Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Własny olej
Autor Wiadomość
Kiiwii

Dołączył: 27 Maj 2014
Posty: 1
Wysłany: Wto Maj 27, 2014 12:23   Własny olej

Myśleliście kiedyś o własnej prasie do wyciskania oleju? Przyznam, że jak się naczytałam o tym, co się kupuje w sklepach, strach mnie obleciał. Moja siostra kupiła coś takiego: http://terapiasokami.pl/p...m-terapiasokami i muszę przyznać, że świeża dostawa takiego oleju to fajna rzecz. Fajnie tak sobie rodzinnie zainwestować, żeby mieć pewność, że to czyste omega-3, a nie rafinowana trucizna.
 
     
g69 

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 331
Wysłany: Wto Maj 27, 2014 16:13   

Pomysł przedni,ale cena moim zdaniem powala.
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Wto Maj 27, 2014 17:23   

W zwykłej sokowirówce rodem z PRLu uzyskałem olej z orzechów włoskich, tak dla sportu bo oczywiście zmielone odolejone orzechy nadal podległy konsumpcji.
:viva:
 
     
gea

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 1354
Wysłany: Wto Maj 27, 2014 18:43   

Zainteresowanym posadzeniem orzecha rodzącego szybko i dobre orzechy podaję linka http://szczepionyorzech.pl/. W ub. roku jesienią posadziliśmy 2 orzechy. Jeden z nich miał już zawiązek, ale zrzucił. Warto mieć orzech szczepiony, bo z nasion nie powtarzają cech i długo się czeka na owocowanie. Szczepione nie rosną silnie. Pani Jankowska jest fachowcem w tej branży, doradzi odmianę. Odmiany orzechów można obejrzeć na stronie szkółki.
( nie reklamuję i nie zarabiam na reklamie, wbrew opiniom jednego forumowicza) Adres szkółki znalazłam szukając profesjonalnej szkółki. Chyba jest to jedyna szkółka wyspecjalizowana w prod. orzecha szczepionego na terenie Polski.
_________________
gea
 
     
opiotr 

Dołączył: 19 Kwi 2013
Posty: 133
Wysłany: Wto Maj 27, 2014 18:55   

gea napisał/a:
orzecha szczepionego na terenie Polski.

'Szczepiony orzech' to kojarzy się, że szczepionką 8/
 
     
gea

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 1354
Wysłany: Wto Maj 27, 2014 19:57   

To jest jedyne szczepienie, z którego człowiek ma pożytek

http://pl.wikipedia.org/w...e_(ogrodnictwo)



To mówiłam ja, wróg szczepień i medycyny opartej na XIX wiecznych szalbierstwach Pasteura i Kocha.
_________________
gea
 
     
olej_123

Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 3
Wysłany: Czw Maj 29, 2014 07:16   KUPONY RABATOWE ZIELONY NURT (OLEJE, PRZYPRAWY,PRODUKTY BIO)

Witam Otrzymałam kupon rabatowy!!! Przy zakupie w sklepie ze ZDROWĄ ŻYWNOSCIĄ www.zielonynurt.pl otrzymasz 15 zł!!! Kod o treści: MA142205A Kupon dostępny dla pierwszych 100 osób !!! Kto pierwszy ten lepszy. Sama próbowałam i polecam !
Pozdrawiam Marta :)
 
     
gea

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 1354
Wysłany: Czw Maj 29, 2014 12:45   Syrop z kwiatów bzu czarnego

Syrop z kwiatów bzu czarnego
- teraz pora na robienie
Jeden z najsmaczniejszych dodatków do wody w upalne dni. Z dodatkiem liścia mięty.

Składniki
 40 kwiatów czarnego bzu ( baldachimów)
 2 dkg kwasku cytrynowego, 4 cytryny
 1,5-2 kg cukru

Etapy przygotowania

Kwiaty obrać z łodyg ( NIE MYĆ) Starac się zdążyć przed nalotem robala. EW. położyć na papierze i zaczekać na ich ewakuację. Zalać wodą z sokiem z cytryn - wyszorowanych. Kwiaty mają być przykryte płynem, na górze położyć skórki z cytryn ( zapach). Następnego dnia wyciskamy kwiaty i zalewamy taka sama ilością wody i jeszcze raz wyciskamy. Skóry i wytłoki wyrzucamy.Cedzimy. Wlewamy do garnka i zagotowujemy wrzucając cukier i na końcu kwasek. Wlewamy wrzący syrop do butelek czy słoików wymytych ( albo lepiej wyparzonych). Nakrętki mają być wygotowane.
Cukrem i kwaskiem można zarządzać wg uznania – smaku. Cukru raczej więcej, bo robiąc napój ( woda lekko gazowana- Muszynianka) można, a nawet smaczniej, dodać sok z cytryny, z dosładzaniem gorzej)
Tak robię ja. Pyłki mają działanie zdrowotne ( pierzga szczególnie). Przyśpieszają fazę wagotoniczną – "choroby". Dlatego tak pyłki uczulają.

A to dla tych co lubią obrazki :http://gzikipyry.pl/syrop-z-kwiatow-czarnego-bzu-2/http://doowa.blogspot.com/2012/06/syrop-z-kwiato-bzu-czarnego.html
_________________
gea
 
     
SwojskaPiwniczk

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 62
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 10:15   

Dziękuje za przepis,w wolnej chwili na pewno się za to wezmę ponieważ brzmi bardzo zachęcająco i co ważne: będzie zdrowy bo własny i to się liczy najbardziej:)
_________________
SwojskaPiwniczka.
 
     
Cooper 

Wiek: 37
Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Wrz 10, 2014 13:36   

Jak dla mnie pomysł jest super :) Trzeba rozmówić się z rodziną i coś postanowić. Może nie opłaca mi się samemu kupować, ale jak cała rodzina będzie chętna na zrzutę, to się zdecyduję.
 
     
oram

Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 10
Wysłany: Nie Lis 16, 2014 12:02   

Tłoczenie oleju samemu to b. dobry pomysł , bo wiesz co wyciskasz jaki jest skład a nie te bzdury z etykiety gdzie olej roślinny to olej palmowy (szkodliwy). Jest już sporo tłoczni które piszą konkretne nazwy i można im zaufać. Ja kupuje oleje i nie tylko w sklepie
zielony Nurt i jestem zadowolony. Maja dobra jakość ,cenę i obszerne opisy produktów.
 
     
dremkowa

Dołączył: 26 Lis 2014
Posty: 7
Wysłany: Śro Lis 26, 2014 20:40   

Hmmm może się skuszę i zrobię własny. Już od jakiegoś czasu się przymierzam.
 
     
oram

Dołączył: 16 Lis 2014
Posty: 10
Wysłany: Czw Gru 04, 2014 20:27   

Cooper a masz dostęp do nasion, bo jak mieszkasz w mieście i nie znasz producenta to będziesz gdzieś kupował też nie wiadomo czy ekologiczne, zresztą trzeba się zdecydować co sami robimy a co kupujemy, bo wszystkiego samemu się nie da. Ja piekę chleby, i robię różne smarowidła do chleba raczej z chudego mięsa lub warzyw. Może jak będę na emeryturze to więcej będzie czasu, (ale mniej sił :P ) teraz jestem na etapie oleju konopnego zielonynurt.pl inne już spróbowane ale chciałabym takie zdrowotne z kwasami omega.
_________________
Bio oleje Zielony Nurt pl
 
     
agacik

Dołączył: 27 Gru 2014
Posty: 1
Wysłany: Sob Gru 27, 2014 11:30   Oleje zimnotłoczone

Ja polecam Sklep internetowy Zielony nurt jest to sklep z olejami zimnotłoczonymi !

Oleje są bardzo dobre jakości i przystępne cenowo. Asortyment jest bardzo duży, osobście stosuje olej z pestek dyni, olej lniany oraz olej z wiesiołka.
 
     
agniecha94

Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 2
Wysłany: Pon Sty 05, 2015 12:23   

Cześć. Jestem studentką psychologii i aby uzyskać zaliczenie z ćwiczeń muszę przeprowadzić badania dotyczące zdrowia wśród klientów sklepów ze zdrową żywnością. Z tego powodu zwracam się z prośbą do was o pomoc, bo sesja coraz bliżej a czarna rozpacz studenta coraz większa. Pomoc polega na wypełnieniu kwestionariusza, który jest całkowicie ANONIMOWY i którego wyniki będą wykorzystane wyłącznie do celów edukacyjnych. Zajmie wam to maksymalnie 10 minut. Link do formularza: https://docs.google.com/forms/d/1JroS0-wTBlUBf_Hpzmp1CNLJe85h0vnrcHnyg6LEfcA/viewform?usp=send_form Gwarantuję, że wypełnienie kwestionariusza to źródło nietuzinkowej rozrywki i niezapomnianych wrażeń :D Z góry dziękuję za ewentualną pomoc i przepraszam za spam.
Zdesperowana studentka
 
     
margollaa

Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 28
Wysłany: Wto Paź 20, 2015 13:40   Własny olej

A ja polecam sobie kupić własną prasę do tłoczenia i mieć 200% pewność tego co tłoczymy i jak długo stoi na półce. Ja mam yodapolska.pl i mogę polecić Teraz w nocy o północy mogę zrobić zdrowy olej bo urządzenie chodzi cicho i dość szybko
 
     
Monikalas

Dołączył: 16 Paź 2015
Posty: 5
Wysłany: Wto Paź 20, 2015 16:55   

A jeśłi ktoś nie ma własnej prasy to polecam oleje tłoczone na zimno na świeżo konopny, z maku, ostropestu, wiesiołka, ogórecznika, rzepaku słonecznika lniany i inne na www.herbisairum.pl tłoczone sa na świeżo pod zamówieniewww.herbisarium.pl
 
     
Iwan 
Surojad

Pomógł: 1 raz
Wiek: 26
Dołączył: 19 Cze 2015
Posty: 109
Skąd: Wędrzyn
Wysłany: Śro Paź 21, 2015 09:49   

bezczelne są te twoje reklamy... Zareklamuj się raz, a dobrze, tak żeby nie spamować...
_________________
Surojedzenie to Prawidłowe odżywianie
 
     
parys 

Dołączył: 28 Paź 2016
Posty: 4
Wysłany: Wto Lis 15, 2016 02:50   

W sumie nigdy nie myślałam o samodzielnym wyciskaniu oleju... może mialoby to jakiś sens, bo jestem prawdziwą maniaczką olejów :D zarówno w kuchni jak i kosmetyce. Przetestowałam ich ponad 20, w kuchni i suplementacji najważniejsze dla mnie są: olej kokosowy, lniany, z wiesiołka i z krokosza...trzeba jednak uważac, gdy się je kupuje, zeby były dobrej jakości, wiec ja np. zaopatruję się na stronie naturalny-market.pl Rozważę jednak zakup takiego gadżeciku, bo fajnie samemu robić takie rzeczy ;)
 
     
marektrans 

Dołączył: 21 Lis 2016
Posty: 4
Wysłany: Pon Lis 21, 2016 13:44   

I naprawdę takie oleje działają? A co powiecie na temat oleju arganowego?
 
     
Laurent 

Wiek: 43
Dołączyła: 03 Gru 2016
Posty: 1
Wysłany: Sob Gru 03, 2016 19:52   Własny olej

Ja wyciskam sama olej lniany :)
 
     
Czekoladka 

Dołączyła: 02 Mar 2017
Posty: 7
Wysłany: Czw Mar 02, 2017 10:04   

Też myślałam o własnej wyciskarce oleju. Takiego sprzętu nie kupi się w pierwszym lepszym sklepie, trzeba trochę poszukać. Za tydzień przejadę się na targi food tech i może będzie tam coś dla mnie. Jestem z Warszawy więc do Nadarzyna mam blisko.
 
     
Biomondo 

Dołączyła: 15 Wrz 2017
Posty: 27
Wysłany: Pią Wrz 15, 2017 08:03   

Akurat ja nigdy nie wyciskałam oleju w ten sposób, natomiast z całą stanowczością mogę polecić olej kokosowy, oczywiście ten w 100% naturalny i zdrowy.
 
     
whet

Dołączył: 25 Lis 2017
Posty: 1
Wysłany: Sob Lis 25, 2017 17:50   

g69 napisał/a:
Pomysł przedni,ale cena moim zdaniem powala.


A może da się to zrobić trochę taniej?
 
     
Imbryczek 

Dołączył: 16 Lis 2017
Posty: 16
Wysłany: Wto Maj 15, 2018 14:21   

Tez nigdy nie próbowałem, natomiast sam pomysł na własny olej jak najbardziej w porządku, przynajmniej mamy pewność co do zawartości tłuszczu i tego że jest zdrowy. Podstawa jest mieć tylko odpowiednią prasę.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved