Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Cytologia klasa 3
Autor Wiadomość
vicctory

Dołączył: 19 Lip 2017
Posty: 2
Wysłany: Śro Lip 19, 2017 06:23   Cytologia klasa 3

Witam,

Moim problemem jest nie dobra cytologia. Moja Pani ginekolog uznała, że nic z tym robić nie trzeba, tylko za pół roku zrobić kontrolę. Jestem obciążona wirusem HPV, z powodu, którego leczyłam się onkologicznie 6 lat temu (rak migdałka).

Oczywiście wiem, że moje zdrowie jest w moich rękach, więc od razu przeszłam na dietę optymalną. Nadmienię, że wcześniej nie odżywiałam się nawet zdrowo - białe pieczywo, kilogramy słodyczy. Na chwile obecną dopadło mnie przeziębienie.

Obecnie jestem na diecie niskowęglowodanowej, bezglutenowej, bezmlecznej i bezcukrowej. Kiedy powinnam zrobić kontrolną cytologię? Wg mnie 6 miesięcy to za długo by czekać i nic nie robić.

Pozdrawiam
vicctory
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Wto Sie 01, 2017 11:44   

Dieta Optymalna (DO) może nie być najlepszym rozwiązaniem długoterminowym. To tylko (i aż!) forum więc podam namiar do materiałów które mogą pomóc, na początek.

1) "Życie bez pieczywa" - Lutz (Jako podstawa).
2) "Antyrak. Nowy sposób życia" - Servan-Schreiber David (wiadomości na temat roślinnych składników odżywczych które działają antynowotworowo.
3) Dieta CRON - https://pl.wikipedia.org/wiki/Dieta_CRON
4) Materiał z tej strony zebrany przez Pana Witolda - http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=22746
5) Wertowanie tego forum - i to jest bardzo ważne!

To takie podstawy, przy czym pozycja trzecia jest dobra, ale należy sobie zdawać sprawę że zbyt duże ograniczenie kaloryczne może wpłynąć źle na Pani problem. Są znane przypadki kobiet które nie mogły zajść w ciążę, a po przejściu na dietę stricte mięsną urodziły zdrowe dzieci. Leki im nie pomogły.

Moim zdaniem robienie cyto co pół roku nie jest wystarczające, ale proszę zagłębić się w podane materiały wpierw, a potem badać się co 30 dni i obserwować reakcje organizmu. Najlepiej byłoby gdyby Pani poszła do dobrego żywieniowca aby ustalić podstawowe ewentualne problemy takie jak niedobory witamin i minerałów, to jest podstawa bez której reszta w sumie nie ma sensu.
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Nie Sie 06, 2017 14:43   Re: Cytologia klasa 3

vicctory napisał/a:
Witam,

Moim problemem jest nie dobra cytologia. Moja Pani ginekolog uznała, że nic z tym robić nie trzeba, tylko za pół roku zrobić kontrolę. Jestem obciążona wirusem HPV, z powodu, którego leczyłam się onkologicznie 6 lat temu (rak migdałka).

Oczywiście wiem, że moje zdrowie jest w moich rękach, więc od razu przeszłam na dietę optymalną. Nadmienię, że wcześniej nie odżywiałam się nawet zdrowo - białe pieczywo, kilogramy słodyczy. Na chwile obecną dopadło mnie przeziębienie.

Obecnie jestem na diecie niskowęglowodanowej, bezglutenowej, bezmlecznej i bezcukrowej. Kiedy powinnam zrobić kontrolną cytologię? Wg mnie 6 miesięcy to za długo by czekać i nic nie robić.

Pozdrawiam
vicctory


Klasa 3 spowodowana jest przewlekłym stanem zapalnym, który jest skutkiem leczenia onkologicznego.
 
     
Sentinel 

Wiek: 50
Dołączył: 05 Sie 2017
Posty: 1021
Wysłany: Nie Sie 06, 2017 14:47   

gudrii napisał/a:
Dieta CRON - https://pl.wikipedia.org/wiki/Dieta_CRON


To zalecenia raczej w przypadku cukrzycy typu 2
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved