Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
jakie suplementy warto mieć
Autor Wiadomość
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 858
Wysłany: Nie Sty 17, 2021 19:41   jakie suplementy warto mieć

napisze to co znam i oczekuje że ktoś może poda cos jeszcze i poczytam i może przekonam sie do czegoś więcej i też kupie

-czosnek
czosnek jest bardzo zdrowy i warto kupić sobie czosnek do brania w suplach

-omega 3
jest potrzebne organizmowi i warto brać

-witaminy i minerały
to oczywiste ze sa potrzebne jednak warto brac w jak najlepiej przyswajalnych postaciach jak chelaty

-witamina c
warto ją brać w duzych ilościach bo bardzo pomaga zdrowotnie

-zielona herbata
przeciwutleniacz EGCg jest jednym z najsilniejszych znanych i warto brać

-zen szen
lek na wszystko i podobno pomaga przy 200 chorobach i dolegliwosciach

-wapn
warto suplementować także wapń najlepiej w postaci chelatu aminokwasowego

dodam że wybór jest ogromny suplementów i tego co mozna kupić na samym allegro jest w dziale suplementy diety około 250 000 wystawionych
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Nie Sty 17, 2021 19:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 464
Wysłany: Nie Sty 31, 2021 16:02   

Osobiście witamina c i witamina d, jeśli chodzi o dodatkowa suplementacje.
Czasami podjadam Żeń-szeń Syberyjski. Myślę, że jak się człowiek dobrze odżywia to może te wszystkie dodatki zmniejszyć do minimum.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 858
Wysłany: Pon Lip 19, 2021 13:48   

co jeszcze warto mieć? może ktoś coś poda to sobie dokupie.

z używek:
-kofeina
-tauryna
-kreatyna
-żeń szeń
-l karnityna

Dodam że kofeine można dostarczać w kawie lub guaranie ale też można kupić 200 tabletek po 200mg za małe pieniądze na allegro od 10 zł w góre. Można też kupić czystą i pić napar ale to jest najohydniejszy smak chyba jaki znam i nie da sie tego pić dlatego ja preferuje kawe guarane lub tabletki.
Dodam że pijąc czysta kofeine należy BYĆ BARDZO OSTROŻNYM i nie przekraczać dawki 400mg dziennie w sumie czyli 1/15 łyżeczki.Przedawkowując można nawet umrzeć.
https://allegro.pl/oferta/vit24-caffeine-200mg-200-tabs-kafeina-energia-moc-8362758748
Tauryne można czysta kupić 300g ostrovitu za cene rzędu ok 20 zł i pić 1/4 łyżeczki do kilku razy dziennie. Najczystsza wychodzi najtaniej.Smakowo jest obojętna nie ma żadnego smaku.
https://allegro.pl/oferta/ostrovit-supreme-pure-taurine-300-g-tauryna-amino-7732560328
Kreatyne można prawie czysta 300g z dodatkiem smakowym kupić ostrovitu za 13 zł.Taka prawie czysta forma wychodzi najtaniej.
https://allegro.pl/oferta/ostrovit-creatine-monohydrate-500-g-monohydrat-7730809018
Żeń szeń zmielony korzeń też można dostać tani ona allegro i łykać razem z naparem.Syberyjski jest najtańszy.
https://allegro.pl/oferta/ashwagandha-100-g-zen-szen-indyjski-proszek-withan-10080473258
.L karnityne też nalepiej kupić czystą i dostarczać do 5g dziennie(płaska łyżeczka)
https://allegro.pl/oferta/l-karnityna-300g-proszek-l-carnitine-300-porcji-8669722657
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Pon Lip 19, 2021 14:01, w całości zmieniany 6 razy  
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 858
Wysłany: Pon Lip 19, 2021 14:15   

Jesli chodzi o uzywki ja nie mam z nimi problemu bo resetuje organizm energią
zacytuje siebie z tematu:
Substancje dodające energii kopa
http://dobradieta.pl/forum/viewtopic.php?t=24030

Cytat:

tzn ja robie tak:

uzywam 2 tygodnie i dzieki temu mam kopa powera i po tym okresie energia usuwam uzaleznienie tak ze czuje sie normalnie jakbym ich wcale nie brał

takze w miedzy czasie tych 2 tygodni usuwam negatywne objawy energia co pewien czas

no i robie tak juz od wielu lat i jest wielki efekt

dla kogos kto nie uzywa energii tez moga sie opłacić

są np momenty w których są wazniejsze rzeczy niz uzaleznienie np studiujesz warte wiecej niz złoto nauki duchowe i musisz miec siłe energie a wymiekasz i czujesz sie słabo

coś za coś jesli jest coś ważnego warto dodać sobie kopa

jeszcze dodam że warto zastosować sobie wtedy raz na jakiś czas detoks i kilak tygodni nie brać.wtedy wszystko sie zeruje objawy sa usunięte i jest ok

pozdrawiam
marcin
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 858
Wysłany: Pią Lip 30, 2021 13:19   

A może dodatkowo kapsułki z żywymi kulturami bakterii ?
Ostatnio zmieniony przez marcin458 Pią Lip 30, 2021 13:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 858
Wysłany: Pią Lip 30, 2021 13:39   

A tran?
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 858
Wysłany: Wto Wrz 14, 2021 17:55   

no i moje najnowsze odkrycie czyli glutation

jednak jest drogi mało co tyle kosztuje z supli
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 858
Wysłany: Pią Lis 19, 2021 15:25   

warto także i jest to tanie brać kultury bakterii dla lepszej mikroflory
 
     
zdrowomaniak 

Dołączył: 21 Maj 2023
Posty: 1
Wysłany: Nie Maj 21, 2023 13:00   

Moim zdaniem i zdaniem większości dietetyków, każdy w Polsce powinien suplementować magnez, witaminę D3 i kwasy omega 3. Reszta jest zbędna, chociaż producenci będą nam wmawiać inaczej. Jeśli chodzi o kwasy omega, polecam tran zamiast hiperdrogich kapsułek. :papa:
_________________
Jeżeli lubisz zdrowo zjeść, zajrzyj na mój blog kulinarny zdrowomaniak.pl :)
 
     
malllwiina 

Dołączyła: 18 Lip 2023
Posty: 2
Skąd: Białystok
Wysłany: Wto Lip 18, 2023 08:55   Re: jakie suplementy warto mieć

marcin458 napisał/a:
napisze to co znam i oczekuje że ktoś może poda cos jeszcze i poczytam i może przekonam sie do czegoś więcej i też kupie

-czosnek
czosnek jest bardzo zdrowy i warto kupić sobie czosnek do brania w suplach

-omega 3
jest potrzebne organizmowi i warto brać

-witaminy i minerały
to oczywiste ze sa potrzebne jednak warto brac w jak najlepiej przyswajalnych postaciach jak chelaty

-witamina c
warto ją brać w duzych ilościach bo bardzo pomaga zdrowotnie

-zielona herbata
przeciwutleniacz EGCg jest jednym z najsilniejszych znanych i warto brać

-zen szen
lek na wszystko i podobno pomaga przy 200 chorobach i dolegliwosciach

-wapn
warto suplementować także wapń najlepiej w postaci chelatu aminokwasowego

dodam że wybór jest ogromny suplementów i tego co mozna kupić na samym allegro jest w dziale suplementy diety około 250 000 wystawionych


Wywal wszystkie te tabletki i suplementy i zastąp je zdrowym stylem życia i odpowiednią dietą. Lepiej na tym wyjdziesz.

przykładowo czosnek, zamiast łykać tabletki, które i tak nic nie dają zrób sobie czosnek kiszony. Smakuje super i jest znacznie zdrowszy niż suplementy. Wszystkie witaminy które wypisałeś znajdziesz w warzywach i owocach.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 858
Wysłany: Czw Sie 24, 2023 14:39   

dotykając tematu witaminy c czystej w proszku to od paru lat wiem że np 8 kg pomarańczy daje 4,8g witaminy c a pare kilogramów owoców da sie zjeść dziennie jak ktoś nie je nic innego czy ma owocowy dzień.

jest też duża ilość w innych owocach

zalecenia RDA rzędu 100mg są zdecydowanie za niskie bo jedząc owoce bogate w ta witamine dostarcza sie jej paredziesiat razy wiecej niż ta ilość.

Dlatego postanowiłem że podobną ilość dziennie będe dostarczał suplementując uznając że jest to bezpieczne bo w owocach paru kg jest taka ilość.

Biore rozpuszczoną w soku owocowym 5g dziennie raz na dzien chociaz czasami zapomne i wtedy nie wezme.

Ostatnio też pare miesiecy miałem przerwy ale raczej ją na stałe suplementowałem.

Generalnie nie zauważyłem żadnych złych skutków suplementacji takiej ilości w ciągu tych kilku lat.

pozdrawiam
marcin
 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Pią Sie 25, 2023 14:24   

marcin458 napisał/a:
Dlatego postanowiłem że podobną ilość dziennie będe dostarczał suplementując uznając że jest to bezpieczne bo w owocach paru kg jest taka ilość.


Witamina C w owocach a kwas askorbinowy to nie to samo. A wiec uważaj abyś nie przedawkował
 
     
Olgańka

Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Lis 29, 2023 13:23   

Cytat:
Wywal wszystkie te tabletki i suplementy i zastąp je zdrowym stylem życia i odpowiednią dietą. Lepiej na tym wyjdziesz.


I to jest bardzo dobra porada. No, może tylko wit. D jesienią/zimą suplementować jak słońca jest mało.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 858
Wysłany: Śro Lis 29, 2023 15:31   

Kurtka wodna odkryłem że uzależnienie od kreatyny jest bardzo ciezko usuwalne energią.

Musze sobie robić terapie 30-60minut inaczej objawy zostaja.Dlatego od paru dobrych lat zrezygnowałem z kreatyny i 3x1minuta wystarczaja na kofeine tauryne zen szen.

Podobnie z alkoholem 30minut jak nic mija zanim objawy sie usuna.Dlatego tez bardzo rzadko pije.

pozdrawiam
marcin
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Lis 30, 2023 10:50   

Jeżeli ktoś nie jest weganinem, anorektykiem, alkoholikiem, człowiekiem po resekcji żołądka albo nie ma jakichś innych schorzeń metabolicznych, to wystarczy wit. D3, oczywiście z K2MK7.
Nie tylko wystarczy, ale jest wręcz obowiązkowa, chyba że opalamy się intensywnie przez cały rok.
JW
 
     
Gutek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 76
Skąd: New Jersey
Wysłany: Czw Lis 30, 2023 13:23   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
wystarczy wit. D3, oczywiście z K2MK7.
JW


Wystarczy, że D3 bierzemy do śniadania złożonego m.in. z 4 jaj na miękko i już dodatkowa suplementacja K2MK7 jest niepotrzebna.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Nie Gru 03, 2023 08:14   

Gutek napisał/a:
Witold Jarmolowicz napisał/a:
wystarczy wit. D3, oczywiście z K2MK7.
JW

Wystarczy, że D3 bierzemy do śniadania złożonego m.in. z 4 jaj na miękko i już dodatkowa suplementacja K2MK7 jest niepotrzebna.
W czterech jajkach jest około 150 j.m. wit. D3. To znacznie mniej, niż zalecane obecnie 1000 - 4000 j.m.
JW
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 858
Wysłany: Nie Gru 03, 2023 11:26   

to żeby dostarczyć 4000j.m. trzeba zjeść 120 jaj? Przecież nikt tyle nie zmieści na jeden posiłek :D
 
     
Gutek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 76
Skąd: New Jersey
Wysłany: Nie Gru 03, 2023 17:41   

Ludzie, wy już czytać ze zrozumieniem nie umiecie!
Napisze to samo, tylko jak dla przedszkolaka:

"Wystarczy, że 4000 j.m. D3 bierzemy do śniadania złożonego m.in. z 4 jaj na miękko i już dodatkowa suplementacja K2MK7 jest niepotrzebna, bo wystarczająca ilość K2MK7 jest w tych czterech jajach"

Prościej nie potrafię.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Wto Gru 05, 2023 09:15   

Według USDA w 100 gramach żółtek jest 0,7 mikrograma wit.K, to śladowa ilość.
Daleko do 100 mcg.
JW
 
     
Gutek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 76
Skąd: New Jersey
Wysłany: Wto Gru 05, 2023 18:56   

Wartość tabel USDA jest tyle warta ile ich Piramida Żywieniowa. :razz:
Gdyby było tak jak piszą, to jaja nie byłyby wymieniane jako dobre źródło wit K2MK7, a są wymieniane i to bardzo często.
A Panu Witoldowi życzę smacznych jajeczek na śniadanie, bo więcej z nich pożytku nich z jakichś pigułek.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved