Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Woda
Autor Wiadomość
hepik

Wysłany: Pon Mar 17, 2014 08:49   Woda

co sądzicie o piciu wody tudzież ziół, czy woda szkodzi w dużych ilościach?

Joannaż 
sinsemilla

Pomogła: 38 razy
Wysłany: Pon Mar 17, 2014 12:11   

Ponoć najlepsza woda zamrożona i odmrożona.
Ja do gotowania stosuję wodę odstaną przez jakiś czas w butelce (jak do kwiatków) :)
A od dziś przez tydzień piję zamiast wody, kawy, ziół wszelkich ciepłą wodę.
Na pytanie "czy szkodzi w dużych ilościach ?" odpowiem: pij jak czujesz pragnienie to nie zaszkodzi.

Zioła są gites - tylko trza się trochę znać, żebynie przedobŻyć ... :P
Ostatnio zmieniony przez Joannaż Pon Mar 17, 2014 12:13, w całości zmieniany 1 raz  

yarosh1980 

Ostrzeżeń:
 7/2/3
Wysłany: Pią Mar 21, 2014 22:09   

Woda nawet w malutkiej ilości może szkodzić jeśli pijemy ją na siłę, a mamy jej dość w organiźmie. Jeśli jesteśmy "wysuszeni" i chce nam się bardzo pić, to powinniśmy pić nawet duże ilości wody, więc nie bardzo wiem jak może nam wtedy zaszkodzić:D

EwelinQa 

Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 20:51   

Poczytajcie sobie o wodzie na stronie http://www.pij-wode.pl - oficjalna strona zdrowego nawyku picia wody :) Znajdziecie tam też ranking wód 2014!

Hannibal 
Moderator

Wysłany: Śro Lut 18, 2015 14:11   

Najlepsza woda to jest w dojrzałych owocach i na takiej powinniśmy bazować.
Są takie dni, że szklanka zwykłej wody to jest max co wypijam. Reszta to soczyste owoce.

gea

Wysłany: Śro Lut 18, 2015 14:56   Wieści z Wody

http://swietageometria.in...to-wieci-z-wody
https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2014/10/17/odszedl-wielki-badacz-tajemnic-wody-dr-masaru-emoto/

"17 października 2014 odszedł Masaru – człowiek, który jak nikt przed nim pokazał, czym jest woda i jak kluczową rolę pełni w naszym życiu, będąc nośnikiem informacji we wszelkich biokomputerach, jeżeli uznać za takie organizmy żywe i całą planetę."

Ciało dorosłego człowieka zawiera 60-70 proc. wody. http://www.crazynauka.pl/...st-w-czlowieku/

Moveo-Sport_pl

Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 12:36   

Pierwsze słyszę aby woda komuś zaszkodziła,nawet pita w dużych ilościach jest potrzebna a wręcz niezbędna dla naszego organizmu. Pomijam zioła bo to zupełnie inny temat.

maciek0zielinsk

Wysłany: Pią Lip 10, 2015 13:50   

Wszystko co spożywamy w zbyt dużych ilościach może nam zaszkodzić, także woda. Najlepiej pić tylko wtedy gdy na prawdę tego potrzebujemy. Ale trzeba też pamiętać żeby nie pić za mało, słyszałem że codziennie powinno się wypić dwa litry wody.
Ostatnio zmieniony przez Molka Nie Lip 12, 2015 19:21, w całości zmieniany 2 razy  

pogodny 

Wysłany: Pon Lip 13, 2015 08:41   

Wypicie zbyt dużej ilości wody dziennie może być bardzo szkodliwe, nie pamiętam jednak dokładnie jaka to była wartość, ale coś w granicach lub ponad 10 litrów

Karen_80

Wysłany: Wto Wrz 22, 2015 16:46   

Raczej trzeba się bardzo postarać, żeby przedawkować wodę :) A co do ziół to rzeczywiście, niektóre w nadmiarze mogą zaszkodzić.

margollaa

Wysłany: Czw Paź 08, 2015 14:13   

Przedawkować wody nie można przecież ona sama w naturalny sposób z nas wychodzi, w postaci potu, moczu czy po prostu wyparowuje. Warto jeszcze w temacie wody poczytać o jonizatorach http://soczystyekoblog.pl/?p=718&preview=true

Iwan 
Surojad

Wysłany: Czw Paź 08, 2015 17:58   

Ponoć jeśli ktoś wypije 3L wody na raz to ma zgon na miejscu :O

pogodny 

Wysłany: Pią Paź 09, 2015 09:04   

Można przedawkować wodę. W ten sposób zostaje zaburzony układ nerwowy i niestety, ale śmierć z miejsca.

Amisu

Wysłany: Wto Paź 20, 2015 13:06   

pogodny napisał/a:
Można przedawkować wodę. W ten sposób zostaje zaburzony układ nerwowy i niestety, ale śmierć z miejsca.

chyba Cię poniosło ;)

kamilajo 

Wysłany: Wto Cze 28, 2016 11:55   

Nie poniosło. Jeśli na raz wypijesz więcej niż 2-3 litry wody, to naprawdę to może zaszkodzić. Zdania są podzielone co do picia wody, ale ja zauważyłam, że nie warto pić dużo płynów przed snem - rano czuję się jeszcze gorzej, opuchnięta, niewyspana.

Witold Jarmolowicz
Site Admin

Wysłany: Czw Lip 07, 2016 06:37   

No i trzeba w nocy wstawać, więc nic dziwnego, że człowiek się nie wyśpi. :)
JW

Syriusz 
Syriusz

Wysłany: Pią Lip 15, 2016 08:59   

Iwan napisał/a:
Ponoć jeśli ktoś wypije 3L wody na raz to ma zgon na miejscu :O

Dlatego trzeba pic piwo, dobre piwo.
Nie znam nikogo kto by zmarl nawet po 5 litrach piwa
a znalem takich co tyle wypijali

pogodny 

Wysłany: Pon Lip 18, 2016 12:54   

Nie zapominajmy, że piwo to w ponad 90% też woda :) I to wcale nie jakiś rozwodniony "sikacz", ale dobrej jakości piwo rzemieślnicze. Łatwo obliczyć, że przy tych 5 litrach nastąpiłby zgon tak czy inaczej. Z piwem sytuacja jest o tyle lepsze, że jest moczopędne i przynajmniej z 3/4 tego co się wypiło zostaje od razu usunięte. Jeżeli ktoś by wypił 10 piw jedno za drugim to skończyłoby się to naprawdę bardzo źle dla takiej osoby.

AnkaW

Wysłany: Pon Lis 28, 2016 13:39   

Gdy byłam dzieckiem w moim domu bardzo pilnowano, żeby pić tylko przegotowaną wodę. Od kilku lat pijemy jednak głównie surową wodę i jak na razie nie zaobserwowałam nic niekorzystnego. W związku z tym na prawdę sądzę, że woda w kranie jest ok :P

EAnna 

Pomogła: 22 razy
Wysłany: Pon Lis 28, 2016 16:36   

AnkaW napisał/a:
sądzę, że woda w kranie jest ok

W Twoim kranie.
Jakość wody w kranie zależy od ujęcia i technologii stacji uzdatniania.

klaraa91 

Wysłany: Śro Sty 03, 2018 12:27   

W Krakowie ponoć w kranach jest lepsza woda niż w niektórych butelkowych 'wodach mineralnych'. Przedawkowanie wody jest niezdrowe, ale umówmy się, kto wypije 10 litrów wody w krótkim czasie. A większość ludzi pije wody za mało. Ja sama jeszcze niedawno piłam może litr dziennie, czasem nawet mniej. Teraz się pilnuję i zazwyczaj kolo 2 mi się udaje.
A zioła- jakie? Od czasu do czasu pijałam czystek i w sumie tyle.

Kangur

Wysłany: Śro Sty 31, 2018 18:31   

W regionach gdzie w naturalnej wodzie zawartość wapnia układa się w granicach od 8 do 20mg/l jest dużo długowiecznych, a gdzie w naturalnej wodzie ilość wapnia jest poza tym interwałem liczba długowiecznych gwałtownie spada.
Osobiście od kilku lat piję taką wodę:
http://tinypic.com/view.php?pic=33mvddx&s=9
Po dwóch latach picia takiej wody w wieku 75 lat wróciłem do wzrostu 170cm (urosłem) 2cm.
Woda z nadmiarem wapnia może spowodować miażdżycę.
https://www.youtube.com/w...UVFJICRA&t=471s
od minuty 7:40

pogodny 

Wysłany: Pią Lut 16, 2018 12:55   

A to ciekawe, dzięki za informacje :)

agaa 

Wysłany: Pon Lut 19, 2018 14:46   

Jak byłam w szpitalu z ostrym zapaleniem nerek i rozmawiałam z lekarzem, to powiedział mi że 2L wody odnosi się ogólnie do płynów. I właśnie zalecał mi, żebym nie piła przez cały dzień tylko wody (bo wypłukuje minerały z organizmu), ale również ziołowe herbaty, soki...zupy to też płyn. Po tamtym okresie mam wyrobiony już nawyk picia szklanki płynu (herbata, woda, albo sok) co 2 godziny. I wypijam dziennie 2 litry płynów. A np. w czasie przeziębienia wypijam więcej.
Czytałam też, że jeżeli odczuwamy już pragnienie to znaczy, że organizm już zaczął się odwadniać, a takich sytuacji należy unikać właśnie regularnym piciem (właśnie np. co 2 godziny), żeby organizm sam nie musiał o tym przypominać.

Odpowiedz do tematu