Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Naleśniki z syropem klonowym
Autor Wiadomość
Antonina

Dołączył: 18 Cze 2015
Posty: 3
Wysłany: Czw Cze 18, 2015 09:31   Naleśniki z syropem klonowym

Uwielbiam słodkie! Jednak zdaje sobie sprawę z tego, że biały cukier jest ogromnie szkodliwy dla naszego organizmu. Dlatego od kilku już lat całkowicie z niego zrezygnowałam i staram się go omijać bardzo szerokim łukiem :D

Przerzuciłam się za to na najzdrowszy słodzik na świecie - syrop klonowy. Będąc kiedyś w Anglii spróbowałam tego przepysznego syropu i wracając do Polski byłam zaopatrzona w kilka jego butelek, które starczyły mi na bardzo długo. Jednak kiedy się skończyły pojawił się dylemat, gdzie w Polsce można kupić syrop klonowy, którego cena nie przysporzy nam bólu głowy? Weszłam na sklep biosyrop i od tamtego czasu jestem od nich stałą klientką!

Przepis na naleśniki z syropem klonowym, jest banalnie prosty i nawet osoby, które mają opory przed przebywaniem w kuchni, będą mogły poświęcić te 25 minut na przygotowanie pysznych pancake'sów :D

Co potrzebujesz:
  • Syrop klonowy
  • 200 g mąki
  • 2 jajka
  • łyżeczkę sody oczyszczonej
  • 2 łyżeczki cukru pudru
  • truskawki i maliny

Przygotowanie:
Do miski wsypujemy mąkę, cukier puder, masło, maślankę, jaja, sodę oczyszczoną i wszystko to miksujemy na gładką masę mikserem. Następnie rozgrzewamy patelnię i tworzymy naleśniki :-) Po smażeniu dekorujemy truskawkami i malinami i polewamy syropem klonowym.

Raz na jakiś czas można zaszaleć i zjeść naleśniki :-) Smacznego! Dajcie znać, czy też czasem się na nie skusicie :-)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Cze 18, 2015 19:36   

Co to za totalna bzdura.
Dobry cukier, to wyrzucony cukier.
Wyrzucony do balonu z winem co najwyżej.
Nie ma zdrowego cukru, nawet w owocach i miodzie!
JW
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Lip 08, 2015 10:32   

Jednak cukier w owocach "troszkę" inaczej oddziałuje na nasz organizm niż zwykły, biały cukier, więc nie tak do końca zgodziłbym się z Twoją opinią
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Lip 09, 2015 07:36   

Odrobina licealnej chemii nie zawadzi.
W owocach głównym cukrem jest mieszanina fizyczna glukozy i fruktozy, natomiast w cukrze białym fruktoza i glukoza są połączone wiązaniem chemicznym. To wiązanie stanowi problem dla osób nie mających sacharazy, enzymu rozbijającego sacharozę do składowych cukrów: glukozy i fruktozy.
Wszyscy pozostali, 99% ludzi, trawią biały cukier do cukrów składowych i dalej jest to samo, co w owocach, mieszanina fruktozy i glukozy.
JW
 
     
boolt

Dołączył: 02 Sie 2016
Posty: 1
Wysłany: Wto Sie 02, 2016 10:09   

Ja natomiast po wielu latach w końcu się przekonałem do naleśników ze szpinakiem(coś w tyn stylu https://www.przepisy.pl/p...ze-szpinakiem-3 ) i muszę przyznać, żałuję..., że nie przekonałem się wcześniej :) Zdrowe, odżywcze i smaczne polecam każdemu.

A odnośnie cukru, to ciężko go wyeliminować całkowicie z diety, ale zastępowanie go jakimiś słodzikami to chyba nie jest dobry pomysł:)
Pozdrawiam serdecznie!
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sie 12, 2016 09:28   

Naleśniki z białym serem i szpinakiem są naprawdę dobre, a co do cukru, to dość oczywiste, że lepiej jest go unikać. ;p
 
     
gudrii 


Pomógł: 19 razy
Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 1967
Skąd: everywhere
Ostrzeżeń:
 1/2/3
Wysłany: Sob Sie 13, 2016 18:23   

pogodny napisał/a:
Naleśniki z białym serem i szpinakiem są naprawdę dobre, a co do cukru, to dość oczywiste, że lepiej jest go unikać. ;p

Wiadomo że są smaczne. Moja wersja wyglądałby tak że są to BARDZO cienkie naleśniki, z olbrzymią ilością sera i adekwatną szpinaku (który wcześniej był uduszony z cebulką i ziołami na papkę).

8)
_________________
"The object of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his."
George S. Patton
 
     
joonek9 

Dołączył: 21 Kwi 2014
Posty: 8
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Czw Paź 06, 2016 21:57   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Odrobina licealnej chemii nie zawadzi.
W owocach głównym cukrem jest mieszanina fizyczna glukozy i fruktozy, natomiast w cukrze białym fruktoza i glukoza są połączone wiązaniem chemicznym. To wiązanie stanowi problem dla osób nie mających sacharazy, enzymu rozbijającego sacharozę do składowych cukrów: glukozy i fruktozy.
Wszyscy pozostali, 99% ludzi, trawią biały cukier do cukrów składowych i dalej jest to samo, co w owocach, mieszanina fruktozy i glukozy.
JW


Cukier to cukier ale jego pochodzenie nie jest bez znaczenia. Chyba zgodzisz się, że zdrowsze będzie jeśli dodamy miód zamiast cukru.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Paź 07, 2016 07:28   

joonek9 napisał/a:
Cukier to cukier ale jego pochodzenie nie jest bez znaczenia. Chyba zgodzisz się, że zdrowsze będzie jeśli dodamy miód zamiast cukru.
W ogóle nie należy dosładzać niczym, a produkty słodkie w smaku należy spożywać sporadycznie, tak, jak sporadycznie spożywa się alkohol.
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved