Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Gru 25, 2012 10:24
Eko kosmetyki
Autor Wiadomość
LubieEco 

Dołączyła: 05 Sie 2011
Posty: 8
Wysłany: Pon Lut 20, 2012 10:39   Eko kosmetyki

Dziewczyny, poradźcie... dość mam konserwantów i chemii w kremach i balsamach.
Chce poznać tajniki składu maseczek i mikstur ale jeszcze nie posiadam podstawowej wiedzy na temat domowych kosmetyków.
Znalazłam fajny warsztat - BiO Krem
myślicie, że warto pójść i posłuchać?http://ekotarg.pl/artykul/warsztat_bio-krem,201
Ostatnio zmieniony przez LubieEco Pon Lut 20, 2012 10:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
figa


Pomógł: 8 razy
Wiek: 67
Dołączył: 07 Lut 2005
Posty: 1142
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: Wto Lut 21, 2012 04:23   

mnie wystarczy maśc ochronna z witaminą A -nie narzekam i tanio
_________________
pozdrawiam
 
     
brajan30

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 13 Lis 2005
Posty: 1020
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 00:08   

A ja polecam maść z kitu pszczelego i z dodatkiem wosku pszczelego cera alba, oczywiście wszystko wykonane samemu. Jestem po zrobieniu sobie drugiej maseczki i twarz gładziudka, aż wszyscy pytają co zrobiłem.
 
     
chill 


Pomógł: 14 razy
Wiek: 42
Dołączył: 23 Paź 2008
Posty: 818
Skąd: W-W
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 07:41   

Nierafinowane masło Shea jest ok. Tu je znajdziesz np: http://www.naturalne-piekno.pl/
Oprócz tego można samemu komponować "eko" kremy i balsamy .
Dobry na peeling jest mak zmieszany na ręce z rozmydlonym Aleppo .
_________________
"he , to zabawne .. Że po za SYSTEMEM działa wszystko sprawnie" - Bolec , Tewu "Wyrwani ze snu"
 
     
Kefa 

Pomogła: 4 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 30 Lis 2010
Posty: 110
Wysłany: Pon Mar 12, 2012 17:45   

chill napisał/a:
Dobry na peeling jest mak zmieszany na ręce z rozmydlonym Aleppo


Prawdziwym hitem, jeżeli chodzi o domowy peeling, są fusy po kawie, lub po prostu kawa zaparzona odrobiną wody (nie rozpuch oczywiście), do której można dodać co kto lubi, aby peeling uzyskał mazistą konsystencję. Ja dodaję najczęściej żel pod prysznic o pasującym zapachu (kokos, wanilia, czekolada itp) - to wersja nieekologiczna. Za to wybitnie aromaterapeutyczna.
Można także dodać olej i mleko kokosowe, grubą sól, gęsty jogurt - co kto lubi.

Po pierwszym razie już nigdy nie kupiłam peelingu w sklepie.
 
     
naciak 

Dołączył: 24 Kwi 2015
Posty: 10
Wysłany: Pią Kwi 24, 2015 10:09   

faktycznie maśc z wiatmina A jest dobra na większośc i moich problemów skórnych, jest chyba słabo znana i niedoceniana
 
     
Basiczek 

Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 17
Wysłany: Sob Sie 08, 2015 01:48   

Ja wybieram zwykle kosmetyki z eko sklepów i zawsze dokładnie czytam składy. Od niedawna mam nowe kosmetyki z MarketBIO. Mają produkty certyfikowane i na szczęście nie karzą sobie placić tak drogo jak inne sklepy.
 
     
Majkaaa

Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 9
Wysłany: Śro Lip 12, 2017 14:31   

Ja bardzo lubię markę Resibo- ich kosmetyki są zrobione wyłącznie z naturalnych składników. Bardzo ładnie nawilżają i wygładzają cerę, nadają jej fajnego blasku i witalności;) A do tego przyjemnie pachną i są bardzo wydajne!
 
     
SpaManiaczka 

Wiek: 36
Dołączyła: 19 Paź 2017
Posty: 3
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw Paź 19, 2017 09:55   

ja lubię polskie i rosyjskie naturalne kosmetyki, są w dobrej cenie i nie trzeba męczyć się samemu z kręceniem kremów ;)
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Paź 20, 2017 16:45   

Ekokosmetyki = Ekoprzewał. Ruski czy nasz nie ma znaczenia. Jedyne EKO kosmetyki, które są coś warte to olej kokosowy, oliwa z oliwek, aloes itd. Nie ma sensu płacić za produkty, które są upośledzonymi braćmi naturalnych ich odpowiedników. Taka prawda, a najlepszym "ekokosmetykiem"jest odpowiednia dieta bogata w tłuszcze zwierzęce :)
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
Justyna94 

Wiek: 30
Dołączyła: 16 Paź 2017
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 23, 2017 10:46   

gdzie kupie tą maść z witaminą a? jak ona wygląda? macie jakieś sprawdzone przepisy na domowe maseczki?
 
     
Biomondo 

Dołączyła: 15 Wrz 2017
Posty: 27
Wysłany: Czw Lis 09, 2017 08:33   

Przepisów jako takich na domowe maseczki nie mam, natomiast warto moim zdaniem szukać ciekawych i zarazem dobrych kosmetyków w sklepach internetowych i zwracajmy uwagę przede wszystkim na ich skład, to najważniejsza kwestia.
 
     
Justyna94 

Wiek: 30
Dołączyła: 16 Paź 2017
Posty: 14
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Lis 28, 2017 12:28   

okej, dziękuje ;)
 
     
kalarepa150

Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 10
Wysłany: Sob Lut 03, 2018 15:34   

ja to się na kosmetykach eko tak nie na, ale je lubię, Wiem jednak,że jak przyjdzie co do czego to w tedy niestety, ale trzeba zastosować odpowiedni krem. Ja tak miałam... kosmetyki eko fajnie działały,ale zaden z nich nie potrafił usunąć moich cieni pod oczami, dopiero krem remescar to zrobił
 
     
ekt

Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 69
Wysłany: Czw Mar 01, 2018 08:11   

Polecam sklepy takie jak
enaturalnie
eco spa
czy mazidla
Można tam kupić bardzo wiele dobrych składników, ktore potem można uzyć w kremach. Poza tym w sklepach jest wiele receptur, które pozwola stworzyć kremy o wiele lepsze niż nawet w tych najdroższych sklepach.
Jesli nie macie na to czasu to polecam marki takie jak:Vianek, Biolaven. Bio oil, sylveco. Mają naturalny skład.
 
     
fibi

Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 10
Wysłany: Pią Sie 03, 2018 13:43   

Ja jestem bardzo zadowolona z kremu Cetaphil MD - on naprawde idealnie nawilza, a do tego tez koi podrazniona skore. Uzywam go regularnie i nawet przy atopowej skorze bez problemu daje rade
 
     
elabarbara 

Dołączyła: 19 Kwi 2017
Posty: 11
Wysłany: Śro Wrz 26, 2018 07:49   

Eko kosmetyki można robić samodzielnie, ale lepiej nie robić ze skóry pola do testów, a zaufać dobrym, sprawdzonym kosmetykom naturalnym. Ja już dawno wybrałam i postawiłam na markę Calluna Medica. Bardzo bogata oferta, od kremów i maseczek odżywczych i nawilżających, poprzez liftingujące i przeciwstarzeniowe, aż do przeciwtrądzikowych i wybielających. Każdy znajdzie odpowiedni kosmetyk do codziennego stosowania.
 
     
alamakota

Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 20
Wysłany: Pią Gru 07, 2018 06:17   

Eko kosmetyki muszą być dla mnie naturalne bez dodatku innych sztucznie dodanych składników. Ja miałam bardzo często reakcje alergiczne na kosmetyki i było mi ciężko coś wybrać. Ale weszłam na doz.pl i znalazłam serię kosmetyków Botame, które są opracowane przez specjalistów i idealne do mojego typu skóry czyli nadwrażliwej. Od kiedy je stosuję nie mam problemów.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sty 07, 2019 11:18   

Według mnie wiele takich produktów to po prostu najzwyklejszy chwyt marketingowy.
 
     
kalarepa150

Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 10
Wysłany: Pon Mar 25, 2019 09:15   

Genialne wegańskie i naturalne kosmetyki ma ravina, kocham od nich maślo kakaowe oraz mleczko oczyszczające, świetnie pachnie i do tego jest delikatny dla azs
 
     
Marysia_89

Dołączył: 29 Paź 2018
Posty: 7
Wysłany: Wto Kwi 23, 2019 19:24   

Ja od dłuższego czasu robię sama kosmetyki. Mam wiele alergii, więc przynajmniej wiem czego używam.
Nie jest to takie trudne, jakby się wydawało.
Poszukaj w necie przepisów na mydła czy balsamy do ciała - jest ich masa :)
Proponuje poczytać też trochę na ten temat, np na http://pieknylook.pl.
 
     
samantha

Dołączył: 06 Sty 2018
Posty: 4
Wysłany: Śro Maj 01, 2019 22:20   

Czasami zdarza mi sie korzytac.
 
     
Studiose

Dołączył: 30 Sie 2019
Posty: 3
Wysłany: Pią Sie 30, 2019 09:59   

Samodzielne robienie kosmetyków nie jest wbrew pozorom takie trudne, w sieci jest bardzo wiele instrukcji jak samodzielnie poradzić sobie z robieniem dobrej jakości kosmetyków.

Bardzo polecam to rozwiązanie z uwagi na to, ze samodzielnie wykonane kosmetyki będą miały praktycznie zawsze o wiele lepszy skład niż te kupione w sklepach.
_________________
https://studiose.med.pl/
Studio Stomatologii Estetycznej SE+
ul.Batorego 6/2
31-135 Kraków
NIP: 6761488900
tel.: 12 633 20 38
e-mail: rejestracja@studiose.med.pl
 
     
Basiczek 

Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 17
Wysłany: Czw Lis 12, 2020 01:04   

Dla mnie eko kosmetyki to także np. ekologiczne suplementy przeznaczone dla wzmocnienia włosów paznokci czy skóry. Zwracam uwagę na składy i opakowanie nie tylko kosmetyków, ale też takich suplementów. Mam na myśli celulozowe kapsułek VCap https://www.idunna.pl/krone W kapsułkach nie ma produktów pochodzenia zwierzęcego, glutenu ani żadnych sztucznych dodatków, barwników, konserwantów i GMO. Zawierają za to rdest japoński, witaminę, witaminę C, gotu kolę, pokrzywę zwyczajną, skrzyp polny. Taki zestaw doskonale wzmacniający skórę i włosy.
 
     
patka

Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 16
Wysłany: Czw Lis 12, 2020 17:05   

Powiem wam, że chyba największy wybór kosmetyków naturalnych znajdziecie w sklepie https://ochnaturalnie.pl/ Ostatnio sprawdzałam oferty w różnych sklepach i właśnie ta mnie zainteresowała. Jak będę po wypłącie, to zamierzam zrobić większe zamówienie :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved