Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Co jedza Polacy?
Autor Wiadomość
chleb

Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 23
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 11:22   Co jedza Polacy?

Sporo ciekawych liczb.

http://zdrowie.gazeta.pl/...ada_zdrowo.html
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 13:15   

Z innych badań wynika, że jednak Polacy co roku zmniejszają spożycie pieczywa, nad czym oczywiście ubolewają piekarze. Bardziej chyba miarodajne są nienaukowe obserwacje prywatnych imprez w lokalach. Jada się tam ostatnio bardzo mało chleba, ziemniaków, klusek a dużo wartościowych produktów zwierzęcych, dosyć dużo warzyw i nieprzesadnie dużo owoców oraz słodkości. Raczej rzadko spotyka się na takich imprezach zdrowe pożywienie tuczników typu chude mleko, postna kasza, kopytka ziemniaczane, wywar z pokrzywy, czy koński obrok zwany płatkami zbożowymi. Oczywiście te proporcje są powiązane z zasobnością portfela.
JW
 
     
RAW0+ 

Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 1943
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 13:25   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Jada się tam ostatnio bardzo mało chleba, ziemniaków, klusek a dużo wartościowych produktów zwierzęcych, dosyć dużo warzyw

Sianie przynosi efekty :shock: :viva:
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Lis 20, 2010 14:35   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
dosyć dużo warzyw

nad czym ja mogę ubolewać, bo to zwykłe zapychanie żołądków
jak byłem niecałe 2 miesiące temu na imprezie weselnej mojej siostry ciotecznej to na stołach były tylko i wyłącznie warzywa - brokuły, kalafiory, najróżniejsze sałatki
no i jadłem je, nawet niemało, ale po po raz kolejny przekonałem się, że to nie pokarm dla mnie
ani tym się nie najem, ani nie uzbieram potrzebnych mi ilości węgli
natomiast żołądek skutecznie się tym rozpycha
jako mały dodatek to jeszcze ok
ale u mnie z flory to jednak owoce rządzą po stokroć
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Nie Lis 21, 2010 22:55   

Panie Hannibalu,
Trafił Pan fatalnie, do jakiejś wegetariańskiej sekty. Współczuję.
Ja czegoś takiego od dawna nie spotkałem, wszędzie raczej przewaga produktów zwierzęcych, a warzywka na przekąskę albo na przepitkę ziemniaczki w płynie.
JW
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 21, 2010 23:01   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Trafił Pan fatalnie, do jakiejś wegetariańskiej sekty. Współczuję.

Nie no, chyba to nie tak. Moja kuzynka i jej mąż wegetarianami na pewno nie są.
Ale w każdym bądź razie dziwna sprawa z tym menu. Już nie chciałem się pytać dlaczego tak wybrali ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Nie Lis 21, 2010 23:55   

Hannibal napisał/a:

jak byłem niecałe 2 miesiące temu na imprezie weselnej mojej siostry ciotecznej to na stołach były tylko i wyłącznie warzywa - brokuły, kalafiory, najróżniejsze sałatki


he he przechlapane masz
negatywnie wpływasz na rodzinę
pewnie przez tą surowizne

ze swoją nie mam problemów
wystarczyło że wiedzą jak jem
zawsze mam dobrą wyżerke

siostry same na ŻO się przestawiają
nie musiałem nawracać
ps.
skoro o żarciu mowa
przy pewnej okazji
niedowierzałem kiedy powiedziano że wszystkie mięsa na stole są z jelenia
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Lis 21, 2010 23:58   

ali napisał/a:
ze swoją nie mam problemów
wystarczyło że wiedzą jak jem
zawsze mam dobrą wyżerke

wiekowy jesteś ;) , to mają do Ciebie inny stosunek
z młodym jest inaczej
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
jjusti18

Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 15
Wysłany: Pią Sie 24, 2018 06:38   

Ja wszystko lubię... Uwielbiam też poznawać nowe smaki, także raz po raz lubię wybrać się do jakiejś dobrej restauracji, gdzie można zjeść coś dobrego i niebanalnego. Ostatnio odkryłam warszawską restaurację Bubbles, która mnie urzekła aromatyczną kuchnią. Jest to naprawdę wspaniałe miejsce, gdzie można zjeść na poziomie.
 
     
gruby

Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 156
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Wto Sie 28, 2018 21:48   

jjusti18 napisał/a:
Ja wszystko lubię... Uwielbiam też poznawać nowe smaki, także raz po raz lubię wybrać się do jakiejś dobrej restauracji, gdzie można zjeść coś dobrego i niebanalnego. Ostatnio odkryłam warszawską restaurację Bubbles, która mnie urzekła aromatyczną kuchnią. Jest to naprawdę wspaniałe miejsce, gdzie można zjeść na poziomie.

kochanieńka
aromatyczna kuchnia ukrywa naturalny smak tzn. jego brak i wcale nie jest zdrowa.
najzdrowsze i najsmaczniejsze są potrawy z produktów "naturalnie" produkowanych jak najmniej przetworzone i doprawiane, a te się skończyły ponad ćwierć wieku temu.
Ostatnio zmieniony przez gruby Wto Sie 28, 2018 22:13, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
elabarbara 

Dołączyła: 19 Kwi 2017
Posty: 11
Wysłany: Śro Wrz 05, 2018 08:45   

Hejka mam niebywałe zadanie muszę przygotować przyjęcie urodzinowe mojej najlepszej przyjaciółki. Słyszałam, że restauracja w Warszawie Akademia to idealne miejsce z bardzo dobrym jedzeniem, miłą i bardzo kulturalną obsługą. Tym bardziej mnie zainteresowało mneu bo mają dania wegetariańskie. Co Wy sądzicie o tej restauracji?
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 30, 2018 13:21   

Nie każdy będzie zadowolony z wegetariańskiego jedzenia.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Lis 01, 2018 14:37   

pogodny napisał/a:
Nie każdy będzie zadowolony z wegetariańskiego jedzenia.
Celna puenta.
Nie ma symetrii. Mięsożercy goszcząc wegetarian starają się uprzejmie częstować ich posiłkami wegetariańskimi. W drugą stronę to nie działa. Wegetarianom rzadko przychodzi do głowy, żeby dobrze ugościć mięsożercę.
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved