Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 11:27
Do Molara
Autor Wiadomość
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Nie Gru 23, 2007 11:34   Do Molara

Nie wiedziałem w jakim temacie mógłbym zadac pytanie do Ciebie
a więc otwieram nowy temat,i myślę że tutaj możemy kierowac
Nasze pytanie o działalności tego forum.

Zadam pierwszy pytanie dlaczego zamykasz niektóre tematy,moim zdaniem jest to tak samo jak ich usunięcie.podam przykład co złego
zauważyles w temacie jaki otworzył Matti i otrzymał tylko jedną odpowiedż ,a Ty zaraz zamykasz temat,w niektórych innych postach mniej jest odpowiedzi merytorycznych,a ida ten zamknięty post ma tytuł "HELP! MOTYWACJA muślę że ktoś wołał tam o pomoc a ty szybko zamykasz temat.
Jeżeli w złym miejscu napisałem ,można przenieśc,ale taki temat osobno w/g mnie byłby dobry,gdzie można zadac pytanie
 
 
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Nie Gru 23, 2007 17:14   

Moim zdaniem to nie jest to samo bo usuniętego tematu nie da się przeczytać a zamknięty tak. O ile dobrze pamiętam, a liczyć mi się teraz nie chce, to zamknąłem dwa albo trzy tematy w ogóle. Napisałem co złego zauważyłem w tym konkretnym temacie.
 
 
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Nie Gru 23, 2007 22:54   

Jurek, zamykanie tematow jest nieszkodliwe. Temat zamkniety zawsze mozna otworzyc, a tematu usunietego nie da sie reanimowac.

Zawsze mozesz napisac na prywatna wiadomosc do administratora lub moderatora i uzasadnic dlaczego twoim zdaniem temat powinien zostac z powrotem udostepniony.

pozdrawiam
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Pon Gru 24, 2007 11:45   

zenon napisał/a:
Jurek, zamykanie tematow jest nieszkodliwe. Temat zamkniety zawsze mozna otworzyc, a tematu usunietego nie da sie reanimowac.

Zawsze mozesz napisac na prywatna wiadomosc do administratora lub moderatora i uzasadnic dlaczego twoim zdaniem temat powinien zostac z powrotem udostepniony.

pozdrawiam


Przyjmuję info ale w tym zamkniętym temacie ktoś wołał o pomoc
a ja mu odpowiedziałem i już tematu nie było.
Byc może to ja jestem przeczulony ze względu na swoją nieporadnośc
ale cóż starośc nie radośc,a do Molara mam prośbę aby się nie irytował moimi błędami,z pisaniem i cytowaniem,ale przyjmuję że jest to próba nauczania,a co za tym idzie nasze polskie przysłowie ma swoje znaczenie.
"całe życie się człowiek uczy i głupi umiera"
 
 
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Gru 25, 2007 14:31   

Panie Jerzy!
Tu, na tym forum chętnie będziemy pomagać wszystkim poszukującym.
Ja od ćwierć wieku związany z branżą komputerową, od nowa muszę się przedzierać przez tajniki baz danych SQL, FireBird, itd.

Nikt z nas nie ma monopolu na prawdę, ale wspólnie możemy tej prawdy poszukiwać. Wszyscy się uczymy. Niech Pan się uczy razem z nami.

Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz
 
 
jurek 1946

Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 1062
Skąd: LUBUSKIE
Wysłany: Wto Gru 25, 2007 18:15   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Panie Jerzy!
Tu, na tym forum chętnie będziemy pomagać wszystkim poszukującym.
Ja od ćwierć wieku związany z branżą komputerową, od nowa muszę się przedzierać przez tajniki baz danych SQL, FireBird, itd.

Nikt z nas nie ma monopolu na prawdę, ale wspólnie możemy tej prawdy poszukiwać. Wszyscy się uczymy. Niech Pan się uczy razem z nami.

Pozdrawiam
Witold Jarmołowicz


Dziękuję i życzę duzo cierpliwości w Nowym 2008r
 
 
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Maj 01, 2009 08:48   Do molara

Avast mi krzyczy ze dobradieta.pl/forum proboje wykonac zly kod:
Js:redirector-h

Pozdrowka
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
Ostatnio zmieniony przez Molka Wto Paź 04, 2011 09:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 01, 2009 09:46   

gudrii fajny masz telefon ;-)
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Maj 01, 2009 10:09   

:-D Wiem dzieki, a Ty masz fajny OS ;)
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 01, 2009 10:18   

Dzięki temu nie muszę mieć avasta :)
Może Ty również się skusisz na taki OS ? ;-)
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Maj 01, 2009 11:11   

:viva: Ostatnim moim systemem unixowym byl freeBSD. Kupilem lapka z winda i nie mam teraz czasu na konfigurowanie itp. Ale mam zamiar zainstalowac debiana na moim telefonie
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 01, 2009 11:18   

Osobiście na laptopa polecić mogę Ubuntu albo Fedorę,jednak ze wskazaniem na Ubuntu -ultra stabilne i w zasadzie cały sprzęt działa ,a jak się samemu chce konfigurować system ,to też jest pole do popisu :)
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Maj 01, 2009 12:46   

Iga napisał/a:
Osobiście na laptopa polecić mogę Ubuntu albo Fedorę,jednak ze wskazaniem na Ubu -ultra stabilne i w zasadzie cały sprzęt działa ,a jak się samemu chce konfigurować system ,to też jest pole do popisu :)
no wlasnie ubuntu jeszcze nie mialem wiec chyba pojde za twoja rada i dam mu szanse. Fedory wspominam tak sobie ale za to slackware to byl nie do zajechania.

Matti chyba ktos lekko zhaczyl forum I wstrzyknal troche javy, molar zrob cos z tym pls
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Maj 01, 2009 13:28   

Dotyczy powyższego. Problemem jest trojan, którego avast wychwytuje przy próbie wejścia na forum, jak i na stronę. Innymi słowy, avast nie wpuści. Eset dał radę, ale nie mam zamiaru z avasta rezygnować. Czy są jakieś działania mające na celu likwidację wirusa?

Tomek

ps: Ten sam trojan widnieje na wielu innych zagranicznych stronach.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 01, 2009 13:36   

1 maj-musieli uaktywnić jakiegoś "swiątecznego" wirusa/trojana...
Cóż ...niech to otworzy oczy użytkownikom Windows :)
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pią Maj 01, 2009 15:34   

Odnosnie ubuntu: kiedys przegladalem forum mojej dystrybucji.
Jeden z uzytkownikow ma fajny, pyszalkowaty podpis: "Samo slowo ubuntu pochodzi z jezyka Zulu i oznacza czlowieczenstwo wobec innych, choc niektorzy tlumacza je jako "nie potrafie skonfigurowac Slackware" "
:hah: :P 8)
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pią Maj 01, 2009 16:05   

Chyba raczej "nie potrafię skonfigurować Debiana" :)
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Sob Maj 02, 2009 09:12   

gudrii napisał/a:
Ale mam zamiar zainstalowac debiana na moim telefonie...

To zrób to tak ;

http://filmy.ubucentrum.n...-mobile-g1.html
;-)
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
  Wysłany: Sob Maj 02, 2009 10:25   fluxbox

Tak wlasnie zrobie :) roota juz mam teraz tylko instalka i uruchomienie xow i moge cieszyc sie prawdziwym kieszonkowym pecetem a nie namiastka. Chce sobie uruchomic fluxboxa, jest cool :D
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 18:40   

M i T napisał/a:
Czy są jakieś działania mające na celu likwidację wirusa?

Złośliwy kod został usunięty ze stron. Problem nie powinien się już pojawiać.
 
     
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Nie Maj 03, 2009 22:42   

Matti napisał/a:
A mi krzyczy z jakimis pluginami na forum dobrej diety. Tylko na tym forum tak jest.

Jaki linux? I jakie pluginy? Pluginy żeby otworzyć stronę w przeglądarce?
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Nie Gru 06, 2009 18:22   

Molar ,czy da się na forum uruchomić opcję HTML przy pisaniu postów?
 
     
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 01:22   

Iga napisał/a:
Molar ,czy da się na forum uruchomić opcję HTML przy pisaniu postów?

Jeśli pytasz czy jest możliwość takiej konfiguracji forum, żeby html był dostępny, to tak. Jeśli pytasz czy html jest odblokowany, to nie. <strong><h1>Używanie htmla, jak widać <br /> jest wyłączone</h1></strong>. Ale generalnie wszystko co potrzeba można osiągnąć przez bbcode (zakładam, że nie planujesz używania np arkusza CSS). Mamy nawet tutaj specjalnych ekspertów od bbcodu, którzy namiętnie zgłębiają jego tajniki, więc na pewno udzielą Ci wszelkiej pomocy, gdybyś czegoś nie wiedziała.
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 02:46   

Raczej BBCode wystarczy do wszystkiego,
może być nawet bardzo kolorowo.

np.:

SUKIENKA
TOREBKA

Należy dodać, że pstrzenie na forum powinno być ogarnięte albo smakiem użytkowników, albo dzielnym wysiłkiem moderatorów.
:-)
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 08:59   

molar napisał/a:
Ale generalnie wszystko co potrzeba można osiągnąć przez bbcode ...

Dzięki. Będę musiała sobie troszkę pogooglować :)
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 11:42   

Adam319 napisał/a:

SUKIENKA
TOREBKA
Należy dodać, że pstrzenie na forum powinno być ogarnięte albo smakiem użytkowników, albo dzielnym wysiłkiem moderatorów.
:-)

Adam lubię strasznie kontrasty :) Zresztą obserwując przyrodę spotykamy się z wieloma kontrastami np. zielony i czerwony,niebieski,czerwony,żółty,brązowy,fioletowy itd.Przyglądając się ludziom widzę,że boją się ubierać odważnie,kontrastowo .Ludzie przyzwyczajeni są do takiej monotoni,jednolitości,szarości -ja czegoś takiego natomiast unikam,a niebieska sukienka,czerwone szpilki,czerwona torebka robi wrażenie na ulicy wśród szarości :) Zresztą czerwona bluzeczka,niebieskie dzinsy,czerwone buciki,też świetnie wyglądają.Buty! To jest to,na co zwracam szczególną uwagę-są cześcią naszego ubioru dlatego jestem przeciwna zdejmowaniu butów w domu ,kiedy buty tworzą z ubraniem całość-nie po to kupuję buty,aby ozdabiały czyjś przedpokój,czy korytarz,ale po to,abym miała je na stopach.
To taki jednorazowy off-top w nawiązaniu do postu Adama 319 -można go spokojnie wywalić do kosza.
Ostatnio zmieniony przez Iga Pon Gru 07, 2009 11:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 14:19   

Iga napisał/a:
Adam319 napisał/a:

[ b][ size=18][ color=#2C96EC]SUKIENKA[ /color] [/ size][ /b]
[ b][ size=18][ color=#B60205]TOREBKA[ /color] [ /size][ /b]
(...)
:-)

Adam lubię strasznie kontrasty :)


A ja chciałem tylko pokazać jak stosować na forum bbcode by uzyskać 256 razy 256 razy 256 kolorów. :-)
 
     
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Pon Gru 07, 2009 17:52   

Iga napisał/a:
molar napisał/a:
Ale generalnie wszystko co potrzeba można osiągnąć przez bbcode ...

Dzięki. Będę musiała sobie troszkę pogooglować :)

Proszę bardzo
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 20:02   



Ostatnio zmieniony przez Iga Pon Gru 07, 2009 20:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pon Gru 07, 2009 22:11   

molar napisał/a:
Mamy nawet tutaj specjalnych ekspertów od bbcodu, którzy namiętnie zgłębiają jego tajniki, więc na pewno udzielą Ci wszelkiej pomocy, gdybyś czegoś nie wiedziała.

O co mi chodzi konkretnie? Przeglądając niektóre fora w Internecie natknęłam się,na użytkowników,którzy w swoich postach mieli "osadzone" filmy z YouTube.
Troszkę szukałam ,jedni podają,aby wkleić link podany pod url na YT między tagi ;[youtube][/youtube],ale tutaj to nie działa.Czy istnieje tutaj na forum taka opcja,aby można było to zrobić?
 
     
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Wto Gru 08, 2009 12:05   

Iga napisał/a:
Troszkę szukałam ,jedni podają,aby wkleić link podany pod url na YT między tagi ;[youtube][/youtube],ale tutaj to nie działa.Czy istnieje tutaj na forum taka opcja,aby można było to zrobić?

Tutaj nie ma obsługi takiego tagu. Wydaje mi się, że filmu się nie wstawi, chyba że ktoś obmyśli jakiś sposób "na około".
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Gru 08, 2009 13:13   

molar napisał/a:
Wydaje mi się, że filmu się nie wstawi, chyba że ktoś obmyśli jakiś sposób "na około".

Próbowałam właśnie na kilka sposobów,ale się nie dało.
Jak będę miała czas,to poczytam-gdzieś może coś radzą na forach :)
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 21:32   

Szanowny Panie Molar.
Wiem,że temat może się Panu wydawać błachy i nieistotny ,jednak zapewniam Pana,że tak nie jest.
Moje pytanie brzmi następujaco;
Dlaczego na Forum DobraDieta moja przegladarka nie jest identyfikowana jako Midori "kocia łapka"? To ciekawe w sumie.Może są jacyś specjaliści,którzy by ustawili tak Forum,aby identyfikowało tę przeglądarkę.Dodam,że Galeon jest poprawnie rozpoznawany.
Ostatnio zmieniony przez Iga Pon Sty 04, 2010 22:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 21:56   

Panie Molar, moja przegladarka Links 2.1pre33 nie ma przewidzianej adekwatnej ikonki.
Uwazam, ze to skandal, prosze o stworzenie takowej oraz domagam sie zadoscuczynienia w postaci przeprosin na pierwszych stronach czterech najpopularniejszych w naszym kraju gazet codziennych.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 22:01   

zenon napisał/a:
Panie Molar, moja przegladarka Links 2.1pre33 nie ma przewidzianej adekwatnej ikonki.
Uwazam, ze to skandal, prosze o stworzenie takowej oraz domagam sie zadoscuczynienia w postaci przeprosin na pierwszych stronach czterech najpopularniejszych w naszym kraju gazet codziennych.

Dobrze Panie Zenon prawisz,tylko litości nie w Wyborczej.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 22:10   

zenon napisał/a:
Panie Molar, moja przegladarka Links 2.1pre33 nie ma przewidzianej adekwatnej ikonki.
.

Panie Zenonie moja przeglądarka w ogóle nie jest rozpoznawalna,a jedynie jest jakiś pytajnik,zamiast "kociej łapki" w kolorze zielonym.
Także uważam ,że jesteś Pan w uprzywilejowanej sytuacji.
Ostatnio zmieniony przez Iga Pon Sty 04, 2010 23:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Pon Sty 04, 2010 23:37   

Swoja droga skad Ty zes taka przegladarke wytrzasnela. Az se znajde, sciagne i stestuje..
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 23:48   

zenon napisał/a:
Swoja droga skad Ty zes taka przegladarke wytrzasnela.

A stąd;
http://www.twotoasts.de/i...ri_summary.html
Generalnie to teraz podstawowa przeglądatka XFCE.
BTW.Szybka bestia jest.
Ostatnio zmieniony przez Iga Pon Sty 04, 2010 23:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 05, 2010 11:57   

Makowcom polecam projekt Shiira, jest to chyba najabardziej wydajna przegladarka. Do tego jak dla mnie bardzo wygodnie skonstruowany interfejs, jak do tej pory najlepszy.

Jest jeszcze cos takiego jak iCab, bardzo ciekawa rzecz, rozwijana chyba już od roku 1995 niezależnie. ale niestety nie obsluguje w najnowszej wersji pewnych technologii. jednak ma kilka ciekawych i przydatnych opcji.

No i forum pokazuje że mam Linuxa ;)
Ostatnio zmieniony przez ashkar Wto Sty 05, 2010 12:03, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 05, 2010 11:58   

Może być też Lynx albo Winda z Eksplozją.
Ostatnio zmieniony przez ashkar Wto Sty 05, 2010 12:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 13:28   

Iga napisał/a:
Dlaczego na Forum DobraDieta moja przegladarka nie jest identyfikowana jako Midori "kocia łapka"?

Ponieważ twórcy skryptu forum phpBB modified by Przemo w wersji 1.12.6p3 nie przewidzieli i nie zapewnili obsługi rozpoznawania przeglądarki używanej przez użytkownika o loginie Iga jako Midori "kocia łapka" i/lub rozpoznawania takowej przeglądarki w ogóle.

ps. Zupa aby nie stygnie?
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 05, 2010 13:34   

ale można zawsze dopisać wykrywanie i ikonkę przeglądarki Midori, bądź poczekać aż modyfier Przemo inkluduje taką opcję.
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Wto Sty 05, 2010 13:39   

molar napisał/a:

Ponieważ twórcy skryptu forum phpBB modified by Przemo w wersji 1.12.6p3 nie przewidzieli i nie zapewnili obsługi rozpoznawania przeglądarki używanej przez użytkownika o loginie Iga jako Midori "kocia łapka" i/lub rozpoznawania takowej przeglądarki w ogóle.

Nie dobrze,nie dobrze.Powinni działać zatem.

Cytat:
ps. Zupa aby nie stygnie?

Nie mam dzisiaj zupy.Mam kaczkę,nota bene ze wsi.Bardzo dobra jest.
Czekam aż dzieci przyjdą ze szkoły,to podam do stołu.
A masz jakiś problem z zupami,że pytasz?To zapytam Nataszę ,to może by ci coś poradziła.
Ostatnio zmieniony przez Iga Wto Sty 05, 2010 13:43, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 19:39   

molar napisał/a:

ps. Zupa aby nie stygnie?

U nas mowilo sie "idz juz, bo mama ci lody smazy" :D
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
Ostatnio zmieniony przez zenon Wto Sty 05, 2010 21:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
alejasienieznam 

Wiek: 35
Dołączył: 13 Maj 2009
Posty: 340
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 20:02   

do mnie jak byłem maluchem starszy o 7 lat brat mówił "sprawdź czy kolarze nie jadą"

za pierwszym razem nie zrozumiałem o co mu chodziło i miałem cały dzień rozkminkę :-D
Ostatnio zmieniony przez alejasienieznam Wto Sty 05, 2010 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Waldek B 
Moderator


Pomógł: 51 razy
Dołączył: 06 Lip 2008
Posty: 3552
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto Sty 05, 2010 20:35   

:hah:
_________________
http://waldekborowski.deviantart.com/
Ostatnio zmieniony przez Waldek B Wto Sty 05, 2010 20:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 13:03   

ashkar napisał/a:
Makowcom polecam ...

jakies dziwne wynalazki.
Ja do pracy uzywam firefoxa ze wzgledu na te wszystkie pluginy (firebug, web developer, sqlite manager), i przez nie strasznie sie wlecze, wiec do ogolnie pojetego przegladania stron - ostatnio google chrome. Tylko mi delicious troche brakuje, ale oczywiscie jest boorkmarklet i mozna konfigurowac searcg boxa.
ashkar napisał/a:

No i forum pokazuje że mam Linuxa

masz Unixa ;-)
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Śro Sty 06, 2010 14:32   

Wynalazki. Shirra jest na tym samym silniku co przeglądarka którą używa Iga.
Jeżeli masz IntelMaca to masz do wyboru jeszcze dwa inne projekty.

OWszem FF jest wygodny i chyba najlepszy dla ludzi zajmujących się siecią od kuchni ponieważ jest tam multum pluginów. Tym niemniej oficjalna wersja jest sama w sobie dosyć żerna. Dlatego też prócz wersji oficjalnych w sieci można znaleźć z lekkim opóźnieniem wersje optyamlizowane dla Maców. Np. Minefield.

Ale to i tak nic przy lekkości i szybkości Shirry.

Bo o Camino chyba słyszałaś mam nadzieję. W każdym razie warto spróbować, zawsze można mieć dwie przeglądarki, jedną do śmiegania po stronach a drugą do edycji z niezbędnymi dodatkami.
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Śro Sty 06, 2010 15:43   

Yhym, no moze z camino sie zapoznam, ale nie wiem po co. Nie jaram sie przegladarkami internetowymi, ani ogolnie oprogramowaniem low-profile, gdyz niosa ze soba wiele komplikacji. Znaczy sie jestem wdzieczna za open source, ale w momencie gdy za bardzo uzalezniasz swoja prace i dochody od tego, zaczynasz kroczyc po grzaskim gruncie. Zreszta moje proejkty to jeszcze, ale moj ojciec np. pisze oprogramowanie dla bankow, wiec zupelnie sie nie oglada na takie gadzety.
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 17:13   

Nie wiem czym się jarasz i nie bardzo jarzę o co chodzi. Jak wolisz coś komercyjnego bardziej to Internet Explorera chyba powinnaś, a nie Fajfoksa który jest społecznościowy właśnie. Obrzydliwe.

Może zacytuję źródło bo z pewnością mi nie uwierzysz:

"Lepszy sposób na Sieć
Albo co może dla Ciebie zrobić przeglądarka napędzana przez społeczność open source."

Nie wiem co robi twój tatuś i szczerze mało mnie to obchodzi. Pisanie softu dla banków czy innych instytucji nie oznacza od razu że to oprogramowanie jest najlepsze. Przykład to g*wno kupione za grube miliony przez ZUS. Pomijam fakt że to jest poważny program ale zwyczjanie za takie pieniądze to jest babol. Co ja mówię, to jest kosmiczny szajs. No ale co tam ja się jaram programikami pisanymi przez jedną osobę i to nie twojego tatusia więc co ja mogę wiedzieć.
:razz:

Masz rację ja też jestem za tym abyś zrezygonowała natychmiast z tego obrzydliwego oprogramowanka pisanego przez dzieci i nieudaczników i plankton. To obrzydliwe się tego dotykać. W banku tego nie używają na pewno.
Ostatnio zmieniony przez ashkar Czw Sty 07, 2010 17:57, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Czw Sty 07, 2010 17:25   

Ashkar, o co Ci chodzi, i dlaczego takim tonem.
Probowalam Ci tylko przedstawic sytuacje, w ktorej "open source" niesie ze soba powazne ryzyko, wieksze moze nawet niz uzywanie takiego IE. Kod pisany przez niezaleznych pasjonatow jest zwykle duzo lepszy niz z jakiejs wielkiej "**ujni", co nie zmienia faktu, ze jednego dnia wypuszczaja jakis soft, a na zajutrz nie ma po nich sladu.
Rozumiesz?
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 17:30   

flo, jakim tonem mam rozmawiac z kims kto robi ze mnie glupka?

_flo napisał/a:
jakies dziwne wynalazki.
Ja do pracy uzywam firefoxa


I raz jeszcze:

"Lepszy sposób na Sieć
Albo co może dla Ciebie zrobić przeglądarka napędzana przez społeczność open source."


_flo napisał/a:
Rozumiesz?


Właśnie rozumiesz?
Ostatnio zmieniony przez ashkar Czw Sty 07, 2010 17:32, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Czw Sty 07, 2010 17:34   

Nie wiem, co konkretnie Cie tak urazilo, pisalam o osobistych doswiadczeniach.
Np. taki GIMP jest dobry na prywatny uzytek, ale do projektow komercyjnych tylko Photoshop.
Ok, nie moge wiecej dzis klikac, au revoir.
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Czw Sty 07, 2010 17:36   

_flo napisał/a:
ale do projektow komercyjnych tylko Photoshop.


A czemu nie Illustrator?

Marishka
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 17:42   

_flo napisał/a:
Nie wiem, co konkretnie Cie tak urazilo, pisalam o osobistych doswiadczeniach.
Np. taki GIMP jest dobry na prywatny uzytek, ale do projektow komercyjnych tylko Photoshop.
Ok, nie moge wiecej dzis klikac, au revoir.


Mnie nic nie uraziło, pytanie co ciebie tak poraziło. Piszesz że open soursy są do kitu, czego dowodem ma być że twój tatuś który pisze dla banków soft nie używa open soursow. Ale piszesz cały czas że używasz Fajfoksa i z kontekstu wynika że twój tatuś też.

O co chodzi się pytam?

Albo ten argument o znikaniu. Komercyjne programy też znikają. I wciąż nie wiem dlaczego nie używasz Internet Explorera. Przecież to najlepsza z możliwych przeglądarek, produkt najbogatszej firmy zajmującej się oprogramowaniem.

:razz: :razz: :razz:

_flo napisał/a:

Ok, nie moge wiecej dzis klikac, au revoir.


Pewno że nie możesz. Dzisiaj jest ten dzień w którym ateiści mogą kliknąć tylko 500 razy. :what:

_flo napisał/a:

Np. taki GIMP jest dobry na prywatny uzytek, ale do projektow komercyjnych tylko Photoshop.


Ale dlaczego niby, co takiego się dzieje że GIMP nie może być uzyty do projektów komercyjnych. Nie da się zapisać w normalnym formacie projektu czy może nie ma funkcji [zapisz] w ogóle?
Ostatnio zmieniony przez ashkar Czw Sty 07, 2010 17:48, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Czw Sty 07, 2010 22:25   

M i T napisał/a:
A czemu nie Illustrator?

A no zarowno Photoshop i Illustrator to sa prograby Adobe. Tyle, ze ten pierwszy jest do bitmap, a ten drugi do wektorow - tak ogolnie rzecz biorac.
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Czw Sty 07, 2010 22:30   

ashkar napisał/a:
Ale dlaczego niby, co takiego się dzieje że GIMP nie może być uzyty do projektów komercyjnych. Nie da się zapisać w normalnym formacie projektu czy może nie ma funkcji [zapisz] w ogóle?


Dobre pytanie. Pewnie z tego samego powodu, dla ktorego bankowe bazy danych sa na przyklad w Oracle, a nie MySQL, a "server side" w ASP (Micro$oft) a nie PHP. A architekci rezaja w Autodesk a nie w darmowym SketchUp'ie.
I Ashkar, daj se spokoj z tym "tatusiem", bo mnie tylko wkurzasz. :-P
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 22:52   

W związku z deklaracją naszego forumowego błazna ;
grizzly napisał/a:

Tak sie sklada, ze ja wiekszosci, ktora poprosila o pomoc
POMOGLEM wrócic do SWIATA ZYWYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8-)
.

Wręcz tutaj nastąpiło wskrzeszenie,bo mowa o powrocie z zaświatów.
Trzeba by przyblokować wszystkie IP oprócz Arktyki,bo jak się ludziska zwiedzą,że tu na Forum jest osoba,która leczy skutecznie raka i wskrzesza zmarłych "fujorką na ciepciorkę"(nie wiem czy dobrze cytuję) przez skypa,to będzie sensacyja.Rozumiem,że proponuję drastyczne środki,ale może na początek chociaż przyblokować kraje islamskie,bo to chyba wbrew ich religii to wskrzeszanie(coby nie mówić nasz psychuś jest niewierny-jakby nie patrzeć).
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 22:54   

_flo napisał/a:
ashkar napisał/a:
Ale dlaczego niby, co takiego się dzieje że GIMP nie może być uzyty do projektów komercyjnych. Nie da się zapisać w normalnym formacie projektu czy może nie ma funkcji [zapisz] w ogóle?


Dobre pytanie. Pewnie z tego samego powodu, dla ktorego bankowe bazy danych sa na przyklad w Oracle, a nie MySQL, a "server side" w ASP (Micro$oft) a nie PHP. A architekci rezaja w Autodesk a nie w darmowym SketchUp'ie.
I Ashkar, daj se spokoj z tym "tatusiem", bo mnie tylko wkurzasz. :-P


Łeee. To przecież ty użyłaś tutaj swojego tatusia. Ale jak chcesz.

Dostarczasz mi sporą dawkę uśmiechu. Powiedz mi wreszcie po jaką cholerę używasz niekomercyjnej przeglądarki, jakim cudem skoro Internet Explorer komercyjny był jeszcze do niedawna używany przez 95% albo i więcej wszystkich użytkowników. Jak to możliwe?
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Czw Sty 07, 2010 23:02   

Alez Ashkar, przecie to jest oczywiste, kazesz mi sie powtarzac.
Takie podejscie czarno-biale cechuje na ten przyklad ortodoksyjnych mulimow, a tu nie chodzi o jihad, wojne z open source, pisalam juz, ze jest to ogolnie rzecz biorac swietna sprawa, ale jesli chodzi o komercyjne projekty, ma ograniczone zastosowanie.
Ostatnio zmieniony przez _flo Czw Sty 07, 2010 23:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Czw Sty 07, 2010 23:21   

_flo napisał/a:
Alez Ashkar, przecie to jest oczywiste, kazesz mi sie powtarzac.
Takie podejscie czarno-biale cechuje na ten przyklad ortodoksyjnych mulimow, a tu nie chodzi o jihad, wojne z open source, pisalam juz, ze jest to ogolnie rzecz biorac swietna sprawa, ale jesli chodzi o komercyjne projekty, ma ograniczone zastosowanie.


Ale to właśnie ty stosujesz ten Jihad :D

Zastosowanie tego czy innego narzędzia do takich czy innych projektów wcale nie jest usankcjonowane jak by to chciała widzieć w swoim ortodoksyzmie.

Szczególnie jeżeli chodzi o Photoshopa czy Ilusstratora. Z bazami danych jest troszeczkę inaczej aczkolwiek nie rozumiem dlaczego komercyjny wielomilionowy projekt dla ZUS ( i nie tylko) działa tak jakby został napisany nie w profesjonalnym środowisku a jakimś niedorobionym programiku open source. Pewnie jestem zbyt ograniczony aby to pojąć, ale domyślam się tylko resztkami sił mojego intelektu że to jacyś sabotażyści ortodoksi pisali i zamiast użyć ORACLA użyli ORKI.

Taka analogia mi się nasuwa, jak to w 16, 17 wieku budowano takie piękne budowle bez tych wszytkich nowoczesnych narzędzi. Jak się domyślam te wszystkie piękne pałace to tandeta i fuszerka a dzisiejsze styropianowe domki i szklane molochy to najwyższa jakość dzięki super narzedziom.

ps. uczestniczyłem w procesie tworzenia specjalistycznej bazy danych, wiesz w czym powstawala?
Ostatnio zmieniony przez ashkar Czw Sty 07, 2010 23:26, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
_flo 


Pomogła: 38 razy
Dołączyła: 26 Wrz 2009
Posty: 2853
Wysłany: Pią Sty 08, 2010 09:24   

ashkar napisał/a:
ps. uczestniczyłem w procesie tworzenia specjalistycznej bazy danych, wiesz w czym powstawala

no nie wiem, moze w...
 
     
m
Site Admin


Pomógł: 9 razy
Dołączył: 16 Sie 2007
Posty: 835
Wysłany: Pią Sty 08, 2010 09:45   

M i T napisał/a:
A czemu nie Illustrator?

Bo jest do grafiki wektorowej a nie rastrowej?
 
     
ashkar
[Usunięty]

Wysłany: Pią Sty 08, 2010 15:58   

_flo napisał/a:
ashkar napisał/a:
ps. uczestniczyłem w procesie tworzenia specjalistycznej bazy danych, wiesz w czym powstawala

no nie wiem, moze w...
Obrazek



No dokladnie, dlatego ta firma jest liderem na rynku polskim i ma spory udzial na rynkach europejskich, do tego azja...
 
     
IgaM
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 30, 2010 11:33   

Moje konto "Iga" jest nadal zablokowane.Ashkar,czy Twoje również?
Myślę,ze Molar powinien zdobyć się na odwagę i nas przeprosić i odblokować nasze konta.
Nie uprzedził zupełnie o banie,nie wiadomo o co chodzi.
Czekamy na wyjaśnienia(Asharze pozwolę sobie również zwrócić się w Twoim Imieniu)Molarze.
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Sob Sty 30, 2010 13:20   

Jak najbardziej jestem ciekaw, jak również mocno podirytowany tym co i jak się stało. Oczekuję wyjaśnień.
_________________

 
     
IgaM
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 30, 2010 14:51   

rakash napisał/a:
jak również mocno podirytowany tym co i jak się stało.

Tym co się stało i tym,że nie mam teraz dostępu do prywatnych wiadomości.
Może Molar chciał poćwiczyć ciachanie, bo myślał,że zrobi się z niego ciacho,a tymczasem pojechał ostro po bandzie.Tak się nie robi.To autorytarny Admin i wszystkim się powinna zaświecić żaróweczka,bo ktoś na pewno będzie następny.
 
     
rakash 
We called it war!


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 29 Sty 2010
Posty: 2799
Wysłany: Sob Sty 30, 2010 15:33   

IgaM napisał/a:
.To autorytarny Admin i wszystkim się powinna zaświecić żaróweczka,bo ktoś na pewno będzie następny.


Rzeczywiście, tyle tutaj pitolenia o siekierowaniu, o autorytaryzmie w kontekście wolności wypowiedzi. I co? I nic. Cisza.

Hipokryzja to czy już faryzeizm?

Najciemniej wydaje się pod latarnią.
 
     
IgaM
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 30, 2010 15:48   

rakash napisał/a:

Rzeczywiście, tyle tutaj pitolenia o siekierowaniu, o autorytaryzmie w kontekście wolności wypowiedzi. I co? I nic. Cisza.

No to teraz jak już będą pitolić o autorytaryzmie,to już będzie wiadomo,że chodzi o Admina tego forum.
Tutaj Molarze masz fajny tekst Tomka ,akurat dla Ciebie.
Tomek alias MiT napisał/a:
A kiedyś sugerowałem - uwolnić się od autorytetu, by móc prowadzić uczciwe życie, a nie kurzyć pod dywan i blokować IP, tylko dlatego, ze ktoś pyta.

Z tym,że nie chodzi tutaj o blokowanie IP,a o blokowanie konta (nicku) mojego i Ashkara.
 
     
IgaM
[Usunięty]

Wysłany: Sob Sty 30, 2010 16:02   

Ashkarze,Molar (?) chyba wziął sobie do serca słowa Marishki;
Marishka alisa MiT napisał/a:
Czy zauważył może ktoś ciekawe zjawisko, które ostatnio wybitnie wyklarowało się na Forum JK? Otóż została tam skutecznie zlikwidowana "opozycja", chociaż potrzeba by mieć "wspólnego wroga" (lub "kozła ofiarnego") nadal pozostała i jest bardzo mocna.

Zauważyliście, że od jakiegoś czasu nie ma tam kontrowersyjnych pytań, niewygodnych dyskusji, "prowokatorów", etc. Forum "oczyściło się" od tzw. "frustratów" (wielokrotnie wymienianych po imieniu - żeby nikt nie miał wątpliwości, kto tak naprawdę jest "wrogiem" ŻO). Nie ma "zagrożenia" czy dysydencji, tylko błoga sielanka. Dawniej toczyły się ostre dyskusje merytoryczne i Admin musiał używać szantażu czy nawet banów. To niezbyt ładnie wyglądało (według osobistych odczuć Admina). Potrzebny był lepszy sposób, który pozwoliłby zachować "czystosć" Forum JK, a jednocześnie wzmocniłby ataki na tzw. "wroga"

Z tą różnicą,że teraz będzie mowa o Forum DobraDieta.
Tutaj Marishka celnie ujęła osobowość tutejszego Admina Molara(?);
Marishka alias MiT napisał/a:
A prawda jest taka, że ta sztucznie wykreowana "idylla" potwierdza tylko autorytarność Admina i jego lęk przed konfrontacją i trudnymi pytaniami.

Tak.Siekierując mnie i Ashkara usiłowano wprowadzić tę sztucznie wykreowaną "idyllę",bez żadnych pytań,bez kontrowersyjnych dyskusji itd.
Banik bez żadnego ostrzezenia ,a wpierw usiłowanie wkręcić Użytkownika forum w pyskówki .Tak na pewno nie przystoi Adminowi.Ktoś powinien przyblokować konto Admina (molara(?)) ,za autorytarność i prowokowanie do trollowania.To skandal.Taki człowiek nie nadaje się na Administratora.
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Nie Sty 31, 2010 13:11   

IgaM napisał/a:
...Myślę,ze Molar powinien zdobyć się na odwagę i nas przeprosić i odblokować nasze konta...
Mysle, ze najpierw wizyta, leczenie i przeprosiny dla Tych
ktorym zrobilas duzo przykrosci swoim zachowaniem. :razz:

Fakt choroby w pewien sposob tlumaczy Twoje zachowanie,
ale jak poczujesz sie lepiej(czego Tobie ze szczerego serca zycze)
powinnas przeprosic kilku ludzi!
.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved