "nadmiarem wapnia" to moim zdaniem problem niedoboru witaminy A i/lub K2
Ostatnio zmieniony przez Piotr86 Pią Lis 11, 2016 23:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Sob Lis 12, 2016 13:37   

Piotr86 napisał/a:
Myślę

Piotr86 napisał/a:
moim zdaniem

przyjemnie się czyta takie wypowiedzi
z dystansem, świadomością ograniczeń i możliwości poznawczych, ale i z wnikliwością
znaczy młodzieńcza arogancja już minęła :)
godne pochwały

Dar
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Lis 12, 2016 22:20   

W litrze wywaru z kości wołowych jest 20 mg wapnia.
JW
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Nie Lis 13, 2016 00:21   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
W litrze wywaru z kości wołowych jest 20 mg wapnia.
JW

Cytat:
Total Protein: 48.75 g/L

Wniosek, wywarza się głównie białko i tłuszcz.

Więcej ciekawostek:
http://www.alive.com/health/bone-broth-analysis-reader-research/
http://www.alive.com/heal...eader-research/

8)
 
     
gruby

Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 156
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Sob Lis 19, 2016 19:09   

Witold Jarmolowicz napisał/a:

A miażdżąca większość naszych przodków po odstawieniu od piersi mlecznych produktów nie jadała.
JW

ubawiłeś mnie waść
prawda jest niestety odmienna
gdyby nie owe krówki w oborze to całe chłopstwo wymarło by na przednówku,
tyle że ono spożywało mleko surowe !!!.
Ostatnio zmieniony przez gruby Sob Lis 19, 2016 19:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Lis 19, 2016 21:03   

gruby napisał/a:
Witold Jarmolowicz napisał/a:

A miażdżąca większość naszych przodków po odstawieniu od piersi mlecznych produktów nie jadała.
JW

ubawiłeś mnie waść
prawda jest niestety odmienna
gdyby nie owe krówki w oborze to całe chłopstwo wymarło by na przednówku,
tyle że ono spożywało mleko surowe !!!.

Chłopstwo może by i wymarło bez hodowli krów przez ostatnie 1000 lat, ale nasi przodkowie istnieli od co najmniej 100 tys. lat. Sto razy więcej pokoleń było nie jedzących mleka, niż mlekojadów z ostatniego tysiąclecia.
JW
 
     
gruby

Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 156
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Nie Lis 20, 2016 18:50   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
gruby napisał/a:
Witold Jarmolowicz napisał/a:

A miażdżąca większość naszych przodków po odstawieniu od piersi mlecznych produktów nie jadała.
JW

ubawiłeś mnie waść
prawda jest niestety odmienna
gdyby nie owe krówki w oborze to całe chłopstwo wymarło by na przednówku,
tyle że ono spożywało mleko surowe !!!.

Chłopstwo może by i wymarło bez hodowli krów przez ostatnie 1000 lat, ale nasi przodkowie istnieli od co najmniej 100 tys. lat. Sto razy więcej pokoleń było nie jedzących mleka, niż mlekojadów z ostatniego tysiąclecia.
JW

nie ...
można jedynie stwierdzić że postęp cywilizacyjny nastąpił wraz z początkiem korzystania z mleka,
pierwszych pastuchów opisano już w Biblii
Ostatnio zmieniony przez gruby Nie Lis 20, 2016 18:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Lis 21, 2016 23:57   

Nawet jeżeli się cofniemy o 10 tys. lat, to i tak jest to nic w porównaniu ze 100 tys. lat. A przecież tamci sprzed 100 tys. mieli swoich przodków i skala tego sięga milionów lat.
Mleko i zboże to całkiem świeży wynalazek w skali ewolucji Homo sapiens.
JW
 
     
Grzegorz-Rec 

Dołączył: 09 Paź 2018
Posty: 812
Skąd: Puszczykowo
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Nie Paź 21, 2018 08:13   

„Człowiek, który został łowcą”
https://youtu.be/5H9829PtgbQ
_________________
Nullius in verba
 
     
Grzegorz-Rec 

Dołączył: 09 Paź 2018
Posty: 812
Skąd: Puszczykowo
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pon Lut 18, 2019 09:47   

Richard Gere został ojcem po raz drugi. Zaraz skończy 70 lat
https://kobieta.wp.pl/richard-gere-zostal-ojcem-po-raz-drugi-zaraz-skonczy-70-lat-6348340614019201a

Richard Gere jest wegetarianinem od ponad 30 lat.
_________________
Nullius in verba
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved