Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Kulturowe ludobójstwo autochtonów w Kanadzie
Autor Wiadomość
Witold Jarmolowicz
Site Admin

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 7588
Wysłany: Nie Cze 02, 2019 08:29   Kulturowe ludobójstwo autochtonów w Kanadzie

Cytat:
https://www.gosc.pl/doc/2...na-przeszloscia
Szkoły dla Indian w Kanadzie, do których przymusowo trafiło ponad 150 tysięcy dzieci to "kulturowe ludobójstwo" - napisano w opublikowanym właśnie raporcie Komisji Prawdy i Pojednania.
Komisja zakończyła we wtorek swoje sześcioletnie prace, po wysłuchaniu prawie siedmiu tysięcy byłych uczniów tzw. "residential schools", byłych pracowników i analizie dokumentów na temat istniejących aż do lat 90. XX w. szkół. Były one finansowane z federalnego budżetu i prowadzone przez Kościoły: katolicki (60 proc.) i protestanckie (40 proc.).
Nie tylko dla Indian, ale przede wszystkim dla Inuitów. Smuga tych tragicznych wydarzeń ciągnie się do dziś i wśród Inuitów odsetek samobójstw jest dziesięciokrotnie wyższy, niż średnia krajowa.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz
Site Admin

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 7588
Wysłany: Nie Cze 02, 2019 08:39   

Cytat:
https://wiadomosci.wp.pl/zaskakujaca-decyzja-franciszka-nie-przeprosi-6236441759975553a
Zaskakująca decyzja Franciszka.
Papież Franciszek nie przeprosi za udział Kościoła katolickiego w prowadzeniu przymusowych szkół dla kanadyjskich Indian. Ich działalność określana jest mianem "kulturowego ludobójstwa". Decyzją rozczarowany jest m.in. premier Justin Trudeau.

Smutno.
JW
 
     
Pietrek

Dołączył: 07 Lis 2018
Posty: 75
Wysłany: Nie Cze 02, 2019 12:56   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Cytat:
https://wiadomosci.wp.pl/zaskakujaca-decyzja-franciszka-nie-przeprosi-6236441759975553a
Zaskakująca decyzja Franciszka.
Papież Franciszek nie przeprosi za udział Kościoła katolickiego w prowadzeniu przymusowych szkół dla kanadyjskich Indian. Ich działalność określana jest mianem "kulturowego ludobójstwa". Decyzją rozczarowany jest m.in. premier Justin Trudeau.

Smutno.
JW

Smutno,a zarazem teczowo i kolorowo,osobiscie preferowalbym bym w kwesti postepowania
moralnego wyrazali sie ludzie zdrowi.
 
     
Witold Jarmolowicz
Site Admin

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 7588
Wysłany: Pon Cze 03, 2019 07:43   

27 śmierci Toby`ego Obeda
Joanna Gierak-Onoszko

Tragiczne historie prawowitych mieszkańców Kanady, którym siłą odbierano dzieci i tożsamość narodową.
JW
 
     
Grzegorz-Rec 

Dołączył: 09 Paź 2018
Posty: 609
Skąd: Puszczykowo
Wysłany: Wto Cze 04, 2019 00:14   

Cytat:
Ze wszystkimi rzeczami i we wszystkich rzeczach jesteśmy krewnymi
Przysłowie Siouxów. Żaden naukowiec, poeta, duchowny nie zawarłby sensu wszystkiego w jednym zdaniu. Tylko Indianie to potrafili.

http://www.cochise.com.pl/ludobojstwo_indian.html
_________________
Nullius in verba
 
     
gea

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 1354
Wysłany: Śro Cze 05, 2019 23:33   

Na czym polegało "kulturowe ludobójstwo" autochtonów w Kanadzie ?
Na zniszczeniu RODZINY.
POPRZEZ ODEBRANIE DZIECI RODZICOM I PODDANIE EDUKACJI W SPECJALNYCH SZKOŁACH.

Scott Masson - profesor nadzwyczajny literatury angielskiej na Tyndale University College w Toronto wypowiada się na temat wniosków z akcji kulturowego ludobójstwa autochtonów w Kanadzie.


Na wszelki wypadek sprawdziłam definicję rodziny. Bowiem, zgodnie z wytycznymi marksizmu kulturowego, następuje tzw. redefincja pojęć podstawowych. A mianowicie - kto stanowi rodzinę- podstawową komórkę społeczną ?

Zajrzałam do Wikipedii, czy jeszcze jest to z definicji związek kobiety i mężczyzny. Jak się okazuje, definicja rodziny wg. Wiki podaje, że owszem - "zazwyczaj" oraz"najczęściej". ;D

W dobie globalnowioskowego prania mózgów dochodzi do sytuacji, kiedy dwie osoby tej samej płci zażądały, aby jedną z nich wpisać jako ojca a drugą jako matkę. Czyli urzędowo potwierdzić biologiczny ABSURD. I tak urząd musiał się poddać. Kontynuując paradoksalną urzędową hucpę, stworzoną poza granicami naszego kraju.
https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1296853,para-jednoplciowa-rodzicami-dziecka-wyrok-nsa.html


Przypis:
Wikipedia: "Zazwyczaj trzon rodziny stanowi małżeństwo[potrzebny przypis]"
Małżeństwo – zatwierdzony prawnie i/lub społecznie związek dwóch osób, najczęściej mężczyzny i kobiety, regulowany zasadami, obyczajami, przekonaniami i postawami wyznaczającymi prawa i obowiązki małżonków oraz status ich ewentualnego potomstwa[1][2][3][4].

cytat z:

https://stop-seksualizacji.pl/index.php/news/edukacja-seksualna/item/293-doswiadczenia-z-kanadyjskimi-szkolami-z-internatem-ostrzezeniem-przed-skutkami-projektu-ustawy-o-rownosci-wszystkich-rodzin

"Kanada to cudowny kraj wolności od oceanu do oceanu. Została zbudowana na zasadach pokoju, ładu oraz dobrego rządzenia. Niestety, dobre rządzenie często wykorzystywano jako pretekst do sięgania zbyt głęboko w sprawy rodziny.

Ze wszystkich epizodów w historii Kanady program tworzenia szkół z internatem być może najlepiej obrazuje, dlaczego rząd powinien przede wszystkim chronić rodzinę. Rzekomym celem wprowadzenia szkół z internatem miało być propagowanie wiary chrześcijańskiej wśród ludności pierwotnie zamieszkującej Kanadę oraz zintegrowanie jej ze społeczeństwem.

W praktyce, był to politycznie poprawny pretekst do zadania gwałtu rodzinom rdzennych mieszkańców Kanady. Pogoń ruszyła bezpośrednio za dziećmi.

Obecnie szkoły z internatem zostały słusznie nazwane instrumentem "kulturowego ludobójstwa" oraz pałką do "zabijania Indianina w dziecku". Dzieci były przymusowo zabierane z rodzin, pozbawiane swego języka i kultury, niejednokrotnie poddawane przemocy fizycznej i seksualnej.

Dzieci były "przymusowo asymilowane". "Przymusowa asymilacja" jest haniebnym eufemizmem na określenie odbierania dzieci rodzicom. Prawo wprowadzone pod tą nazwą stawiało rodziców w roli właściciela niewolnika, a rząd w roli jego oswobodziciela.

Oczywiście wolność nie była zupełna. Rząd "uwalniając" dzieci z naturalnych więzi z mamą i tatą, przejmował odpowiedzialność za dziecko jako jego wychowawca. De facto państwo stawało się rodzicem tych dzieci.

To, co działo się w kanadyjskich szkołach z internatem w imię chrześcijaństwa i cywilizacji, nie miało z nimi nic wspólnego. To było okrucieństwo.

Sądziłem, że Kanadyjczycy odrobili już tę lekcję. Jednak jako Chrześcijanin narodowości Mohawk nie mogę zignorować tego, jak rząd ponownie łamie suwerenność rodziny.


Większość mieszkańców Ontario nie słyszało dotąd o projekcie ustawy o równości wszystkich rodzin. Jest to projekt ustawy redefiniującej rodzinę i obejmującej swym zasięgiem wiele zagadnień. Obecnie jest on forsowany w Parlamencie Ontario bez jakichkolwiek rzeczywistych konsultacji na temat redefinicji podstawowej dla ludzi wszystkich czasów instytucji społecznej. Towarzyszy temu procesowi cisza medialna. Sam projekt najwyraźniej cieszy się poparciem wszystkich partii i już przeszedł drugie czytanie.

Widoczny jest również rasizm strukturalny tego projektu wobec wielu społeczności imigranckich. Dla większości ludzi, a w szczególności dla powiększającej się w naszej prowincji populacji imigrantów, rodzina jest najważniejsza. Ludzie ci nawet nie zdają sobie sprawy z tego, co może im się wkrótce przydarzyć.

Deficyt demograficzny jest oczywisty. Oczywiste są również szkody, jakie poczyni ta ustawa. Jest to napaść na każdego mieszkańca Ontario. Ustawa ta usuwa z prawa rodzinnego słowa matka i ojciec, robiąc jednocześnie miejsce na czysto "kontraktowe" związki pomiędzy dziećmi i aż czterema dorosłymi osobami, do których dzieci prawnie mogą przynależeć. To ustawodawstwo ma zadowolić lobby LGBT i pomóc tym środowiskom zdobyć dzieci. Jednakże nie tylko na nich ma to wpływ. Zyski jednej strony są stratami drugiej.

Zgodnie z projektem ustawy o równości wszystkich rodzin nowa "rodzina" może istnieć pod warunkiem, że naturalna rodzina została zniszczona. W rezultacie rządowi łatwiej jest przejąć nasze dzieci, ponieważ w świetle nowego prawa łączą nas z nimi jedynie więzi kontraktowe, nie naturalne. Jak wiadomo związki oparte na kontrakcie łatwo jest zmienić.

Innymi słowy, w wyniku wprowadzenia projektu ustawy o równości wszystkich rodzin, dzieci staną się towarem. Podczas gdy dawniej to chrześcijaństwo było wykorzystywane, by usprawiedliwić czyny przeciwko rodzinie, dziś takim instrumentem stały się prawa człowieka. Rdzenni Kanadyjczycy wiedzą wszystko o tych okropnych doświadczeniach. Wzywam mieszkańców Ontario, by zażądali natychmiastowych konsultacji rządowych i strzegli nas przed katastrofą podobną do tej wywołanej przez wprowadzenie szkół z internatem dla dzieci rdzennych Kanadyjczyków.

*szkoła z internatem- residential school, było to określenie specjalnego typu szkół prowadzonych w Kanadzie dla dzieci zabranych z rodzin indiańskich.

** projektu ustawy o równości wszystkich rodzin- Bill 28, All Families Are Equal Act , zgłoszony w Kanadzie 29 września 2016"


"Racjonalizatorskie" pomysły dotyczące edukacji dzieci były i są wytwarzane przez chore umysły. Za każdym razem prowadzi to do klęski - okaleczenia dzieci i rodziców.

Podobnie wyglądało wdrożenie "równościowego" wychowania dzieci w kibucach. KATASTROFA.

A WNIOSKÓW NIKT NIE WYCIĄGA.


Papież Franciszek jest dziwnym papieżem. Wg. mojego odczucia usiłuje on stworzyć religię dla wszystkich ludzi. Aby było miło i pięknie.
_________________
gea
Ostatnio zmieniony przez gea Śro Cze 05, 2019 23:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz
Site Admin

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 7588
Wysłany: Czw Cze 06, 2019 08:57   

Jest taka anegdota:
Przychodzi pacjent do psychiatry.
Psychiatra na kartce rysuje różne kształty,
a temu wszystko kojarzy się z narządami płciowymi.
-Nie da się ukryć, że cierpi Pan na manię seksualną.
- Ja?! A kto mi to wszystko rysował?

JW
 
     
gea

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 1354
Wysłany: Czw Cze 06, 2019 18:07   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Jest taka anegdota:
Przychodzi pacjent do psychiatry.
Psychiatra na kartce rysuje różne kształty,
a temu wszystko kojarzy się z narządami płciowymi.
-Nie da się ukryć, że cierpi Pan na manię seksualną.
- Ja?! A kto mi to wszystko rysował?

JW


;D

Każdy ma jakiegoś "feblika".

Z tego samego linka

https://www.gosc.pl/doc/5...uze-przedstawia
obrazek.
Ja się przestałam podniecać polityką.
Jak powiedział Mark Twain - "Gdyby wybory zmieniały cokolwiek, to politycy dawno by je zdelegalizowali"

_________________
gea
Ostatnio zmieniony przez gea Czw Cze 06, 2019 18:16, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Pietrek

Dołączył: 07 Lis 2018
Posty: 75
Wysłany: Czw Cze 06, 2019 21:26   

@gea.

Pelen szacun z mojej strony,dotad mialem Pania za nawiedzona.Ale, zmienilem zdanie po tym wpisie,za szczeniencych lat przeczytalem przyygody hacenberego,bylem tez fanem serialu,o ile dobrze pamientam pod tym samym tytulem.

Jakis czas temu redaktor Tomasz Lis wypowiedzial zdanie,ktore wyrylo mi sie w mozgownicy"ludzie nie sa,tak glupi jak sie wydaja,sa o wiele glupsi"
I pomyslalem ze,za ta refleksje powinnnien dostac nagrode nobla,tymczasem Pani przytoczyla cytat z M.Twaina o hipokryzji politykow.

O ktorym nie mialem pojecia,a to jest tak prawdziwe i straszne,i to po przeszlo 100 latach wciaz sie dzieje,takze oglaszam swietym,a zarazem blogaslawionym i postuluje o przyznanie nagrody Nobla panu M.Twain w kategori ludzkoznawczosci.
 
     
Witold Jarmolowicz
Site Admin

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 7588
Wysłany: Czw Cze 06, 2019 21:42   

Prywatnie każdy ma dostatecznie dużo rozumu, co udowodnił już błazen Stańczyk, zauważając, że na brak rozumu nikt nie narzeka.
Natomiast decyzja podjęta demokratycznie przez zespół mądrych ludzi zazwyczaj będzie najgorszą z możliwych. Co więcej, w takim gronie członkowie tracą swój prywatny rozum i zaczynają wygadywać bzdury. Ten fenomen był wielokrotnie analizowany.
W tym sensie Tomasz Lis miał rację. O ile oczywiście powiedział to on, a nie przypisał mu tego spindoktor z przeciwnej opcji politycznej w odwecie za upublicznienie aforyzmu Kurskiego o tym, że "ciemny lud wszystko łyknie"
Można jeszcze zacytować ś.p. Stanisława Lema, który stwierdził, że nie zdawał sobie sprawy z tego, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzał do Internetu.
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2020 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved