Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Stare, sprawdzone sposoby na upiększenie
Autor Wiadomość
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Maj 03, 2017 18:15   Stare, sprawdzone sposoby na upiększenie

https://polona.pl/archive?uid=679588&cid=679581

Cytat:
https://polona.pl/item/679588/33 str.45
"Można także używać z największą korzyścią , wody z cielenciny, wody z kurczęcia: mam doświadczenie takowego skutku. Dobrze byłoby używać tej wody w wieczór, w miejsce płynu łagodzącego; gdyż jak się to wszystko połączy, płeć mogłaby nabierać, połysku nieprzyjemnego, który daje do domysłów że to s przyczyny blanszu..."

Cytat:
Jeżeli dochody nie pozwalają to przynajmniej raz wtydzien używać kąpieli w każdym-czasie dwa trzy razy w wielkie upały : kąpiel powinna być chłodna, zostaje się w niej najmniej półtory godziny nacierając ciało. Umywać się trzeba mydłem toaletowem
ciastem migdałowem.a wypuściwszy wodę z wanny , potem necierać ciało mydłem rozpuszczonem z benjoin (Żywica benzoesowa); wyjść z wanny, okryć się mocno, siadłszy wycierać się bielizną wygrzaną, nie tylko do sucha ale póki nie przestanie być zimno

JW
 
     
Herbia_pl 

Dołączyła: 10 Lis 2017
Posty: 29
Wysłany: Pią Lis 10, 2017 11:46   

Jeżeli chcemy się upiększyć, sprawić że nasza skóra, cera będzie ładniejsza to zdecydowanie polecam bazować na dobrych i zarazem naturalnych kosmetykach jak i zdrowo sie odżywiać. Właśnie od tego trzeba zacząć.
 
     
plompka2

Dołączył: 28 Sty 2018
Posty: 1
Wysłany: Śro Lut 07, 2018 16:43   

Dokładnie - dieta zdecydowanie ma znaczenie, ale o tym chyba już od dawna było wiadome. :)
 
     
Basiczek 

Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 17
Wysłany: Pon Lis 30, 2020 22:43   

W zasadzie to należałby przypomnieć jak to nawet na dworze francuskim w XVII wieku damy uważały, że nie należy się myć, tylko perfumować. Kiedy byłam w Wersalu na wycieczce miałam wrażenie, że jeszcze to czuć. A dziś najbardziej znane substancje zapachowe pochodzą z francuskiej doliny Grass. Dziś już wszyscy mamy w domu łazienkę z bieżącą wodą a perfum używamy na umyte ciało, bo wiadomo że mycia perfumy nie zastąpią. Mamy też drogie markowe zapachy, na które nie każdego stać, bo w cenie marki jest koszt reklamy. Mamy też zapachy inspirowane tymi markowymi jak LuxPerfumy.pl , które oferują dużo tańsze podobne zapachy a to cenowo dostępne dla każdego. Jak wyglądają https://luxperfumy.pl/perfumy/1-million-marki-paco-rabanne-inspiracja-nr-303/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved