Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Blizny potrądzikowe
Autor Wiadomość
alamakota

Dołączył: 13 Sty 2016
Posty: 20
Wysłany: Czw Sty 28, 2016 17:07   Blizny potrądzikowe

Jak się pozbyć blizn potrądzikowych? Według mnie to trochę walka z wiatrakami... Próbowałam wielu rzeczy, nic nie pomaga. Znajoma mi polecała laserowe usuwanie blizn, robiła w Vici Clinic w Krakowie... Fakt, buzia jej się poprawiła ale mówiła, że zabiegi są dość bolesne :/ Myślicie, że warto?
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sty 29, 2016 09:25   

Blizn nie da się pozbyć. Jest to taka sama blizna jak na przykład w przypadku urazów. Można ją zmniejszyć na przykład za pomocą mikrodermabrazji, ale to nie zawsze jest skuteczne.
 
     
maslowska

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 98
Wysłany: Czw Lis 24, 2016 13:24   

A gdzie w Warszawie zapisać sie na usuwanie blizn?
Ostatnio zmieniony przez maslowska Czw Lis 24, 2016 13:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Lis 24, 2016 15:47   

Jest dużo klinik w Warszawie, najlepiej poszukać. Konkretnej nie podam, bo nie korzystałem i nie mam doświadczenia, ale znajdziesz opinie bez problemów.
 
     
Fitnesska

Dołączył: 08 Gru 2016
Posty: 2
Wysłany: Czw Gru 08, 2016 13:43   

pogodny napisał/a:
Jest dużo klinik w Warszawie, najlepiej poszukać. Konkretnej nie podam, bo nie korzystałem i nie mam doświadczenia, ale znajdziesz opinie bez problemów.

są różne kremy rozjaśniające, a jak nie to tylko laser
 
     
sucharek 

Dołączyła: 08 Gru 2016
Posty: 9
Wysłany: Pią Gru 09, 2016 09:29   

na przebarwienia pomogą kwasy i retinol, może też troche pomogą na malutkie blizny. Ale na większe blizny chyba najlepszy jest laser.
_________________
Zawsze miej nadzieję, lepsze jutro nadejdzie...
 
     
maslowska

Dołączył: 14 Wrz 2012
Posty: 98
Wysłany: Pon Sty 09, 2017 12:43   

Pamiętajcie,ze nie możecie zapisywać się na takie zabiegi do czasu aż nie wyleczycie na 100% trądziku. Stosowanie takich zabiegów przy aktywnych krostach i trądziku doprowadzi jeszcze do rozsiania sie procesu zaplanego.
U mnie retinoidy nie dały dobrego działania :/ Kupiłam sobie atrederm i normalnie twarz paliła mnie żywym ogniem. Potem musiałam ja długo doprowadzać do porządku bo wdało się zapalenie.
Za to skuteczne okazało się serum Sevolium, które przypisał mi lekarz jak zobaczył,ze moja cera nie reaguje na takie mocne środki.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Śro Sty 11, 2017 08:51   

W sumie racja. Dobrze jest całkowicie wyleczyć trądzik zanim skorzysta się z takich zabiegów. Jednak wiele osób ma problemu z wyleczeniem się z trądziku.
 
     
kluska771 

Wiek: 34
Dołączyła: 14 Sty 2017
Posty: 3
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Sty 17, 2017 13:34   

Zdecydowanie. Musisz znaleźć dobrego dermatologa. Mnie zajęło to kilka lat :/ W końcu poszłam prywatnie i nie zawiodłam się. Trądzik udało się wyleczyć, a blizn pozbyłam się dzięki peelingom kwasowym TCA. Działają cuda :)
 
     
Elixa 

Dołączyła: 05 Gru 2015
Posty: 1
Wysłany: Czw Lut 09, 2017 11:01   

Jeśli chodzi o trądzik to faktycznie jest to ciężki problem. Proponuje skorzystać z usług profesjonalisty. Moja przyjaciółka była ostatnio http://dermline.pl/ Bardzo jej to pomogło. Fakt, ze nie skończyło się na jednym zabiegu ale dziś wygląda o niebo lepiej.
 
     
agatoos 

Dołączyła: 23 Lip 2013
Posty: 8
Wysłany: Czw Kwi 06, 2017 12:11   

la roche posay effaclar - krem do skóry trądzikowej który od dłuższego czasu stosuję, 2x dziennie codziennie i widać poprawę skóry - https://www.aptekagemini....losci-40ml.html taka tubka wystarcza mi dobre kilka tygodni stosowania
 
     
elabarbara 

Dołączyła: 19 Kwi 2017
Posty: 11
Wysłany: Pon Kwi 24, 2017 17:04   

Na blizny potrądzikowe polecam zabieg mezoterapia igłowa osoczem własnej krwi. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego przeprowadza się u osób, które chcą pozbyć się blizn po trądziku, zmniejszyć widoczność objawów starzenia się, czyli zmarszczek, bruzd, wiotczenia skóry, a także w celu rewitalizacji skóry. Zostawiam link do strony gdzie wykonują takie zabiegi http://www.twojezacisze.p...toplytkowe.html
 
     
Vivianne 

Dołączyła: 08 Wrz 2015
Posty: 5
Wysłany: Śro Kwi 26, 2017 07:25   

równie ważne co niwelowanie takich blizn jest późniejsza ochrona skóry odpowiednimi kosmetykami, więc do tej listy dorzuciłabym też krem do cery nadwrażliwej taki jak la roche posay toleriane. W ogóle zawsze współczuje wszystkim którzy mają takie problemy skórne. To musi być okropne.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Czw Kwi 27, 2017 12:33   

Korzystanie z takich prostych środków na trądzik bez recepty może spowodować jeszcze gorsze szkody. Najlepiej jest tak jak ktoś wyżej napisał wybrać się prywatnie na wizytę do dermatologa. Tylko z naciskiem na PRYWATNIE :D
 
     
Czekoladka 

Dołączyła: 02 Mar 2017
Posty: 7
Wysłany: Czw Cze 01, 2017 08:59   

Może masz racje z tym chodzeniem prywatnie do dermatologa. Ja poszłam do zwykłego i dość długo czekałam na wizytę. Na trądzik mi pomógł ale jeśli chodzi o blizny i przebarwienia, to nie widziałam różnicy. Musiałam szukać czegoś na własną rękę. Teraz używam kremu Nano one, bo pomaga mi na przebarwienia. Skóra zrobiła się bardziej jednolita, bo blizny nie są takie zaczerwienione.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Cze 09, 2017 11:27   

Zazdroszczę tym co nie mają takich problemów skórnych :P
 
     
juśka

Dołączył: 06 Lis 2017
Posty: 1
Wysłany: Pon Lis 06, 2017 18:48   

Słyszałam o takim suplemencie: https://heltio.com/pl/derminax Podobno pomaga nie tylko na trądzik ale też na blizny. Jak myślicie, warto kupić te tabletki?
 
     
Biomondo 

Dołączyła: 15 Wrz 2017
Posty: 27
Wysłany: Czw Lis 09, 2017 08:28   

Jeżeli chodzi o blizny potrądzikowe, to zdecydowanie najlepiej będzie jeśli udasz się na zabieg laserem, który w praktyce jest po prostu skuteczny, znam wiele osób które były z niego bardzo zadowolone.
 
     
kalarepa150

Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 10
Wysłany: Sob Lut 03, 2018 15:39   

U mnie jedynym problemem na twarzy są cienie i worki pod oczami, na które zawsze dawałam tonę korektora. Niedawno kupiłam krem pod oczu Remescar w aptece i powiem Wam,że działa on rewelacyjnie, juz po kilku minutach od aplikacji, cienie i worki znikają i co najważniejsze, krem jest bardzo wydajny
 
     
asasula 

Wiek: 34
Dołączyła: 27 Kwi 2018
Posty: 3
Wysłany: Pią Kwi 27, 2018 08:15   

Jeśli są to nowe, świeże blizny potrądzikowe, to można spróbować zadziałać olejekiem Bio-Oil. Sama go mam i stosuję na świeżą bliznę po małymwypadku na rowerze. Stosuję go już 3 tygodnie i widzę pierwsze widoczne efekty, tzn, blizna jest tak jakby mniej czerwona, przyjęla kolor taki różowy. Szybko zaczął działać, co mnie bardz cieszy, bo w czerwcu wybieramy się na weselicho, a blizna jest w widocznym miejscu i nie chciałaabym żeby była tak bardzo widoczna :) Polecam, warto spróbować.
 
     
kristiankostov 

Wiek: 26
Dołączył: 23 Kwi 2018
Posty: 15
Wysłany: Czw Maj 03, 2018 12:46   

Moja dziewczyna stosuje na podobne rzeczy maseczki z witaminą c i suplement z witaminą d. Odkąd zaczęła to robić to cera zrobiła się ładniejsza, blizny mniej wyraźne, gładsza i przyjemniejsza do całowania :)

I wbrew opiniom, że słońce wpływa negatywnie na cerę, właśnie słońce i opalanie bardzo dobrze wpływają na cerę.
_________________
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło!
 
     
Imbryczek 

Dołączył: 16 Lis 2017
Posty: 16
Wysłany: Wto Maj 15, 2018 14:16   

Jeżeli maseczki nie pomaga to warto udać się do dobrego studia kosmetycznego na profesjonalne usuwanie blizn po trądziku laserem, z tego co wiem to jest to bardzo skuteczny zabieg.
 
     
ewelka89

Dołączył: 28 Paź 2019
Posty: 3
Wysłany: Śro Paź 30, 2019 13:42   

odkryłam ostatnio ciekawy produkt na blizny (również potrądzikowe) z bepanthenu żel na blizny z wałeczkiem, stosowaliście kiedyś? zastanawiam się czy kupić i jakie są efekty :)
 
     
agatte

Dołączył: 29 Sie 2021
Posty: 2
Wysłany: Nie Sie 29, 2021 18:18   

Polecam Ci udać się na konsultację do lekarza medycyny estetycznej, osobiście rekomenduję dr Migałę z kliniki Sfera w Warszawie. Pan doktor to świetny specjalista, który na pewno doradzi Ci, jaki zabieg w Twoim przypadku da najlepszy efekt. Sposobów jest kilka i jak najbardziej blizn potrądzikowych można się pozbyć :)
 
     
Metka

Dołączył: 16 Lis 2016
Posty: 5
Wysłany: Pon Wrz 20, 2021 16:48   

Trądzik to silny przeciwnik,ale jest sposób na niego i blizny po nim,wystarczy zajrzeć na https://cellfusionc.pl/ i poznać bliżej kosmetyki od Bio-Estetic,firmy znanej i cenionej w branży kosmetycznej i dermatologicznej.Ich tonic przywraca skórze optymalne ph, usuwa nadmiar sebum,sprawia,że skóra staje się delikatna.Warto też sprawdzić różowy syrop łagodzący podrażnienia i problemy skórne.Zapewnia idealną ochronę dla skóry problematycznej, trądzikowej.
 
     
Filipek35 

Wiek: 22
Dołączył: 09 Lip 2023
Posty: 9
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie Lip 09, 2023 14:35   

Laseroterapia jest skuteczna. Z tym, że te zabiegi są drogie, a trzeba ich wykonać co najmniej kilka.
 
     
marcin458

Dołączył: 15 Paź 2016
Posty: 857

Wysłany: Pon Lip 10, 2023 20:20   

Z mojej strony poleciłbym leczenie energią bo materie można za pomoca umysłu myślą formować jak plasteline.Tak samo z ciałem bo to taka sama materia jak każda inna i umysł na nia wpływa.

Jest wiele dziedzin branż nazwijmy to leczenia energią skopiuje z tematu http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=24062 cytując siebie z tamtego tematu "Jest wiele dziedzin zajmujących sie leczeniem energią
Bioenergoterapia huna magia ezoteryka reiki i wiele innych"

Można samemu postudiować tematyke i zacząć czynić cuda nawet jak Jezus który sam zapowiedział o swoich nasladowcach i jego cudach "I te i większe rzeczy czynić będziecie"

Albo z powyższych dziedzin poszukać jakiegos cudotwórcy np bioenergoterapeuty który już to umie.

leczenie energią ma być w już częściowo zaczętej(noc miesza sie z dniem jest to zmieszany etap przejściowy) złotej erze jednym z głównych form leczenia bo to łatwe miłe przyjemne i nie ma żadnych efektów ubocznych albo bólu i ma wiele innych zalet.

pozdrawiam
marcin
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved