Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Yerba Mate
Autor Wiadomość
Miye

Dołączył: 26 Wrz 2012
Posty: 2
Wysłany: Śro Wrz 26, 2012 03:53   Yerba Mate

Co sądzicie o piciu Yerba Mate? Podobno to dobry suplement diety - lepszy niż zielona czy czerwona herbata.

Co prawda sprzęt do parzenia wydaje się nieco drogi, ale w końcu to zakup jednorazowy... a potem już tylko dokupować same gałązki trzeba... Poza tym zawsze można trafić na przykład na jakiś konkurs, żeby ten zestaw startowy dostać.

Ostatnio chyba Yerba Mate stało się bardzo modne, bo wiele osób picie tego zachwala, ale szczerze boję się, że wydam dużo pieniędzy i na przykład nie będzie mi smakowało... Liczę na opinie od osób, które już miały z tym jakąś styczność. ;)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Śro Wrz 26, 2012 07:17   

Ja bym odradzal, kiedys sie napilem yerba mate i wypadly mi wszystkie wlosy. Nie polecam
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Śro Wrz 26, 2012 08:08   

zyon napisał/a:
Ja bym odradzal, kiedys sie napilem yerba mate i wypadly mi wszystkie wlosy. Nie polecam

Zawiera koffę i inne pobudzacze,podnosi ciśnienie,aż mi się żylaki na jądrach porobiły...
 
     
Szaman

Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 16
Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 10:35   

Daje kopa, ale zawsze można zaparzyć sobie słabszą, wg preferencji. I do tego czytać literaturę iberamerykańską :)
Słyszałem, że ma sporo antyoksydantów, więc oprócz dawania kopa ma tez właściwości "zdrowotne" :)
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 10:37   

Nie kazdy lubi dostawac kopy. Mojego kolege niedawno wykopali z pracy. Jakby uslyszal, ze yerba tez daje kopa to bardzo by sie zdenerwowal.......
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 10:39   

Szaman napisał/a:
Słyszałem, że ma sporo antyoksydantów, więc oprócz dawania kopa ma tez właściwości "zdrowotne" :)

Tak,na początku biegunkę prowokuje :)
Się nie oksyduj zbytnio,to i anty nie będą potrzebne :)
Jednak u mnie najlepiej kawa z rana,a potem niestymulujący Rooibos.
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 10:39   

zyon napisał/a:
Nie kazdy lubi dostawac kopy. Mojego kolege niedawno wykopali z pracy. Jakby uslyszal, ze yerba tez daje kopa to bardzo by sie zdenerwowal.......

Takie czasy.
Kryzys.
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Wrz 27, 2012 10:40   

O rojbusza musze sobie odswiezyc, dawno ni pijalem. Mam tych sloikow z herbatami mnostwo.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 08:29   

Te herbaty, to zamiast koktajlu błonnikowego pijecie, czy się tak nawadniacie?
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 10:23   

Nigdy tego nie zrozumiesz, dopoki nie zaczniesz sie rozwijac, czytac, probowac rozumiec. Ale zeby to zrobic musisz odstawic koktajle, czlowiek jest jednym a moze i jedynym z gatunkow na ziemi spozywajacym kalorie w plynach po okresie niemowlectwa. Koktajle to abberacja zywieniowa.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 14:38   

zyon napisał/a:
Nigdy tego nie zrozumiesz, dopoki nie zaczniesz sie rozwijac, czytac, probowac rozumiec. Ale zeby to zrobic musisz odstawic koktajle, czlowiek jest jednym a moze i jedynym z gatunkow na ziemi spozywajacym kalorie w plynach po okresie niemowlectwa. Koktajle to abberacja zywieniowa.


Udajesz mądrego i oczytanego a znów walisz byki, aberracja.
W koktajlu warzywnym prawie nie masz kalorii. A jak nazwać baranów pijących liście?
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 15:12   

Piotrx napisał/a:
Udajesz mądrego i oczytanego a znów walisz byki, aberracja.

Z mila checia poczekam az mnie oswiecisz co nie tak w tym stwierdzeniu
:D
Choc stawiajac na twoj poziom niedouczenia pewnie znowu cos zle przeczytales :hah:

Piotrx napisał/a:
W koktajlu warzywnym prawie nie masz kalorii.

Koktajl warzywny to jakas aberracja, rozumiem, ze z twoimi zebami jest jak z mozgiem - nieuzywasz?

Piotrx napisał/a:
A jak nazwać baranów pijących liście?

Mowilem, ze nie zrozumiesz ;D
Oni nie pija lisci, oni pija napar, to ich odroznia od baranow miksujacych warzywa i nasiona i pijacych to.
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Czw Lis 01, 2012 15:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Piotrx 

Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lut 2010
Posty: 1453
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 15:51   

zyon napisał/a:
Piotrx napisał/a:
Udajesz mądrego i oczytanego a znów walisz byki, aberracja.

Z mila checia poczekam az mnie oswiecisz co nie tak w tym stwierdzeniu
:D
Choc stawiajac na twoj poziom niedouczenia pewnie znowu cos zle przeczytales :hah:


Dobra, skoro nie widzisz swoich błędów to muszę je obnażyć:

zyon napisał/a:
Koktajle to abberacja zywieniowa.
Ostatnio zmieniony przez Piotrx Czw Lis 01, 2012 15:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 16:50   

Ach no tak, mea culpa, nawet najlepszym sie zdarzaja literowki :hah:

Nie zmienia to jednak kontekstu, ze koktajle to aberracja zywieniowa :D :D
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Czw Lis 01, 2012 16:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Gavroche
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 01, 2012 21:05   

Cytat:
Ach no tak, mea culpa, nawet najlepszym sie zdarzaja literowki :hah:


Nawet Użytkownikowi Szanownemu się trafia, Pioter, nie wisz?
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Czw Lis 01, 2012 21:21   

Gavroche napisał/a:
Cytat:
Ach no tak, mea culpa, nawet najlepszym sie zdarzaja literowki :hah:


Nawet Użytkownikowi Szanownemu się trafia, Pioter, nie wisz?


moze nie zdazyl zaobserowac
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Czw Lis 01, 2012 21:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
algorytm

Dołączył: 29 Kwi 2014
Posty: 6
Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 12:14   

Ja ostatnio byłem na degustacji yerby w centrum handlowym przy kuchniach świata bodajże i się poczęstowałem. W smaku dosyć szokującę na początek więc przeszedłem obojętnie obok tematu. Ale potem zobaczyłem zestawienie kawy z yerbą w kontekście diety i właściwości "leczniczych" to opcja z magnezem w yerbie mnie przekonała. Juz pomijam fakt że kawa sama w sobie jest po prostu niezdrowa. Inną kwestią jest fakt że od dłuższego czasu wstawałem co rano i miałem wrażenie że mam obolałe mięśnie, konsultowałem to z paroma osobami i często padało stwierdzenie "zakwaszony organizm". Nie wiem czy to faktycznie to czy nie ale po yerbie po prostu tego nie mam. Więc chodze cały czas "naćpany" ;P ale mam wrażenie że na dobre mi to wychodzi.
 
     
SwojskaPiwniczk

Dołączył: 24 Lip 2013
Posty: 62
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Pią Maj 30, 2014 10:22   

Większość z nas na początku sceptycznie podchodziła do Yerba Mate,jednak po jakimś czasie stosowania stwierdzam,że są efekty i jak najbardziej warto. Możemy śmiało poszukać w sklepach internetowych ze zdrową żywnością.
_________________
SwojskaPiwniczka.
 
     
odeg

Dołączył: 11 Paź 2014
Posty: 2
Wysłany: Sob Paź 11, 2014 18:20   

Zapraszamy do nowo otwartego sklepu ze zdrową żywnością na ulicę Władysława Łokietka we Wrocławiu.
Sklep stacjonarny Eko dzioopla oferuje prodykty dla diabetyków, wegan, wegetarian i dla wszystkich pragnących oddciażyć organizm.
W naszej ofercie mamy kasze, makarony kukurydziane i orkiszowe, wegańskie wedliny, kawy fairtrade, zielone, zioła(czystek, żeńszeń, ginko biloba i inne). Ponadto mleka roślinne, maki, warzywa strączkowe, płatki, musli, tofu(duży wybór-wiele smaków),daktyle, yerba mate i inne.

Niebawem w ofercie produkty indyjskie.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego w celu zapoznania się z ofertą:
www.ekodzioopla.pl
 
     
TrojBoj 

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 28
Wysłany: Wto Lut 03, 2015 23:30   

Dzięki za namiar,na pewno w wolnej chwili tam zajrzę i napiszę swoją opinie na forum a im więcej dobrych i sprawdzonych adresów tym rzecz jasna lepiej.
_________________
TrojBoj.pl
 
     
las

Dołączył: 10 Lut 2015
Posty: 3
Wysłany: Wto Lut 10, 2015 12:02   

Też próbowałam yerba mate, ale od ostatniej przeprowadzki gdzieś zapodziała mi się tykwa czy to tam się nazywa :P i jakoś tak wyszło że wróciłam do kawy na stałe :P Zna ktoś dobry sklep w Warszawie, w którym można się w osprzęt do yerby zaopatrzyć?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved