Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Pon Gru 24, 2012 13:30
Poszukuje diety
Autor Wiadomość
krystian6371 

Dołączył: 10 Sty 2011
Posty: 1
Wysłany: Pon Sty 10, 2011 20:54   Poszukuje diety

Mam 175cm wzrostu, 80kg wagi. Poszukuje jakiejs diety, mialby ktos jakis jadlospis na 7 dni w tyg. Zeby nie bylo duzo do roboty i zeby nie byla za droga. Bez cwiczen. Mozna pisac na PW jak cos z gory dziekuje
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Sty 10, 2011 21:03   

Odpisałem na PW
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Sty 12, 2011 12:29   Re: Poszukuje diety

krystian6371 napisał/a:
Zeby nie bylo duzo do roboty i zeby nie byla za droga. Bez cwiczen.
To fragmenty znanej piosenki, ktora idealnie oddaje sens podejscia jak i zalecenia dietetyczne:

Nic nie robić, nie mieć zmartwień
Leżeć w trawie, liczyć chmury
Bumelować gdzie się da
Leniuchować, świat całować
Nic nie robić, nie mieć zmartwień
Ostatnio zmieniony przez zyon Śro Sty 12, 2011 12:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
amadiasz

Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 9
Wysłany: Śro Lut 16, 2011 22:15   

Nie chce zakładać nowego topicu...

Szukam produktu, który zastąpi mi chleb. Zrezygnowałem ze słodyczy itp, ale ten chleb nie daje mi spokoju :D Jem go glownie na sniadanie i posilek w szkole, co proponujecie zamiast niego ? Dodatkowo mala prosba o przykladowa rozpiske posilkow w ciagu dnia dla diety redukcyjnej.
 
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lut 17, 2011 10:02   

Zawsze mozesz proprobowac z pumperniklami czy innymi "cienkimi" kromkami. Ja zamiast chleba np uzywam surowej papryki, bo jedyna sensowna idea zastosowania chleba jest to, zeby sie jakos ta kanapka kupy trzymala a papryka nadaje sie do tego celu idealnie :D
 
     
amadiasz

Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 9
Wysłany: Sob Lut 19, 2011 16:15   

Coz... zbytnio mi nie pomogles, ale dzieki za checi :pada: :D
 
 
     
limetka


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Wrz 2010
Posty: 49
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 16:23   

Jest cos takiego jak chleb adama - na mace migdalowej. Mozna kupic necie, ew gotowa mieszanke, ale nie probowalam, wiec nie pwoiem ci jak smakuje.
A jako baza kanapkowa, oprocz papryki swietnie nadaje się kapusta pekinska :)
Ewentualnie salceson: kanapka np: salceson - salata - szynka - salceson
Jakies pieczywo chrupkie ryżowe od biedy chyba nie zaszkodzi...
 
     
amadiasz

Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 9
Wysłany: Nie Mar 06, 2011 18:43   

Postanowiłem spróbować sałatek z kurczakiem, ryżem na śniadanie i posiłki w szkole zamiennie z piersią z kurczaka zapiekaną z siemię lnianym lub orzechami. Czy to dobry pomysł ? Może dorzucić co jakiś czas bardziej tłuste mięso ? Nie mam kompletnie pomysłu na posiłek wieczorem... wszelkie lekkie serki mi się przejadły.
 
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Nie Mar 06, 2011 19:33   

amadiasz napisał/a:
Nie mam kompletnie pomysłu na posiłek wieczorem... wszelkie lekkie serki mi się przejadły.

To go nie jedz i po problemie :)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
amadiasz

Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 9
Wysłany: Nie Mar 06, 2011 22:54   

Problem jest, bo czuje głód :)
 
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 09:23   

No to teraz trzeba wybrać, który problem jest większy...czy głód, czy codzienne zastanawianie się co zjeść ;)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
amadiasz

Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 9
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 17:27   

:razz:
 
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 19:26   

:-D
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
Adam319 
We are all One


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 16 Sie 2009
Posty: 2409
Skąd: tiny.pl/hpb9n tiny.pl/hlhmn
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 19:31   

amadiasz napisał/a:
Może dorzucić co jakiś czas bardziej tłuste mięso ?

Dorzucić, a resztę wyrzucić, nie mieszać.
:-)
 
     
Kevo


Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 28 Cze 2006
Posty: 390
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon Mar 07, 2011 21:13   

amadiasz napisał/a:
Szukam produktu, który zastąpi mi chleb

mi z powodzeniem kiedyś zastąpił "chlebek" orzechowy z ksiażki kucharskiej dr. Kwaśniewskiego. W smaku rewelacja.
_________________
diabeł tkwi w szczegółach.
 
     
amadiasz

Dołączył: 09 Sty 2011
Posty: 9
Wysłany: Śro Mar 09, 2011 17:08   

Adam319 napisał/a:
amadiasz napisał/a:
Może dorzucić co jakiś czas bardziej tłuste mięso ?

Dorzucić, a resztę wyrzucić, nie mieszać.
:-)


Pierś z kurczaka wyrzucić ? :x Chciałbym, by moja dieta wspomagała budowe rzeźby... wielu moich kolegów idzie w mase.
 
 
     
miłka1984

Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 9
Wysłany: Śro Cze 15, 2011 23:50   

A może zamiast liczyć gramy jedzenia i kalorie warto spróbować dietę paleolityczną. Ja spróbowałam i jestem mega zadowolona. Idea jest taka, że ma ona nawiązywać to diety naszych przodków. Nazywają ja też dietą jaskiniowca :) Nasi przodkowie żywili się mięsem, rybami, warzywami, owocami, korzeniami, orzechami i ziarnami czy pestkami. Chodzi o to, żeby porzucić wszystko co przetworzone i odżywiać się zdrowo. To dieta, która wg mnie może być na całe życie, bo nie nudzi się. Nie ma monotonii w jadłospisie. Podobno szybki sposób na chudnięcie i utrzymanie zgrabnej sylwetki.
 
     
heniu007 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 385
Wysłany: Czw Cze 16, 2011 00:35   

miłka1984 napisał/a:
A może zamiast liczyć gramy jedzenia i kalorie warto spróbować dietę paleolityczną.


Dobrze trafiłaś, paru udzielających się forumowiczów stosuje właśnie taki styl odżywiania w wersji RAW (na surowo). Wśród nich jest jeden, wyjątkowo doświadczony surojad. ;D

Warto zauważyć, że w internecie można się spotkać wiele wariantów diety paleolitycznej. Przykładowo jedna mówi aby minimum 50% zapotrzebowania energetycznego pokrywały węglowodany oraz należy wybierać mało tłuste mięsa i ryby.

Na tym forum, jak pisałem wcześniej jest parę osób stosujących najbardziej "offroad-ową" wersję diety paleolitycznej ( RAW PALEO DIET). Główne polega ona na tym, że:
- tłuszcze stanowią główne pokrycie kaloryczne w diecie,
- unikamy obróbki termicznej pokarmów
- węglowodany stanowią niewielki ułamek procentowy w diecie, na ogół spożywa się 100g-150g węglowodanów, są osoby które mogą funkcjonować poprawnie na mniejszym wartościach węglowodanów, lecz są i takie, które swój optymalny punkt znajdą przy 200g węglowodanów na dzień
- węglowodany pobieramy z owoców, miodu, warzyw
- powinno unikać się produktów mlecznych

Osobiście wersja paleolityczna (mainstream-owa) z moim organizmem nie grała dobrze w duecie. Obrabiane termicznie produkty powodowały głównie to, że czas snu powiększał się o niebagatelne 4-5h, pomimo tego iż starałem się jadać rozdzielnie ( unikać łączenia węglowodanów z tłuszczem, z białkiem itd.). Dzień głodówki w magiczny sposób przywracał mnie do życia i znowu cieszyłem się krótkim snem.
Co nie znaczy że jestem zupełnym fetyszystom żywieniowym, gdy mam ochotę na posiłek gotowany, smażony to jem go. Czasem zgrzesze i parę dni zajadam obrabiane termicznie produkty. Skutkuje to objawami podanymi wcześniej i ... dużymi wyrzutami sumienia. :D
 
     
miłka1984

Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 9
Wysłany: Czw Cze 16, 2011 14:50   

No właśnie ta super twarda odmiana diety paleo jest ciężka. Ja owoce i warzywa to oczywiście zjadam w wersji nie obrobionej termicznie, ale z mięsem i rybami to wiadomo dużo trudniej. Generalnie ta dieta naprawdę oczyszcza organizm z toksyn. słyszałam, że polecają ją też osoby, które właśnie rzuciły palenie. W ten sposób chcą odtruć swój organizm. Dieta paleo wyklucza mleko ale np. można jeść jajka. No i oczywiście eliminacja soli i pieprzu. Wg mnie to rozsądna dieta tylko trzeba się zmobiliozwać - jak ze wszystkim. Co najważniejsze nie jest droga, więc stała się ogólnodostępna. Podobno robi teraz karierę w USA. Szukałam przepisów na obiady w diecie paleo, ale ciężko na coś trafic. Może ktoś Was jest/był na diecie paleo???
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw Cze 16, 2011 15:04   

miłka1984 napisał/a:
No właśnie ta super twarda odmiana diety paleo jest ciężka.

Banalnie prosta, po "oduczeniu" się szkodliwych nawyków.
Należy tylko wybierac jak najwiecej produktów dobrej jakości (ale to się w końcu tyczy każdego żywienia), ergo czasem trzeba poświęcic troszkę czasu na pojechanie tu i tam. ;)
miłka1984 napisał/a:
No i oczywiście eliminacja soli i pieprzu.

Pieprzu nie spożywam, ale sól himalajską dodaję do wody - jest wtedy lepsza.
Gdy się więcej pocimy zapotrzebowanie na sód jest większe. Zwierzaki się nie pocą, choc i one mogą czasem skorzystac na polizaniu dobrej soli.
Alternatywą jest picie krwi, jak Masajowie :)
miłka1984 napisał/a:
Może ktoś Was jest/był na diecie paleo???

zapraszam tu -
http://www.dobradieta.pl/forum/viewforum.php?f=26
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
grizzly
[Usunięty]

Wysłany: Czw Cze 16, 2011 15:39   

[quote="Hannibal"]...Alternatywą jest picie krwi...[/quote]
--------------------------------------------------------------------


No nawet mozna "podlizac", raz na jakis czas. :-)
.
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 06:21   

:D :D :D

Ty to masz poczucie humoru 8)

Do Autora Postu:

dobrze że olewasz robieni "masy", dzięki temu będziesz wyglądał jak człowiek a Twoi koledzy jak klopsy.

Jak chcesz się pozbyć fatu i nabrać definicji to zrób tak:

1) Twoje 70 kg LBM x 2,0 g białka = 140 gram białka na dzień.

2) Jedz co 2-3 godziny (będą to raczej przękąski a nie posiłki) i do każdego "posiłku" dodaj 10 gram tłuszczu (masło, oliwa, olej kokosowy czy inne łoje itp.)

3) jedz zieleniny i kapustne bez ograniczeń (TYLKO TO CO ZIELONE i ewentualnie czerwone-fioletowe)

4) nie smaż mięsa, wszystko gotój na parze lub w małej ilości wody na wolnym ogniu,

5) unikaj przypraw (sól jest ok)

6) Pij minimum 3 litry wody dziennie, zieloną i czarną kawę.


Ćwicz mięśnie codziennie, jedną partię (20 minut bardzo intensywnego treningu), biegaj, chodź lub pedałuj codzinnie (minimum 30 minut).

Taka dieta działa, szybko.

P.S Możesz jeść wszystko na surowo jak chcesz, być może przyspieszy to trochę spalanie fatu.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
Ostatnio zmieniony przez gudrii Pią Cze 17, 2011 06:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 07:06   

gudrii napisał/a:
20 minut bardzo intensywnego treningu

w przypadku przysiadów hinduskich 20 minut intensywnego treningu to jest już naprawdę wysoka półka
dla niewprawionej osoby wystarczy tak naprawdę 5 minut zasuwania, a potem przez tydzień będzie "lizała rany" ;)
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
miłka1984

Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 9
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 08:54   

Dieta białkowa, o której pisze gudrii jest może nawet skuteczna. Mój znajomy był na niej i rzeczywiście schudł bardzo szybko, ale potem równie szybko wrócił do swojej wagi, więc dla mnie bezsensu. Kurcze coraz bardziej przekonuję się do tej diety paleo. Mam kiepską wolę walki, ale chyba powinno się udać, bo na tej diecie nie trzeba się głodzić. No nic trzeba spróbować, bo od mówienia efektów nie będzie.
Krwi nie zamierzam pić, a tym bardziej lizać :P
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 09:08   

Dieta białkowa to pomyłka.
Białko musi byc, ale energetycznie ma byc najwiecej TŁUSZCZU.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 19:48   

to nie dieta białkowa, to ketogeniczny "Light Rabbit Starvation", tylko na czas gubienia fatu. Potem powrót do większych ilości fatu i ewentualnie mniejszych białka (+ jakieś węgle).

Działa jak złoto i tak jak to natura przewidziała.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 20:04   

gudrii napisał/a:
to nie dieta białkowa

Zgadza się.
Może niejasno to ująłem - nie chodziło mi o Twój zaproponowany model, lecz np. o wersję Dukana, gdzie boją się tłuszczu jak diabeł święconej wody - jedzą sporo nabiału 0%, wyrzucają żółtka, jedzą białka, itd.
Wiadomo, że jak kto ma dużo własnego fatu powinien jeśc mniej fatu z pożywienia. U Ciebie wychodzi pewnie nie mniej niż 50 g na dobę, co uważam za rozsądną opcję.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 20:38   

miłka1984 napisał/a:
a tym bardziej lizać :P

ciężko by Ci było :-x :P
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 20:40   

dokładnie, powinno być około 50g w zależności od osobnika itp.

Mniej więcej taki model jest stosowany przez zawodowców przed zawodami aby zjechać z ostatnich % fatu. Gneralnie nudna i mało pociagająca dietka, ale skuteczna.

Stosując ją należy się liczyć z osłabnięciem więc nie jest to rozwiązanie dobre do bicia rekordów itp. Zwalić fat i uciekać na coś ludzkiego :)

Dukan to przeginka :razz: , fakt
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 20:41   

Każda dieta na chwile nie rozwiązuje niczego, żywic trzeba się prawidłowo przez cale życie...
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 21:04   

dieta która ma za zadanie zwalić fat rozwiązuje problem otyłości :) Potem można myśleć o żywieniu na całe życie.

Wiadomo że trzeba się żywić dobrze przez całe życie, ale co jak ktoś już jest "zepsuty"?

Można teraz polemizować, co lepsze. Odejmowanie 200 kcal i 50 g fatu czy 600 kcal i 100 g fatu, co zdrowsze itp...

Pogląd że powolne gubienie wagi jest zdrowsze ma podstawy, ale nie wiem czy szybsze gubienie wagi nie opłaca się bardziej? (zarówno dietetykowi jak i klientowi).

Być może czasami jest lepiej zgubić fat szybko i szybciej osiągnąć ludzką sylwetkę niż gubić fat powoli i tym samym być dłużej otyłym. Wiem, wiem toksyny z tkanki tłuszczowej itp. obciążą układ, czasami pewnie tak a innym razem nie, nie ma reguł i należy trzymać "ręke na pulsie".

I jeszcze chodzi o efektywność i rezultaty. Ludzie nie chcą czekać kilka lat na zgubienie wagi, większość nie jest nawet w stanie. Chcą rezulatów szybko więc uważam że trzeba wypracowac jakiś kompromis. Przecież są tacy co po zgubieniu fatu zachowują się jak nowonarodzeni.

No i w naturze dieta też się zmienia, pokarmu nie zawsze jest pod dostatkiem.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
Gutek 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Kwi 2011
Posty: 76
Skąd: New Jersey
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 21:42   

gudrii napisał/a:
Pogląd że powolne gubienie wagi jest zdrowsze ma podstawy, ale nie wiem czy szybsze gubienie wagi nie opłaca się bardziej?
Być może czasami jest lepiej zgubić fat szybko i szybciej osiągnąć ludzką sylwetkę niż gubić fat powoli i tym samym być dłużej otyłym.

To chyba glownie zalezy od tego ile sie ma tego nadmiaru.
Inne cele będzie miał ktoś mający 10 kg nadwagi a inne ktoś kto ma do zrzucenia 100kg.
Ja już 7,5 mca jestem na schemacie białko 100g tł 50g ww 50g i ta ilość spokojnie wystarcza do regularnego chudnięcia.
 
     
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Pią Cze 17, 2011 22:18   

gudrii napisał/a:


Dukan to przeginka :razz: , fakt


Problem Dukana:

http://edoergosumblog.blo...lem-dukana.html
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob Cze 18, 2011 07:24   

arturtsk napisał/a:
http://edoergosumblog.blo...lem-dukana.html

Oczywiste.
Ja też najszybciej jestem w stanie się zredukowac gdy podwyższę tłuszcz, a obniżę białko i węgle. Oczywiście na redukcji żadnej mi nie zależy, bo jestem zadowolony z aktualnej sylwetki, ale wiem, że bym mógł tak zrobic, gdyby mi się zachciało.
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
mhm

Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 80
Wysłany: Sob Cze 18, 2011 13:19   

Jedząc dużo białka i bardzo mało węgli spalamy mięśnie, by uzyskać węgle, a jedząc dużo tłuszczu i b. mało węgli już nie? (apropo przytoczonego linka)
 
     
heniu007 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 385
Wysłany: Sob Cze 18, 2011 13:59   

mhm napisał/a:
Jedząc dużo białka i bardzo mało węgli spalamy mięśnie, by uzyskać węgle, a jedząc dużo tłuszczu i b. mało węgli już nie? (apropo przytoczonego linka)


Nie czytałem artykułu, zaraz poczytam :P
Trochę mało precyzyjnie postawione pytanie, ale idąc Twoim tokiem rozumowania w pierwszym przypadku przy spożyciu dużej ilości białka, Twój organizm na drodze wielu reakcji może z tego białka "stworzyć" tłuszcze lub węglowodany. Więc oszczędzi to Twoje mięśnie ( napisałem nieprecyzyjnie, ponieważ nie wiadomo ile tego zjadasz a jakie masz zapotrzebowanie kaloryczne). Pierwszy przypadek przypomina stricte diete Dukana, a więc przy spożyciu "ogromnej" ilości białka, organizm musi "stworzyć" i glukozę jak również białko w przebiegu wielu reakcji służy jako pokrycie kaloryczne. Jak można wywnioskować nie jest to dobry pomysł.
Witold Jarmolowicz napisał/a:

Glukoza może być jeszcze wytworzona z aminokwasów glukogennych, w proporcji: ze 100g białka 56g glukozy.


W drugim przypadku mamy do dyspozycji tłuszcze. Tłuszcze już nie są takimi "kompletnymi" cząsteczkami i wiele z nich nie "stworzysz". Jak mi kiedyś tłumaczył Pan Witold:
Witold Jarmolowicz napisał/a:
Z tkanki tłuszczowej zwierząt może powstać tylko około 10% glukozy z gliceryny. Reszta, to kwasy tłuszczowe o parzystej liczbie atomów węgla, z których glukoza nie może być wytworzona.
JW


W prostym rozumowaniu wynika że ten drugi przypadek nie uchroni Twoim mięśni, ponieważ nie dostarczając na bieżąco białka w spożywanych pokarmach, organizm na drodze katabolizmu "strawi" twoje mięśnie. ;O Należy zwiększyć spożycie białka i będzie cacy :P
 
     
miłka1984

Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 9
Wysłany: Pią Cze 24, 2011 19:14   

Dieta Ducana to naprawdę nic ciekawego. Słyszałam nawę jakąś informację, że dr Ducan został pozwany do sądu, bo jego dieta bardziej szkodzi niż pomaga. Ja polecam dietę paleo dr Cordaina. Dieta ta jest dość racjonalna i trudno o kontrargumenty.
 
     
arturtsk

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Gru 2008
Posty: 189
Wysłany: Pią Cze 24, 2011 23:29   

Polianna5, już się tak nie "podniecaj" tym Cordianem, wyjdzie książka, przeczytasz, zweryfikujesz fakty i wtedy bedziemy gadać.
 
     
Pyszna3 

Wiek: 47
Dołączyła: 22 Cze 2011
Posty: 4
Wysłany: Sob Cze 25, 2011 08:52   

Ważę 64 kg, chciałabym zejść do 60 kg w miarę szybko. Powinnam jeść ok 130 gram białka, ale ile tłuszczu? i węgli żeby szło w dół? Mam 3 tygodnie:) Ruch znikomy, spacery z psem. Co polecicie? Karnet na basen dopiero od września. Mam też rower stacjonarny, ale aktualnie w remoncie, i zostaje ten taki no zwykły:) i zamierzam go uaktywnić, i chociaż te 15 min. dziennie minimum. Tylko na mnie nie krzyczcie, że chcę schudnąc a nie chce się ruszać ! Jestem po kontuzji nogi, i dlatego do tej pory ruch był kiepski.
 
     
ali
[Usunięty]

Wysłany: Sob Cze 25, 2011 09:04   

Pyszna3 napisał/a:
Ważę 64 kg, chciałabym zejść do 60 kg w miarę szybko. Powinnam jeść ok 130 gram białka, ale ile tłuszczu? i węgli żeby szło w dół? Mam 3 tygodnie:) Ruch znikomy, spacery z psem. Co polecicie? Karnet na basen dopiero od września. Mam też rower stacjonarny, ale aktualnie w remoncie, i zostaje ten taki no zwykły:) i zamierzam go uaktywnić, i chociaż te 15 min. dziennie minimum. Tylko na mnie nie krzyczcie, że chcę schudnąc a nie chce się ruszać ! Jestem po kontuzji nogi, i dlatego do tej pory ruch był kiepski.

oj gdyby głupota miała skrzydła.......
poczytaj trochę zanim krzywdę sobie zrobisz
wszyscy nawet w tych idiotycznych babskich piśmidłach piszą że białko w granicach 1 g na 1 kg wagi należnej i ograniczyć cukry/ węglowodany
 
     
adgam

Dołączył: 06 Cze 2011
Posty: 8
Wysłany: Nie Cze 26, 2011 23:24   

Nie wiem czy słyszeliście o diecie paleo. Stosuję ją i uważam, że jest świetna. Może nie chudnie się tak szybko jak na dunkanie, bo przeciętnie jeden kilogram na tydzień, ale mam pewność, że krzywdy sobie nią nie zrobię. Jest to dieta zdrowa, zróżnicowana i najważniejsze smaczna. Do tego zawsze trzeba uprawiać jakiś sport. Ruch to zdrowie. więc chodzę na szybkie spacery i jeżdżę rowerem. Bo najlepiej ruszać się na świeżym powietrzu. Już nie mogę doczekać się jutra bo robię zupę ogórkową według nowego przepisu.
 
     
mimoza

Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 7
Wysłany: Wto Cze 28, 2011 22:29   

Ja jestem fanka diety królów, uważam, że jest bardzo skuteczna a jej wielkim plusem jest elastyczość stosowania zalożonego programu...no i to, ze sie nie chodzi glodnym. Mi podczas jej stosowania pomogly dodatowo warsztaty "dobrych nawyków" - te kilka spotkań pomoglo mi inaczej spojrzeć na siebie i dietę :)
 
     
kanapeczka 


Wiek: 39
Dołączyła: 27 Lip 2011
Posty: 33
Wysłany: Śro Sie 17, 2011 08:32   

Szukam, szukam... i wiele cennych rad znalazłam w tym temacie, dzięki!
_________________

 
     
heniu007 

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Cze 2010
Posty: 385
Wysłany: Pią Gru 09, 2011 23:21   

Witaj agame :D

Przed zmianą nawyków jak wyglądało Twoje żywienie ?
Objętościowo ile jadłaś ?
Czy jadłaś dużo ?
Jaki procent produktów stanowiły produkty mączne - chleb, makarony, ciastka; słodycze, kartofle ?
 
     
Marrtyna18

Dołączył: 03 Gru 2012
Posty: 1
Wysłany: Pon Gru 03, 2012 15:19   

Cześć dziewczyny,

Nazywam się Martyna i mam 18 lat, od zawsze marzyłam by zgubić od 5 do 10kg w ciągu 15 dni,

Szukałam po internecie i nie mogłam znaleźć nic skutecznego, ludzie polecali m.in. dietę dukana, kopenhadzką, białkową.
Niestety żadna z nich nie była skuteczna tak jak ta napisana przeze mnie.
Dieta ta zawiera połączenie kilku diet, efekt gwarantowany a nie tak że po tygodniu wraca efekt jojo.
Tu potrzeba jedynie stosować się tak jak we wskazówkach podanych w mojej diecie.

Mój efekt
ważyłam 59kg, dziś jedynie 52kg i jestem bardzo zadowolona z takiego ubytku zbędnych kg,
a na dodatek mogę jeść to co wcześniej jadłam. :)


Pamiętaj to tylko 15 dni!

Po diecie należy zrobić 15dniową przerwę i – można ją
powtórzyć, zrzucając dalsze kg.

tu jest link z tą dietą do pobrania:

http://hostujmy.pl/downlo...eta1000kcal.pdf



Zapraszam do dietkowania!
 
     
draq

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 40
Wysłany: Pon Gru 03, 2012 15:39   

Czy ktoś Martyno zapłacił Ci za tą reklamę? Jeżeli tak, to ile? Być może będę mieć dla Ciebie lepszą ofertę pracy i przy tym nie będziesz siać dezinformacji. Napisz na prywatną wiadomość, jeżeli jesteś zainteresowana.
 
     
krzyszym

Dołączył: 05 Gru 2012
Posty: 4
Wysłany: Czw Gru 06, 2012 20:01   Dieta 1000 kalorii.

Witam myślę że powinnaś spróbować diety 1000 kalorii. Jest dośc uniwersalna. Wykonała ją dla mnie dietetyczka i mam ją w pdf. Nie możesz przesadzac to raczj jednarozowe podejście ale efekt powinien być. Wszelkie porady i wskazówki z przykładową dietą znajdziesz w Prezencie ode mnie poniżej:

http://dieta1000kaloriionline.pl/

Życzę szybkich efektów :)
 
     
benek

Dołączył: 31 Sty 2013
Posty: 5
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 18:42   

Wypróbowałem wiele diet: kwaśniewskiego, krwi, dukana, 1000 kcal, same warzywa i owoce etc. i dopiero teraz jest dieta która mi pomaga - dieta stwórcy. Do jedzenia dużo nie ma, bowiem głownie najlepsze bowiem naturalne ogórki kiszone, kapustę kiszoną, soczewicę najlepszą oliwę z oliwek ale też i nasz polski olej lniany. I dopiero teraz się dobrze czuję i teraz dość szybko chudnę. Ale moja dziewczyna aż tak dobrze nie ma. Tak więc chyba każdy musi znaleźć dietę odpowiednią dla swojego organizamu.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Czw Mar 14, 2013 19:24   

benek napisał/a:
Wypróbowałem wiele diet: kwaśniewskiego, krwi, dukana, 1000 kcal, same warzywa i owoce etc. i dopiero teraz jest dieta która mi pomaga - dieta stwórcy. Do jedzenia dużo nie ma, bowiem głownie najlepsze bowiem naturalne ogórki kiszone, kapustę kiszoną, soczewicę najlepszą oliwę z oliwek ale też i nasz polski olej lniany. I dopiero teraz się dobrze czuję i teraz dość szybko chudnę. Ale moja dziewczyna aż tak dobrze nie ma. Tak więc chyba każdy musi znaleźć dietę odpowiednią dla swojego organizamu.

Ale chyba zbyt długo na oleju z kapustą to chyba nie pociągniesz. :]
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Mar 15, 2013 09:22   

benek napisał/a:
Wypróbowałem wiele diet: kwaśniewskiego, krwi, dukana, 1000 kcal, same warzywa i owoce etc. i dopiero teraz jest dieta która mi pomaga - dieta stwórcy. Do jedzenia dużo nie ma, bowiem głownie najlepsze bowiem naturalne ogórki kiszone, kapustę kiszoną, soczewicę najlepszą oliwę z oliwek ale też i nasz polski olej lniany. I dopiero teraz się dobrze czuję i teraz dość szybko chudnę. Ale moja dziewczyna aż tak dobrze nie ma. Tak więc chyba każdy musi znaleźć dietę odpowiednią dla swojego organizamu.
Nieładnie, znowu kryptoreklama.
JW
 
     
dietaforum

Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 3
Wysłany: Śro Wrz 25, 2013 12:54   ja też szukam diety - znacie dietę scarsdale

Hej czy znacie dietę Scarsdale? Znalazłam ją na Facebooku (link z fejsa: http://www.dieta-forum.pl...00-1500-kalorii ) , są tam pozytywne opinie i zastanawiam się, czy spróbować? wygląda na prostą, a ja przytyłam 6 kilo ostatnio ;( stosował ktoś? jestem ciekawa opinii
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Wrz 25, 2013 22:37   

Zbliżona do diety Dukana.
Podstawowe pytanie, co jeść po schudnięciu, bo długo na diecie Scarsdale nikt nie pociągnie.
Tego się nie mówi.
JW
 
     
dietaforum

Dołączył: 25 Wrz 2013
Posty: 3
Wysłany: Czw Wrz 26, 2013 13:19   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Zbliżona do diety Dukana.
Podstawowe pytanie, co jeść po schudnięciu, bo długo na diecie Scarsdale nikt nie pociągnie.
Tego się nie mówi.
JW


Ups :) No to chyba nie znasz tej diety, bo ją się stosuje 7 lub 14 dni :)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Wrz 27, 2013 10:40   

dietaforum napisał/a:
Witold Jarmolowicz napisał/a:
Zbliżona do diety Dukana.
Podstawowe pytanie, co jeść po schudnięciu, bo długo na diecie Scarsdale nikt nie pociągnie.
Tego się nie mówi.
JW

Ups :) No to chyba nie znasz tej diety, bo ją się stosuje 7 lub 14 dni :)
Przecież właśnie to napisałem, że na diecie Scarsdale nikt nie pociągnie długo. Oni też o tym już wiedzą, dlatego zalecają tylko 2 tygodnie, powtarzane co pewien czas. I co z tego, skoro nie mówią, jak jeść potem? Dokładnie to napisałem!
Nie ma w tym nic odkrywczego. Maniaków wymyślających diety cykliczne są tysiące.

Merytorycznie, człowiek skutecznie może spalać własną tkankę tłuszczową w tempie najwyżej kilograma na tydzień. Jeżeli stracił 5 kg w tydzień, tzn. że nie schudł naprawdę, ale tylko opróżnił jelita i zmniejszył obrzęki wodne.
Grubas o wzroście 170 cm, ważący 140 kg powinie spalić 70 kg tłuszczu. Ile czasu mu to zajmie, jak się będzie odchudzał z przerwami?
I jak szybko organizm wejdzie na ścieżkę intensywnego gromadzenia zapasów pomiędzy okresami odchudzania. To jest typowe trenowanie metabolizmu do skrzętnego gromadzenia zapasów na czas odchudzania.
JW
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
  Wysłany: Pią Wrz 27, 2013 22:38   

Molka napisał/a:
benek napisał/a:
Wypróbowałem wiele diet: kwaśniewskiego, krwi, dukana, 1000 kcal, same warzywa i owoce etc. i dopiero teraz jest dieta która mi pomaga - dieta stwórcy. Do jedzenia dużo nie ma, bowiem głownie najlepsze bowiem naturalne ogórki kiszone, kapustę kiszoną, soczewicę najlepszą oliwę z oliwek ale też i nasz polski olej lniany. I dopiero teraz się dobrze czuję i teraz dość szybko chudnę. Ale moja dziewczyna aż tak dobrze nie ma. Tak więc chyba każdy musi znaleźć dietę odpowiednią dla swojego organizamu.

Ale chyba zbyt długo na oleju z kapustą to chyba nie pociągniesz. :]


ciekawe.
ile wytrzymał ? :pada:
benek napisz!
kapusta dobrze oczyszcza, przynajmniej mnie.
:-x
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
Ania4562 

Wiek: 45
Dołączyła: 17 Paź 2013
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: Pon Lis 04, 2013 14:43   

Dokładnie do tej dobrej diety, jak już wszytsko sobie zaplanujesz, dodaj suplement diety, on tylko i wyłącznie przyśpieszy Twoje odchudzanie, tak na prosty język z dietą schudzniesz 6kg to jak do tego dołączysz np: spalacze tłuszczu to schudniesz 8kg:) on nie odchudza się za Ciebie tylko Ci w tym pomaga:)
 
     
AvetPharmaSklep 

Dołączyła: 11 Mar 2013
Posty: 35
Wysłany: Śro Lis 06, 2013 15:07   

Suplementy to zawsze niezbędny dodatek do każdej diety,ważne jest tutaj to aby nie przesadzić z ich ilością i w głównej mierze bazowac na diecie oraz aktywności fizycznej.
 
     
cherycherylady

Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 2
Wysłany: Pon Gru 09, 2013 16:54   

Najskuteczniejsza dieta dająca trwałe rezultaty to ogólne MŻ oraz wystrzeganie się słodyczy i fast foodów. Uwierz, że samo odrzucenie tylko tych produktów sporo daje. Jak dołączy się do teo aktywość fizyczną, rezultaty będą szybko widoczne. Inna sprawa jeśli na coś się choruje, np. cukrzycę, lub jeśli ma się problemy z tarczycą. Wtedy trzeba jednak skontaktować się z lekarzem.
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Pon Gru 09, 2013 18:41   

cherycherylady napisał/a:
Najskuteczniejsza dieta dająca trwałe rezultaty to ogólne MŻ oraz wystrzeganie się słodyczy i fast foodów. Uwierz, że samo odrzucenie tylko tych produktów sporo daje. Jak dołączy się do teo aktywość fizyczną, rezultaty będą szybko widoczne. Inna sprawa jeśli na coś się choruje, np. cukrzycę, lub jeśli ma się problemy z tarczycą. Wtedy trzeba jednak skontaktować się z lekarzem.

Przyleciała, "odkryła Ameryke" i odleciała. :faint:
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Gru 10, 2013 12:59   

molka,żeby było śmieszniej kilka dni trafiłam na tę stronę i ją obczytałam więc powiem tylko tyle,że wolę lekarza z jedną specjalizacją czyli dr.Ewę niż tę Panią bo proponowaną dietą ta pani dr. nie wyleczy cukrzycy pomimo posiadania dwóch specjalizacji !!!
miała czas na robienie specjalizacji a nie na prawdziwe leczenie pacjentów

i skąd te dobre praktyki, logo fajne ale nijak się ma do rzeczywistości bo to tylko to i nie chce mi się wnikac czy to sobie można kupic czy ma się należąc do jakies org.lekarskiej?

http://en.wikipedia.org/w...inical_Practice

a o diecie, to lepiej nie mówić

bo to z tej strony Pani dr. dwóch specjalizacji wynika :

Stosując dietę cukrzycową warto także mieć na uwadze kilka wskazówek:
• ogranicz lub w ogóle wyeliminuj cukier
• uwzględnij jak najwięcej produktów o niskim indeksie glikemicznym, a przede wszystkim warzyw, bogatych w błonnik
wybieraj owoce o niższej zawartości cukru, np. grapefruity, melony, arbuzy zamiast bananów, winogron i śliwek
• częściej wybieraj produkty świeże, a unikać wysoko przetworzonych, np. konserw mięsnych
unikaj tłuszczów zwierzęcych.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
mała.987

Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 1
Wysłany: Czw Gru 12, 2013 13:06   :)

Hej wszystkim, walka z dodatkowymi kilogramami bywa bardzo ciężka. Czasami potrzeba ukierunkowania. Mi pomogła dieta mobilna skomponowana przez lubelskiego dietetyka Grzegorza Kowaluka. Dla tych, co nie sa z lublina tez jest dobra opcja mozna odbyc konsulatcje telefonicznie lub przez skype. Podaje nr telefonu, jakby ktos był zainteresowany - 509085085. Mozna tez zamowic catering w trzech wersjach - 1800 kcal, 1500 i 1200. Ja mam 1800 i naprawde chudne, nie chodze też głodna :)
 
     
lori1209

Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 3
Wysłany: Wto Sty 07, 2014 17:52   badania- pomożecie?

Witam,
Jestem studentką socjologi , od dłuższego czasu fascynuje mnie współczesny fenomen diety i kobiecego ciała. Ta prywatna fascynacja w ostatnich czasach przerodziła się w temat mojej pracy magisterskiej "Społeczeństwo diet. Analiza stylów życia współczesnych kobiet w kontekście kultury konsumpcji" . Zauważyłam, że współczesne kobiety żyją na granicy dwóch przekazów kultury, z jednej strony przekaz mówi "jedź, korzystaj z życia", z drugiej jednak strony słyszymy " nie jedź, dbaj o figurę". Nie jest łatwo żyć w świecie, który z jednej strony kusi nas słodkimi batonikami, czy chrupiącymi chipsami, a z drugiej pokazuje nam wzór kobiecej sylwetki, który jest szczupły wyćwiczony, który nie ma problemu z doborem ubrań w odpowiednim rozmiarze. W tym kontekście piszę swoją prace dyplomową, którą chciałabym poprzeć badaniami- w  formie 20 wywiadów z kobietami, które są/były na diecie odchudzającej. Interesują mnie osobiste opinie i odczucia, dotyczące ich życia przed przejściem na dietę i w trakcie. Takie badania są ważne, ponieważ choć współcześnie kładzie się taki nacisk na diety. Dostępne nam są setki tysięcy diet, w każdym mieście jest co najmniej jeden poradnia dietetyczna, a otyłość staje się problemem, to tak na prawdę nikt poza samymi odchudzającymi się nie wie jaki wiele trudu i samodyscypliny wymaga dieta. Dlatego zapraszam do udziału w badaniu ( wywiady odbyły by się za pośrednictwem internetu). 
Jeżeli chcecie się podzielić swoimi wrażeniami i przemyśleniami, a jednocześnie pomóc mi naświetlić ten problem, piszcie na lori1209@op.pl.
 
     
WagaSTOP_pl

Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 35
Wysłany: Nie Sty 26, 2014 10:56   

W kwestii dobrej i polecanej diety to proponuję przejrzeć szereg już istniejących tematów na forum gdzie dowiesz się co warto jeść a być może dostaniesz gotowy jadłospis. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcesz osiągnąć.
 
     
majkaa28

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 14
Wysłany: Pią Gru 04, 2015 09:56   

A co z dietą śródziemnomorską? myślicie, że oliwa faktycznie jest dużo zdrowsza od oleju? Zobacz czy zamawialiście taką hiszpańską?
 
     
g69 

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 331
Wysłany: Sob Gru 05, 2015 06:28   

Ci ludzie nie mają problemu z nadwyżką kilogramów i cieszą się zdrowiem fizycznym i psychicznym do późnej starości,a zarazem czerpią przyjemność z jedzenia różnorodnych pokarmów nie katując się głodzeniem i liczeniem kalorii.

https://www.youtube.com/watch?v=YUIOsR5OLM8
 
     
gruby

Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 156
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Nie Gru 06, 2015 20:23   

g69 napisał/a:
Ci ludzie nie mają problemu z nadwyżką kilogramów i cieszą się zdrowiem fizycznym i psychicznym do późnej starości,a zarazem czerpią przyjemność z jedzenia różnorodnych pokarmów nie katując się głodzeniem i liczeniem kalorii.

https://www.youtube.com/watch?v=YUIOsR5OLM8


nie zapominaj tylko że chemii oni nie znali
 
     
cudwkapsulce

Dołączył: 05 Gru 2015
Posty: 1
Wysłany: Nie Gru 06, 2015 22:39   

Zachęcam do zapoznania się z produkte Lamninine Digestive Bardzo dobrze pomagają we wchłanianiu substancji odżywczych a w trakcie diety jest to bardzo przydatne
http://lamininecudwkapsulce.pl/laminine-digestive/

Oraz polecam rozniez produkt Laminine który pomaga w Reguluję spalanie tłuszczu , Pomaga w szybkiej odbudowie i modelowaniu mięśni oraz wiele wiele innych dodatkowyc przywilejów.
http://lamininecudwkapsulce.pl/laminine/

Zapraszam do kontaku e-mail lub telefonicznego
 
     
g69 

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 331
Wysłany: Pią Gru 18, 2015 05:04   

gruby napisał/a:

nie zapominaj tylko że chemii oni nie znali

Nie zapominam,że moc się kryje w produktach roślinnych(surowych) z niewielkim dodatkiem,tych odzwierzęcych.
 
     
gruby

Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 156
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Nie Gru 20, 2015 00:46   

g69 napisał/a:
gruby napisał/a:

nie zapominaj tylko że chemii oni nie znali

Nie zapominam,że moc się kryje w produktach roślinnych(surowych) z niewielkim dodatkiem,tych odzwierzęcych.


no no, po siedmiu latach
szczególnie jak już stracisz zęby,
 
     
g69 

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 331
Wysłany: Nie Gru 20, 2015 07:48   

gruby napisał/a:

no no, po siedmiu latach
szczególnie jak już stracisz zęby,

Zaś należy wrócić do Niebieskich Stref.
Jest,takie powiedzenie,że należy słuchać bardziej doświadczonych.
Ty masz już jakieś doświadczenie w odżywianiu,ale Ci z Niebieskich stref mają o wiele większe.
 
     
gruby

Dołączył: 01 Paź 2015
Posty: 156
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Nie Gru 20, 2015 19:19   

g69 napisał/a:
gruby napisał/a:

no no, po siedmiu latach
szczególnie jak już stracisz zęby,

Zaś należy wrócić do Niebieskich Stref.
Jest,takie powiedzenie,że należy słuchać bardziej doświadczonych.
Ty masz już jakieś doświadczenie w odżywianiu,ale Ci z Niebieskich stref mają o wiele większe.


no tak
"bogowie" tłusto
słudzy średnio tłusto,
a pospólstwu post, korzonki i zielsko
 
     
Majkaaa

Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 9
Wysłany: Śro Sie 09, 2017 18:58   

Fajnie zgłosić się do dietetyka, który ułoży dietę typowo pod Ciebie. Ja tak zrobiłam i teraz mim jadłospisem zajmuje się WygodnaDieta. Dzięki nim jem zawsze smacznie, zdrowo i syto. Dania są urozmaicone więc się nie nudzą a posiłki tak apetycznie podane, że same zachęcają do uczty;D
 
     
Wika

Dołączył: 20 Gru 2017
Posty: 7
Wysłany: Śro Gru 20, 2017 20:54   

Również korzystam z WygodnejDiety. Jestem zadowolona, dobrze karmią, posiłki są świeże i kolorowe a co ważniejsze w końcu dzięki nim jem regularnie.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Gru 28, 2017 12:39   

Już tak nie spamujcie, wszyscy wiemy że to drogie i mało skuteczne ;)
 
     
Irenka44

Dołączył: 23 Lut 2018
Posty: 3
Wysłany: Pią Lut 23, 2018 13:52   

Ja w obecnej chwile poszukuje diety dla tego że by zwiększyć metabozm
 
     
Oliwkaaa 

Dołączyła: 02 Paź 2017
Posty: 3
Wysłany: Czw Kwi 19, 2018 09:58   

Spróbuj z WygodnąDietą! Ja sama z nimi jem i polecam z czystym sumieniem! Bardzo dobrze karmią, dania świeże, zdrowe i syte! Nie muszę tracić czasu na gotowanie ani późniejsze sprzątanie! Dla mnie to świetna opcja.
 
     
Oliwkaaa 

Dołączyła: 02 Paź 2017
Posty: 3
Wysłany: Czw Kwi 19, 2018 09:59   

Spróbuj z WygodnąDietą! Ja sama z nimi jem i polecam z czystym sumieniem! Bardzo dobrze karmią, dania świeże, zdrowe i syte! Nie muszę tracić czasu na gotowanie ani późniejsze sprzątanie! Dla mnie to świetna opcja.
 
     
fibi

Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 10
Wysłany: Wto Lip 17, 2018 17:24   

Mozna sie zdecydowac na diete u dietetyka - ja taka opcje wybralam u Michala Wrzoska https://michalwrzosek.pl/konsultacje-dietetyczne-online/ i to chyba byla moja najlepsza decyzja w zyciu :) Razem juz 12 kg mniej :) A dalej leci!
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 23, 2018 13:29   

Dietetyk znośna opcja, aczkolwiek warto też poznawać swój organizm i z czasem dowiadywać się, co działa na nas najlepiej. Specjalista przydaje się na początku, gdy nie wiemy od czego zacząć.
 
     
smakoszeq 

Dołączyła: 03 Paź 2017
Posty: 8
Skąd: Zabrze
Wysłany: Pon Lip 23, 2018 14:53   

A co myślicie o dietach pudełkowych? Od jakiegoś czasu do mojego biurowca dostarczają dziewczyną catering i zastanawiam się, czy takie rozwiązanie jest dobre. Faktycznie można na tym schudnąć?
 
     
kalarepa150

Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 10
Wysłany: Czw Sie 16, 2018 21:35   

ja muszę diete stosować, bo mój ibs jest uciążliwe, nauczyłam się juz siebie i wiem co mogę jesc a co nie, do tego stosuje preparat intesta http://intesta.pl bo dzięki niemu nie mam rewolucji jelitowych i normalnie potrafię pójść do toalety, bez zaparć albo biegunek.
 
     
elabarbara 

Dołączyła: 19 Kwi 2017
Posty: 11
Wysłany: Pon Paź 29, 2018 09:35   

Witam, czy ktoś z Was korzystał z dietetyk kraków ? Jak wygląda taka współpraca? Chciałabym mieć profesjonalnie ułożoną dietę, niestety mieszkam w takiej okolicy gdzie nie ma dietetyka. Moja koleżanka z pracy poleciła mi usługi dietetyka . Ponoć układa dobre i skuteczne diety. No i nie wiem co robić, dlatego pytam o Wasza opinię.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Paź 30, 2018 08:34   

Zamiast stosować dziwne diety lepiej jest postawić na zdrowe jedzenie w rozsądnych ilościach.
 
     
Martinez

Dołączył: 26 Cze 2017
Posty: 4
Wysłany: Śro Lut 13, 2019 20:25   

Amoże jakieś popularne suplementy jak ten w tym artykule -www.zdroweodchudzanie.org...nie-stosowanie- Co otym myslicie
 
     
Veganka25 

Wiek: 29
Dołączyła: 24 Maj 2019
Posty: 1
Wysłany: Pią Maj 24, 2019 08:31   

Najlepsze efekty zawsze są widoczne, jeśli połączy się ćwiczenia i dietę. Jeśli chcesz mieć dietę spersonalizowaną do swojego trybu życia, braku ćwiczeń i stanu zdrowia to chyba najlepiej będzie, jeśli skorzystasz z usług dietetyka. U każdego działa coś innego i o tym warto pamiętać:) U mnie najlepsze efekty daje kuchnia wegańska . Zauważyłam, że zupełnie inaczej się czuję, mam więcej energii no i praca mojego organizmu się poprawiła:) Zawsze warto poradzić się specjalisty!
_________________
Odnalezienie równowagi wewnętrznej jest kluczem do szczęśliwego życia. Nawet nie wiesz, ile dobra może dać Ci odpowiednia, zdrowa dieta.Kuchnia wegańska to idealny sposób na zdrowe życie pełne energii.
Ostatnio zmieniony przez Veganka25 Pią Maj 24, 2019 08:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
ekt

Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 69
Wysłany: Śro Wrz 04, 2019 12:41   

dziewczyny kochane, Wy sie nie dolujce i nie zniechecajcie.
na szybkie efekty w odchudzaniu nie ma co liczyc, pierwsze ubytki na wadze to nic innego jak woda.
1 kg to 7000 kalorii, to mniej wiecej doba energetycznego, szybkiego marszu.
lato to w ogole slaby czas na odchudzanie, owoce, kawki, deserki, grille kusza.
a w odchudzaniu potrzeba cierpliwosci i konsekwencji.
ja moje 6, 7 kilogramow az rok tracilam, ale bylo warto.

Poza tym dietę powinno się łączyć z ćwiczeniami fizycznymi bo jedynie wtedy daje to dobre efekty.... Jedna ze zdrowszych diet jest dieta paleo http://fitwatch.pl/dieta-paleo/
 
     
kowalskijan

Dołączył: 02 Wrz 2014
Posty: 2
Wysłany: Pon Cze 27, 2022 12:41   

Ja myślę że dieta musi być taka aby tez czerpać jakaś przyjemność z jedzenia, np. zamiast białego pieczywa to ciemne, tutaj https://piekarniabuczek.pl/ macie piekarnie z dobrymi wypiekami.
_________________
chwytaj życie!
 
     
moniii777 

Dołączyła: 30 Cze 2022
Posty: 1
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: Czw Cze 30, 2022 10:24   

Ja od jakiegoś czasu jestem na keto, póki co same pozytywy, zobaczymy jak to wyjdzie po dłuższym okresie - zerknij może to akurat coś dla ciebie :)

dieta ketogeniczna jadłospis
 
     
marssela

Dołączył: 03 Wrz 2022
Posty: 4
Wysłany: Nie Wrz 04, 2022 15:18   

Ja osobiście nie jestem przekonana do diety keto. Mnie udało się już trochę schudnąć i jestem na standardowej diecie. To wcale nie jest takie skomplikowane, bo załóżmy masz zapotrzebowanie kaloryczne X. Wystarczy, że ograniczysz nieco tę liczbę, dodasz do tego ćwiczenia (u mnie na początek wjechały same spacery po kilka tysięcy kroków dziennie) i będzie ok. Nie trzeba koniecznie cudować z jakimiś dietami cud. Keto też ma swoje plusy, ale nawet moja dietetyczka mówiła, że nie jest to optymalny sposób żywienia.
 
     
sofia11

Dołączył: 24 Lip 2020
Posty: 6
Wysłany: Pon Gru 26, 2022 19:48   

Myślę, że dieta pudelkowa jest najlepsza opcją.Ja długo nie mogłam się do niej przekonać, ale w końcu postawiłam na catering Wygodna dieta i jestem zadowolona! Codziennie dostaję świeze jedzonko pod drzwi, jest smacznie i sycąco. Wszystko jest odpowiednio doprawione Bardzo podoba mi się to, że nie muszę gotować. Szczerze, nie znoszę stania przy garach.
 
     
Mariano 

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 465

Wysłany: Śro Gru 28, 2022 19:35   

sofia11 napisał/a:
Myślę, że dieta pudelkowa jest najlepsza opcją.Ja długo nie mogłam się do niej przekonać, ale w końcu postawiłam na catering Wygodna dieta i jestem zadowolona! Codziennie dostaję świeze jedzonko pod drzwi, jest smacznie i sycąco. Wszystko jest odpowiednio doprawione Bardzo podoba mi się to, że nie muszę gotować. Szczerze, nie znoszę stania przy garach.


Wiadomo, że to post reklamowy, ale dziwię się ludziom którzy korzystają z diet tzw. pudełkowych. Niczym się to nie broni, no ale jest na to teraz moda i nic więcej.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved