Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Sty 01, 2013 12:11
Szumy uszne
Autor Wiadomość
Adam Czarnecki 

Wiek: 34
Dołączył: 27 Lip 2009
Posty: 3
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 09:43   Szumy uszne

Czy zna ktoś przyczyny szumów usznych?
_________________
miły...
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 40
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 09:48   Re: Szumy uszne

Adam Czarnecki napisał/a:
Czy zna ktoś przyczyny szumów usznych?

Tutaj masz trochę na ten temat - http://pl.wikipedia.org/wiki/Szumy_uszne
ja miewam raz na jakiś czas krótkotrwały szum uszny - ale zdarza mi się to coraz rzadziej
powodem tego mogło być słuchanie w dzieciństwie muzyki z walkmanu z takimi douszcznymi słuchawkami
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Iga
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lip 30, 2009 09:52   

Przyczyn szumów w uszach może być "tysiące".
Kiedyś miałam stłuczony kręgosłup szyjny podczas gimnastyki i od tamtej pory miewam przy okreslonym skręcie szyi szumy w uszach.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 11:09   

Szum w uszach może być powodowany przez choroby infekcyjne, zarówno przeziębienia jak i infekcje ucha lub układu nerwowego, chroniczne stany zapalne, perlak lub przyblokowanie błony bębenkowej i kosteczek mechaniczne, np. wydzieliną, co jest niezależne od mycia uszu. Dyskopatia kręgów szyjnych lub zaburzenia krążenia oraz uszkodzenia neurologiczne. Niektóre lekarstwa lub zabiegi fizjoterapeutyczne, m.in. nadmiarem prądów selektywnych. Starzenie się organizmu i ewentualne wrodzone predyspozycje. Procesy histeryczne.
Przeciążenia hałasem, zarówno silnym jednokrotnym jak i słabszym długotrwałym. Generalnie każde upośledzenie słuchu powoduje, że naturalne szumy cieplne i przepływającej krwi bardziej się uwydatniają, ponieważ nie są maskowane przez dźwięki z otoczenia i słuch zwiększa swoją czułość.
Słuch ma naturalną regulację czułości, dzięki czemu, jak żaden techniczny miernik, wykrywa dźwięki o rozpiętości natężenia rzędu od dziesięciu do biliona (1'000'000'000'000 czyli 10 do 12 potęgi, 120dB). To tak, jakby na wadze sklepowej dało się zważyć kilo cukru albo 1000 pociągów z węglem na raz, bez zniszczenia wagi.
JW
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 12:34   

tez mialem problem z szumami i "zatykaniem" sie ucha a powodem bylo przewlekle zapalenie prawego migdalka wywolane paleniem papierosow. Wyleczylem sie jak przestalem palic i wskoczylem na low-carb. Wszelkie infekcje ladnie znikaja na LC.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
zenon 
Tygrys

Pomógł: 37 razy
Wiek: 38
Dołączył: 25 Sty 2006
Posty: 5633
Skąd: z nienacka
Wysłany: Czw Lip 30, 2009 13:56   

Szumy w uszach moga miec rozne przyczyny.

Wiem sporo na ten temat bo sam to mam w jednym uchu.

W moim przypadku spowodowala to prawdopodobnie infekcja noso-gardzielowo-uszna.

Bardzo mi to przeszkadzalo i zmasakrowalo swego czasu moja psychike.

W Warszawie jest poradnia, nazywa sie to bodajze instytut fizjologii i patologii sluchu.
Oceniam ich bardzo dobrze, niestety ciezko sie tam dostac i sporo sie czeka od wizyty do wizyty..
Ale warto bylo - wprawdzie ostatecznie mi nic nie pomogli, ale potrzebna byla w moim przypadku diagnostyka.
No bo mlody chlopak, ktoremu bez wiadomego powodu zaczyna non stop szumiec w jednym uchu - w takiej sytuacji trzeba wykluczyc rozne "grozne mozliwosci".

Zbadali na tyle na ile mogli zdrowie mojego mozgu, ucha wewnetrznego i srodkowego.
Wiem dokladnie co mam uszkodzone - zeby bylo smieszniej nie sa to de facto komorki sluchowe. Zbadali mi slych i mam ponadprzecietne wymini, co mnie cieszy.

W moim przypadku jedyna rada to nauczyc sie to ignorowac - czyli habituacja.

Poczatkowo terapia polegala na tym by non stop miec wokol siebie jakies dzwieki by nie zostawac sam na sam z cisza.
Zasypialem przez dlugi czas przy cwierkaniu lesnych ptakow z CD

Po kilku latachproblemu nie ma.

Ale przezstrzegam by nie leczyc sie samemu tylko dac sie zbadac, tu potrzebna jest diagnostyka.

A przyczyny moga byc rrozne. Nie wiem jaki to rodzaj szumu.

Czasem lekki szum pojawia sie przy nadcisnieniu. W klinice spotykalem roznych ludzi. Byl chlopczyk, ktory mial nowotwor mozgu. Byl facet, ktoremu wybuchla petarda blisko ucha i mial uszkodzenie akustyczne-mechaniczne.
Byl facet, ktory spadl z drabiny i uderzyl glowa w beton..
Bylem ja po infekcji.. Byli starsi ludzie ktorzy mialie jakies zmiany geriatryczne..
Lekarka ktora mnie prowadzila wspominala, ze czasem zdarza sie, ze jest to kwestia psychiki - pewnie miala na mysli psychosomatyke.

Przyczyn moze byc multum.

Polecam ten warszawski instytut.

Ps.
Nie daj sie wysmiac u laryngologa, ktory zapisze ci milozab japonski i powie zebys spadal, bo takie cus moze sie tez przytrafic.
_________________

(\_/)
(O.o)
(> <)
This is Bunny.
Copy Bunny into your signature to help him on his way to world domination.
 
     
Kangur

Pomógł: 34 razy
Wiek: 82
Dołączył: 27 Sty 2005
Posty: 3119
Skąd: Australia
Wysłany: Śro Sie 05, 2009 01:31   

Mam nie tylko szumy w uszach ale rowniez utrate sluchu w 60% w obu uszach. Odwiedzilem wielu specjalistow i sie dowiedzialem, ze oni malo na ten temat wiedza. Np. tlumacza to zjawisko wibrowaniem blaszek cholestorowych podczas przeplywu krwi, albo ze nasz mozg jest podstrojony jak telewizor do stacji nadawczej. W przypadku braku sygnalu ze stacji nadawczej telewizor (mozg) szumi.
Z preprowadzonej diagnostyki wiem, ze moj problem jest w slimaku.
Ciecz w uchu srodkowym u ludzi z uposledzonym sluchem rozni sie od cieczy w uchu ludzi zdrowych.
Na slimaku miesci sie okolo 20 000 sensorow. Porownajmy elektroniczny instrument muzyczny do slimaka w uchu. Przy ciaglym przycisnieciu klawisza instrument wydaje nieskonczenie ciagly dzwiek.
Jesli na slimaku jest ciagle pobudzony jakis czujnik lub grupa czujnikow, to mamy ciagly sygnal dzwiekowy w mozgu.
Jak juz taki czujnik zostal uszkodzony, to nie bedzie sygnalu do mozgu. Czyli gluchota na tej czestotliwosci. Raz uszkodzony czujnik juz sie nie zregeneruje.
Co moze powodowac uszkodzenie czujnikow?
- Bakterie przedostajace sie do ucha przez trabke Eustachiusza
- Trujace zwiazki chemiczne w organizmie (np. zwiazki rteci)
- Mechaniczny ucisk pochodzacy z zewnetrzego zrodla dzwieku
_________________
Odkwaszać czy zakwaszać?
http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=1159
14 W czasie posiłku powiedział do niej Booz: «Podejdź tu i jedz chleb, maczając swój kawałek w kwaśnej polewce».
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Śro Sie 05, 2009 20:41   

moze wszystko po trochu lub tylko jedna z tych opcji. Ja sie wyleczylem z "zatkanego ucha" ale czasami pojawiaja mi sie szumy. Ale zauwazylem ze jak naciagne sobie lekko skore pod uchem, czyli przyloze palce do miejsca gdzie kosc skroniowa i jarzmowa lacza sie i lekko napne skore wtedy mi sie ucho odtyka (znikaja szumy).

Wychodzi na to ze cos tam musi powodwoac ucisk i w konsekwencji szumy (byc moze plyn a moze woskowina lub perlak). Temat na czasie bo dzis rano wlasnie poszedlem sobie do toalety i jak to mam w zwyczaju zaczalem czyscic uszy i ....ucho sie odetkalo calkowiecie! ale... wybralem z niego sporo brunatnej mazi.... :razz:

Jak ktos chce poznac wicej szczegolow technicznych jak odetkac ucho w domowym zaciszu to na priv zapraszam :-D
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
M i T 


Pomógł: 66 razy
Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 7106
Wysłany: Pią Sie 07, 2009 13:50   

http://zdrowie.onet.pl/15...ofilaktyka.html

Marishka
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Czw Sty 23, 2014 08:44   

Kangur napisał/a:
Mam nie tylko szumy w uszach ale rowniez utrate sluchu w 60% w obu uszach. Odwiedzilem wielu specjalistow i sie dowiedzialem, ze oni malo na ten temat wiedza. Np. tlumacza to zjawisko wibrowaniem blaszek cholestorowych podczas przeplywu krwi, albo ze nasz mozg jest podstrojony jak telewizor do stacji nadawczej. W przypadku braku sygnalu ze stacji nadawczej telewizor (mozg) szumi.
Z preprowadzonej diagnostyki wiem, ze moj problem jest w slimaku.
Ciecz w uchu srodkowym u ludzi z uposledzonym sluchem rozni sie od cieczy w uchu ludzi zdrowych.
Na slimaku miesci sie okolo 20 000 sensorow. Porownajmy elektroniczny instrument muzyczny do slimaka w uchu. Przy ciaglym przycisnieciu klawisza instrument wydaje nieskonczenie ciagly dzwiek.
Jesli na slimaku jest ciagle pobudzony jakis czujnik lub grupa czujnikow, to mamy ciagly sygnal dzwiekowy w mozgu.
Jak juz taki czujnik zostal uszkodzony, to nie bedzie sygnalu do mozgu. Czyli gluchota na tej czestotliwosci. Raz uszkodzony czujnik juz sie nie zregeneruje.
Co moze powodowac uszkodzenie czujnikow?
- Bakterie przedostajace sie do ucha przez trabke Eustachiusza
- Trujace zwiazki chemiczne w organizmie (np. zwiazki rteci)
- Mechaniczny ucisk pochodzacy z zewnetrzego zrodla dzwieku



Chciałabym odnowić wątek szumów usznych. Mojej mamie doskwiera ta przypadłość od wielu lat przyczyna jest ogólnie nie znana. Badania nic nie wykazały. Przez długi czas jeździła do Kajetan pod Warszawą do Klinika Szumów Usznych ale tam raczej uczyli jak z szumami żyć niż leczyli. Mama również miała przymierzany aparat słuchowy ale nie pomagało to. Jednak ostatnio była na bezpłatnym badaniu słychu w przychodni i Pani zaproponowała mamie aparat słuchowy dopasowała ustawiła i mama nie słyszała szumów słyszała jak Pani szumiał laptop, czego normalnie nie słyszy. Kangur piszesz że piszesz masz szumy i do tego utratę słuchu używasz aparatu słuchowego?? Masz jakieś doświadczenie w tym temacie???
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pią Sty 24, 2014 21:13   

gusia szumy uszne zależą od wielu czynników

ekspert: dr.Witoszek

przyczyny: ciśnienie, dieta i alergeny np. herbata z cytryna codziennie -przykład z jej książki, wiele innych....

o uszach: wypowiedzi dr.Witoszek pod nickiem lekarka
z forum kwasniewskiego
http://forum.dr-kwasniews...02&topic=2210.0
przewlekłe zapalenie uszu
« Odpowiedz #13 : 2007-12-12, 20:56:06 »

Cytuj z: bea561 2007-12-05, 17:05:48
Ale zastanawiam się tym przedmuchiwaniem uszu Confused Bo w przewlekłym wysiękowym zapaleniu ucha u dzieci należy utrzymać drożność trąbki słuchowej, a tego przedmuchiwaniem uszu raczej się nie da zrobić. ( www.mediton.pl/library/ orl_volume-1_issue-2_article-22.pdf)

My laryngolodzy właśnie przedmuchiwaniem uszu (metoda Politzera, tzw. politzeryzacja) utrzymujemy drożność trąbek w normie.
Jest to jedna z laryngologicznych metod.

Dieta ma związek z KAŻDĄ postacią przewlekłego zapalenia ucha środkowego, zewnętrznego i trabki Eustachiusza.
Alergia na trawy (jako bodziec zewnątrzny) sugeruje, że w diecie dziecko ZA DUŻO JE pokarmów z grupy traw (zboża glutenowe i bezglutenowe).
Sprawdzałam to wiele lat temu.
Zamień jogurty na śmietanę Smile i zamiast bułek dawaj frytki

o i dla ciebie znalazłam to

http://forum.dr-kwasniews...a12&topic=507.0


cyt:

szumy w optymalnych uszach
« : 2006-05-16, 21:33:12 »

Od pewnego czasu słyszę jakby przepływ krwi, coś w rodzaju szumu w uszach. Ciekawi mnie, czy to może być oznaką zwężenia się naczyń krwionośnych w obrębie głowy? U optymalnego od 8 lat? Jestem zaniepokojony ewentualnymi konsekwencjami takiego stanu zdrowia bo to już 70 -tka na karku, może mu zbyt ciąży? Smile
Zapisane
lekarka
Gość


Email

Odp: szumy w optymalnych uszach
« Odpowiedz #1 : 2007-11-10, 17:34:48 »

My laryngolodzy zwracamy uwagę na stan mieśni kręgosłupa szyjnego. Można je rozmasowć smalcem. Można całą szyję.
TE dolegliwości znani mi laryngolodzy i nie tylko laryngolodzy szybko likwidują u siebie (jeżeli problem nie trwa np 20 lat) akupresurą na mięśniach szyji (najlepiej wykonaną przez doświadczonego rehabilitanta). Pomaga też znający swój fach kręgarz.
Dolegliwości też da się wyleczyć normalizując lipidogram.
Dla wierzących, że części zamienne dla człowieka są w aptekach poleca się leki naczyniorozszerzające, Nootropil, magnez, witaminę PP 2 x 0,2g.
Nootropil 2 x 1200mg likwiduje te dolegliwości zwylke w 3 dni. Akupresura zwykle pomaga szybciej..

pozdrowienia

jak coś jeszcze pisz na PW możemy wysłać email do dr.Witoszek i zobaczymy:

jakieś wyniki mamy by się przydały napisać wtedy do emaila, co je, np, żeby sobie spisała z 7 dni i jakie choroby opis od twojej mamy.

Krew, mocz, cukier, inne jakie ma od lekarzy ze szpitala czy z opieki w tej klinice.

tu inne wątki o uszach

http://forum.dr-kwasniews...hp?topic=449.60

http://forum.dr-kwasniews...hp?topic=3288.0
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Ostatnio zmieniony przez sylwiazłodzi Pią Sty 24, 2014 21:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
magda906 

Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 26
Wysłany: Pią Paź 02, 2015 08:57   

Witajcie, problem szumów w uszach jest bardzo powszechny. Przyczyn może być wiele, słyszałam, że nawet nerwowy czas w życiu może być przyczyną takich dolegliwości. Na tej stronie http://www.geers.pl/aparaty-sluchowe można poczytać nieco o wadach słuchu, przyczynach szumów usznych, o aparatach poprawiających jakość słyszenia. Kiedyś spotkałam się nawet ze stwierdzeniem, że szumy mogą być spowodowane nerwicą! Może to nerwowy czas powoduje taki dyskomfort, ja poradziłabym to zbadać, pozdrawiam.
 
     
apilona4

Dołączył: 05 Maj 2018
Posty: 1
Wysłany: Czw Kwi 18, 2019 16:13   

Ja polecam Ci zerknąć tutaj https://www.swiatsluchu24.pl/badania-sluchu/ tam znajdziesz wszelkie informacje na temat badania słuchu a także aparatów słuchowych . Według mnie warto udać się do profesjonalnego gabinetu gdzie przebadają Ci słuch .
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved