Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Odchudzanie
Autor Wiadomość
meggie84 

Dołączyła: 12 Sie 2016
Posty: 1
Wysłany: Pią Sie 12, 2016 13:15   Odchudzanie

Mam zamiar rozpocząć odchudzanie od września. od września dlatego, że chcę być już po urlopie i żeby nie było pokus typu gofry nad morzem :)
obserwuję swoją koleżankę z pracy, która odchudza się już od miesiąca i schudła już ponad 5 kilogramów stosując catering dietetyczny i naprawdę to widać :] codziennie przynosi do pracy drugie śniadanie, obiad i podwieczorek i powiem Wam, że są to bardzo smaczne potrawy. a od koleżanki wręcz bije radośc i chęć do życia. ja mam do zrzucenia lekko 10 kg :) wiecie jak to jest w pracy kawusia coś do kawusi później przyjdzie pan kanapka potem znowu jakaś kawka i tak w boczki idzie. trzeba coś w tym zrobić!!!
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sie 19, 2016 07:59   

Przecież kawa pomaga w chudnięciu. Można śmiało ją pić nie jedząc nic do niej. A co do cateringu to z pewnością ciekawa sprawa. ;p
 
     
konstantyna 

Dołączyła: 18 Wrz 2014
Posty: 9
Wysłany: Pią Sie 19, 2016 09:43   

Catering to świetna sprawa:D. Z tym, że jest on dość kosztowny. Co prawda ma się wszystko ustalone, nie trzeba się o nic martwić, ale jednak...A odnoście do kawy...tak jest to naturalny wręcz spalacz kalorii. Ale nie można jesć do niego ciasteczek, rzecz jasna...:P
 
     
Andżellii 

Dołączyła: 04 Lut 2016
Posty: 6
Wysłany: Śro Sie 24, 2016 13:52   

Potwierdzam, catering jest dobra opcją, ale dla osób, które na to stać. Na niższy budżet trzeba po prostu samemu coś wymyślić i do tego dołączyć ćwiczenia. Ja biegam kilka razy w miesiącu i zaczęłam regularnie jeść i nawet tylko po takich zmianach widze różnicę
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Nie Sie 28, 2016 11:17   

konstantany napisał/a:
Catering to świetna sprawa:D. Z tym, że jest on dość kosztowny.
I do tego paskudny w smaku, bo bazuje na bzdurnych schematach odchudzania zalecających chude roślinne pożywienie. No i za te pieniądze wyżywiłby czterech głodujących Murzynów na sawannie.
JW
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Wrz 23, 2016 10:25   

Nie zawsze jest tak, że bazuje jedynie na roślinnym jedzeniu. Spotkałem się już z naprawdę smacznie przyrządzanymi mięsami np. kurczakiem w szpinaku czy też hamburgerów wołowych. Wszystko smaczne, kaloryka np. 1500 kcal na cały dzień.
 
     
joonek9 

Dołączył: 21 Kwi 2014
Posty: 8
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw Paź 06, 2016 21:41   

Same ogólniki na temat odchudzania, można napisać krótko i rzeczowo, ale to co jest na tej stronie nie jest jedynym ani drugim.
 
     
waleriana

Dołączył: 14 Kwi 2016
Posty: 2
Wysłany: Pon Paź 10, 2016 09:34   

Jesli szukasz jakieś konkretnej diety, to może poczytaj sobie o tej opracowanej przez P.Maję Błaszczyszyn: http://nutrivitpharm.pl/d...ocowo-warzywna/
Masz tam całą rozpiskę jadłospisu ale generalnie taka dieta opiera się na spożywaniu głównie owoców i warzyw. Mimo, że spożywasz ok. 600 kcal dziennie to jednak nie powinnaś czuć głodu ani innych przykrych dolegliwości.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Paź 17, 2016 09:58   

600 kalorii dziennie i bez głodu to brzmi trochę zbyt magicznie jak dla mnie :)
 
     
maslowska

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 98
Wysłany: Śro Paź 26, 2016 12:54   

Bo nie jest to możliwe. Poza tym taka dieta jest niezdrowa oraz nie powinno się takiej stosować. Mozna narobić sobie jedynie problemów żoładkowych. Poza tym organizm reaguje na to w taki sposób,że wydaje musie,ze przechodzimy okres głodu i zaczyna magazynować tłuszcz.... Po takiej restrykcyjnej diecie bardzo szybkie są również powroty od poprzedniej wagi. Efekt jojo.
Tutaj jest dobry artykuł o tym co może wspomagać odchudzanie:
http://czytelnia.cefarm24...owe-odchudzanie

Poczytaj sobie sam.
Ostatnio zmieniony przez maslowska Śro Paź 26, 2016 12:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
maja90 

Dołączyła: 02 Lis 2016
Posty: 11
Wysłany: Czw Lis 03, 2016 10:42   

Ktoś naprawdę jest w stanie stosować dietę poniżej 1000 kcal? :o Dla mnie to nie do pomyślenia, jak kiedyś się bawiłam w dietę 1400 kcal to chodziłam głodna i zła, a ćwiczyć nie miałam siły. Teraz po prostu jem jak najwięcej zdrowych produktów, głównie mnóstwo warzyw i sporo dobrej jakości mięsa i ryb. I też uważam, że najlepiej jeść tak 4-5 posiłków dziennie o regularnych porach. Mi to dużo pomogło, bo nie mam ochoty na podjadanie pomiędzy nimi :)
 
     
basiq 

Wiek: 38
Dołączyła: 19 Sty 2017
Posty: 8
Wysłany: Czw Sty 19, 2017 11:17   

Catering jest ok, ale to drogie rozwiązanie ;) jeśli cie stać i jesteś leniwa żeby samodzielnie sobie przygotowywać takie potrawy do pracy.. to czemu nie ;)
 
     
Damien Thorn 

Wiek: 39
Dołączył: 02 Sie 2017
Posty: 6
Wysłany: Śro Sie 02, 2017 11:11   

Catering też kojarzy mi się z całkiem drogim rozwiązaniem. Dużo lepszym wyjściem jest przygotowywanie posiłków na własną rękę.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pon Sie 07, 2017 11:59   

Ja też jestem zdania, że lepiej jest sobie samemu coś przygotować, niż korzystać z gotowych diet za duże pieniądze.
 
     
nejmu 

Wiek: 28
Dołączyła: 22 Sie 2017
Posty: 1
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sie 22, 2017 11:51   

Trzeba zdobyć wiedzę na ten temat to jasne, ze można samemu
 
     
smakoszeq 

Dołączyła: 03 Paź 2017
Posty: 8
Skąd: Zabrze
Wysłany: Wto Paź 03, 2017 18:13   

Kilka zmian w swoich przyzwyczajeniach i nie trzeba wydawać pieniędzy na gotowce ani suplementy, które tak naprawdę nie pomagają.
 
     
krzysiupysiu

Dołączył: 18 Cze 2017
Posty: 2
Wysłany: Wto Paź 17, 2017 19:52   

Słyszeliście może o Gymnema Sylvestre ? https://evita.sklep.pl/pl/gymnema-sylvestre-400-mg-100-kapsulek.html Jest to środek, który ma właściwości znieczulające kubki smakowe i podobno potem nie odczuwamy słodkiego smaku. Co o tym myślicie? Czy warto spróbować takiego naturalnego środka w diecie, by w jakimś stopniu ograniczyć spożywanie słodkości?
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Paź 18, 2017 08:16   

Najskuteczniejszym sposobem ograniczenia apetytu na słodkości jest zwiększenie spożycia białka i tłuszczu, a zmniejszenie spożycia węglowodanów.
Gymnema może służyć jako wspomaganie tego procesu i w cukrzycy.
JW
 
     
Imbryczek 

Dołączył: 16 Lis 2017
Posty: 16
Wysłany: Czw Lis 16, 2017 13:41   

Jeżeli mowa o odchudzaniu to tutaj zdecydowanie warto postawić głównie na dobrą, sprawdzoną dietę oraz aktywność fizyczną, dzięki czemu pozbędziemy się kilogramów. Ten efekt troszkę trwa i nie przyjdzie od razu, o tym należy pamiętać.
 
     
tereska121

Dołączył: 05 Gru 2017
Posty: 1
Wysłany: Wto Gru 05, 2017 14:59   

Imbryczek ma rację, tylko wytrwałością dojdziemy do celu. Te wszystkie reklamy w stylu "schudnij w dwa tygodnie" są nieprawdziwe. Albo może i prawdziwe, ale z efektem jojo. To wszystko co zrzuciliśmy wróci podwójnie ;)
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Gru 20, 2017 13:47   

Nie tylko nieprawdziwe, ale też niebezpieczne. Odchudzanie musi być zrobione z głową i pod żadnym pozorem nie dotyczy głodzenia się. Wręcz przeciwnie - większa ilość kalorii pozwala na przyspieszenie metabolizmu, a w połączeniu z aktywnością fizyczną daje to świetne efekty.
 
     
Wika

Dołączył: 20 Gru 2017
Posty: 7
Wysłany: Śro Gru 20, 2017 20:50   

Taki catering to na prawdę fajne i skuteczne rozwiązanie. Ja sama zamawiam WygodnąDietę i jestem z nich zadowolona. Dobrze karmią a posiłki są syte i smaczne. Co ważniejsze nie ma wymówek typu-" jestem zmęczona nie chce mi się gotować, dziś zjem coś na szybko!" Z nimi zawsze mam pod ręką coś zdrowego do jedzenia;)
 
     
Paula28 

Dołączyła: 21 Lis 2018
Posty: 1
Wysłany: Czw Lis 22, 2018 15:27   

@Pogodny,

Oczywiście, że tak, ale niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę. W końcu proces spalania tkanki tłuszczowej zachodzi podczas realizacji ćwiczeń (mówiąc wprost - organizm po pewnym czasie pozyskuje energię z tkanki tłuszczowej, czyli materiału zapasowego).

Nie mniej jednak, zmniejszenie kaloryczności jest także wskazane (nie mówię o głodówce). 300-400kcal mniej to nadal zdrowa dieta.

Pozdrawiam
 
     
Sandra01

Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 16
Wysłany: Pią Lut 01, 2019 22:26   

Żeby schudnąć trzeba się ruszać i dieta również ma duży wpływ. ale sa ludzie chorobliwie otyli.Tacy w ten sposób nie schudną. Tu będzie potrzebna operacja bariatryczna. Mam znajomą która zrobiła sobie opaskę na żołądek i schudła ponad 59 kg. Dla niej nie było innej opcji. Robiła ten zabieg w Szpitalu św. Elżbiety na Mokotowie. Teraz o wiele lepiej się czuje i wygląda.
 
     
Onswevarned 

Dołączyła: 09 Lut 2019
Posty: 2
Wysłany: Sob Lut 09, 2019 14:02   

Najważniejsze w odchudzaniu jest odpoweidnia dieta bogata w warzywa jezeli nie chcesz zrezygnowac z swojego ulubionego jedzenia warto zainwestować w suplementy diety poprawiajace metabolizm tu masz ciekawy artykuł https://doktorfit.edu.pl/slimberry-opinie/ ale najważniejszy jest ruch pamietaj o codziennym spacerze ewentualnie warto się zapisać na siłownie!
Ostatnio zmieniony przez Onswevarned Sob Lut 09, 2019 14:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Fit Odchudzanie

Dołączył: 17 Lut 2019
Posty: 1
Wysłany: Nie Lut 17, 2019 12:13   

Jak na odchudzanie to tylko Slimberry. Tutaj masz opinie i pozostałe informacje https://z-pamietnika-dietetyka.pl/slimberry-opinie/ i pamiętaj o tym, że to oryginalny. Trzeba uważać.
 
     
Marysia_89

Dołączył: 29 Paź 2018
Posty: 7
Wysłany: Czw Lut 28, 2019 18:58   Odchudzanie

Hej,

Ja od dłuższego czasu jestem na diecie i całkiem nieźle sobie radzę. Istnieje wiele zdrowych zamienników niezdrowych produktów, które o wiele lepiej smakują.
ostatnio stwierdziłam, że chciałabym urozmaicić moją dietę o różne suplementy itp i znalazłam w sieci https://magicznyogrod.pl/morszczyn.html. Widziałam na stronie, że ma działanie odchudzające oraz pozytywnie wpływa na przemianę materii.
Czy któraś z was używa? Chętnie poznam opinie :)
 
     
maslowska

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 98
Wysłany: Pon Sty 06, 2020 10:42   

dziewczyny czy od kisielu mi brzuch urośnie? pożeram go hurtowymi ilościami i nie wiem czy to dobrze? (oczywiście słodzony)
ale mało innych rzeczy za to jem, praktycznie żyje kiślem, ananasem z puszki i jakąs zupą w porze obiadowej i tościkiem na śniadanie. ale kiśli do 6 dziennie :)

No i zastanawiam się nad wprowadzeniem ćwiczeń. Jest ze mnie niestety okropny leniuch tak więc mam czasa jedynie raz w tygodniu:
http://gazetawielicka.pl/...ego-skorzystac/
Jak zapatrujecie sie na elektrostymulację mięśni?
 
     
Olgańka

Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Sty 08, 2020 13:12   

Spam jak to spam ale historyjka ciekawa :pada:
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Sty 10, 2020 14:01   

Cytat:
Całkowity czas trwania treningu EMS to około 20 minut. W tym czasie można oddziaływać na niemalże wszystkie mięśnie ciała, a także spalić nawet do 1300 kalorii!

Kalorii może tak, ale jeżeli autor miał na myśli kcal, to wypada na godzinę blisko 4000 kcal, tyle, co górnik dołowy spala w ciągu szychty albo intensywnie trenujący sportowiec w ciągu kilku godzin. Nie wiem, czy nie trzeba zastosować przy takim wydzielaniu energii cieplnej wydatnego chłodzenia wapotronowego, żeby klient się nie ugotował. :)
JW
 
     
ekt

Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 69
Wysłany: Śro Wrz 27, 2023 10:25   

Ja w ten sposób schudłam 12 kilo i do dziś trzyma mi sie waga ;)
Wyeliminowałam z diety cukier - jedyny cukier to owoce, ksylitol i miód naturalny. Ograniczyłam bardzo produkty pszenne oraz mleko. Dużo wody, warzyw, kasz itp. Suolementowałam się witaminami i koktajlami A do tego chodziłam na spinning na silowni ;)
79 -> 67 kg. Dalej tyle ważę
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved