Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Opalenizna
Autor Wiadomość
Łysica 

Dołączył: 22 Wrz 2014
Posty: 65
Wysłany: Sob Lip 18, 2015 22:50   Opalenizna

Czy to uroda czy nie, nie będe dyskutował? Jak możecie to się wypowiedzcie.
Może pewny lans czy szpan wrócić z wakacji strzaskanym na heban :viva:
Ale czy to jest normalne, napastować się kilogramem kremów i leżeć kilka godzin plackiem na słońcu?
Na samą myśl o tym już się pocę :razz:
No i przy okazji czy to zdrowe? Kilo pasty na ciało i gleba na słońcu.
Nie unikam słońca, ale na plażę czy basen zawsze biorę parasol, hebanowy kolor skóry to nie dla mnie :hihi:
 
     
Iwan 
Surojad

Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 109
Skąd: Wędrzyn
Wysłany: Nie Lip 19, 2015 09:18   

Oczywiście, że to nie zdrowe, bo to nieświadomy masochizm :?
Jeżeli leżenie na słońcu, to odpoczynek lub kąpiel słoneczna, to przeciwwskazań nie znam.
Ładowanie na skórę, tej tony chemii to co dobrego to może przynieść ?
Nie dość, że pory skóry są zatykane jakąś trucizną, która przez skórę, wchłania się do organizmu to jeszcze zmieniają wpływ promieni słonecznych na skórę.
Najlepiej nie smarować się niczym :] Ja się nie smaruję i skóra jak się opali na czerwono to nawet nie piecze ani nie schodzi, ale to pewnie efekty surojedzenia :medit:
Natomiast najlepszym "zabezpieczeniem" przed spaleniem się na Słoneczku są oleje roślinne.
Nie wiem jak zwierzęce, takie jak smalec, bo ich nigdy nie używałem na Słońcu, ale roślinne, w tym słonecznikowy bardzo ładnie i dość szybko opalają na ładny kolorek ;)
Tutaj nawet dodatek filmowy 8)
https://youtu.be/6t6cxLZraKA?t=18m14s
_________________
Surojedzenie to Prawidłowe odżywianie
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 20, 2015 08:11   

Opalanie się jest niezdrowe i może powodować wiele problemów, z czerniakiem na czele. Jeżeli ktos lubi się wygrzewać na słońcu i che mieć opaleniznę to nie zaszkodzi, ale stosowanie filtrów w tym przypadku jest wskazane i wręcz niezbędne.
 
     
yetim

Dołączył: 25 Maj 2015
Posty: 9
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Wto Lip 21, 2015 13:05   

A ja lubię być opalona ale nie chodze na solarium.
 
     
Basiczek 

Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 17
Wysłany: Sob Sie 08, 2015 01:29   

A ja bardzo lubię być opalona, ale nie spieczona. Dlatego przed urlopem zwykle zaliczam kilka wizyt w solariom, tak na króciutko, żeby przyzwyczaić skórę do słońca. Zwykle wyszukuję solarium na wyszukiwarce zabiegów http://ladytime.pl, żeby mieć pewność że mają nowe i dobre lampy.
 
     
paulka68

Dołączył: 28 Lip 2015
Posty: 9
Wysłany: Pon Sie 10, 2015 15:31   

Intensywne opalanie nigdy nie jest dobrym pomysłem, wswzystko trzeba robić z głową!
 
     
Titelitury 

Dołączył: 29 Lip 2015
Posty: 393
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pon Sie 10, 2015 21:06   

paulka68 napisał/a:
Intensywne opalanie nigdy nie jest dobrym pomysłem, wswzystko trzeba robić z głową!

A kiedy można stwierdzić czy opalanie jest intensywne?
 
     
sonic5 

Dołączył: 11 Sie 2015
Posty: 5
Wysłany: Czw Sie 13, 2015 21:18   

Intensywne opalanie, czyli jak ktoś leży dzień w dzień po parę godzin. Plus niezdrowy czerwony kolor skóry. Nie jest to atrakcyjne
 
     
konstantyna 

Dołączyła: 18 Wrz 2014
Posty: 9
Wysłany: Pią Sie 19, 2016 09:57   

Ja nie wiem co jest atrakcyjnego w nadmiernym opalaniu się. Przecież ani to fajne, tak leżeć na słońcu ani nie spędza się aktywnie czasu...
_________________
...Pójdziemy razem tam , a chaos nigdy nas nie dosięgnie...
 
     
jezynka 

Wiek: 34
Dołączyła: 19 Sie 2016
Posty: 5
Wysłany: Pią Sie 19, 2016 16:10   

Na opalanie polecam masło kakaowe, skóra nabiera fajny kolorek :D
 
     
AdamAdam1 

Dołączył: 30 Kwi 2017
Posty: 1
Wysłany: Nie Kwi 30, 2017 23:45   

Beta karoten i masło kakaowe - świetny kolor skóry można uzyskać :)
 
     
agaa 

Dołączyła: 07 Gru 2016
Posty: 29
Wysłany: Czw Cze 01, 2017 08:56   

Nie lubię leżenia plackiem cały dzień na słońcu, byle się opalić. Przy ładnej pogodzie po prostu siedzę sobie na balkonie i czytam książkę, więc wychodzi to samo:D Ale kolorek lubię mieć, bo jestem bardzo blada i nie czuję się z tym komfortowo. Ale wolę używać balsamu brązującego niż palić się na słońcu w upale.
 
     
wiwiktor 

Dołączył: 02 Lip 2017
Posty: 3
Skąd: Ustroń
Wysłany: Nie Lip 02, 2017 21:28   

W niektórych krajach solaria dozwolone są dopiero od `8 lat. To jest słuszne. Z opalaniem trzeba ostrożnie. Można zniszczyć sobie życie lub skrócić je nawet.
 
 
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Lip 03, 2017 13:42   

Według mnie opalanie się jest ok, ale trzeba z tym bardzo uważać. Duzo zależy tutaj od danej osoby. Jeden spędzi na słońcu pół dnia i wcale się nie spali, natomiast inny poleży godzinę i będzie cały poparzony. Moim zdaniem w tym drugim przypadku nie warto się opalać, szkoda ryzykować.
 
     
agaa 

Dołączyła: 07 Gru 2016
Posty: 29
Wysłany: Śro Lip 05, 2017 12:25   

pogodny napisał/a:
Według mnie opalanie się jest ok, ale trzeba z tym bardzo uważać. Duzo zależy tutaj od danej osoby. Jeden spędzi na słońcu pół dnia i wcale się nie spali, natomiast inny poleży godzinę i będzie cały poparzony. Moim zdaniem w tym drugim przypadku nie warto się opalać, szkoda ryzykować.

To, że ktoś się nie pali leżąc pół dnia na słońcu i tak nie zwalnia przed stosowaniem filtrów. Filtr zapobiega fotostarzeniu się skóry...Co z tego, że osoba się nie parzy na słońcu i może przebywać na nim cały dzień, jak w potem w wieku 35 lat wygląda na 10 więcej? Uważam, że to bardzo nierozsądne wychodzić na słońce bez kremów z filtrem, jak zasugerował ktoś wyżej. Po co narażać nie tylko swoją urodę, ale też zdrowie! Zmiany skórne, czerniak, rak skóry...
 
     
Ryszard 
RW

Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 75
Skąd: Poznań
  Wysłany: Śro Lip 05, 2017 17:42   

właściwe korzystanie ze słońca:
https://www.youtube.com/w..._eid=ed87cbb484
zainteresowanym polecam.
_________________
RWP
 
     
Biomondo 

Dołączyła: 15 Wrz 2017
Posty: 27
Wysłany: Czw Lis 09, 2017 09:11   

Opalenizna to moim zdaniem nic złego, pod warunkiem że znamy granice i nie przesadzimy z ilością, nadmiarem słońca bo to też nie wpływa korzystnie na naszą skórę.
 
     
krooos7

Dołączył: 11 Maj 2018
Posty: 5
Wysłany: Wto Maj 15, 2018 17:00   

Mam to samo zdanie co mój poprzednik... Nic dodać, nic ująć...
_________________
Co mi tam czas! Bywa, że i cały miesiąc odda się chętnie za pół rubla, a innym razem za żadne skarby nie sprzedałoby się nawet pół godzinki.
 
     
monsa87

Dołączył: 16 Sie 2018
Posty: 1
Wysłany: Czw Sie 16, 2018 16:14   

Ja lubię po lecie iść od czasu do czasu po opalać się w solarium, aby utrzymać opaleniznę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved