Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamieszanie z użytkowaniem wieczystym.
Autor Wiadomość
Ryszard 
RW

Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 70
Skąd: Poznań
Wysłany: Wto Sty 01, 2019 12:37   Zamieszanie z użytkowaniem wieczystym.

Co tu można więcej dodać na niżej zamieszczoną wypowiedź:
"Na cholerę to wszystko potrzebne,na co mi uwłaszczenie gruntu pod budynkiem spółdzielczym,który stoi na gruncie np. 10x60m=600 metrów kwadratowych i ma 45 mieszkańców.Wypada po 13 m kwadratowych na mieszkanie.W razie konieczności rozbiórki takiego budynku jak bądzie dzielony ten grunt?I co jako właściciel tych 13 metr.kwadratowych będe mógł zrobić z tym gruntem,szalet wybudować,czy co?paranoja kto to wymyślił.Zapłacimy za grunt krocie a de facto zadnego pożytku z własności takiej nieruchomosci,bo nie mozliwe będzie wydzielenie w przyszłości (po rozbiórce)wydzielić każemu jego 13 metr.kwadratowych i wtedy Państwo lub samorząd wywłaszczy z urzędu wszystkich za grosze,to jest jawne oszustwo.Trzeba protestować,niech sie utworzy komitet protestacyjny i protestuje.Nie chcemy takiej własności,w cholere z nią.Użytkowanie wieczyste jest właściwym rozwiazaniem dla budynków wielorodzinnych i po co to zmieniać.Jest tylko jedna przyczyna,nabijanie kasy dla Państwa i samorzadów,kosztem biednego obywatela.Zainteresowałem tą sprawa Rzecznika Praw Obywatelskich ale On nic nie robi w tej sprawie,zamiast gromy ciskać w decydentów,cisza.Nikt nas nie obroni jak sami się nie bedziemy bronić.Uwłaszczenie jest jeszcze uzasadnione w przypadku nie ruchomości jednorodzinnych ale nie wielorodzinnych.Nie dajmy się oskubać w tak parszywym interesie"
_________________
RWP
 
     
Witold Jarmolowicz
Site Admin

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 7552
Wysłany: Śro Sty 02, 2019 20:29   

Oczywiście, że można coś dodać.
To typowa wypowiedź biedaka, który nie rozumie, że po upadku komuny prawo stało się ważniejsze, niż wola sekretarza, pomimo usilnych działań władz, żeby było, jak za komuny.
Człowiek nie zrozumiał, jak istotną jest forma własności w normalnym systemie. Nie wyciągnął żadnej lekcji z nieszczęścia osób których dotknęła tzw. "dzika prywatyzacja".
W najnowszej historii rządzący kilka razy otwierali furtki prawne, żeby obywatele na bardzo preferencyjnych warunkach mogli przejmować nieruchomości na pełną własność.
Żeby nie być gołosłownym.
Małe mieszkanko komunalne w bloku można było wykupić razem z przynależnym gruntem na pełną własność za 7 tysia. Takie mieszkanko sprzedaje się swobodnie za 90 tys.
Mieszkanie spółdzielcze można było w 1989 r. wykupić za równowartość 200 dolarów jako własnościowe spółdzielcze, a przy następnej furtce prawnej za grosze przejąć na pełną własność. Wtenczas te 200$ to była roczna pensja, ale i tak się opłacało. Tym bardziej, że dziś za 200$ nawet menel nie podejmie pracy.

Naiwniak nie widzi, że nawet w czynszu spółdzielczym to on sam płaci kwotę wieczystej dzierżawy, a nie spółdzielnia czy kwaterunek. Wieczysta dzierżawa ustalana przez władze gminy zawsze była znacznie większa, niż podatki od nieruchomości ustalane centralnie.
Spółdzielca odpowiada za długi spółdzielni do wysokości niewielkiego wkładu spółdzielczego. Ale nie do końca. :D
Prezes może tak zorganizować Walne Zebranie Członków, że uchwalą rozłożenie długów spółdzielni mieszkaniowej na wszystkich mieszkańców. I po kompocie.
Dotyczy to nawet mieszkań własnościowych. Tylko ci, którzy mają pełną własność i przestali być członkami spółdzielni, temu zadłużeniu nie podlegają. I tylko oni mogą sprzedać mieszkanie bez zgody zarządu, nawet, gdy zarząd się zadłużył.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz
Site Admin

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 7552
Wysłany: Czw Sty 03, 2019 13:13   

Ten bałagan prawny z wieczystą dzierżawą trwa, bo obywatele w swojej większości tego sobie życzą, nie rozumiejąc implikacji prawno - finansowych. To taka smutna pozostałość po komunistycznej indoktrynacji.
Rządy kilkakrotnie podejmowały próby naprawy, ale natrafiały na opór obywateli wierzących, że jak coś jest, to się należy.
Za rządów bodajże Suchockiej próbowano rozbić postkomunistyczne synekury zarządu ogródków działkowych. Na mocy ustawy działkowicze mogliby przejąć na pełną własność swoje 400 metrowe działeczki za psie pieniądze 500 PLN kosztów sądowych. Prezesi byli jednak bardzo czujni i nakręcili gniew ludu. Działkowicze powtarzali jak mantrę, że za co mają płacić (przypomnijmy: marne 500 PLN) skoro to jest ich działka. No i projekt upadł a właścicielem wszystkich ogródków działkowych jest nadal centralny zarząd. Jako właściciel może sobie te działki sprzedać, jeżeli pechowo znajdują się w atrakcyjnym dla inwestycji miejscu.
Obecny rząd podjął kolejną próbę sanacji ogródków działkowych i też nie dał rady prezesom.
Czyż nie miał racji Kurski, że ciemny lud wszystko kupi?
JW
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 444
Wysłany: Pią Sty 04, 2019 08:06   

miał....
 
     
Witold Jarmolowicz
Site Admin

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 7552
Wysłany: Pią Sty 04, 2019 11:09   

Najwyższe podatki od nieruchomości oraz gruntów nakładają władze lokalne. Władze centralne, wbrew kukizowej teorii o korzystnej roli JOWÓW, bardziej boją się swoich wyborców, niż władze gminne. Od lat centrum przymierza się do golenia obywateli podatkiem katastralnym, ale każda opcja polityczna odpuszcza temat i podatki centralne od nieruchomości są niższe, niż gminne.
Dlaczego centrum boi się fiskalizmu katastralnego? Bo taki podatek obejmuje wszystkich wyborców, za wyjątkiem bezdomnych, a nie tylko zamożnych. Bo każdy gdzieś mieszka a mieszkanie stoi na jakimś gruncie, nawet mieszkanie komunalne czy zakładowe.
Przekształcenie wieczystej dzierżawy w pełną własność daje oszczędności od kilkudziesięciu do kilkuset zł rocznie, zależnie od wielkości i regionu.
Ostatni raz 8 lat temu otworzyło się okienko przekształceń. Małą, 400 metrową działeczkę można było przejąć za 1700 PLN. Po likwidacji wieczystej dzierżawy, kosztującej niecałe 400 zł rocznie, koszt przekształcenia zwrócił się po 4-5 latach.

Dziś władza nakręca gniew ludu, że przeciwnicy obiecali bonifikatę 98% a próbowali dać tylko 60%. Ale 60% od czego? I kto to zarządził?
Przecież to władze centralne w ustawie przyjęły niską bonifikatę 60% dla przekształcenia gruntów państwowych.
Opłata za przekształcenie nie jest liczona od wartości rynkowej gruntu, ale jest 20-krotnością rocznej wieczystej dzierżawy! Przy jednorazowej spłacie płaci się tylko 40% tej kwoty. 400x20x40/100=3200 PLN. Dwa razy więcej, niż 8 lat temu, ale nadal jest to kwota atrakcyjna. Jak komuś nie pasuje, może płacić pełną kwotę wieczystej dzierżawy corocznie, jak dotychczas, przez 20 lat. Nikt nie zmusza do jednorazowej spłaty. Przeciwnicy uwłaszczenia powinni się właściwie cieszyć, że przez 20 lat nic im się nie zmieni. :)

Witz polega na tym, że gminy za grunty gminne mogą ustalać samodzielnie wysokie podatki i te, które wiedziały, podniosły je znacznie w ubiegłym roku, żeby kwota za przekształcenie była wyższa. Do tego w Warszawie wszystko jest droższe, niż na prowincji, więc rzeczywiście, inaczej, niż podane wyżej wyliczenie, w stolicy opłaty nawet z bonifikatą 60% mogły sięgnąć kilkunastu a nawet kilkudziesięciu tysia. Dlatego poszli po rozum do głowy, albo gdzie indziej, i wrócili do 98%. Co jest przegięciem w drugą stronę, bo nie zwróci nawet kosztów sądowych w niektórych przypadkach.
Ale przekształcenie gruntów państwowych w Warszawie nadal jest objęte tylko 60% bonifikatą! Trzaskowski nic do tego nie ma.
A rządząca opcja odtrąbiła kolejny sukces, zgodnie z doktryną klasyka Kurskiego.

Nauka z tych tasiemcowych dywagacji wynika taka, że w przeciwieństwie do ustroju komunistycznego, w normalnym świecie warto być właścicielem czegoś i nie zależeć od łaski innych. Jak wiadomo, łaska pańska na pstrym koniu jeździ.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz
Site Admin

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 7552
Wysłany: Wto Sty 08, 2019 14:28   

Kiedyś zapytałem panią notariusz, że skoro wieczysta dzierżawa opiewa na 99 lat, to co potem? Nie potrafiła ukryć uśmiechu, że czterdziestolatek martwi się, co będzie za sto lat.
No i ?
Całkiem szybko następowały kolejne zmiany ustawodawstwa.
Nawet gdybyśmy tego nie dożyli, to dożyłyby nasze wnuki, więc pytanie było całkiem na miejscu o pasztet własnościowy jaki zostawiamy naszym zstępnym.
Ci, którzy zlekceważyli bądź przegapili okienko przewłaszczeń wieczystej dzierżawy 8 lat temu, dziś są zmuszeni zapłacić za przewłaszczenie półtora do dwóch razy więcej niż wtedy. To nadal nie tragedia na prowincji, ale w stolicy i innych wielkich miastach mogło być nieciekawie. Na szczęście politycy w roku wyborczym rozdadzą wszystko do 98%. Ciemny lud się cieszy, ale za chwilę będzie musiał sfinansować te bonifikaty, bo ojcowie miasta nie mają ani grosza własnego a wszystko musi być pobrane w postaci podatków, których podobno mamy już 30 różnych.

Wysokość opłat wieczystej dzierżawy na gruntach gminnych ustalają gminy. Żadne prawo nie zabrania drastycznej podwyżki tych opłat. Ci nieroztropni sklepikarze, którzy uwierzyli notariuszom, że nie warto wydawać pieniędzy na przewłaszczenie, przed kilku laty przekonali się, że jednak warto było. Władze sięgnęły do kieszeni przedsiębiorców znacznie podwyższając opłaty, bo najłatwiej golić nie prosty lud, ale przedsiębiorców.
Oczywiście te wszystkie podatki i opłaty ostatecznie płaci końcowy konsument i nawet nie ma o tym zielonego pojęcia.

Zakład? Jest ktoś, kto wyjaśni, na czym polega opłata za zajęcie pasa drogowego?
JW
 
     
lędźwian

Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 4
Wysłany: Pon Kwi 15, 2019 18:34   

Zajęcie pasa drogowego to opłata lokalna za czasowe wyłączenie z ruchu części drogi publicznej. Przykładowo wykonując przyłączenie kanalizacji do mojej posesji na jakiś czas jest częściowo zablokowana ulica. I za to należy płacić. Oczywiście to jest śmieszne bo według planów część drogi leży na mojej posesji, a państwo nigdy tego ode mnie nie wykupiło. I tu są kolejne absurdy.
To jednak nic w porównaniu z tym co się dzieje w Ministerstwie Finansów. Jak podaje dzisiejsza Rzeczpospolita Ministerstwo nie jest w stanie zinterpretować wydanych przez siebie przepisów ordynacji podatkowej 2019 http://www.zasadyogolne.i...-w-pigulce.html . Najwięcej problemów sprawia wykorzystywanie samochodu prywatnego w firmie, transakcje z kontrahentami zagranicznymi jak enigmatycznie brzmiąca klauzula obejścia prawa. Na blogu podatkowym Zasady Ogólne można przeczytać o tych bublach prawnych. Jak to przyczepa jest częścią składową samochodu, albo przestrzeganie przepisów podatkowych w celu osiągnięcia korzyści kontrabandą.
Na razie możemy się jedynie cieszyć z planowanych zmian w OFE. Widać, że PPK może okazać się całkowitą klapą. Pytanie jest tylko jedno. Dlaczego mam płacić już teraz 15 procentowypodatek od czegoś co być może dostanę za 20-30 lat.
 
     
Witold Jarmolowicz
Site Admin

Pomógł: 42 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 7552
Wysłany: Wto Kwi 16, 2019 16:28   

lędźwian napisał/a:
Zajęcie pasa drogowego to opłata lokalna za czasowe wyłączenie z ruchu części drogi publicznej. Przykładowo wykonując przyłączenie kanalizacji do mojej posesji na jakiś czas jest częściowo zablokowana ulica. I za to należy płacić.
Blisko, ale niezupełnie. Po wykonaniu przyłącza wodnego, zakopaniu go i położeniu nawierzchni, nadal co rok płacimy za zajęcie pasa drogowego dla przyłącza, które leży pod ziemią. Ściślej, w naszym imieniu wodociągi płacą ten haracz gminie, a my nawet nie wiemy, że płacimy za miejsce, jakie zajmuje rura zakopana pół wieku pod asfaltem.
Sprawa zapewne ulegnie dalszej komplikacji prawnej w związku z likwidacją wieczystej dzierżawy.
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2020 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved