Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Szkodliwe i przydatne potrzebne dodatki chemiczne doŻywności
Autor Wiadomość
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 856
Wysłany: Pią Maj 27, 2022 12:20   Szkodliwe i przydatne potrzebne dodatki chemiczne doŻywności

Witam

Wczoraj zjadłem z rana ryż brązowy z sosem meksykańskim
Strułem sie po tym i czułem źle jak nie czułem sie od miesiecy lat.
Długo zastanawiałem sie co jest powodem.
Okazało sie i chyba odkryłem co jest przyczyną.
Mianowicie do tego sosu dodano substancje GUMA GUAR
Poczytałem o niej i raczej w badaniach wychodziło że jest szkodliwa.
Nie znalazłem żadnej innej przyczyny czegoś co zmieniłem żeby nagle czuć sie tak źle.

Więc żeby nie wpadać w skrajności są dwa końce tego kija.Jeden że dodatki do żywności mogą ulepszać żywnośc wydłużać date wazności konserwować lepiej poprawiać smak itp itd
Drugi że są pewne substancje chemiczne które jednak są szkodliwe.
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Pią Maj 27, 2022 15:51   

marcin458 napisał/a:
zjadłem z rana ryż brązowy z sosem meksykańskim
Strułem sie po tym i czułem źle

A jak przygotowujesz ryż do gotowania?
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 856
Wysłany: Nie Maj 29, 2022 11:42   

nie przygotowuje ryżu do gotowania w ogóle.
Wysypuje do garnka z opakowania i gotuje na gazie.
Ostatnie 3 dni czułem sie dobrze po tym struciu.
A ryż jem od lat i z innymi sosami bez tej gumy i było ok.
To musiało być to.

pozdrawiam
marcin
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Nie Maj 29, 2022 12:11   

marcin458 napisał/a:
nie przygotowuje ryżu do gotowania w ogóle.
Wysypuje do garnka z opakowania i gotuje na gazie.

marcin458 napisał/a:
A ryż jem od lat

Czyli od lat się podtruwasz :shock:
Piszesz w temacie: "Szkodliwe i przydatne potrzebne dodatki chemiczne doŻywności",
powołujesz się na Westona Price'a a postępujesz jak kompletny ignorant :keep:
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 856
Wysłany: Nie Maj 29, 2022 18:40   

jem troche jak weston radzi bo zboża pełnoziarniste są zalecane a ryż brązowy sie kwalifikuje
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Cze 01, 2022 12:27   

EAnna napisał/a:
powołujesz się na Westona Price'a a postępujesz jak kompletny ignorant :keep:

Nie oszukujmy sie, jedyne co Marcin przeczytal o Westonie to jakies streszczenie w sieci, najprawdopodobniej na wegetarianskim blogu. Oryginalna ksiazka Westona Price jest w sieci dostepna za darmo na stronie fundacji, ale niestety (dla Marcina) jest napisana w jezyku angielskim (swoja droga to skandal, ze jescze u nas nikt tego nie wydal przetlumaczonego). Marcin ze zrozumieniem naszego rodzimego jezyka sobie nie radzi.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Śro Cze 01, 2022 23:31   

zyon napisał/a:
(swoja droga to skandal, ze jescze u nas nikt tego nie wydal przetlumaczonego).

Jest świetny konspekt tej książki (za zgodą Fundacji Price'a):
https://zdrowedzieci.org.pl/ksiazka-zywnosc-a-zdrowie-czlowieka/
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Sob Cze 04, 2022 07:40   

Wiem, wiem ;) Zakupiona lezy w kolejce, moze ja troche podsune do przodu, bo ksiazka nie jest gruba. Marcin powinien ja przeczytac, przestalby w koncu majaczyc i miotac sie jak zyd po pustym sklepie. Zmienia co chwile zdanie jak wyczyta byle glupote z internetu.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
marrchewa 

Dołączyła: 26 Lip 2022
Posty: 2
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto Lip 26, 2022 11:13   Re: Szkodliwe i przydatne potrzebne dodatki chemiczne doŻywn

marcin458 napisał/a:
Witam

Wczoraj zjadłem z rana ryż brązowy z sosem meksykańskim
Strułem sie po tym i czułem źle jak nie czułem sie od miesiecy lat...

Więc żeby nie wpadać w skrajności są dwa końce tego kija.Jeden że dodatki do żywności mogą ulepszać żywnośc wydłużać date wazności konserwować lepiej poprawiać smak itp itd
Drugi że są pewne substancje chemiczne które jednak są szkodliwe.


Tu się z tobą zgodzę większość tych dodatków jest szkodliwa i mogę to potwierdzić na własnym przykładzie. Zjem makaron z kupnym sosem, mam problemy z żołądkiem, zrobię taki sam sos sama i problemów nie ma.
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Wto Lip 26, 2022 12:33   

jeśli bym coś takiego zjadł, to problem bym miał bardziej po makaronie niz po sosie ;)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Lip 26, 2022 19:28   

3of5 napisał/a:
jeśli bym coś takiego zjadł, to problem bym miał bardziej po makaronie niz po sosie ;)
Myślę, że każdy na tym forum miałby problemy po dużej ilości makaronu.
Dlatego z kolei osoby żywiące się wysokoweglowodanowo czują się źle dodając do menu więcej mięsa. Stąd później wniosek, że to mięso szkodzi, a nie makaron.
Jak w tej anegdocie: whisky z lodem szkodzi, drinki z lodem szkodzą, wódka z lodem szkodzi. Do pioruna, ten lód jest bardzo szkodliwy. ;D
JW
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Śro Lip 27, 2022 04:51   

niedawno sprawdziłem, że od ponad 15 lat jestem na LC. Po 15 latach takiego konsekwentnego żywienia, nawet małe ilości wysokoweglowodanowego jedzenia działaja na mnie...źle.
Ale co do zasady to ma pan rację ;)
 
     
Grzegorz, oj ta 

Dołączył: 17 Paź 2021
Posty: 431
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Czw Sie 11, 2022 18:03   

3of5 napisał/a:
niedawno sprawdziłem, że od ponad 15 lat jestem na LC. Po 15 latach takiego konsekwentnego żywienia, nawet małe ilości wysokoweglowodanowego jedzenia działaja na mnie...źle.
Ale co do zasady to ma pan rację ;)

To jest fakt. Nawet w dzisiejszych realiach jest możliwe to żeby nie żreć tego co w krótkim czasie zryje nam metabolizm.
Dziwi mnie odpowiedź Witolda Jarmolowicza wtym temacie. Oczekiwałbym czegoś innego.
Niczego nie sugeruję, bo z wymiany zdań na tym forum, bo nic nie wskazuje na Alzheimera. :-x
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Sie 12, 2022 11:02   

EAnna napisał/a:
zyon napisał/a:
(swoja droga to skandal, ze jescze u nas nikt tego nie wydal przetlumaczonego).

Jest świetny konspekt tej książki (za zgodą Fundacji Price'a):
https://zdrowedzieci.org.pl/ksiazka-zywnosc-a-zdrowie-czlowieka/

NIestety zawiodlem sie na tej ksiazce. Moglbym sie zgodzic, ze ksiazka jest nawet dobra, gdbyby byla tylko ksiazka na podstawie ksiazki Price'a. Niestety, autorska, druga czesc ksiazki jest tragiczna, dlatego pozbylem sie jej jak najszybciej. Nie lubie hipokryzji.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 856
Wysłany: Wto Lis 28, 2023 14:06   

Zaraziłem sie jakąś grypopodobną chorobą.

Poszedłem do lekarza bo medycyna konwencjonalna też ma wiele do zaoferowania skutecznego.

To prawda jak ręką odjął sie poprawiło.

Ale holera jedno mnie dziwi PO JAKIEGO GRZYBA dowalaja tam oprocz substancji leczniczej jakąś chemie jak tlenki tytanu i kto wie co jeszcze. Oprócz substancji czynnej jest z 8 jakichs dodatków i jak czytam tlenek tytanu to od razu kojarzy sie z metalami ciezkimi.

Rozumiem że substancja czynna lecznicza ma leczyć ale po co taka chemia dodatkowo. Jest wyjaśnienie dlatego to ma termin 5 lat. Może przedłużają termin ważności i to zaleta ale czy nie szkodzą?

Dzisiaj firmy suplementów jak olimp czy ostrovit dają prawie nic szkodliwego oprócz substancji czynnej jak np witamina c.

Za to w aptece mnóstwo leków i suplementów ma takie niezbyt dobrze brzmiące dodatki niektóre kojarzące sie z metalami ciężkimi.

Pozdrawiam
Marcin
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 856
Wysłany: Wto Lis 28, 2023 14:55   

GOOGLE:

"
Dwutlenek tytanu stosowany w lekach pełni szeroki zakres funkcji. Przede wszystkim nadaje im barwę, ale także - za sprawą właściwości fotokatalitycznych - chroni światłoczułe składniki leków i wydłuża ich trwałość.
"

i to jest duża zaleta ale czy nie jest szkodliwy?
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Czw Lis 30, 2023 08:43   

marcin458 napisał/a:
Zaraziłem sie jakąś grypopodobną chorobą.

Poszedłem do lekarza bo medycyna konwencjonalna też ma wiele do zaoferowania skutecznego.


Po co łykasz tą całą chemię?
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 856
Wysłany: Czw Lis 30, 2023 18:33   

SZOK!!

Wziąłem 10g witaminy c na 2 razy i po 30 minutach odżyłem i do dzisiaj 2 dni potem czuje sie super i choroba znikneła.

Zamiast całej tej chemii wystarczyła witamina c i pomogła bardziej.

Pozdrawiam
Marcin
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 856
Wysłany: Czw Sty 25, 2024 14:24   

zyon napisał/a:
(swoja droga to skandal, ze jescze u nas nikt tego nie wydal przetlumaczonego)


Osobiście uważam to także za skandal.Książka westona jest jak biblia zdrowego odżywiania naprawde trafione rady w dziesiatke.Ktoś powinien ją dawno przetłumaczyć i wydac polską wersje.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 856
Wysłany: Czw Sty 25, 2024 19:26   

A może wydawnictwo Dan-Wit sie podejmie przetłumaczenia i wydania ksiażki westona po polsku.

Co jak co ale ta książka to wyjątkowo ważne dzieło w biblioteczce książek o zdrowiu.

Dałbym ją w prezencie niejednej osobie bo wiele osób nie zna angielskiego tak dobrze żeby dawać angielską wersje.

pozdrawiam
marcin
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 856
Wysłany: Sob Sty 27, 2024 10:47   

wszystkie witaminy w składzie z apteki zawierają praktycznie zawsze metale ciezkie

Jest obowiazek podac je w składzie i zawsze dwutlenki tytanu tlenki zelaza i inne pojawiaja sie na opakowaniu i ulotce

naturalne suplementy ostrovitu czy now foods czy olimpu jakos tego nie maja i da sie wyprodukowac zdrowiej bez metali ciezkich

Czy to tylko przypadek? watpie

pozdrawiam
marcin
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Sob Sty 27, 2024 10:52, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 856
Wysłany: Czw Lut 01, 2024 19:54   

Jest ogrom substancji które przez lata były dopuszczone a potem nagle w badaniach wyszło że są szkodliwe i zostały zakazane a przez lata szkodziły ludziom.

ba są nawet substancje które wyszło że sa szkodliwe a są nadal dopuszczone.

Jaka jest najlepsza decyzja?

Chyba żądać i kupować od sprzedawców firm które nie używają żadnych dodatków chemicznych to najpewniejsza droga jak najmniej chemii bo jak pisałem można sobie zaszkodzić.

I znów wróce do najwiekszego naszego autorytetu "darwina żywienia i zdrowia " Westona A Price

Wszystkie zdrowe cywilizacje plemiona ludy badanie przez westona nie znały ŻADNYCH dodatków chemicznych i jakoś żyły w zdrowiu i można wnioskować że nasza żywność też bez nich byłaby lepsza i może być bez nich jak pożywienie zdrowych cywilizacji nieznających chorób.

Chyba na wszelki wypadek najlepiej unikać wszelkiej chemii w zywności i suplach.

Oczywiście jest inna opcja ale trudniejsza jak np książka billa stathama z listą dodatków chmiecznych i ich badaniami i informacjami czy sa bezpieczne czy nie i sprawdzać wszystkie dodatki z listą czy są bezpieczne.

Dodam też że nie każde E to chemia bo są np witaminy i inne naturalne substancje.

pozdrawiam
marcin
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Czw Lut 01, 2024 20:08, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 856
Wysłany: Czw Lut 01, 2024 20:14   

Podam jeszcze link o jaką ksiażke mi chodzi
Jest to zbiór ogromnej ilości badań nad tymi dodatkami i oznaczenie które są zdrowe ktore szkodliwe a które neutralne.

https://www.google.pl/sea...=wHoT9s99zjXTxM

pozdrawiam
marcin
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved