Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
odchudzanie,wasze doswiadczenia-jaka dieta i efekty
Autor Wiadomość
Przemass

Dołączył: 06 Lut 2013
Posty: 2
Wysłany: Wto Sie 20, 2013 21:14   odchudzanie,wasze doswiadczenia-jaka dieta i efekty

wzrost 176 moja waga przed Dieta 110kg aktualna 73kg Dieta low carb sport pilka nozna,bieganie,moj jadlospis,6 rano jajecznica pol surowa 5 srednich jajek bez tluszczu i soli,przyprawy.Drugie Sniadanie 150g miesa lub kielbasy swojskiej.Godz 14 180-200g ser pelnotlusty najczesciej camembert.Kolacja 3 duze banany i czasem do tego seta wodki :D .waga leci az milo popatrzec,czlowiek nie przejedzony ma super samopoczucie i jest pelen energii.Zachecam do dzielenia sie waszymi doswiadczeniami w redukcjii wagi
 
     
Adam P 

Wiek: 30
Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 11
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 11:46   

Ja nie prowadzę takiego notatnika z jadzeniem a niesystematyczny czas pracy nie pozwala mi na jedzenie o tych samych godzinach. Jednak co dziennie staram się coś robić związanego ze sportem dla mnie to podstawa. Moja dieta ograniczała się głównie do jedzenia mniejszej ilości kebabu i Mc też na mnie nie zarabia :viva: Od dłuższego czasu zamiast stać w kolejce po kebab z baraniną w grubym cieście i sosem mieszanym zakładam dresik, mp4 tabletka suplemenciku (polecam) i lecę biegać. Staram się systematycznie chodzić na siłkę.
_________________
Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
 
     
Marika26

Dołączył: 22 Paź 2013
Posty: 7
Wysłany: Śro Paź 23, 2013 20:16   

jednak osoby które zrzucają takie ilości wagi muszą mieć w sobie niesamowite zaparcie... :medit: Łatwiej jest stracić 5kg niż 30.. Sam czas osiągania takiego rezultatu. Ale jaka musi być satysfakcja :D
 
     
e-market24_com_

Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 17
Wysłany: Wto Paź 29, 2013 13:51   

Tak,to prawda ale weź pod uwagę fakt,że Ci którzy faktycznie pozbyli sie nadwagi nie stracili jej od tak sobie w przeciągu tygodnia. To efekt ciężkiej pracy orz diety,bez tego ani rusz i efekty na pewno przyjdą,ale nie na już na teraz.
 
     
lori1209

Dołączył: 07 Sty 2014
Posty: 3
Wysłany: Wto Sty 07, 2014 17:53   praca dyplomowa

Witam,
Jestem studentką socjologi , od dłuższego czasu fascynuje mnie współczesny fenomen diety i kobiecego ciała. Ta prywatna fascynacja w ostatnich czasach przerodziła się w temat mojej pracy magisterskiej "Społeczeństwo diet. Analiza stylów życia współczesnych kobiet w kontekście kultury konsumpcji" . Zauważyłam, że współczesne kobiety żyją na granicy dwóch przekazów kultury, z jednej strony przekaz mówi "jedź, korzystaj z życia", z drugiej jednak strony słyszymy " nie jedź, dbaj o figurę". Nie jest łatwo żyć w świecie, który z jednej strony kusi nas słodkimi batonikami, czy chrupiącymi chipsami, a z drugiej pokazuje nam wzór kobiecej sylwetki, który jest szczupły wyćwiczony, który nie ma problemu z doborem ubrań w odpowiednim rozmiarze. W tym kontekście piszę swoją prace dyplomową, którą chciałabym poprzeć badaniami- w  formie 20 wywiadów z kobietami, które są/były na diecie odchudzającej. Interesują mnie osobiste opinie i odczucia, dotyczące ich życia przed przejściem na dietę i w trakcie. Takie badania są ważne, ponieważ choć współcześnie kładzie się taki nacisk na diety. Dostępne nam są setki tysięcy diet, w każdym mieście jest co najmniej jeden poradnia dietetyczna, a otyłość staje się problemem, to tak na prawdę nikt poza samymi odchudzającymi się nie wie jaki wiele trudu i samodyscypliny wymaga dieta. Dlatego zapraszam do udziału w badaniu ( wywiady odbyły by się za pośrednictwem internetu). 
Jeżeli chcecie się podzielić swoimi wrażeniami i przemyśleniami, a jednocześnie pomóc mi naświetlić ten problem, piszcie na lori1209@op.pl.
 
     
LaraA

Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 1
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 16:59   Instytut zmian

Mam 170cm wzrostu i ważę ok 100 kg. Nie mam zupełnie motywacji do schudnięcia. Byłam na kilku dietach, udało mi się wytrzymać max miesiąc... Ostatnio w gazecie rzucił mi się w oczy artykuł o Annie Kalacie. Jej przemiana mnie zszokowała. Podobno otwiera instytut zmian Co o tym sądzicie? Czy takie szkolenie może być dobrą motywacją?
 
     
julabura 

Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: Sob Maj 10, 2014 12:16   

ja chciałabym zrzucić ok 5 kg ale jednocześnie nie chce żadnej rygorystycznej diety tylko raczej taka dzięki której nabiorę zdrowych przyzyczajeń
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Maj 21, 2014 09:04   

LaraA = mgielka

JW
 
     
SwojskaPiwniczk

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 62
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 10:45   

Szkolenie może być motywacją,natomiast bez silnej woli i wsparcia ze strony rodziny,bliskich niestety nie osiągniemy efekty. Kolejna rzecz to sama dieta,na forum można przecież spotkać różne jadłospisy,wystarczy poszukać.
_________________
SwojskaPiwniczka.
 
     
Paulina121 

Dołączyła: 08 Lip 2014
Posty: 1
Wysłany: Wto Lip 08, 2014 20:31   

Cześć ;) ja ostatnio byłam na turnusie w Zakopanym. Jest to turnus odchudzający. Serdecznie polecamwww.klinika-skutecznego-odchudzania.pl/
_________________
http://www.klinika-skutecznego-odchudzania.pl/
 
     
Moveo-Sport_pl

Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 63
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pon Lip 14, 2014 15:41   

A możesz napisać więcej szczegółów? Np na czym dokładnie polegał ten turnus,jaki był jego program i w ogóle- każda informacja będzie tutaj wskazana i cenna:)
 
     
anna100 

Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 4
Wysłany: Czw Wrz 11, 2014 07:59   

Podpinam się nico pod temat.

Czy któraś z Was przed przejściem na dietę stosowała kurację oczyszczanie organizmu z toksyn? Ostatnio bardzo dużo na ten temat słyszałam. Nawet moja teściowa stosowała colonpack czy coś takiego. Czy na prawdę ma to wpływ na zdrowie organizmu i skuteczność diety?
 
     
alhe 

Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 61
Wysłany: Pią Wrz 12, 2014 14:32   

anna100 napisał/a:
Podpinam się nico pod temat.

Czy któraś z Was przed przejściem na dietę stosowała kurację oczyszczanie organizmu z toksyn? Ostatnio bardzo dużo na ten temat słyszałam. Nawet moja teściowa stosowała colonpack czy coś takiego. Czy na prawdę ma to wpływ na zdrowie organizmu i skuteczność diety?

Ja jakis miesiac przed przejsciem na LC stosowalam przez 2 tygodnie diete
dr. Ewy Dabrowskiej. Z wielkim zaparciem. Czy to pomoglo w chudnieciu - nie wiem, bo
zaraz potem stracone 2 kg nabralam.
Starterem do odchudzania raczej byla "grypa jelitowa", na rogalikach i marchwi oduczylam
sie jesc, wiec od razu to wykorzystalam i przeszlam na LC.
Moj wniosek : ani dieta oczyszczajaca dr. Ewy dabrowskiej ani "oczyszczanie" grypa
jelitowa nie pomoglo, poczatki na LC byly ciezkie i zadne cudowne chudniecie sie nie
konalo.
:(
Ostatnio zmieniony przez alhe Pią Wrz 12, 2014 14:38, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
anna100 

Wiek: 33
Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 4
Wysłany: Wto Wrz 23, 2014 11:43   

Strasznie nastawiłam się na tą kurację colonpack w nadziei, że pomoże zrzucić zbędne kilogramy ale chyba odpuszczę. Taka kuracja do najtańszych nie należy a jak nie mam pewności że pomoże to nie będę ryzykować... Wiem że są różne metody oczyszczania organizmu jak np. woda z cytryną ale czy to ma sens? Bo już sam nie wiem.
 
     
alhe 

Dołączyła: 11 Wrz 2014
Posty: 61
Wysłany: Pią Wrz 26, 2014 07:20   

anna100 napisał/a:
Strasznie nastawiłam się na tą kurację colonpack w nadziei, że pomoże zrzucić zbędne kilogramy ale chyba odpuszczę. Taka kuracja do najtańszych nie należy a jak nie mam pewności że pomoże to nie będę ryzykować... Wiem że są różne metody oczyszczania organizmu jak np. woda z cytryną ale czy to ma sens? Bo już sam nie wiem.


ja mysle, ze zadne czyszczenie organizmu z toksyn nie ma sensu.
w trakcie diet LC organizm sam sie pomalu oczysci.
ja przez pierwsze chyba 4 tygodnie mialam nagle duzo plam na skorze i wypryskow.
potem to sie nagle skonczylo.
Ostatnio zmieniony przez alhe Pią Wrz 26, 2014 07:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Moveo-Sport_pl

Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 63
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Wto Lis 11, 2014 14:12   

Mam podobne zdanie,chociaż nawet wielu moich znajomych stosuję oczyszczanie organizmu z toksyn,czy lepiej się po tym czują to już osobna kwestia,moim zdaniem efekt będzie tylko połowiczny.
 
     
zdrow

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Lis 2014
Posty: 42
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 21:49   

Ja zawsze powtarzam, że tylko wizyta u dobrego dietetyka to dobry sposób na redukcję wagi w zdrowy i bezpieczny sposób. Przecież każdy z nas jest inny i każdego organizm reaguje inaczej. Tylko indywidualnie skomponowana dieta może przynieść rezultaty. Ja polecam http:// $$/uslugi/ teraz mają promocję cenową na konsultację i rozpisanie diety.
 
     
annawert 

Wiek: 44
Dołączyła: 15 Kwi 2017
Posty: 1
Wysłany: Sob Kwi 15, 2017 09:59   

Ja polecam dietę wegańska. Bez mięsa, bez nabiału, bez pieczywa. Ja już 9kg schudłam od stycznia. Przepisy są smaczne, jak się poszuka w necie. Polecam indyjskie lub tajskie!
 
     
Kwiateczek 

Wiek: 45
Dołączyła: 30 Paź 2015
Posty: 9
Wysłany: Śro Maj 10, 2017 02:54   

Jednemu taka a innemu inna dieta pasuje. Nie ma diet uniwersalnych. Jednocześnie wiemy, że sama gimnastyka bez diety nie da efektu. Odkryłam niedawno ciekawe badania genetyczne DFmedica.Te badania dają odpowiedź na pytania jaki mamy żywieniowy genotyp. Do tego można opracować indywidualną, optymalną dietę.Badania można wykonać w http://www.dfmedica.eu/gdzie-zrobic-badanie/ http://www.dfmedica.eu/gdzie-zrobic-badanie/
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Maj 15, 2017 12:17   

Ja na diecie wegańskiej nie wytrzymałbym dwóch dni. Jeśli chodzi o chudnięcie to wszystko sprowadza się do liczenia kalorii i odpowiedniego rozkładu makroskładników w tejże diecie. To wcale nie jest trudne, a przynosi wymierne efekty.
 
     
Klina 

Wiek: 32
Dołączyła: 30 Maj 2017
Posty: 2
Wysłany: Wto Maj 30, 2017 12:55   

Osobiście nie stosuje żadnej konkretnej diety. Po za tym że zaczęłam się w końcu ruszać, zaczęłam też odżywiać się regularnie. I pierwsze efekty już są. Za namową koleżanki która jest bardziej obeznana w temacie, dorzuciłam kasztany jadalne do jadłospisu. Myślałam że nie będą zbyt dobre, a skoro mają jakiś wpływ to czemu nie spróbować. Aktualnie zastępują mi słodycze w chwilach słabości :) A wy co dziwnego jesteście w stanie dodać do posiłków, żeby osiągnąć upragnioną wagę? :)
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Cze 01, 2017 11:32   

Właśnie - aktywność fizyczna też jest bardzo ważna i powinna iść w parze ze zdrowym odżywianiem.
 
     
Majkaaa

Dołączył: 12 Lip 2017
Posty: 9
Wysłany: Śro Sie 09, 2017 18:49   

Ja postawiłam na dietę z cateringu WygodnaDieta i się nie zawiodłam! Codziennie dostaję od nich przygotowane już do spożycia posiłki- wszystko smaczne i zdrowe. Dzięki temu, że nie muszę już gotować mam więcej czasu na ćwiczenia i w końcu jem regularnie co bardzo pomaga w zrzucaniu zbędnych kilogramów;)
 
     
maslowska

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 98
Wysłany: Czw Wrz 19, 2019 11:24   

Mnie strasznie podoba się figura Kim Kardashian.
Gdyby miała mniejszy tyłek to byłoby świetnie. Za bardzo jej wystaje.
Ale poza nią to tak ogólnie wolę szczuplejsze sylwetki. Szczupła talia z ładnym wcięciem, trochę większy cycek i pupa pośrednia między płaską, a wystającą, kształtna taka.
Uwielbiam nogi Miley Cyrus i Amandy Bynes, chociaż ta druga ma za szczupłe.

Nie lubię w sumie, gdy kobieta ma niemal zerowe wcięcie w talii. Małe cycki mogą być okej, ale pod warunkiem, że jednak nie wyglądają jak u dziecka. Takie moje mi stykają ; D. Biodra szersze nieco są jak najbardziej okej. Nie lubię wręcz jak jest minimalna różnica wizualna między talią, biodrami i udami. Wolę pełniejsze kształty.

U mnie dobre efekty dała dieta ketogeniczna http://kobietabyc.com/zas...-ketogenicznej/
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved