Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomoc w przełamywaniu smaków
Autor Wiadomość
Damian Miński

Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 5
Wysłany: Pon Lip 25, 2016 12:15   Pomoc w przełamywaniu smaków

Cześć!
Nie wiem czy dobry dział.

Od jakiegoś czasu próbuję niskowęglowodanowej diety. I jeśli z białkiem nie ma problemu ( mięso i czasem nabiał) to główny problem jest z tłuszczem i podrobami.

Wątróbki nijak nie da się zjeść, a na tłuszcz to nie ma przepisów. Np. smalec można zjeść ale to z chlebem ( a zboża mi szkodzą więc raczej unikam). A reszta? nie ma jak. Nie wyobrażam sobie jeść słoniny na surowo. A jak pytałem w sklepach o tłuszcz barani, cielęcy itd. to się patrzyli na mnie z niedowierzaniem. Szpik też nie bardzo :(

Więc utknąłem.

Chciałbym jeść więcej tłuszczu bo czuje że potrzebuje ale nie wiem jak to zrobić. Nie mogę wszystkiego opierać na śmietanie ( to akurat pyszne).

Raz się odważyłem zrobić surowego szejka z żółtek i wątróbki - zdecydowanie lepsze w smaku niż smażona wątróbka. Mimo to szybko nie wrócę do tego :(

Jakieś rady ??

Dzięki za pomoc ! :)
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Lip 28, 2016 08:27   

Typowe produkty zwierzęce już zawierają tyle tłuszczu ile białka, a nawet więcej, więc wbrew pozorom niewiele trzeba dodawać tego tłuszczu, żeby osiągnąć proporcję półtora grama tłuszczu na gram białka. Przy trzech posiłkach dziennie wypada około 3 deko tłuszczu jawnego na posiłek. Taką ilość masła czy smalcu da się upchnąć w kaszy, ryżu, warzywach. Można też zwiększyć spożycie boczku. I nie rezygnować z warzyw. Są niezbędne na żywieniu niskowęglowodanowym.
JW
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sie 05, 2016 09:25   

Tłuszcz wcale nie jest tak trudno dostarczyć. Przede wszystkim jakieś tłuste mięsa np. wołowina.
 
     
Ugotowana

Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 1
Wysłany: Wto Maj 21, 2019 14:09   Re: Pomoc w przełamywaniu smaków

Chcesz przełamać swoje kulinarne opory i poznać zupełnie nowe wariacje smakowe? Zrób to, co ja i zapisz się na warsztaty kulinarne! Kiedyś moja codzienna dieta była bardzo jałowa, nie potrafiłam poprawnie przyrządzać niektórych dań, przez co mi one nie smakowały. Dopiero profesjonalne szkolenie prowadzone przez mistrza kuchni uzmysłowiło mi jaką frajdę może sprawiać przygotowanie oryginalnych dań. Poznałam mnóstwo przepisów na potrawy z różnych stron świata, o których nigdy wcześniej nie miałam pojęcia.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 858
Wysłany: Pon Cze 10, 2019 12:59   

dieta LC może być bardzo nudna i sie szybko znudzić

jednak powstała super książka kucharska jana kwaśniewskiego z ok 700 przepisami

to super urozmaica diete

kup sobie na allegro warto wydać te pare złotych

a moze jest online w necie?

https://allegro.pl/listing?string=dieta%20optymalna%20ksi%C4%85%C5%BCka%20kucharska%20jan%20kwa%C5%9Bniewski&bmatch=product-buynow-new-price-dict4-sort-sqm-bp-boo-1-5-0604

pozdrawiam
mrcin
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved