Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Brzuch-jak zgubić?
Autor Wiadomość
paulka68

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 9
Wysłany: Pon Sie 10, 2015 15:32   Brzuch-jak zgubić?

Jestem chuda ale brzu niestety mam, jak się go pozbyć aby nie tracić kolejnych kil np. z ud czy pośladków/:(
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 24, 2015 07:40   

Nie ma takiej możliwości, aby zgubić tłuszcz tylko z konkretnej partii ciała. Jeżeli jednak jesteś szczupła ogólnie to będziesz spalała ten, gdzie jest najwięcej zbędnej tkanki. Musisz uprawiać jakieś porty, stosować dietę. Wiele tego jest na tym forum i z pewnością znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
 
     
Iwan 
Surojad

Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 109
Skąd: Wędrzyn
Wysłany: Wto Sie 25, 2015 07:41   

Ja podejrzewam, że masz zapchane jelita. Stąd ten brzuch może być.
No, jeśli pijesz alkohol to masz kolejnego winowajcę.
Jak obie opcje nie pasują, to trzecia brzmi:
Surojedzenie, ale jeśli ono Ci nie odpowiada to może masz po prostu cholernie wzdęty brzuch ? Jak jesz dużo roślin strączkowych to masz winowajcę kolejnego. Jak się przejadasz to jeszcze kolejnego, jak zapijasz posiłek czymś innym niż woda niegazowana to masz następnego. Jak szybko żujesz i połykasz jedzenie nie w pełni pogryzione to masz następnego - ale to można w stolcu łatwo wykryć ;)
Jednak ruch w którym udział biorą głównie mięśnie brzucha i bioder, np. bieganie lub pozycje jogi mogą ci pomóc. No i tak jak wyżej - odżywianie 8)
_________________
Surojedzenie to Prawidłowe odżywianie
 
     
Karen_80

Dołączył: 06 Wrz 2015
Posty: 22
Wysłany: Wto Wrz 08, 2015 00:32   

Próbowałaś stosować jakiś specjalny zestaw ćwiczeń na brzuch? Może warto spróbować np. aerobiczną 6 weidera? Oczywiście, zamiast dużych posiłków jedz więcej małych.
 
     
wasio

Dołączył: 15 Wrz 2015
Posty: 3
Wysłany: Wto Wrz 15, 2015 13:34   

Ale tłuszcz palisz z całego ciała a nie tylko z brzucha. weiderem tego nie spalisz. Najpierw dieta z aerobami a na koniec można dorzucić coś na rzeźbę :P
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Wrz 25, 2015 12:45   

Ogólnikowo to prawda ale...

Weiderem przy już niskim poziomie BF można "dociąć" brzuch. Dotyczy to raczej osób poniżej 9% BF.

Miejscowo też można spalać BF przy zastosowaniu odpowiednich kremów. Polecam poczytać Tima Ferissa, zrobił kiedyś taki mały eksperyment na sobie (na udzie) i okazało się że można. Oczywiście, dotyczy to osób które już mają bardzo niski BF
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
Agata10 

Wiek: 41
Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 9
Wysłany: Pon Sty 25, 2016 11:08   

Jak dla mnie powinnaś po prostu regularnie ćwiczyć. możesz kupić sobie rowerek treningowy czy bieżnie i ćwiczyć w domu. Takie ogólne ćwiczenia są dobre na kondycję, tu zresztą możesz sobie o tym poczytać: http://blog.e-candy.pl/ku...i-cwicz-w-domu/ Jk będziesz systematycznie ćwiczyć, to kilogramy będą ci regularnie spadać również z brzucha i ogólnie sie dobrze poczujesz.
 
     
Polianna1

Dołączył: 19 Lut 2016
Posty: 5
Wysłany: Pią Lut 19, 2016 14:10   

Spróbuj kręcić hula hopem. Po miesiącu widać rezultaty.
Ostatnio zmieniony przez Polianna1 Pią Lut 19, 2016 14:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lut 22, 2016 09:43   

Nie wydaje mi się, żeby hula hop był aż tak skuteczny. Co prawda można w ten sposób trochę kcal spalić, ale w podobnym czasie można zrobić to znacznie skuteczniej np. na orbitreku.
 
     
GreenArrow

Dołączył: 01 Lut 2016
Posty: 4
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Lut 29, 2016 11:34   

pogodny napisał/a:
Nie wydaje mi się, żeby hula hop był aż tak skuteczny. Co prawda można w ten sposób trochę kcal spalić, ale w podobnym czasie można zrobić to znacznie skuteczniej np. na orbitreku.

Święta racja. Wiele osób uważa, że takie rzeczy mogą pomóc się odchudzić. Zastanawia mnie dlaczego tak wiele osób próbuje pójść na skóry i zamiast porządnie potrenować to decyduje się na coś takiego?
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Mar 21, 2016 10:06   

Bo ludzie są leniwi. Ciągle słyszę narzekania osób otyłych, że nie mogą schudnąć, że robią wszystko i waga nie drgnie. Jakby podeszli do tego tak jak trzeba to moment zeszli by z wagą o 10-15 kg.
 
     
klaraa91 

Dołączyła: 13 Sty 2017
Posty: 31
Wysłany: Śro Sty 25, 2017 16:40   

Osobiście polecam aerobiczną 6 weidera i diete :) Nie wydaje mi się żeby bez zmian żwyieniowych można zgubić boczki.
 
     
Eko-logiczny 

Dołączył: 08 Mar 2017
Posty: 6
Wysłany: Czw Mar 09, 2017 10:21   

6 Weidera jest co prawda skuteczna, natomiast z drugiej strony w znacznym stopniu obciąża nasz kręgosłup i lepiej wybrać inną metodę, czyli: dobra dieta z dużą ilością wody plus trening typu cardio gdzie poza kondycją zrzucisz zbędne kg.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Mar 24, 2017 09:06   

Dobra dieta, plus regularne treningi i to wszystko. Brzuch gubi się podobno na końcu, więc nie ma co oczekiwać nie wiadomo jakich efektów.
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Sob Mar 25, 2017 17:25   

Rotacja ww w dni treningowe i nietreningowe, ujemny bilans kaloryczny. Treningi HIIT, siłowe i lekkie aeroby co parę dni. Brzuch zniknie.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
baran123

Dołączył: 02 Maj 2017
Posty: 2
Wysłany: Wto Maj 02, 2017 18:41   

Ja osobiście dodam ćwiczenie "deska". Kilka minut dziennie ale świetne rezultaty na mięśnie brzucha i grzbietu. Można to wykonywać praktycznie wszędzie, wystarczy chwila przerwy. AA i na kręgosłup świetnie działa.
 
     
Biomondo 

Dołączyła: 15 Wrz 2017
Posty: 27
Wysłany: Pią Wrz 15, 2017 07:57   

Akurat tutaj wystarczy stosować dobrą dietę w której wytrwamy i pić dużą ilość wody, plus do tego rzecz jasna trening interwałowy, gdzie w jak najszybszym tempie pozbędziemy się zbędnego tłuszczu z brzucha oraz kilogramów.
 
     
Amelka1

Dołączył: 29 Wrz 2017
Posty: 3
Wysłany: Pią Wrz 29, 2017 11:59   

Ja też bym chciała pozbyć się tłuszczyku przede wszystkim z brzucha...
 
     
smakoszeq 

Dołączyła: 03 Paź 2017
Posty: 8
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto Paź 03, 2017 18:14   

A jakie ćwiczenia polecacie na wewnętrzną stronę ud i na brzuch? Po odchudzaniu muszę go ujędrnić, podczas odchudzania wyćwiczyłam do perfekcji górne i dolne partie, ale brzuch ucierpiał...

Coś, ktoś?
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Wto Paź 03, 2017 18:19   

smakoszeq napisał/a:
jakie ćwiczenia polecacie na wewnętrzną stronę ud i na brzuch?

Polecam "szóstkę Weidera".
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
eni

Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 6
Wysłany: Pon Paź 09, 2017 19:38   

Skuteczne są ćwiczenia na mięśnie brzucha, prowadzi je Nikodem.
Ćwiczenia znajdziecie na YouTube, wypróbowałam filmiki są bardzo motywujące.
A teraz wybieram się wczasy odchudzające w Primaverze w Jastrzębiej Górze, bo teraz jesienią są niskie ceny.
https://odchudzanie.primaveraspa.pl/programy-odchudzajace/wczasy-odchudzajace-nad-morzem.html
Ostatnio zmieniony przez eni Pon Paź 09, 2017 19:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Herbia_pl 

Dołączyła: 10 Lis 2017
Posty: 29
Wysłany: Pią Lis 10, 2017 11:34   

Tutaj warto zacząć przede wszystkim do dobrej diety plus systematycznego treningu, bo tylko dzięki takiemu połączeniu możesz osiągnąć efekt. Pamiętaj też, że nie wszystko przychodzi od razu i na to potrzeba czasu.
 
     
Koteł

Dołączył: 15 Mar 2017
Posty: 5
Wysłany: Nie Lis 12, 2017 16:33   

Mówią, że sport jest dobry na wszystko, ale wiem, że samym sportem nie osiągnie się wymarzonych celów. Nie wmówicie mi, że da się osiągnąć efekty bez stosowania odżywek. Białko, kreatyna to podstawa, czasem dorzucam też bcaa, hmb i spalacze, bez tego nie ma mowy o wynikach. Kupuję w sklepie z odżywkami trec https://www.trec.pl/ bo to sprawdzona firma, od wielu lat dostępna na naszym rynku.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 19, 2018 14:57   

Podstawą jest dieta, hmb jest dla początkujących, a jakby ci pokazał moje wyniki bez jakichkolwiek suplementów to byś mówił że to sterydy :) Oczywiście nie ujmuje tutaj niczego suplementom, są w porządku, pod warunkiem że wiemy jakich i kiedy używać.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Sie 05, 2018 19:04   

https://www.youtube.com/watch?v=2Qr7_lnYAjA
Jesli komus sie nie chce robic brzuszków z pozycji lezacej to mozna spróbowac tego, polecam. ;)
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Nie Sie 05, 2018 20:27   

Molka napisał/a:
https://www.youtube.com/watch?v=2Qr7_lnYAjA
Jesli komus sie nie chce robic brzuszków z pozycji lezacej to mozna spróbowac tego, polecam. ;)


Rowan Atkinson wpadł na to wcześniej.
https://youtu.be/6moxVQjnJcI
_________________
"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem".
 
     
RomanD 

Dołączył: 20 Wrz 2018
Posty: 3
Wysłany: Czw Wrz 20, 2018 09:46   

Eko-logiczny napisał/a:
6 Weidera jest co prawda skuteczna, natomiast z drugiej strony w znacznym stopniu obciąża nasz kręgosłup i lepiej wybrać inną metodę, czyli: dobra dieta z dużą ilością wody plus trening typu cardio gdzie poza kondycją zrzucisz zbędne kg.

Dokładnie, lepiej odpuścić szóstkę, taka ilość tych ćwiczeń bardziej przeciąży kręgosłup niż pomoże zbudować mięśnie brzucha....
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 25, 2018 08:30   

Dodam też, że przy 6 Weidera brzuch nie ma czasu na regenerację, co też może później wpływać na kontuzję. Powiedziałbym że jest ona bardziej przeznaczona dla osób bardzo doświadczonych, choć i w tym przypadku są po prostu lepsze ćwiczenia.
 
     
maslowska

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 98
Wysłany: Wto Maj 07, 2019 12:22   

Jest to najtrudniejsze. Sama dość szybko schudłam jak odchudzałam się po ciązy ale miałam największe problemy ze zrzuceniem brzuszka. Bo utyłam w tej okolicy. Jednak udało mi się ale wymagało to czasu, regularnych ćwiczeń, samodyscypliny. NO i warto jest poczytac sobie o ćwiczeniach albo najlepiej zdecydować się na pomoc trenera bo jedynie z trenerem można liczyć na to, ze ćwiczenia dadzą rzeczywiście dobre efekty .

Polecam zajrzeć sobie tutaj:
http://www.keepyour-balan...zed-treningiem/

Na stronie jest kilka porad jak zachować się na takim pierwszym treningu na siłowni.
 
     
okrysia70

Dołączył: 08 Maj 2019
Posty: 2
Wysłany: Śro Maj 08, 2019 14:31   

Też mam ten problem i nie wiem jak sobie z nim poradzić. Chciałabym nie mieć już oponki na brzuchu do lata! Kurcze, to strasznie ciężkie się jej pozbyć
_________________
porady dietetyczne on-line
 
     
ekt

Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 69
Wysłany: Pon Cze 17, 2019 11:07   

Polecam aquafitness bo ćwiczenia dają bardzo dobre rezultaty. utaj każdy ruch ciała w wodzie jest treningiem – gibkościowym, wytrzymałościowym, dodatkowo świetnie niweluje cellulit. Na tych zajęciach jest wiele osób w średnim i starszym wieku. Nie ma obciażeń kręgosłupa, nie trzeba przy tym umieć pływać.

Powinno sie jednak kupic wygodny stroj tak aby czuć się komfortowo:
https://sunbarrel.pl/pl/109-aquafitness

Stroje dwuczęściowe średnio się sprawdzają w tym sporcie.
 
     
Metka

Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 5
Wysłany: Pią Cze 21, 2019 16:18   

A może coś zupełnie innego? Może zamiast katować się ćwiczeniami,skorzystaj z zajęć zumby.
Tego typu ćwiczenia świetnie kształtują sylwetkę,bowiem podczas nich, angażowane są wszystkie partie mięśni,a dodatkowo to świetna zabawa i radość płynąca z tańca.
 
     
instruktorka

Dołączył: 22 Wrz 2019
Posty: 4
Wysłany: Nie Wrz 22, 2019 15:35   

Kluczem do płaskiego brzucha są różne zajęcia wytrzymałościowe, jak bieganie, zumba, czy jakiś inny fitness typu spalacz tłuszczu. Bardzo często ludzie, którzy chcą się pozbyć brzucha zaczynają robić treningi typowo wzmacniające, co nie jest prawidłowe, ponieważ one nie pomogą nam się pozbyć zalegającego tłuszczu. Nie zrzucimy tłuszczyku również bez odpowiedniej diety. Ja osobiście stawiam na dietę wegetariańską z przewagą surowych potraw - odkąd zaczęłam ją stosować mój brzuch wygląda jeszcze lepiej (a ćwiczę od dawna) ;)
 
     
maslowska

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 98
Wysłany: Pią Wrz 25, 2020 08:10   

Dziewczyny polecam przede wszystkim uprawiać sport:
bez aktywnosci fizycznej odchudzanie będzie trudne
jak zaprzestaniecie diety to od razu dopadnie Was efekt jojo jeśli nie będziecie wcześniej ćwiczyły
zwiekszycie wytrzymałośc
i wymodelujecie ciało, tak że będzie wygladało o wiele ładniej :)

Jeśli chodzi o diety to polecam dwie:
paleo
śródziemnomorska

Diety te są bardzo zdrowe, nie są restrykcyjne i zapewniają nam wszystkich składników odżywczych. W sieci jest wiele porad jak zmienić swoje nawyki żywieniowe
Jeśli to nie pomoże to bardzo dobre efekty daje icoone:
https://www.derma-med.pl/icoone-laser/

Na stronie jest opis zabiegu.
 
     
egro

Dołączył: 18 Mar 2021
Posty: 6
Wysłany: Czw Mar 18, 2021 13:42   

mam ten sam problem, mimo diet, nic nie działa
 
     
patka

Dołączył: 02 Lip 2019
Posty: 16
Wysłany: Śro Cze 30, 2021 07:44   

Jeśli chcesz stracić zbędne kilogramy, to musisz odżywiać się zdrowo i regularnie. Stawiaj przede wszystkim na ekologiczne produkty, które nie są wysoko przetworzone. Myślę, że tutaj to oferta sklepu Swojska Piwniczka w szczególności może cię zainteresować.
 
     
Olgańka

Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lut 14, 2022 13:33   

Oprócz różnych diet, treningów i ćwiczeń podstawową sprawą jest wytrwałość i systematyczność. Jakoś nikt na to nie zwraca uwagi a bez tego trudno myśleć o dobrych efektach. Nie ma co się zrażać, że na początku nie widać rezultatów - one przyjdą ale to powolny proces.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved