Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym zastąpić warzywa ?
Autor Wiadomość
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 466
Wysłany: Śro Gru 28, 2022 19:17   Czym zastąpić warzywa ?

Nie lubię warzyw, ale staram się je dodawać do posiłków z przekonania, że są w jakimś stopniu nam potrzebne. Jem mięso, jajka , tłuszcze i warzywa jako źródła węgli i błonnika. Po analizie stwierdzam, że ciężko je jednak trawię. Jak zjem rano jajka bez warzyw to jest ok. Jak dodam np. brokuła to żołądek już ma ciężko. Po wyrzuceniu warzyw pozostanie mięso, jajka i tłuszcze. Chciałbym podbić węgle, ale z czego ? Tracę też błonnik i dodatkowe witaminy i minerały.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Śro Gru 28, 2022 19:45   

Spróbuj kiszonki, dobrze się trawią i dają odpowiednią florę bakteryjną.
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Śro Gru 28, 2022 21:19   

Mariano napisał/a:
Po analizie stwierdzam, że ciężko je jednak trawię. Jak zjem rano jajka bez warzyw to jest ok. Jak dodam np. brokuła to żołądek już ma ciężko.

Dodawaj niewielkie porcje warzyw, np cebulka do jajecznicy.
Przy kapustnych szczególnie, należy dodawać spore ilości przypraw trawiennych.
Kminek, majeranek, pieprz, kolendra, tymianek, cząber...
Nie wszystkie naraz :D
Czasami zjadam jednego ziemniaka na obiad ale zawsze, zawsze dodaję do gotowania kminek.
Niestety, również bardzo źle trawię np. tzw. warzywa gotowane mieszane. Chyba, że jest to 50g i to dobrze przyprawionych a nie pół talerza ;D
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 466
Wysłany: Śro Gru 28, 2022 21:42   

100 gram warzyw na porcję dodaję. To bardzo mało a i tak czuję je na żołądku. Najgorzej surowe warzywa a tatar mogę zjeść dobrą porcję i czuję lekkość.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Gru 30, 2022 10:25   

Mariano napisał/a:
100 gram warzyw na porcję dodaję. To bardzo mało a i tak czuję je na żołądku. Najgorzej surowe warzywa a tatar mogę zjeść dobrą porcję i czuję lekkość.
Trzeba przeprosić się z solą, bo niedosolone warzywa, szczególnie surówki, mulą później w żołądku i w zasadzie są niesmaczne.
Na ŻO z natury rzeczy jest mniej soli, niż na żywieniu standardowym i nie ma co ulegać tej niskosolnej histerii.
JW
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 466
Wysłany: Pią Gru 30, 2022 14:21   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Mariano napisał/a:
100 gram warzyw na porcję dodaję. To bardzo mało a i tak czuję je na żołądku. Najgorzej surowe warzywa a tatar mogę zjeść dobrą porcję i czuję lekkość.
Trzeba przeprosić się z solą, bo niedosolone warzywa, szczególnie surówki, mulą później w żołądku i w zasadzie są niesmaczne.
Na ŻO z natury rzeczy jest mniej soli, niż na żywieniu standardowym i nie ma co ulegać tej niskosolnej histerii.
JW


Solę dość dużo. Bez soli jedzenie mi nie smakuje. Dziś zjadłem tatara plus sałatkę pekińską i jest ok, ale większość warzyw mi nie służy. Wczoraj policzyłem i zjadłem przez cały dzień
BTW 91/114/12 przy wadze 80 kg.

Może dodać pestki słonecznika, orzechy do diety?

 
     
gruby

Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 156
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Gru 30, 2022 16:46   

]
Mariano napisał/a:
Może dodać pestki słonecznika, orzechy do diety?

musisz sam sprawdzić jak ci służą,
na ogół uważa się że są ciężko strawne,
i powinny być tylko świeżo łuskane.
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 466
Wysłany: Pią Gru 30, 2022 18:36   

gruby napisał/a:
]
Mariano napisał/a:
Może dodać pestki słonecznika, orzechy do diety?

musisz sam sprawdzić jak ci służą,
na ogół uważa się że są ciężko strawne,
i powinny być tylko świeżo łuskane.


Włączę orzechy do diety i zobaczę jak się czuję.

Większość warzyw odpada, więc ostatnio kombinuje jak tu uzupełnić minerały, błonnik itp.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pią Gru 30, 2022 23:19   

Akurat do uzupełnienia minerałów to warzywa nie są w ogóle potrzebne. Przestań opowiadać te durnoty. Zjesz podroby, wątróbkę i masz kilkanaście razy więcej minerałów niż w warzywach.
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 466
Wysłany: Sob Gru 31, 2022 10:01   

Piotrx napisał/a:
Akurat do uzupełnienia minerałów to warzywa nie są w ogóle potrzebne. Przestań opowiadać te durnoty. Zjesz podroby, wątróbkę i masz kilkanaście razy więcej minerałów niż w warzywach.



Warzywa mają dużo minusów, ale też bardzo dużo plusów. Wiem, że są lepsze źródła minerałów, ale nie chcę żywić się tylko mięsem. Już wyeliminowałem dużo produktów i jem teraz praktycznie mięso, jajka i różne tłuszcze. Chodzi o dodatek warzyw jako urozmaicenie diety. Podbijam nimi węgle, dostarczam witamin, minerałów, błonnika oraz wiele innych prozdrowotnych substancji. Niektórzy twierdzą, że błonnik też jest nam nie potrzebny, więc można kłócić się w nieskończoność czy warto jeść w ogóle warzywa.
 
     
małpek

Dołączył: 19 Sty 2023
Posty: 2
Wysłany: Czw Sty 19, 2023 13:28   

Wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Jeśli chcemy schudnąć, to niewielka ilość warzyw w diecie jest bardzo pomocna. A jeśli chcemy przytyć to warzywa mogę się okazać zbędnę....
Ja osobiście jem dużo warzyw, nie chce chudnąć, ani przytyć, ale po prostu warzywa są źródłem witamin, tak jak owoce i najzwyczajniej się dobrze z nimi czuje :)
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 466
Wysłany: Nie Sty 29, 2023 14:43   

małpek napisał/a:
Wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Jeśli chcemy schudnąć, to niewielka ilość warzyw w diecie jest bardzo pomocna. A jeśli chcemy przytyć to warzywa mogę się okazać zbędnę....
Ja osobiście jem dużo warzyw, nie chce chudnąć, ani przytyć, ale po prostu warzywa są źródłem witamin, tak jak owoce i najzwyczajniej się dobrze z nimi czuje :)


Co mają warzywa do chudnięcia?
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Sty 30, 2023 11:14   

Mariano napisał/a:
Co mają warzywa do chudnięcia?
Jak sobie człowiek napakuje 5 kg warzyw do brzucha to już ciasteczka się nie zmieszczą. :P
JW
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pon Sty 30, 2023 15:03   

Może zamiast warzyw spróbuj trochę orzechów.
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 466
Wysłany: Pon Sty 30, 2023 19:08   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Mariano napisał/a:
Co mają warzywa do chudnięcia?
Jak sobie człowiek napakuje 5 kg warzyw do brzucha to już ciasteczka się nie zmieszczą. :P
JW


Tyż prawda.
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 466
Wysłany: Pon Sty 30, 2023 19:14   

Piotrx napisał/a:
Może zamiast warzyw spróbuj trochę orzechów.


Pojadłem przez parę dni orzechów, ale ich nie trawię. Mimo dobrego gryzienia za przeproszeniem jak je zjadłem tak je wydaliłem.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Pon Sty 30, 2023 20:05   

Mariano napisał/a:
Piotrx napisał/a:
Może zamiast warzyw spróbuj trochę orzechów.


Pojadłem przez parę dni orzechów, ale ich nie trawię. Mimo dobrego gryzienia za przeproszeniem jak je zjadłem tak je wydaliłem.


Jeśli masz młynek, to można zmielić na proszek.
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 466
Wysłany: Pon Sty 30, 2023 20:46   

Piotrx napisał/a:
Mariano napisał/a:
Piotrx napisał/a:
Może zamiast warzyw spróbuj trochę orzechów.


Pojadłem przez parę dni orzechów, ale ich nie trawię. Mimo dobrego gryzienia za przeproszeniem jak je zjadłem tak je wydaliłem.


Jeśli masz młynek, to można zmielić na proszek.


Właśnie tak teraz kombinuję i zobaczymy efekt.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved