Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
W zdrowej duszy, zdrowe ciało 3
Autor Wiadomość
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 09:31   

Sentinel napisał/a:
To ty zasłaniasz się bajką, że twoim celem jest uratowanie świata, "prawda" (bo wiadomo że tylko ty ją znasz i tylko ty właściwie wszystko interpretujesz).
Ja ci tylko przytaczam to co już stwierdzono naukowo.

jakim celem? jakie ratowanie świata? jaka "prawda"? bredzisz Grzesiu
Co niby potwierdzono naukowo? Konkrety - kto gdzie kiedy jak?

Sentinel napisał/a:
Baśniowy zbiór praw.
Satysfakcjonuje cię taka odpowiedź?
Nie :D

Sentinel napisał/a:
Jakich przestęców? "Lud wybrany" wyciął w pień całą ludność która zamieszkiwała obszar przez który podążali do "ziemi obiecanej". Ich jedynym przewinieniem było to że od wieków zamieszkiwali tereny, które były ziemią obiecaną w umyśle jednego świra. To jest właśnie ten twój "kodeks moralny" na który się powołujesz. Mordowano kobiety i dzieci tylko dlatego żeby zasiedlić te tereny izraelitami, bo jakiś biblijny burak miał haluny o ziemi obiecanej. 
Zagęszczenie ludności było wtedy śmiesznie małe. Mogli się osiedlić gdziekolwiek, ale musieli akurat tam gdzie mieszkali inni i trzeba ich było wyrżnąć do nogi. Tego nie można nawet porównać do sytuacji z lat 1939-45, bo podczas II WŚ zginęło po kilkanaście procent ludności, podczas gdy izraelici dokonali całkowitej eksterminacji lokalnych plemion.
jednak nie rozumiesz subtelności.
Nie doczytałeś, nie przemyślałeś , a pokrzykujesz. :hah:
Zacznij czytać albo pytać. :keep:
Wyjaśnić ?

dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 09:38   

Słyszałeś Grześ o Gibeonitach ?
nie?
doczytaj.

zyon 

Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 09:41   

Sentinel napisał/a:
Baśniowy zbiór praw.

Mnie tak, wiadomo na czym stoimy przynajmniej.

Dziwi mnie, ze chcesz rozprawiac o Pismie Swietym nie czytajac go uprzednio a jedynie googlujac na szybkiego jakies fragmenty.
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.

dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 09:47   

Dlaczego Bóg wystąpił przeciw Kananejczykom?

Bezwarunkowo masz ich przeznaczyć na zagładę — Hetytów i Amorytów, Kananejczyków i Peryzzytów, Chiwwitów i Jebusytów, tak jak ci nakazał Jehowa, twój Bóg” (POWTÓRZONEGO PRAWA 20:17).
Mojżesz wyjaśnił Izraelowi: „Z powodu niegodziwości tych narodów Jehowa, twój Bóg, wypędza je” (Powtórzonego Prawa 9:5). Jak bardzo były one zdeprawowane?

W Kanaanie szerzyły się rozpasanie i pogański kult połączony ze składaniem ofiar z dzieci. Historyk biblijny Henry Halley wspomniał, że archeolodzy badający tamten region „znaleźli niezwykle dużo naczyń glinianych z prochami dzieci złożonych na ofiarę Baalowi [jednemu z głównych kananejskich bogów]”. Następnie dodał: „Okazało się, że cały ten teren był cmentarzem noworodków. (...) Kult praktykowany przez Kananejczyków polegał na tym, że w obecności swych bożków pławili się w rozpuście, uważając to za rytuał religijny; ponadto mordowali pierworodnych, składając ich w ofierze tym samym bóstwom. Ogólnie rzecz biorąc, Kanaan stał się jakby Sodomą i Gomorą obejmującą cały naród. (...) Archeolodzy prowadzący wykopaliska w ruinach miast kananejskich dziwią się, że Bóg nie zniszczył ich dużo wcześniej”.

Co to jest prawda, Grześ ?
Ostatnio zmieniony przez Pią Wrz 21, 2018 09:48, w całości zmieniany 1 raz  

Sentinel 

Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 09:58   

dario_ronin napisał/a:
Sentinel napisał/a:
To ty zasłaniasz się bajką, że twoim celem jest uratowanie świata, "prawda" (bo wiadomo że tylko ty ją znasz i tylko ty właściwie wszystko interpretujesz).
Ja ci tylko przytaczam to co już stwierdzono naukowo.

jakim celem? jakie ratowanie świata? jaka "prawda"? bredzisz Grzesiu
Co niby potwierdzono naukowo? Konkrety - kto gdzie kiedy jak?

Sentinel napisał/a:
Baśniowy zbiór praw.
Nie :D

Sentinel napisał/a:
Jakich przestęców? "Lud wybrany" wyciął w pień całą ludność która zamieszkiwała obszar przez który podążali do "ziemi obiecanej". Ich jedynym przewinieniem było to że od wieków zamieszkiwali tereny, które były ziemią obiecaną w umyśle jednego świra. To jest właśnie ten twój "kodeks moralny" na który się powołujesz. Mordowano kobiety i dzieci tylko dlatego żeby zasiedlić te tereny izraelitami, bo jakiś biblijny burak miał haluny o ziemi obiecanej. 
Zagęszczenie ludności było wtedy śmiesznie małe. Mogli się osiedlić gdziekolwiek, ale musieli akurat tam gdzie mieszkali inni i trzeba ich było wyrżnąć do nogi. Tego nie można nawet porównać do sytuacji z lat 1939-45, bo podczas II WŚ zginęło po kilkanaście procent ludności, podczas gdy izraelici dokonali całkowitej eksterminacji lokalnych plemion.
jednak nie rozumiesz subtelności.
Nie doczytałeś, nie przemyślałeś , a pokrzykujesz. :hah:
Zacznij czytać albo pytać. :keep:
Wyjaśnić ?

Jpdle. Tylko psychol może się dopatrywać "subtelności" w wyrżnięciu ludności trzech dużych miast łącznie z kobietami, dziećmi i niemowlętami.

Idź się lecz psycholu.

dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 10:13   

Sentinel napisał/a:
Jpdle.
tylko tyle zrozumiałeś ? :keep:

Jeśli wyjdziesz ze swojej studni, zrozumiesz , że Rzeczywistość jest inna niż twoje wyobrażenia.
Czasem Prawda jest 'brutalna' w naszej ocenie.
Prawdy nie zmienisz ocenę możesz.
Zmienisz przeżyjesz, nie zmienisz znikniesz.
Kto będzie płakał za tobą za 1000 lat?

Gibeonici...ucz się.

:medit:
Ostatnio zmieniony przez Pią Wrz 21, 2018 10:29, w całości zmieniany 1 raz  

gea

Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 12:04   

:>
dario_ronin napisał/a:
Dlaczego Bóg wystąpił przeciw Kananejczykom?

Bezwarunkowo masz ich przeznaczyć na zagładę — Hetytów i Amorytów, Kananejczyków i Peryzzytów, Chiwwitów i Jebusytów, tak jak ci nakazał Jehowa, twój Bóg” (POWTÓRZONEGO PRAWA 20:17).
Mojżesz wyjaśnił Izraelowi: „Z powodu niegodziwości tych narodów Jehowa, twój Bóg, wypędza je” (Powtórzonego Prawa 9:5). Jak bardzo były one zdeprawowane?

W Kanaanie szerzyły się rozpasanie i pogański kult połączony ze składaniem ofiar z dzieci. Historyk biblijny Henry Halley wspomniał, że archeolodzy badający tamten region „znaleźli niezwykle dużo naczyń glinianych z prochami dzieci złożonych na ofiarę Baalowi [jednemu z głównych kananejskich bogów]”. Następnie dodał: „Okazało się, że cały ten teren był cmentarzem noworodków. (...) Kult praktykowany przez Kananejczyków polegał na tym, że w obecności swych bożków pławili się w rozpuście, uważając to za rytuał religijny; ponadto mordowali pierworodnych, składając ich w ofierze tym samym bóstwom. Ogólnie rzecz biorąc, Kanaan stał się jakby Sodomą i Gomorą obejmującą cały naród. (...) Archeolodzy prowadzący wykopaliska w ruinach miast kananejskich dziwią się, że Bóg nie zniszczył ich dużo wcześniej”.

Co to jest prawda, Grześ ?

Taki obraz Boga - straszliwego Jahwe, tkwił w umysłach ludzi ST.

NT jest zawarty ZUPEŁNIE INNY OBRAZ.

Powoływanie się na treści ST może tylko budzić strach i przerażenie. Jak twierdzą niektórzy jest to starożytny kodeks mafijny.

W ST jest zawarty skrót "kodeksu etycznego".

Odpowiedział: Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą i całym swoim umysłem. To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego. Na tych dwóch przykazaniach opiera się całe Prawo i Prorocy.

Nikt nie wymyślił ani przedtem ani potem niczego lepszego.

Oświeceni ateiści dopuszczają wersję podaną przez Kanta:

Imperatyw kategoryczny (niem. Kategorischer Imperativ) – zasada etyczna, którą można sformułować na wiele sposobów, w tym w sposób następujący: „należy postępować zawsze wedle takich reguł, co do których chcielibyśmy, aby były one stosowane przez każdego i zawsze”. Termin filozoficzny utworzony przez Immanuela Kanta jako skutek poszukiwań bezwzględnie ważnego prawa, dotyczącego każdej osoby, które były by spełniane niezależnie od istnienia Boga[1].

Obowiązek etyczny powinien być przez człowieka spełniony dlatego, że jest obowiązkiem, a nie dlatego, że jest zgodny z naszymi chęciami, upodobaniami czy popędami. Jednostkowe pragnienia nie liczą się w zasadach moralnych.[2].

A sympatia mojego brata o rodzinnych "korzeniach" powiedziała mi z dumą, że Żydzi to mają 64 przykazania.

Niektórzy uprościli na maxa swój kodeks.

Brzmi on : pić, j...ć i się nie bać.

dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 12:06   

Sentinel napisał/a:
dopatrywać "subtelności"
niby taki bystry, a nie umie czytać ze zrozumieniem.
Różnica między "nie zabijaj" a "nie morduj" to są 'subtelności' , których nie rozumiesz.
żabko :keep:

zyon 

Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 12:17   

Molka napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=EXqvTjzSjOU

Zachęcam, warto tego posluchac, Karoń mówi niesamowicie ciekawie, on mówi dosc wolno ale trzeba sobie zarezerwowac te 1,5 godziny i w ciszy posluchac.
Nie moge sie doczekac drugiej czesci w czwartek.

Juz jest, tylko naprawde trzeba sie skupic, on tak rozwleka, ze mozna sie wsciec czasami...
http://www.dobradieta.pl/...=quote&p=257858
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.

dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 13:06   

gea napisał/a:
Taki obraz Boga - straszliwego Jahwe, tkwił w umysłach ludzi ST.
no właśnie nie Gea . Tylko przy pobieżnym zapoznaniu się z Pismami tak to może wyglądać, resztę zrobiło programowanie umysłów parafian przez kler.

w NT jest zawarty ZUPEŁNIE INNY OBRAZ. to jest 'półprawda' tylko

Powoływanie się na treści ST może tylko budzić strach i przerażenie. Nie jeśli dokładnie zapoznasz się z tekstem

W ST jest zawarty skrót "kodeksu etycznego". literówka rozumiem, w NT...

Jeśli naprawdę interesuje Cię zrozumienie czego o Bogu dowiadujemy się z Pism hebrajskich i greckich, a nie tylko jak Grześ udowodnić, że się mylę - napiszę co wiem :)
Ale temat wymaga dłuższego wyjaśnienia... co pewnie i tak zrobię dla obserwatorów :D

Teraz , najkrócej jak potrafię: ON jest jaki jest. Mądry, Dobry, Sprawiedliwy, bezlitosny dla zła.
w NT jest taki sam, tylko oddał władzę Synowi, który też będzie rządził berłem żelaznym 8)
Nie bądźmy naiwni , przyjmujmy Rzeczywistość z otwartym umysłem.
Miłość, miłosierdzie i Sprawiedliwość muszą być w równowadze.

Ps. Ma też poczucie humoru

gea

Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 13:17   

dario_ronin napisał/a:

"Archeolodzy prowadzący wykopaliska w ruinach miast kananejskich dziwią się, że Bóg nie zniszczył ich dużo wcześniej”.

Nie wydaje mi się, żeby archeolodzy dziwili się intencjonalnie w ten sposób.
To sposób myślenia zbudowany na treściach ST. Gdzie obraz Boga jest pełen grozy, wymuszania ślepego posłuszeństwa.

Nigdy nie mogłam zaakceptować słów na grobach dzieci: Bóg tak chciał.

Ponieważ dzieci nie umierają z tego powodu.
Tylko np. z powodu szczepień lub braku miłości i rozumu swoich rodziców.

gea napisał/a:

W ST jest zawarty skrót "kodeksu etycznego".
.

Oczywiście w NT a nie w ST !

dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 13:28   

gea napisał/a:
Nigdy nie mogłam zaakceptować słów na grobach dzieci: Bóg tak chciał.
to niestety 'pomysł' KK
ani mój pogląd , ani biblijny,
na pewno nie Boży.

grona aniołków też nie zasilają, ale jedno kłamstwo 'buduje' kolejne :razz:
Ostatnio zmieniony przez Pią Wrz 21, 2018 13:32, w całości zmieniany 1 raz  

EAnna 

Pomogła: 22 razy
Wysłany: Pią Wrz 21, 2018 13:35   

dario_ronin napisał/a:
Mądry, Dobry, Sprawiedliwy, bezlitosny dla zła.
w NT jest taki sam, tylko oddał władzę Synowi, który też będzie rządził berłem żelaznym
Nie bądźmy naiwni , przyjmujmy Rzeczywistość z otwartym umysłem.
Miłość, miłosierdzie i Sprawiedliwość muszą być w równowadze.

Patrz: holocaust czasów II. wojny światowej. :shock: