Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Cukrzyca II
Autor Wiadomość
malgorzata 

Dołączyła: 28 Lis 2015
Posty: 22
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 12:25   Cukrzyca II

Witam wszystkich serdecznie , moje początkowe zmagania z cukrzycą znajdziecie w wątku Dieta Dobrych Produktów. Wyeliminowanie z mojego menu wielu produktów było dla mnie dość ciężkie ale widzę tego efekty . w tej chwili nie jadam wszystkich produktów ze zboża i mleka . Wyeliminowałam wszelkie wędliny , puszki i wszelką żywność przetworzoną . Jadam warzywa świeże i mrożone , soki warzywne, mięso duszone i gotowane , jajka, orzechy, kokos, słonecznik. Tłuszcze to olej kokosowy , smalec i olej lniany. Odstawiłam insulinę. Teraz będzie walka z kilogramami . za dużo jadłam tłuszczu , tak myślę - trzeba będzie się pilnować . Małymi może kroczkami ale wygram :)
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pon Lut 15, 2016 12:56   

malgorzata napisał/a:
orzechy, kokos, słonecznik. Tłuszcze to olej kokosowy , smalec i olej lniany.
warto zwrócić uwagę na jakość i pochodzenie produktu
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Lut 15, 2016 14:08   

Tak naprawdę to cukrzyca II jest mechanizmem ochronnym przed patologiczną otyłością spowodowaną nadmiarem węglowodanów. Osoby, których cukrzyca nie chroni, bywa że tyją do pół tony. Gdyby mieli cukrzycę, nie mogli by się tak przejadać.
Cukrzyca to nie choroba, ale poniekąd dar nieba dla osób z rozregulowanym metabolizmem łaknienia węglowodanów.
JW
 
     
draq

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Sty 2012
Posty: 40
Wysłany: Nie Mar 06, 2016 21:09   

A czy to czasem otyłość nie jest mechanizmem obronnym przed samozatruciem z nadmiaru energii?
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Mar 07, 2016 08:36   

draq napisał/a:
A czy to czasem otyłość nie jest mechanizmem obronnym przed samozatruciem z nadmiaru energii?
Częściowo tak, ale chodzi przede wszystkim o to, że węglowodany przyswajalne wchłaniają się bardzo szybko i podniosłyby poziom glukozy bardzo wysoko, właśnie zatruwając mózg. Dlatego nadmiar glukozy jest przetwarzany na tłuszcze, a gdy to nie wystarczy, jest wydalany z moczem. W naturalnych warunkach żadne zwierzę z człowiekiem włącznie nie miało nieograniczonego dostępu do pożywienia, dlatego wszystkie zwierzęta intensywnie gromadzą tłuszcze, gdy tylko jest okazja.
Żadne zwierzę nie ma mechanizmu ochronnego przed przejedzeniem węglowodanami. Najlepszym przykładem słynny osiołek z warszawskiego zoo, poczęty w świetle dnia, ku oburzeniu jakiegoś mohera. Osiołka tak bardzo ukochali zwiedzający, że przekarmili go i zdechł z przejedzenia, o czym niedawno wspominał dr Kruszewicz.
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved