Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Wpłata piniędzy bez możliwości wglądu w dane osobowe.
Autor Wiadomość
Messyy 

Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 4
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 18:37   Wpłata piniędzy bez możliwości wglądu w dane osobowe.

Witam.

Osoba X chce mi wpłacić na konto sumę powiedzmy 150zł. Ja mam jakieś tam konto w swoim stacjonarnym banku.
Chcę oczywiście aby ta osoba X mi tą sumę wpłaciła, muszę więc tej osobie podać mój numer konta i "niby" dane.
Słyszałam, że przy przelewie z konta na konto dane można podać inne lub wpisać cokolwiek, ważne aby zgadzał się numer konta.
No i wszystko byłoby ok. gdyby nie to, że przy wpłacie środków przez osobę X na mój numer konta, taka osoba posiadając ten numer konta może i tak poznać moje dane osobowe.
Może to zrobić chociażby dokonując wpłaty w banku i żądając potwierdzenia takiej transakcji. Wtedy tam na kwicie pokazują się wszystkie dane.
Nie wiem czy taka sytuacja ma też miejsce w przelewach przez Internet i historii przelewów.
Jest to dla mnie sprawa trochę intymna i prywatna i nie chciałabym aby ta osoba co chce mi przesłać środki poznała moje dane osobowe.
Chciałabym Państwa poprosić o poradę, czy jest jakiś sposób aby ta osoba X wpłaciła mi te pieniążki ale nie miała możliwości zdobycia moich danych osobowych?
Słyszałam coś, że są jakieś banki internetowe pośredniczące, że można tak zrobić za pomocą jakiś wpłat.
Niestety jestem troszkę zielona w tym temacie dlatego bym prosiła o pomoc i doradztwo.
Z góry bardzo dziękuję.
 
     
_____

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 128
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 21:47   

Cytat:
nie miała możliwości zdobycia moich danych osobowych?

Dane każdego użytkownika internetu są do wyłuskania, nawet zgodnie z prawem przez odpowiednie instytucje, działalność polegająca na anonimowym otrzymywaniu pieniędzy z założenia jest dziwna, ale powiedzmy, że chodzi tu o zwrot pieniędzy pożyczonych na taksówkę.

Zaciekawiło mnie to zagadnienie, więc wpłać parę złotych, ja powiem Ci ile wpłaciłaś, a Ty powiesz mi jakie moje dane przy tej okazji i jak dostałaś. Wpłacaj oczywiście anonimowo.

https://www.yetipay.pl/uz...-znajomymi.html
npzvvuwx@niepodam.pl

:-)

p.s. https://www.youtube.com/watch?v=OmzCG2bFuV4 :-)
Ostatnio zmieniony przez _____ Nie Gru 30, 2012 21:58, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 21:58   

Ciężko jest wyslac przez internet komus kase bez nazwiska, nie ma takiej opcji, natomiast gdyby wyslac te pieniadze poczta,(przekazem pocztowym) to moze by sie nie czepiali gdyby podac fikcyjne nazwisko i imie. Mysle ze mogloby sie udac. :P


oj przepraszam, to Ty masz otrzymac te pieniadze, to jest sposób, pod warunkiem, ze ta osoba i Ty bedziecie mieli zalozone konto PayPal, wówczas ta osoba wysle tobie pieniadze na Twoj adres email, tylko bedziesz musial podac tej osobie swoj adres email i nic wiecej. :P
Ostatnio zmieniony przez Molka Nie Gru 30, 2012 22:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
_____

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 128
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 22:01   

Molka napisał/a:
Ciężko jest wyslac przez internet komus kase bez nazwiska, nie ma takiej opcji

Sugerujecie O Moderatorko, że ja powyżej bredzę,
ciekawe jak inaczej zasilacie chomika to przecież najtańszy sposób.
:-)

!!!
Czy to wygląda na mój adres email?
npzvvuwx@niepodam.pl
:faint:

PayPal mnie czymś zraził, chyba telefonem stacjonarnym i podawaniem wszystkich danych osobowych, a w Yetipay łykną każdy email.
:-)
Ostatnio zmieniony przez _____ Nie Gru 30, 2012 22:09, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 22:08   

***** napisał/a:
Molka napisał/a:
Ciężko jest wyslac przez internet komus kase bez nazwiska, nie ma takiej opcji

Sugerujecie moderatorko, że ja powyżej bredzę,
ciekawe jak inaczej zasilacie chomika to przecież najtańszy sposób.
:-)

jesli Messyy ma otrzymac kase, to tak jak pisalam wczesniej, gdy wysylajacy i ona beda miec zalozone konta PayPal, to wystarczy, ze Messyy poda tylko swój email i po sprawie. Messy wowczas bedzie widzic nazwisko i imie wysylajacego kase ale wysylajacy juz nie. :P
 
     
_____

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 128
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 22:11   

Logicznie jest działać anonimowo używając systemów, które nie posiadają Twoich danych, które chcesz nieujawniać, wtedy nie musisz wierzyć, że tych danych nieujawnią.

Yetipay nie pyta o imie i nazwisko, chce tylko emaila.
:-)
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 22:13   

***** napisał/a:
Molka napisał/a:
Ciężko jest wyslac przez internet komus kase bez nazwiska, nie ma takiej opcji

Sugerujecie O Moderatorko, że ja powyżej bredzę,
ciekawe jak inaczej zasilacie chomika to przecież najtańszy sposób.
:-)

!!!
Czy to wygląda na mój adres email?
npzvvuwx@niepodam.pl
:faint:

PayPal mnie czymś zraził, chyba telefonem stacjonarnym i podawaniem wszystkich danych osobowych, a w Yetipay łykną każdy email.
:-)

ja mam konto w PayPal i sobie chwale :P tam sa dobre zabezpieczenia. A co mi tam ze maja moje dane osobowe, a pani w kasie bankowej nie ma Twoich danych osobowych?
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 22:16   

***** napisał/a:
Logicznie jest działać anonimowo używając systemów, które nie posiadają Twoich danych, które chcesz nieujawniać, wtedy nie musisz wierzyć, że tych danych nieujawnią.

Yetipay nie pyta o imie i nazwisko, chce tylko emaila.
:-)

skoro Yetpay nie wymaga danych to niech Messyy próbuje... ale przez PayPal osiagnie to samo w zasadzie a jej chodzi o wysylajacego przede wszystkim a nie to ze musialaby podac dane osobowe przy rejestracji konta... tak mysle..
 
     
_____

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 128
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 22:29   

Popatrz, drukujesz obrazek poniżej,
idziesz do punktu i wpłacasz mi dychę,
po drodze podałem tylko adres email.


:-)
 
     
_____

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 07 Gru 2012
Posty: 128
Wysłany: Nie Gru 30, 2012 22:41   

Żeby była jasność, wszystkie dane w tym wątku powstały dzisiaj na potrzeby dyskusji, działają, ale do rozliczeń międzyludzkich normalnie używam swojego konta bankowego lub moneybookers z kartą, raz lata temu, wygrałem anonimowo zakład o 25zł to zażyczyłem sobie kod doładowania do tak taka wysłany na priv. :-)
 
     
Messyy 

Dołączyła: 30 Gru 2012
Posty: 4
Wysłany: Czw Sty 03, 2013 01:04   

Dzięki za odpowiedzi i zainteresowanie tematem.


Co do Paypal

Cytat:
jesli Messyy ma otrzymac kase, to tak jak pisalam wczesniej, gdy wysylajacy i ona beda miec zalozone konta PayPal, to wystarczy, ze Messyy poda tylko swój email i po sprawie. Messy wowczas bedzie widzic nazwisko i imie wysylajacego kase ale wysylajacy juz nie. :P


Co do Paypal

https://cms.paypal.com/pl/cgi-bin/marketingweb?cmd=_render-content&content_ID=ua/Privacy_full&locale.x=pl_PL
cytat:
Cytat:

"Jeśli Użytkownik jest zarejestrowanym użytkownikiem systemu PayPal, to jego
imię i nazwisko lub nazwa firmy, adres e-mail, identyfikator Skype (jeśli
dotyczy), numer telefonu (jeśli dotyczy)(...) , są widoczne dla innych
klientów firmy PayPal, na rzecz których Użytkownik dokonał płatności lub
którzy usiłują dokonać płatności na jego rzecz za pośrednictwem systemu PayPal"
(...)
"Dla potrzeb rozwiązywania sporów możemy udostępnić kupującemu adres
sprzedającego, aby umożliwić mu zwrócenie zakupionych towarów sprzedającemu."


Natomiast co do normalnego konta bankowego czy jeśli powiedzmy nadawca puści przelew na jakiś numer konta i powiedzmy nie wpisze danych odbiorcy lub wpisze jakieś np. wymyślone/nie poprawne,a przelew dojdzie to czy u nadawcy w historii/ transakcjach pojawią się gdzieś poprawne dane tego odbiorcy? Czy nadawca posiadając sam numer konta i puszczając przelew może w jakiś sposób dojść do danych odbiorcy?
 
     
jjusti18

Dołączył: 03 Kwi 2017
Posty: 15
Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 14:02   

Jeżeli chodzi o dokonywanie płatności w taki sposób, żeby dane osobowe pozostałe anonimowe to najlepszym systemem jest pay safe card https://www.cashbill.pl/platnosci/paysafecard . Wszystko polega na tym, że musisz wykupić jedynie specjalny pin na daną kwotę i to wszystko... Możesz korzystać :) . Na stronie spółki CashBill możecie więcej sobie poczytać w tym temacie.
 
     
kerma 

Dołączył: 20 Maj 2018
Posty: 5
Wysłany: Wto Maj 22, 2018 14:50   

jasne że nie trzeba podawać swoich danych musi się tylko zgadzać nr konta
 
     
fibi

Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 10
Wysłany: Pon Lip 16, 2018 14:35   

W ogole w dzisiejszych czasach warto miec pewnosc, ze nasze dane osobowe sa bezpieczne. Tak wiele slyszy sie o wyciekach danych, ze ja postanowilam zabezpieczyc swoje na https://chronpesel.pl/
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 23, 2018 13:36   

Numer konta w zupełności wystarczy, reszta danych jest mniej istotna.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved