Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Naturalne soki
Autor Wiadomość
Jadwiga M 

Dołączyła: 05 Wrz 2013
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 09, 2013 22:10   Naturalne soki

Szukam zdrowych, naturalnych, soków owocowych które zachowują wartości odżywcze.
Jaką markę możecie mi polecić-najlepiej z własnego doświadczenia?
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 06:48   

Jadwiga M napisał/a:
Jaką markę możecie mi polecić-najlepiej z własnego doświadczenia?

"Zrobione w domu".
To najlepsza, najpewniejsza marka.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Joannaż 


Pomogła: 38 razy
Wiek: 40
Dołączyła: 19 Kwi 2010
Posty: 2285
Wysłany: Wto Wrz 10, 2013 18:40   

EAnna napisał/a:
Jadwiga M napisał/a:
Jaką markę możecie mi polecić-najlepiej z własnego doświadczenia?

"Zrobione w domu".
To najlepsza, najpewniejsza marka.

dokładnie!
Zrób to sam :)
_________________
Im więcej trudności w drodze do celu,
tym więcej radości w jego osiągnięciu.
 
     
basia1227 

Wiek: 56
Dołączyła: 11 Wrz 2013
Posty: 2
Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 15:33   smaczneko.pl

Ja kupuję te soki: http://www.smaczneko.pl/pl/c/Soki/33 Jak na razie nie narzekam. Są świetne.
 
     
pmeller

Dołączył: 04 Wrz 2013
Posty: 1
Skąd: Polska
Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 17:23   

Witam. JA zdecydowanie polecam te soki http://www.rembowscy.pl/ Kupiłem je ostatnio w Szczecinie na stoisku soków regionalnych.. dziś złożyęłm zamówienie na stronie producenta i czekam:)
Choć jeśli masz czas warto pokombinować samemu:)
Ostatnio zmieniony przez pmeller Śro Wrz 11, 2013 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Amelka25

Dołączył: 11 Wrz 2013
Posty: 2
Wysłany: Śro Wrz 11, 2013 22:13   

Tak! Naprawdę polecam te soki. Mają szeroką gamę smaków i smakują jak domowe :) Dotychczas kupowałam, je w sklepach ze zdrową żywnością, ale ceny... no cóż sami wiecie jakich kwot żądają od nas w takich sklepach! Więc zaczęłam szperać w internecie jak by tu zaoszczędzić i znalazłam sklep internetowy w którym ceny nie są już tak wysokie. Zamówiłam już parokrotnie i zawsze było bardzo szybko, bardzo miło no i oczywiście bardzo smacznie!
Chyba najprościej podać link http://sklep.rembowscy.pl/
pozdrawiam
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 02:22   

No ładnie, to już dogadałyście się wszystkie trzy, żeby zaatakować reklamą?
Co do soczków, to na tym forum raczej sukcesu nie będzie.
JW
 
     
Jadwiga M 

Dołączyła: 05 Wrz 2013
Posty: 3
Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 13:39   

Dogadały się czy się nie dogadały, wczoraj akurat byłam w sklepie ze zdrową żywnością i kupiłam oba wyżej "reklamowane" soki i oba okazały się bardzo dobre-z wyższej półki-)
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Pią Wrz 13, 2013 14:35   

Jadwiga M napisał/a:
Dogadały się czy się nie dogadały, wczoraj akurat byłam w sklepie ze zdrową żywnością i kupiłam oba wyżej "reklamowane" soki i oba okazały się bardzo dobre-z wyższej półki-)


:what: :what: :what: :what:

ale Pana załatwiły! ;)
 
     
yarosh1980 

Pomógł: 8 razy
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sty 2012
Posty: 742
Ostrzeżeń:
 7/2/3
Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 17:37   

maniek669 napisał/a:
Jadwiga M napisał/a:
Dogadały się czy się nie dogadały, wczoraj akurat byłam w sklepie ze zdrową żywnością i kupiłam oba wyżej "reklamowane" soki i oba okazały się bardzo dobre-z wyższej półki-)


:what: :what: :what: :what:

ale Pana załatwiły! ;)

jak już, to 'załatwiła' albo 'załatwił'. To napisała na pewno jedna osoba (wystarczy spojrzeć na daty rejestracji) i tworzy tu kryptoreklamę, ale ty maniek oczywiście jesteś zbyt niekumaty, żeby się o tym kapnąć.
Ostatnio zmieniony przez yarosh1980 Nie Wrz 15, 2013 17:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gea

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 1354
Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 22:59   Należy ogłosić konkurs na najlepszego płatnego najemnika...

Należy ogłosić konkurs na najlepszego płatnego najemnika reklamodawcy. To może być interesujące. Tu się najemnik reklamodawcy nieco starał i doceniamy. Temat wprawdzie nie daje wielkiego pola manewru - soczki- aby popuścić wodze fantazji, ale robota solidna. Ciekawe jak słodzona. Moja ocena- dostatecznie plus za refleks.
Bo niektórzy wpadają ze zdyszanym palcem w pośpiechu ( proszę mnie nie poprawiać, tu się pracuje z użyciem palca na klawiaturze) i odwala się jedno prymitywne zdanie zakończone " polecam". Żadnego polotu, ubogie słownictwo. Ale proszę zajrzeć na stronę tężca w Hyde Parku. http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=22674 Tylko pan Witold to docenił. Co za talent, jaka wyobraźnia. Przecież to mógłby być scenariusz filmu. Stopniowanie napięcia, emocje. No Hiczkok ( nie chce mi się inaczej pisać) by się zastanowił. Doceńmy to. Proponuję celujący.
Cytat:
Patrycja, 14.09.2011 03.43
Dizisaj w nocy moja mama pojechała do szpitala, zaraziła się tężcem. Przewróciła się na placu zabaw, była z moją siostrą., Zaorała w glebę, dotsała drobne zranienie w rękę, nie miała czasu przemyć. Po 3 dniach wraz z dzisiejszym zaczęła mieć skurcze ręki, nie mogła spać. Coś ją tknęło i sprawdziła to 2 godziny temu w necie. Jest teraz na pogotowiu. Poddają ją leczeniu. Nie chcę żeby nas zostawiła. Ja jestem tą starszą mam 14 lat. Mam młodszą siostrę, która ma 7 lat. Tata jest przy niej. Proszę, żebyście zawsze przemywali rany, nie lekceważyli chorób. Nie pozwólcie żeby to dopadło i Was, bo nie chcecie tego przeżywać.
_________________
gea
Ostatnio zmieniony przez gea Nie Wrz 15, 2013 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gea

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 1354
Wysłany: Nie Wrz 15, 2013 23:25   naturalny sok z aronii

Pierwszy raz zabrałam się za aronię, bo ją dostałam. Dziwny owoc, ma goryczkę. Nie chciało mi się mrozić, co miałoby zredukować gorycz ani dodawać liści wiśni ( same plamy albo żółte o tej porze). Ale mam antonówkę i wg. rad z sieci dodałam rozgotowaną i zmiksowaną aronię do jabłek. Ciekawe wyszło i naturalnie słodkie. Moja podopieczna chętnie jadła.
Z inf. na temat składników odżywczych wynika, że jest cennym owocem ze względu na dużą zawartość witamin i antyoksydantów. Soku jeszcze nie robiłam ale myślę, że może być równie dobry. Zatem polecam.
_________________
gea
Ostatnio zmieniony przez gea Nie Wrz 15, 2013 23:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Jadwiga M 

Dołączyła: 05 Wrz 2013
Posty: 3
Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 21:08   Re: Należy ogłosić konkurs na najlepszego płatnego najemnika

gea napisał/a:
Należy ogłosić konkurs na najlepszego płatnego najemnika reklamodawcy. To może być interesujące. Tu się najemnik reklamodawcy nieco starał i doceniamy. Temat wprawdzie nie daje wielkiego pola manewru - soczki- aby popuścić wodze fantazji, ale robota solidna. Ciekawe jak słodzona. Moja ocena- dostatecznie plus za refleks.
Bo niektórzy wpadają ze zdyszanym palcem w pośpiechu ( proszę mnie nie poprawiać, tu się pracuje z użyciem palca na klawiaturze) i odwala się jedno prymitywne zdanie zakończone " polecam". Żadnego polotu, ubogie słownictwo. Ale proszę zajrzeć na stronę tężca w Hyde Parku. http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=22674 Tylko pan Witold to docenił. Co za talent, jaka wyobraźnia. Przecież to mógłby być scenariusz filmu. Stopniowanie napięcia, emocje. No Hiczkok ( nie chce mi się inaczej pisać) by się zastanowił. Doceńmy to. Proponuję celujący.
Cytat:
Patrycja, 14.09.2011 03.43
Dizisaj w nocy moja mama pojechała do szpitala, zaraziła się tężcem. Przewróciła się na placu zabaw, była z moją siostrą., Zaorała w glebę, dotsała drobne zranienie w rękę, nie miała czasu przemyć. Po 3 dniach wraz z dzisiejszym zaczęła mieć skurcze ręki, nie mogła spać. Coś ją tknęło i sprawdziła to 2 godziny temu w necie. Jest teraz na pogotowiu. Poddają ją leczeniu. Nie chcę żeby nas zostawiła. Ja jestem tą starszą mam 14 lat. Mam młodszą siostrę, która ma 7 lat. Tata jest przy niej. Proszę, żebyście zawsze przemywali rany, nie lekceważyli chorób. Nie pozwólcie żeby to dopadło i Was, bo nie chcecie tego przeżywać.





Chyba pogubiła się Pani w zadanym temacie..

Co do "reklamowanych" soczków radzę kupić i spróbować a następnie sensownie się
wypowiedzieć. Gdybyśmy żywili się takimi produktami jak te soki, bylibyśmy na pewno zdrowsi- a na tym chyba zależy osobom, które korzystają z tego forum, chociaż zaczynam mieć wątpliwości o co tu chodzi-)
 
     
gea

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 1354
Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 23:30   soczki robione własnoręcznie są najlepsze

1. Na tym forum reaguje się alergicznie na kryptoreklamy.
2. Zbyt długo pracowałam przy kontroli m. in.owoców i
warzyw - także dla wywołanych firm produkujących również soczki dla
dzieci, żebym wierzyła, że są lepsze od domowych. To się ma do domowych
jak podbnoczekolada do prawdziwej. W najlepszym przypadku.
3. Jeśli się coś zachwala, to podaje się skład., nie tylko że są smaczne.
Czasami aż dziw bierze co się dodaje dla smaczku. Zresztą czasem się
dodaje dla wyglądu i się o tym nie pisze.

Przykład : Wiosną nagłośniona była afera o obecności melaminy w mleku dla niemowląt w Chinach. Wytwórca dodał tę substancję aby ... polepszyć właściwości fizykochemiczne mleka.

4. Stosowanie zasady nieograniczonej nieufności do reklam, indoktrynacji i perswazji stało się od pewnego czasu moją obsesją
_________________
gea
 
     
gea

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 1354
Wysłany: Pon Wrz 16, 2013 23:49   jeszcze gwoli wytłumaczenia

Jeśli interesuje się pani kuchnią w aspekcie przepisów kulinarnych, to raczej ten temat nie jest bardzo rozwijany. Prędzej mowa o surowcach i surowiźnie, bo niektórzy gustują.

Cytat z " tężca" jest przykładem kreowania opisów sytuacji na potrzeby lobby farmaceutycznego. Lobby to niszczy zdrowie i życie ludziom od kołyski, poprzez śmiercionośne szczepionki już od chwili przyjścia na świat.
Soczki z żadnego sklepu na to nie pomogą.
_________________
gea
 
     
WagaSTOP_pl

Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 35
Wysłany: Wto Paź 15, 2013 14:00   

Naturalne to te,które przygotujemy sami w domu,wtedy mamy pewność,że zawierają 100% soku oraz witamin tak ważnych i niezbędnych podczas naszej codziennej diety.
 
     
kasia123

Dołączył: 25 Paź 2013
Posty: 1
Wysłany: Pią Paź 25, 2013 16:33   

witaj, ostatnio zamawiałam u nich: http://vita-ko.pl/?pl_soki-syropy,29
bardzo dobre soczki zwłaszcza żurawina i szybka dostawa, jestem ich stałą klientką ;)
 
     
e-market24_com_

Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 17
Wysłany: Wto Paź 29, 2013 13:54   

Sok naturalny możemy uzyskać sami wyciskając owoce,jest przy tym trochę pracy,ale za to ile satysfakcji:) Lub też kupić w dobrym sklepie internetowym z eko żywnością.
 
     
ekofruit

Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 3
Wysłany: Pon Lut 03, 2014 15:11   

ja soki naturalne i jabłko prażone kupuje tutaj www.nalewkizakroczymskie.pl
 
     
joaska

Dołączył: 14 Kwi 2014
Posty: 2
Wysłany: Pon Kwi 14, 2014 15:09   

Cześć
muszę Wam powiedzieć, że moja dieta ostatnio jest dużo bardziej urozmaicona dzięki zakupowi wyciskarki pionowej. Robie sobie mega fajne rzeczy, w ogole musze powiedzieć, że już nie wyobrażam sobie gotowania i przyrządzania posiłków bez tego urządzenia. Dodam jeszcze, że te wyciskarki posiadaja super końcówki które umiejętnie zgniatają produkty bez zbędnego wysiłku.
Więc serio polecam ;)
 
     
emilkalove

Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 25
Wysłany: Sob Kwi 19, 2014 12:47   

Ja codziennie piję świeży, wyciskany przeze mnie sok z grejpfrutów albo z pomarańczy. Takie soki są dla mnie najbardziej naturalne.
 
     
Marcin A 

Dołączył: 20 Kwi 2014
Posty: 8
Skąd: Irlandia
Wysłany: Nie Kwi 20, 2014 12:31   

Witam

Dziekuje za Wasze informacje, bardzo przydatne.
Pamietajmy tylko, aby nasz swiezo wycisniety sok wypic od razu, najlepiej w ciagu maksymalnie 15min, poniewaz po tym czasie traci cenne wlasciwosci.

Pozdrawiam
_________________
Taka ciekawostka ;-)

http://abecadlozdrowia.pl
 
     
adamo56 

Wiek: 44
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 24
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 19:16   

Jak na mój chłopski rozum to naturalne soki będą tylko i wyłącznie wtedy kiedy je sobie samemu zrobimy, producenci piszą na opakowaniach co im się podoba więc niewiadomo kiedy piszą prawdę a kiedy kolorują. Ja piję te zrobione w domu i takie też polecam.
 
     
Marcin A 

Dołączył: 20 Kwi 2014
Posty: 8
Skąd: Irlandia
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 19:43   

adamo56 napisał/a:
Jak na mój chłopski rozum to naturalne soki będą tylko i wyłącznie wtedy kiedy je sobie samemu zrobimy, producenci piszą na opakowaniach co im się podoba więc niewiadomo kiedy piszą prawdę a kiedy kolorują. Ja piję te zrobione w domu i takie też polecam.


Zgadzam sie, pelna racja. Jednak jest tutaj maly problem. Jak pokazuja badania w przeprowadzone w Szwajcarii (najnowsze z 2002 roku) jakosc obenych warzyw i owocow znacznie odbiega od tych np 20 lat temu. Rekordzista akurat jest tutaj banan, ktory stracil 95% witaminy z grupy B, ktory dodawany jest do sporej czesci sokow na pulkach sklepowych. Oznacza to, ze kiedy nasz dziadek jadl jednego banana w latach '80 to my musimy zjesc ich teraz 20 zeby dostarczyc podobnej ilosci wartosci odzywczych.

Czyli generalnie pewnie ze lepiej przygotowywac samemu, z tym ze jakosc dzisiejszego pozywienia jest bardzo watpliwa i liczne niezalezne badania to potwierdzaja. Jesli wciaz chcemy robic to naturalnie, to powinnismy sie zaopatrywac w sklepach z zywnoscia organiczna. I tutaj kolejny problem, owoce z takich sklepow sa po prostu za drogie dla przecietnego Kowalskiego. Biorac pod uwage, ze Swiatowa Organizacja Zdrowia zaleca spozywanie ponad 5 porcji owocow dziennie to musielibysmy wydawac pewnie okolo 50-100zl dziennie na takie owoce.

Niezapominajmy, ze nasz organizm potrzebuje okolo 91 roznych skladnikow mineralnych do prawidlowego funkcjonowania. Oznacza to, ze jesli robimy sobie sok w domu z powiedzmy 5-7 roznych owocow to oznacza, ze tylko skladniki mineralne z tych konkretnych owocow znajduja sie w naszym ukladzie. Wiec nasz organizm wciaz ma deficyt wartosci odzywczych, mimo ze my zyjemy w przeswiadczeniu, ze przeciez zdrowo sie odzywiamy. Taki paradoks :)

Czy chcemy tego czy nie, naturalnie nie bedziemy w stanie zrobic tego ODOPOWIEDNIO. Nie mamy takiej wiedzy, nie jestesmy w stanie zbadac pochodzenia owocow i warzyw (no te z marketow to wiadomo jakiego pochodzenia sa), nie mamy na to czasu i na pewno nie mamy na to pieniedzy.
_________________
Taka ciekawostka ;-)

http://abecadlozdrowia.pl
Ostatnio zmieniony przez Marcin A Wto Kwi 22, 2014 19:48, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 21:18   

Cytat:
Zywnosc funkcjonalna, Powrot do natury!

To jakaś kpina, czy co :shock:
W jakim lesie ta żywnośc rośnie :hah:
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Wto Kwi 22, 2014 23:22   

Cytat:
Oznacza to, ze kiedy nasz dziadek jadł jednego banana w latach '80 to my musimy zjeść ich teraz 20 żeby dostarczyć podobnej ilości wartości odżywczych.
Język angielski niekonieczny, widać gołym okiem co się dzieje, ten pan po prawej właśnie wcześniej jadał 20 bananów zamiast jednego, a ten pan po lewej pokazuje jak się robi naturalny sok.

» Naturalne soki
http://www.youtube.com/watch?v=_U3pnVKrhdo
:viva:
 
     
Marcin A 

Dołączył: 20 Kwi 2014
Posty: 8
Skąd: Irlandia
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 10:46   

Dzieki za link :) Wszystko fajnie i w pelni sie zgadzam, ale mozesz zauwazyc nawet naswiezsze komentarze pod video. Taka dieta jest po prostu droga. Chyba kazdy ma swiadomosc ile kosztuje owoc w sklepie ze zdrowa zywnoscia. Czlowiek potrzebuje takich ROZNYCH owocow kilka razy dziennie.
Na sieci, czy nawet na wikipedii mozemy zobaczyc z czego slynie dany owoc czy warzywo. Teraz pamietajmy, ze musimy dostarczyc kilkadziesiat roznych skladnikow odzywczych z ROZNYCH owocow.

Marketowe owoce nie wchodza w gre. Zobaczmy ponizszy diagram. To sa po prostu fakty.


Ps. Te badania maja ponad dekade juz.
_________________
Taka ciekawostka ;-)

http://abecadlozdrowia.pl
Ostatnio zmieniony przez Marcin A Śro Kwi 23, 2014 10:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 12:44   

nabita w napisał/a:
Postanowiłam napisać tutaj na forum ponieważ nie chcę milczeć. Uległam dystrybutorowi, wpisom na goldenline (kilkadziesiąt zalet soku) i filmom jednego z bardzo przekonywujacych liderów tej firmy na polskim rynku.

Miało być tak pięknie a wyszło jak zwykle. Wypiłam łącznie 7 butelek soku, a przed kuracją zrobiłam badania. Po kilku miesiącach nic a nic się nie zmieniło. Kompletnie nic.

Rozmawiałam na ten temat z dystrybutorem, żądałam wyjaśnień, ponieważ wcześniej człowiek zachwalał cudowne działanie tego soku.

Przed MonaVie piłam noni i było dużo lepiej.
Dziś żałuję, że dałam się nabrać na cudowne działanie ich acai. Aż krew mnie zalewa jak widzę ich wpisy i reklamy. Nawiązałam kontakt z dziewczynami będącymi w podobnej lub takiej samej sytuacji jak ja. Jednak nasza rozmowa z dystrybutorem nie przyniosła jakiegokolwiek efektu. Usłyszałam, że powinnyśmy powtórzyć całą kurację, że może źle piłyśmy, nie przykładałyśmy się itd. Zawsze coś się znajdzie, mimo moich (naszych) wielomiesięcznych starań.

Szukałam naukowych informacji o tym soku, nic nie znalazłam. Pokazywałam skład MnaVie dietetyczce i lekarce. Obie panie dziwnie na mnie patrzyły. Skomentowały skład jednoznacznie: zwykły wieloowocowy sok poprawiający chwilowo nastrój.

Byłam wściekła, bo czas, pieniądze (700 zł) i moje nastawienie szlag trafil. Dziś jestem bez kasy, straciłam kilka miesięcy, żadnego pożytku z tego nie mam. Mimo moich skarg i zażaleń dystrybutor nie wykazał jakiejkolwiek chęci pomocy, baa, nawet zaproponował bym została w takim razie dystrybutorką. Miałam ochotę odwrócić się na pięcie i wyjść. To jest jakaś paranoja... Przepraszam za mój długi wywód, mam nadzieję, że komuś będzie chciało się przeczytać. Kasia.
 
     
Marcin A 

Dołączył: 20 Kwi 2014
Posty: 8
Skąd: Irlandia
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 12:52   

http://supermarket.blox.p...-za-cwierc.html

Nie kupujmy Mercedesow. Rozumiesz co chce powiedziec? Po przeczytaniu, ze komus zepsul sie Merc po miesiacu, tez bedziesz generalizowac?

Ten produkt to owoce w butelce i tyle. Przeczytaj niezalezne badania nt produktu, lub samych owocow, czy maja pozytywny wplyw na oragnizm czlowieka. Przeczytaj 20 lat badan doktora Schaussa, ktory napisal cala ksiazke nt Acai. Szkoda mi tracic czasu tutaj, zeby edukowac kogos, kto zajmuje sie wynajdywaniem problemow.

Jesli szukasz problemow, to je znajdziesz. Zamiast tracic czas na glupoty i wyszukiwac bzdury w Internecie to moze poszukaj pozytywnych rezultatow ludzi (pelno tego).
Negatywne opinie znajdziesz na kazdy temat, przeciez ludzie jak maja problem to wlasnie szukaja poklasku lub pomocy w internecie.
Wpisz w google "iphone problem, samsung problem, porsche problem" - Zawsze znajdziesz problem. Normalne.
Skoro firma znalazla sie w czolowce rankingow to chyba nie dzieki sprzedazy bubla. Nie chcesz, nie dotykaj, proste.


PS. Ja w watku nawet nie poruszylem tego tematu, a ty sie czepiasz mojej stopki? Nie smiecmy na forum, odpowiadajmy zgodnie z tematem. Z mojej strony temat zakonczony.
_________________
Taka ciekawostka ;-)

http://abecadlozdrowia.pl
Ostatnio zmieniony przez Marcin A Śro Kwi 23, 2014 12:58, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 13:23   

Marcin A napisał/a:
też będziesz generalizować?

Ja też mogę generalizować?

Problemy ze zdrowiem wynikają częściej z tego co się je,
a nie z tego co się nie je, zwłaszcza jeśli nie mamy do czynienia z masą ciała grubo poniżej normy.
Dodawanie eliksiru do śmietnika może tylko ukryć zapach, nadal będzie to śmietnik.

Warto więc dokładnie spisać co się jada i się temu przyjrzeć, od strony zawartości chemii, alergenów i "pustych kalorii", a nie dokładać w ciemno soczki np. po 100zł za litr.

Prościej, nie popijać wódki wodą źródlaną tylko pić wodę źródlaną zamiast wódki, albo nawet zwykłą wodę.

"System" polega na tym by wyciągnąć pieniądze, lepsze jest samodzielne myślenie podczas zakupów w zwykłym sklepie.
:viva:
Ostatnio zmieniony przez vvv Śro Kwi 23, 2014 13:31, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
side 

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Lis 2011
Posty: 687
Wysłany: Śro Kwi 23, 2014 13:55   

Marcin A napisał/a:
http://supermarket.blox.pl/2010/05/Ile-razy-moze-zepsuc-sie-Mercedes-za-cwierc.html

Nie kupujmy Mercedesow. Rozumiesz co chce powiedziec? Po przeczytaniu, ze komus zepsul sie Merc po miesiacu, tez bedziesz generalizowac?

Ten produkt to owoce w butelce i tyle. Przeczytaj niezalezne badania nt produktu, lub samych owocow, czy maja pozytywny wplyw na oragnizm czlowieka. Przeczytaj 20 lat badan doktora Schaussa, ktory napisal cala ksiazke nt Acai. Szkoda mi tracic czasu tutaj, zeby edukowac kogos, kto zajmuje sie wynajdywaniem problemow.

Jesli szukasz problemow, to je znajdziesz. Zamiast tracic czas na glupoty i wyszukiwac bzdury w Internecie to moze poszukaj pozytywnych rezultatow ludzi (pelno tego).
Negatywne opinie znajdziesz na kazdy temat, przeciez ludzie jak maja problem to wlasnie szukaja poklasku lub pomocy w internecie.
Wpisz w google "iphone problem, samsung problem, porsche problem" - Zawsze znajdziesz problem. Normalne.
Skoro firma znalazla sie w czolowce rankingow to chyba nie dzieki sprzedazy bubla. Nie chcesz, nie dotykaj, proste.


PS. Ja w watku nawet nie poruszylem tego tematu, a ty sie czepiasz mojej stopki? Nie smiecmy na forum, odpowiadajmy zgodnie z tematem. Z mojej strony temat zakonczony.


No, nie porownywalbym merca ani zadnego innego samochodu do produktow monavie. Samochod to produkt, którego przeznaczeniem jest jazda i zadanie to w wykonuje znakomicie.
Monavie jako suplement jest biologicznie nieaktywny, a jego skuteczność jest na poziomie nizszym niz wielokrotnie tansze suple z apteki.
Monavie to kolejny twor MLM tak jak np. amway i wiele innych, ktore poza zyskami dla swoich dystybutorow nic nie wnosza. Zyski te pochodza wyłącznie od nabitych w butelke, wiec tak glosno bym się nimi nie chwalil.
Takie sponsorowane badania możesz sobie w buty włożyć. Może wtedy bedziesz wyzszy i zauważysz, ze zachowujesz się na dealer koncernow farmaceutycznych, którego celem jest wypchana kieszen klienta-pacjenta.
Ostatnio zmieniony przez side Śro Kwi 23, 2014 13:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Marcin A 

Dołączył: 20 Kwi 2014
Posty: 8
Skąd: Irlandia
Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 20:58   

side napisał/a:


No, nie porownywalbym merca ani zadnego innego samochodu do produktow monavie. Samochod to produkt, którego przeznaczeniem jest jazda i zadanie to w wykonuje znakomicie.
Monavie jako suplement jest biologicznie nieaktywny, a jego skuteczność jest na poziomie nizszym niz wielokrotnie tansze suple z apteki.
Monavie to kolejny twor MLM tak jak np. amway i wiele innych, ktore poza zyskami dla swoich dystybutorow nic nie wnosza. Zyski te pochodza wyłącznie od nabitych w butelke, wiec tak glosno bym się nimi nie chwalil.
Takie sponsorowane badania możesz sobie w buty włożyć. Może wtedy bedziesz wyzszy i zauważysz, ze zachowujesz się na dealer koncernow farmaceutycznych, którego celem jest wypchana kieszen klienta-pacjenta.


Wszystko co tu piszesz to jakas fantazja. Czy Ty szczerze mozesz nazwac siebie specjalista od tego produktu, zeby pisac powyzsze stwierdzenia? Szczerze? Wprowadzasz tutaj ludzi w blad. Spojrz na niezalezne badania, jest ich w sieci ponad 70. Spojrz na kadre lekarzy i naukowcow (tych niezaleznych, ktorzy nie promuja, ani nie sa zwiazani z firma) i co oni pisza na ten temat.
W dzisiejszych czasach, gdzie konkurencja jest masakryczna w branzy wellnes Ty chcesz mi powiedziec, ze produkt zaszedlby na sam szczyt gdyby byl bublem? To kto by to kupowal? Nie no, mozemy podyskutowac, ale najpierw poswiec troche czasu, zeby dyskutowac na podstawie faktow, a nie opinii. Inaczej to raczej bez sensu :)

Duzo zdrowia :)
_________________
Taka ciekawostka ;-)

http://abecadlozdrowia.pl
 
     
SwojskaPiwniczk

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 62
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 10:26   

Ja jestem wielkim zwolennikiem naturalnych soków,np z czarnej porzeczki czy z brzozy,ale pod warunkiem ze są w 100% naturalne. Dlatego warto szukać w sklepach internetowych ze zdrową żywnością,tam spotkamy ich szeroki wybór.
_________________
SwojskaPiwniczka.
 
     
adamo56 

Wiek: 44
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 24
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pon Lip 07, 2014 12:35   Re: Naturalne soki

Z własnego doświadczenia to moge ci polecic aby kupic sokownik owoce i zrobic sok samemu-koszty mniejsze niz kupny a i sok będzie sprawdzony bo tak naprawdę pewnie piszą co chcą na tych etykietach!
 
     
adamo56 

Wiek: 44
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 24
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Wto Lip 08, 2014 09:57   

EAnna napisał/a:
Jadwiga M napisał/a:
Jaką markę możecie mi polecić-najlepiej z własnego doświadczenia?

"Zrobione w domu".
To najlepsza, najpewniejsza marka.


Odnoszę wrażenia, że zdrowych soków w sklepoie to cięzko jest dostać, ja np nie ufam takim sklepowym...sam sobie robie bo wtedy przynajmniej wiem co piję.
 
     
Moveo-Sport_pl

Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 63
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pon Lip 14, 2014 15:24   

Ja bardzo często staram się pić te naturalne soki,a jeżeli kupuję je w sklepie to zawsze zwracam uwagę na ich skład czy aby na pewno jest to 100% owoców,czy przeciery plus woda. To ma duże znaczenie.
 
     
Krosagro

Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 5
Wysłany: Pią Sie 08, 2014 13:12   

Co do soków to owszem, najlepsze są tylko te "własnoręcznie" przygotowywane. Idąc tym tropem można pokusić się także o samodzielną uprawę owoców i warzyw :)
 
     
Klaudia Nowak 

Wiek: 39
Dołączyła: 08 Sie 2014
Posty: 11
Wysłany: Pon Sie 11, 2014 07:54   

Krosagro napisał/a:
Co do soków to owszem, najlepsze są tylko te "własnoręcznie" przygotowywane. Idąc tym tropem można pokusić się także o samodzielną uprawę owoców i warzyw :)


Tylko jeszcze trzeba miec dobra sokowirowke. Ja przykladowo nie lubie miaszu a kilka sokowirowek z ktorymi mialam stycznosc strasznie duzo go zostawialy.
Ostatnio zmieniony przez Klaudia Nowak Pon Sie 11, 2014 07:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Krosagro

Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 5
Wysłany: Pią Sie 22, 2014 11:08   

Najlepsze soki to oczywiście te robione samodzielnie. A jeszcze lepiej, kiedy przygotowujemy je z owoców pochodzących z naszego ogródka :)

www.krosagro.com
 
     
Lampart 


Dołączył: 22 Sie 2014
Posty: 12
Skąd: Forest
Wysłany: Pią Sie 22, 2014 20:06   

Oczywiście, że soki robione własnoręcznie (sokowirówka) są lepsze i zdrowsze choćby z tego powodu, że możemy je pić bezpośrednio bez poddawania pasteryzacji. Ja najczęściej robię soki z jabłek gdyż tych mam pod dostatkiem, a wykorzystując ich możliwość długiego przechowywania w zasadzie mam świeży nie pasteryzowany sok minimum do końca lutego. Robię również sok z jeżyn ale ten to już w sokowniku.
 
     
Krosagro

Dołączył: 08 Sie 2014
Posty: 5
Wysłany: Pią Sie 29, 2014 13:38   

Soki robione samodzielnie są najlepsze. Po pierwsze mamy pewność, że korzystamy z najlepszych owoców i warzyw. A po drugie możemy dowolnie łączyć składniki i eksperymentować do woli. Do soków polecam owoce i warzywa z własnego ogródka:)
 
     
eni

Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 6
Wysłany: Czw Lut 12, 2015 18:29   

Najlepsze są soki zrobione własnoręcznie, wtedy na pewno wiemy co będziemy pili. Odkąd mam wyciskarkę do soków http://sklep.puregreen.pl...skarki-pionowe/ bardzo często przygotowuje soki w domu. Dawniej myślałam, że wiele będzie z tym zachodu, przerażało mnie również samo mycie urządzenia.Dlatego dość długo nie mogłam się zdecydować na zakup wyciskarki, chociaż wielu z moich znajomych już ją posiadało. W praktyce mycie wyciskarki okazało bułka z masłem, jest bardzo proste i robi się to niejako z automatu. Wszystko jest warte tego by pić świeże soki przyrządzone w domu.
 
     
margollaa

Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 28
Wysłany: Śro Gru 02, 2015 14:12   

Ostatnio w Krakowie otworzyli taki sklep z wyciskarkami i właśnie tym kupiłam swojego Huroma HH2G. Wcześniej starałam się kupować soki w galeriach w tych punktach, ale jeśli się ma takie taką wyciskarkę to nawet nie ma co porównywać do tych soków kupnych
 
     
elabarbara 

Dołączyła: 19 Kwi 2017
Posty: 11
Wysłany: Pon Sie 21, 2017 08:21   

A może warto zakupić wolnoobrotową wyciskarkę do soków Muke klasy premium? Ja właśnie natrafiłam na necie na tą ofertę i planuje zakupić to urządzenie, ponieważ dzięki 30 obrotom na min. witaminy nie zostaną utlenione- dlatego możemy cieszyć się naprawdę zdrowymi sokami. Widać, że sprzęt jest naprawdę solidny i komfortowy w obsłudze.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 21, 2017 11:16   

Dajcie spokój z tymi reklamami wyciskarek. Lepiej dajcie jakiś przepis na pyszny sok.
 
     
margollaa

Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 28
Wysłany: Czw Wrz 07, 2017 15:07   

Przepis na sok? Przecież to wrzucasz co popadnie. Ja dzisiaj zrobiłam z papryki, natki pietruszki, ananasa, jabłka i marchewki :) Pyszny sok i jaki zdrowy, w sam raz na jesień
 
     
SZemka 

Dołączyła: 14 Lut 2017
Posty: 4
Skąd: zza rogu
Wysłany: Pon Wrz 11, 2017 22:02   

Nie widzę sensu kupowania wielkiej wyciskarki czy sokowirówki tylko po to by każdego dnia tracić czas i energię na wyciskanie.O wiele szybciej sięgnąć po soki gotowe,naturalne,równie smaczne, zakupione w sklepie http://www.sadywincenta.pl/
Znajdziemy u nich wiele smaków soków owocowo-warzywnych,o różnych pojemnościach.Ich soki są bez cukru,wody i konserwantów,więc czego chcieć więcej?
 
     
Aromatika 

Dołączyła: 13 Wrz 2017
Posty: 7
Wysłany: Śro Wrz 13, 2017 13:29   

A moim zdanie jest sens, no może bez przesady aby kupować bardzo drogą wyciskarkę, ale lepiej wybrać tą porządną aby móc wyciskać soki codziennie.
 
     
margollaa

Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 28
Wysłany: Pią Wrz 15, 2017 14:25   

Dokładnie, tym bardziej, że te wyciskarki nie są az takie duże i zmywania to tez tam nie ma za dużo. A soki wychodzą genialne i przede wszystkim wiadomo co pijemy.
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Śro Wrz 20, 2017 19:30   

Karolina C napisał/a:
wszystkie produkty są dokładnie sprawdzone

A które laboratorium to sprawdza?
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Karolina C

Dołączył: 20 Wrz 2017
Posty: 2
Wysłany: Czw Wrz 21, 2017 05:59   

Są sprawdzone pod kątem szkodliwych dodatków. Tego nie musi badać laboratorium, wystarczy przeczytać skład.
 
     
Biomondo 

Dołączyła: 15 Wrz 2017
Posty: 27
Wysłany: Czw Lis 09, 2017 08:49   

Warto samemu sprawdzić skąd danego soku który chcemy kupić i już da nam to pewien obraz tego czy warto się nim interesować. Druga kwestia to wybrać dobry sklep na którym możemy polegać, a trzecia to samodzielne przygotowanie soku ze świeżych owoców w domu.
 
     
Fit_guy

Dołączył: 24 Maj 2018
Posty: 1
Wysłany: Czw Maj 24, 2018 12:55   

Szpinak, banan, woda kokosowa i jabłko lub pomarańcza - pychotka. Zdrowe, smaczne i pożywne. Ja też często mieszam i miksuje to co mam w lodówce :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved