Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Celiakia czy nietolerancja, alergia?
Autor Wiadomość
koffin

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 482
Wysłany: Czw Mar 12, 2015 18:06   Celiakia czy nietolerancja, alergia?

Shortness of breath zaraz po zjedzeniu małej ilości pszenicy np w czekoladzie która zwiera śladowe ilości. Nie wiem jak przetłumaczyć to na język polski.

Znajoma osoba po zjedzeniu czekolady odczuwa dziwny moment takiego automatycznego wdechu i wydechu i pózniej przestaje to być kłopotliwe, czy to może być nietolerancja , alergia czy celiakia po zjedzeniu tej czekolady? Sladowe ilości pszenicy i orzechów zawiera ta czekolada. Szukam przyczyny co może dolegać znajomemu. Problem z oddychaniem (wdech i wydech ale nic ją nie dusi)

Czekam wasze ciekawe komentarze, porady.
 
     
koffin

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 482
Wysłany: Pią Mar 13, 2015 13:06   

Shortness of breath to tak jakby brak tchu- ale to raczej coś innego, chociaż pewien nie jestem. Pomożecie rozwiązać zagadkę :) ?

Chce dopisać że owa osoba wykonuje wdech i wydech nosem- takie są reakcje organizmu.
Nie ma duszności tylko poprostu alergia albo tak jak napisałem powyżej- co to może być?
Ostatnio zmieniony przez koffin Pią Mar 13, 2015 13:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Linkaster

Dołączył: 06 Gru 2012
Posty: 16777214
Wysłany: Pią Cze 26, 2015 16:55   

Tak, to jest taki bezdech, można to tak nazwać. O objawach celiakii możesz przeczytać na http://www.mojealergie.pl...awy-i-leczenie/, jeśli będą zgodne to znaczy, że ta osoba faktycznie ma alergię na gluten. Warto zastosować się wtedy do wytycznych opisanych w artykule bo spożywanie glutenu mają alergię prowadzi do zniszczenia kosmków jelitowych.
 
     
raffi_152 

Dołączył: 25 Lis 2014
Posty: 3
Wysłany: Nie Cze 28, 2015 20:27   

Dla mnie shortness of breath oznacza płytki oddech, nigdy nie słyszałem o takich objawach przy celiakii czy jakiejkolwiek innej nietolerancji/alergii pokarmowej. Jeśli podobne objawy następują po spożyciu pszennego pieczywa czy innego produkty z gamy tych glutenowych (herbatniki, makaron itd.) to masz odpowiedź. Jednak, na początku sprawdził bym dobrze czy shortness of breath występuje w ogóle u ludzi chorych na celiakię. Z mojej wiedzy wynika że nie lecz w tym temacie nie mam wystarczającej wiedzy aby to stwierdzić.
pozdrawiam
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved