Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
ile płacicie za mięso?
Autor Wiadomość
marcins 

Wiek: 40
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 16
Wysłany: Pon Maj 12, 2014 09:53   ile płacicie za mięso?

Jak w temacie. Motywacją dla założenia tego wątku jest chęć znalezienia możliwie najtańszego i wystarczająco dobrego do diety raw paleo mięsa.
Moje źródła:
-frisco.pl/a.pl/fresh24.pl - udziec jagnięcy (import z Nowej Zelandii) - niestety mrożony - 72 PLN/kg
-vipdelikatesy.pl - udziec jagnięcy (import z Niemiec) - niemrożony - 94 PLN/kg
Generalnie przymierzam się do próby zorganizowania mini-kooperatywy spożywczej do bezpośrednich zakupów dobrej jakości baraniny, jagnięciny i koziny i nie ukrywam, że informacja o cenach byłaby bardzo pomocna.
 
     
Syriusz 
Syriusz

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 165
Skąd: z buszu australijskiego
Wysłany: Czw Maj 29, 2014 13:19   Re: ile płacicie za mięso?

marcins napisał/a:
Jak w temacie. Motywacją dla założenia tego wątku jest chęć znalezienia możliwie najtańszego i wystarczająco dobrego do diety raw paleo mięsa.
Moje źródła:
-frisco.pl/a.pl/fresh24.pl - udziec jagnięcy (import z Nowej Zelandii) - niestety mrożony - 72 PLN/kg
-vipdelikatesy.pl - udziec jagnięcy (import z Niemiec) - niemrożony - 94 PLN/kg
Generalnie przymierzam się do próby zorganizowania mini-kooperatywy spożywczej do bezpośrednich zakupów dobrej jakości baraniny, jagnięciny i koziny i nie ukrywam, że informacja o cenach byłaby bardzo pomocna.


Nic nie place.
Mam to wszystko na mojej farmie za darmo.
Samo rosnie a nadmiar rozdaje ludziom.
pozdrawiam
 
     
Hannibal 
Moderator

Pomógł: 191 razy
Wiek: 39
Dołączył: 25 Lut 2007
Posty: 15904
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 21:03   

Mięso owcze, baranina - 25 zł za kilo
Kozina - 30 zł za kilo
Konina - 33 zł (udziec), 23 zł (gulaszowe)
Boczek z dzika - 30 zł
_________________
Don't buy into mono-dimensional training regimens. Exercising should reflect how rich and varied life is. #MovNat
 
     
lipon 

Dołączył: 21 Paź 2013
Posty: 166
Wysłany: Sob Maj 31, 2014 06:43   

Lopatka bez kosci 10,99 za kilo.
Myslicie ze jak kupujecie drogie miesa to was uchroni przed chorobami.
Wszystko jest juz zatrute,nie ma zdrowej zywnosci.
 
     
daniel_K 


Pomógł: 4 razy
Wiek: 38
Dołączył: 01 Sie 2014
Posty: 311
Skąd: Rybnik
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 08:46   

lipon napisał/a:
Lopatka bez kosci 10,99 za kilo.
Myslicie ze jak kupujecie drogie miesa to was uchroni przed chorobami.
Wszystko jest juz zatrute,nie ma zdrowej zywnosci.

Tez sie wlasnie zastanawiam nad tym ale ostatnio sie dowiedzialem ze do miesa idzie doslownie " wstrzyknac " rozne substacje, zazwyczaj chyba solanki, ktore zwiekszaja jego wage a moze i objetosc. I u nas takie praktyki nie sa obarczone informowaniem o tym klienta.
I to mowie o miesie takim surowym nie przetworzonym a nie jakiejs parowce czy nawet wedlinie.
Takze jednak chyba warto zaplacic troche wiecej rolnikowi ale tylko zaufanemu.
Ja to zeby zaufac to bym musial widziec jak on to ubija i mi pakuje do torby ;d
Ale mi Hannibal zrobil smaka boczkiem z dzika ;d
Chociaz czytalem u sloneckiego na stronie patent z " uzdatnianiem " miesa. Ze zalewasz je woda w stosunku 1:3 i doprowadzasz do wrzenia i od razu wylaczasz to. Co o tym sadzicie ? Niby sie wyplukuje duzo syfu z tego dzieki temu?
 
 
     
janekwas 

Dołączył: 03 Sie 2014
Posty: 8
Skąd: Ciechocinek
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 10:54   

[quote="daniel_K"]
lipon napisał/a:
Lopatka bez kosci 10,99 za kilo.
Chociaz czytalem u sloneckiego na stronie patent z " uzdatnianiem " miesa. Ze zalewasz je woda w stosunku 1:3 i doprowadzasz do wrzenia i od razu wylaczasz to. Co o tym sadzicie ? Niby sie wyplukuje duzo syfu z tego dzieki temu?


Sądzę, że to niegłupie skoro nawet "dziadzio" tak robi... :?

http://www.dieta-dla-zuch...so-wedliny.html

Cytuję: "25 dkg. boczku kroi na nieduże kawałki, wrzuca do dużej ilości zimnej wody i gotuje ok. 10 minut. Wodę z E-zapachem wylewa. Boczek płucze i po osuszeniu otrzymuje 16/17 dkg. boczku który choć prosto z wody, wody z "mącznym klejem" już z siebie nie wydziela i nadaje się do smażenia."

Dziadzio wie co robi. :shoot:
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Pon Sie 04, 2014 12:00   

wypadałoby jeszcze dopisać i resztę:
Cytat:
Taki rozwiązanie proszę traktować jak super awaryjne.

Dziadek powiada, że kiedyś, kiedyś po wojnie za mięsną aferę to dosłownie poleciały głowy. Dzisiaj producenci chyba dostaną medal od ZUS za wykańczanie potencjalnych odbiorców emerytur.

Optymalni, którzy chcą wiedzieć co jedzą - jadą na wieś i tam kupują bezpośrednio od małego producenta. Warto, ponieważ dokładnie nikt nie wie jakie to trucizny serwują nam E wynalazcy.
 
     
Moveo-Sport_pl

Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 63
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Nie Mar 01, 2015 12:45   

Ja akurat nie zwracam na to aż tak dużej uwagi ponieważ liczy się przede wszystkim to czy mięso jest dobre,zdrowe i świeże- to ma kluczowe znaczenie i wole dopłacić a mieć taką pewność tego co się je.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved