Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciepłe śniadania a odchudzanie
Autor Wiadomość
Szaman

Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 16
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 15:03   Ciepłe śniadania a odchudzanie

mam do Was pytanie jako do specjalistów. Od miesiąca biorę udział w takim programie 90 dni do eko (bardzo fajny i darmowy diet coaching, który oducza złych nawyków żywieniowych i wpaja nowe - watro sprawdzić, schudłem 3 kilo w miesiąc bez dużych wyrzeczeń) i tam było ostatnio zadanie: "Jeśli twoim celem jest zmiana figury – zadbaj o jadanie ciepłych śniadań (przynajmniej 4- 5x w tygodniu)!" (za: http://www.90dnidoeko.pl/wyzwania )

dlaczego tak jest? jest jakieś wytłumaczenie?
Ostatnio zmieniony przez Molka Nie Lis 30, 2014 18:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Lut 11, 2013 17:43   

To czary mary takie same, jak picie wody niegazowanej, reguła, żeby kolację oddać wrogowi, przeżuwanie każdego kęsa po 15 razy, gotowanie na parze itd.
Jeżeli nie powiemy klientowi najpierw, co powinien jeść, to tłumaczenie, jak powinien jeść, jest funta kłaków nie warte.
JW
 
     
Szaman

Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 16
Wysłany: Czw Lut 14, 2013 10:33   

Na szczęście są też wskazówki i przykładowe menu :)
"Zjedz kaszę jaglaną z jajkiem. Ugotuj kaszę tak jak w poniedziałek (bez owoców) dodając soli, wyłóż na talerz, zrób wgłębienie i włóż tam jajko ugotowane na miękko, posyp zieloną pietruszką i pikantnymi przyprawami jeśli lubisz." - ciekawy pomysł, jeśli ma się czas :)

zródło: 90 dni do EKO
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Lut 14, 2013 23:58   

Szaman napisał/a:
Na szczęście są też wskazówki i przykładowe menu :)
"Zjedz kaszę jaglaną z jajkiem. Ugotuj kaszę tak jak w poniedziałek (bez owoców) dodając soli, wyłóż na talerz, zrób wgłębienie i włóż tam jajko ugotowane na miękko, posyp zieloną pietruszką i pikantnymi przyprawami jeśli lubisz." - ciekawy pomysł, jeśli ma się czas :)
zródło: 90 dni do EKO
I znowu, jeżeli się nie powie klientowi, że to ma być ugotowane nie więcej, niż łyżka suchej kaszy, to się gość upasie na tej kaszy z jajkiem jak tucznik. A kaszy, w której wgłębieniu mieści się jajko, musi być kopiasty talerz.
JW
 
     
Szaman

Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 16
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 13:31   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
I znowu, jeżeli się nie powie klientowi, że to ma być ugotowane nie więcej, niż łyżka suchej kaszy, to się gość upasie na tej kaszy z jajkiem jak tucznik. A kaszy, w której wgłębieniu mieści się jajko, musi być kopiasty talerz.
JW


Racja - w momencie, gdy brakuje dokładniejszych gramatur i miar, nie może zabraknąć zdrowego rozsądku :) Ale chętnie napiszę do organizatorów tego programu zainspirowany Twoimi uwagami
 
     
Herkimer 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 06 Paź 2012
Posty: 172
Wysłany: Pon Lut 18, 2013 22:41   

Szaman napisał/a:
Na szczęście są też wskazówki i przykładowe menu :)
"Zjedz kaszę jaglaną z jajkiem. Ugotuj kaszę tak jak w poniedziałek (bez owoców) dodając soli, wyłóż na talerz, zrób wgłębienie i włóż tam jajko ugotowane na miękko, posyp zieloną pietruszką i pikantnymi przyprawami jeśli lubisz." - ciekawy pomysł, jeśli ma się czas :)

zródło: 90 dni do EKO


Szamanie Adrianie, jak na tak poważne stanowisko przystało ;) powinieneś wiedzieć, że czary mary nie dla każdego. Masz duże zamiłowanie do hazardu i przez to problemy zdrowotne ;)

Lepsza Szamanka ;)
 
     
julabura 

Dołączyła: 10 Maj 2014
Posty: 5
Wysłany: Sob Maj 10, 2014 12:18   

Kasza jaglana z jajkiem?? Jakoś mi się to nie widzi...
 
     
karas90 

Dołączył: 12 Maj 2014
Posty: 2
Wysłany: Pon Maj 12, 2014 15:20   

Kasza jaglana z jajkiem nie brzmi dobrze ;P Co do ciepłych posiłków rano, to totalny mit!
 
     
płatek 

Dołączył: 30 Maj 2014
Posty: 4
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 15:22   

też mi się wydaje że to mit. Mam koleżankę - dietetyczkę kliniczną i ona mi ustala dietę. Pytałem ją i mnie wyśmiała!
 
     
katherina

Dołączył: 09 Lip 2014
Posty: 7
Wysłany: Śro Lip 09, 2014 20:52   

Jak dla mnie opcja na ciepłe śniadanie to jajecznica i owsianka:) Innych nie uznaję;P
 
     
Moveo-Sport_pl

Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 63
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pon Lip 14, 2014 15:40   

Z innych mogą być jeszcze naleśniki- bardzo popularne w USA na śniadanie,u nas bardziej na obiad:) Faktycznie jedyne co oprócz tego przychodzi mi do głowy to płatki owsiane i jajecznica.
 
     
kasuul 

Dołączyła: 06 Sie 2014
Posty: 5
Wysłany: Śro Sie 06, 2014 15:20   

Ciepłe zdrowe śniadanie to raczej tylko owsianka z różnościami:)
 
     
EwelinaKos

Dołączył: 15 Wrz 2014
Posty: 6
Wysłany: Wto Lis 25, 2014 18:32   

Z rana, zwłaszcza o tej porze roku najlepiej spożywać posiłki o potencjale rozgrzewającym, który dodaje energii na cały dzień. Moim faworytem jest faktycznie kasza jaglana z dodatkiem suszonych daktyli, oleju kokosowego, cynamonu i syropu daktylowego. Przyznam, że to połączenie dość orientalne, ale na mnie działa. Z doświadczenia polecam:)
 
     
malwinaa29 

Dołączyła: 14 Lis 2014
Posty: 1
Wysłany: Śro Sty 07, 2015 12:00   

No tak owsianka świetnie się nadaje na ciepłe śniadanie, ale lepiej wam smakują www.bogutynmlyn.pl/otreby_zytnie czy raczej pszenne?
 
     
lovebefit 

Dołączyła: 14 Sty 2015
Posty: 55
Wysłany: Pią Lut 13, 2015 12:20   

malwinaa29 napisał/a:
No tak owsianka świetnie się nadaje na ciepłe śniadanie, ale lepiej wam smakują www.bogutynmlyn.pl/otreby_zytnie czy raczej pszenne?

żytnie zdecydowane lepsze i zdrowsze :)
 
     
malwina28

Dołączył: 07 Kwi 2015
Posty: 26
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Śro Kwi 08, 2015 16:19   

a ja myśle że to mało ważne czy ciepłe czy zimne a podstawą jest w ogóle jadanie śniadań :-)
 
     
lovebefit 

Dołączyła: 14 Sty 2015
Posty: 55
Wysłany: Wto Kwi 21, 2015 14:49   

Do śniadania- nawet jeśli jest zimne rozgrzewamy nasz żołądek ciepłym napojem- herbata, kawa, mleko, przyśpieszając tym samym pracę metabolizmu.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved