Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Do Pana Witolda Jarmołowicza i doktora Tomasza Dangla
Autor Wiadomość
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Śro Lis 12, 2014 13:47   Do Pana Witolda Jarmołowicza i doktora Tomasza Dangla

Proszę Pana Witolda i Pana Tomasza (jeśli Pan Tomasz jeszcze bywa na tym forum) o opinię o tym czy terapia, którą na razie po krótce przedstawię ma sens, czy może przynieść zamierzone efekty. Chodzi mi o zastosowanie równocześnie L carb, trójglicerydów średniołańcuchowych i selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny u osoby z demencją. L carb z udziałem MCT wywołuje jak to określił Pan Witold rozsądne podwyższenie ketonemii a w konsekwencji zapobiega apoptozie neuronów. Natomiast SSRI stymulują wytwarzanie białka sFRP3 za pomocą którego geny dają sygnał komórkom macierzystym ażeby przekształciły się w nowe neurony. Niestety SSRI to jedyna znana mi substancja stymulująca syntezę tego białka. SSRI nie są pozbawione skutków ubocznych ale przynajmniej nie wpływają na metabolizm białek, tłuszczów czy węglowodanów więc nadawały by się do zastosowania wraz z L carb + MCT.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz R Śro Lis 12, 2014 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Śro Lis 12, 2014 19:45   

Pod ten wątek można podciągnąć przypadek abaszydze. Kiedy rok temu opisał swoją przygodę z walcem drogowym, już wtedy sugerowałem mu że przyczyną może być obumieranie neuronów w niektórych obszarach mózgu. Szkoda że już wtedy nie spróbował SSRI. Gdyby tak zrobił dziś można by było powiedzieć coś więcej na ten temat. Nie chcę tu udowadniać że przyczyną problemów zdrowotnych abaszydze nie była dieta optymalna. Nie interesuje mnie udowadnianie że się mylił. Jednak już wtedy wszystko wskazywało na to że należy do osób u których hipokamp i ciało migdałowate są szczególnie wrażliwe na kortyzol na którego długotrwałe działanie były wystawione te obszary mózgu. Zapewne był to wynik długotrwałego stresu. Im większe zniszczenia neuronów w hipokampie tym większa podatność na stres. Koło się zamyka. Jest to obszar mózgu odpowiadający między innymi za emocje. Niekontrolowane wybuchy gniewu świadczą o uszkodzeniach neuronów w tym obszarze. Lecz nie był tu winny tłuszcz a uwarunkowana genetycznie wrażliwość wypustek komórek nerwowych na destrukcyjne działanie kortyzolu.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz R Śro Lis 12, 2014 20:19, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Kuglarz 

Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 0
Skąd: Strzelce Opolskie
Wysłany: Śro Lis 12, 2014 20:25   

Grzegorz R napisał/a:
Pod ten wątek można podciągnąć przypadek abaszydze. Kiedy rok temu opisał swoją przygodę z walcem drogowym, już wtedy sugerowałem mu że przyczyną może być obumieranie neuronów w niektórych obszarach mózgu.
On jest bardzo niewiarygodny, wpierw pisał że był 9 lat na diecie Kwaśniewskiego i się źle czuł (oczywiście pytany wielokrotnie nie podał żadnych szczegółów, co już jest podejrzane bo jak ktoś może coś stosować 9 lat mimo jakiegoś szkodzenia), później napisał że się wyleczył bioenergoterapią z bólów stawów, po czym kilka dni temu napisał że na bóle stawów bierze coś innego. A jeszcze wcześniej pisał że na niego bioenergoterapia nie działa. Facet niewiarygodny.
_____________
Efekty mikstury: http://wioslone.4um.pl/viewforum.php?f=3
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Śro Lis 12, 2014 21:37   

Kuglarz napisał/a:
Grzegorz R napisał/a:
Pod ten wątek można podciągnąć przypadek abaszydze. Kiedy rok temu opisał swoją przygodę z walcem drogowym, już wtedy sugerowałem mu że przyczyną może być obumieranie neuronów w niektórych obszarach mózgu.
On jest bardzo niewiarygodny, wpierw pisał że był 9 lat na diecie Kwaśniewskiego i się źle czuł (oczywiście pytany wielokrotnie nie podał żadnych szczegółów, co już jest podejrzane bo jak ktoś może coś stosować 9 lat mimo jakiegoś szkodzenia), później napisał że się wyleczył bioenergoterapią z bólów stawów, po czym kilka dni temu napisał że na bóle stawów bierze coś innego. A jeszcze wcześniej pisał że na niego bioenergoterapia nie działa. Facet niewiarygodny
[/quote]To wszystko o czym piszesz może równie dobrze świadczyć o tym że jest bardzo wiarygodny. Miota się po prostu od diety do diety, od jednej metody do drugiej szukając ratunku. To typowe zachowanie w takich sytuacjach, które przeważa szalę w kierunku wiarygodności abaszydze. Upór z jakim to robi oznacza że jego problemy zdrowotne są na tyle poważne że utrudniają mu życie dość mocno. Nie będę w to wnikał bo być może opowie o tym sam jeśli będzie chciał.[/quote]
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz R Śro Lis 12, 2014 21:52, w całości zmieniany 5 razy  
 
     
Kuglarz 

Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 0
Skąd: Strzelce Opolskie
Wysłany: Śro Lis 12, 2014 23:19   

No tak tylko pomyśl na chłopski rozum, czy byś był na jakiejś diecie 9 lat skoro ona niby szkodziła? Ja się nie znam dobrze na diecie Kwaśniewskiego, ale jeśli coś szkodzi to chyba nie ciągnie się 9-ciu lat. Dodatkowo ludzie pytali się go dawniej o szczegóły to tylko walił ogólne frazesy. Tak robią ludzie zupełnie niewiarygodni. Ciebie też dawniej nazwał trolem, a kilka dni temu napisał że czyta Twoje posty, żeby się z nich czegoś nauczyć. Ale niby czego, skoro Ty piszesz pozytywnie o diecie Kwaśniewskiego, a jemu podobno ona zaszkodziła.
_____________
Efekty mikstury: http://wioslone.4um.pl/viewforum.php?f=3
 
     
seanor

Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 249
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 06:17   Re: Do Pana Witolda Jarmołowicza i doktora Tomasza Dangla

Grzegorz R napisał/a:
Proszę Pana Witolda i Pana Tomasza (jeśli Pan Tomasz jeszcze bywa na tym forum) o opinię o tym czy terapia, którą na razie po krótce przedstawię ma sens, czy może przynieść zamierzone efekty. Chodzi mi o zastosowanie równocześnie L carb, trójglicerydów średniołańcuchowych i selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny u osoby z demencją. L carb z udziałem MCT wywołuje jak to określił Pan Witold rozsądne podwyższenie ketonemii a w konsekwencji zapobiega apoptozie neuronów. Natomiast SSRI stymulują wytwarzanie białka sFRP3 za pomocą którego geny dają sygnał komórkom macierzystym ażeby przekształciły się w nowe neurony. Niestety SSRI to jedyna znana mi substancja stymulująca syntezę tego białka. SSRI nie są pozbawione skutków ubocznych ale przynajmniej nie wpływają na metabolizm białek, tłuszczów czy węglowodanów więc nadawały by się do zastosowania wraz z L carb + MCT.


No,no- zaskoczenie i wielki szacun za wiedzę 8)
Pytanie na miarę szefa z drugiej strony. Jeszcze gdybyś dodał "o to to", byłoby trzy w jednym :>
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 07:28   Re: Do Pana Witolda Jarmołowicza i doktora Tomasza Dangla

seanor napisał/a:
Grzegorz R napisał/a:
Proszę Pana Witolda i Pana Tomasza (jeśli Pan Tomasz jeszcze bywa na tym forum) o opinię o tym czy terapia, którą na razie po krótce przedstawię ma sens, czy może przynieść zamierzone efekty. Chodzi mi o zastosowanie równocześnie L carb, trójglicerydów średniołańcuchowych i selektywnych inhibitorów wychwytu zwrotnego serotoniny u osoby z demencją. L carb z udziałem MCT wywołuje jak to określił Pan Witold rozsądne podwyższenie ketonemii a w konsekwencji zapobiega apoptozie neuronów. Natomiast SSRI stymulują wytwarzanie białka sFRP3 za pomocą którego geny dają sygnał komórkom macierzystym ażeby przekształciły się w nowe neurony. Niestety SSRI to jedyna znana mi substancja stymulująca syntezę tego białka. SSRI nie są pozbawione skutków ubocznych ale przynajmniej nie wpływają na metabolizm białek, tłuszczów czy węglowodanów więc nadawały by się do zastosowania wraz z L carb + MCT.


No,no- zaskoczenie i wielki szacun za wiedzę 8)
Pytanie na miarę szefa z drugiej strony. Jeszcze gdybyś dodał "o to to", byłoby trzy w jednym :>
No i sam widzisz Seanor co te żółtka w dużej ilości robią z mózgiem. Skutkiem ubocznym jest to że zaczyna się myśleć. Wiedza Tomasza Kwaśniewskiego mogła by być pomocna. Hamerykanie robią już podobne próby z zastosowaniem ketaminy co jest delikatnie mówiąc nieetyczne. SSRI działają wolniej ale efekt jest ten sam. Jednak w ich próbach nie ma mowy o L carb. Szkoda też że nie ma już z nami doktora Ponomarenki bo polacy też nad tym pracują. Profesor Vetulani coś tam nawet opublikował na ten temat. Jestem prawie pewien że w połączeniu z dietą niskowęglowodanową + MCT dało by to jeszcze lepsze efekty.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz R Czw Lis 13, 2014 07:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 08:42   

Kuglarz napisał/a:
No tak tylko pomyśl na chłopski rozum, czy byś był na jakiejś diecie 9 lat skoro ona niby szkodziła? Ja się nie znam dobrze na diecie Kwaśniewskiego, ale jeśli coś szkodzi to chyba nie ciągnie się 9-ciu lat. Dodatkowo ludzie pytali się go dawniej o szczegóły to tylko walił ogólne frazesy. Tak robią ludzie zupełnie niewiarygodni. Ciebie też dawniej nazwał trolem, a kilka dni temu napisał że czyta Twoje posty, żeby się z nich czegoś nauczyć. Ale niby czego, skoro Ty piszesz pozytywnie o diecie Kwaśniewskiego, a jemu podobno ona zaszkodziła.
_____________
Efekty mikstury: http://wioslone.4um.pl/viewforum.php?f=3
Nie potrafię ocenić tego na ile wiarygodny jest abaszydze. Ale czy mnie to oceniać? Myślisz zbyt ogólnie, nie zwracając uwagi na szczegóły. Abaszydze napisał niedawno "nie udzielam się bo jestem nieśmiały". Połącz to z resztą tego co już zostało napisane w tym wątku. Wycofanie i brak motywacji do działania. Mówi ci to coś? Na biosłone wzięli się ostro za dietę optymalną i za Jana Kwaśniewskiego. Będzie z tego dym. Tam jest miejsce na rozważania o wiarygodności abaszydze.
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 11:46   Re: Do Pana Witolda Jarmołowicza i doktora Tomasza Dangla

seanor napisał/a:



Pytanie na miarę szefa z drugiej strony. Jeszcze gdybyś dodał "o to to", byłoby trzy w jednym :>
Dodał bym "o to to" gdyby o to to mi chodziło. Forum dr-kwaśniewski tak czy inaczej może być przydatne. Może uda mi się przekopać informacje w nim zawarte. Wystarczy znaleźć kilkadziesiąt osób ze schorzeniami neurologicznymi które tam pisały, podzielić ich na dwie grypy czyli tych którzy stosowali samo żywienie optymalne i tych którzy żywiąc się optymalnie zażywali także antydepresanty. Porównanie postępów zdrowienia w obu grupach mogło by być interesujące. Jan Kwaśniewski miał przecież wielu pacjentów ze zdiagnozowaną depresją, chorobą alzheimera, sma itp. Są to wszystko choroby w których głównym czynnikiem postępu choroby jest zanik neuronów. Ta kwestia interesuje mnie najbardziej. Nawet Hamerykanów można by w ten sposób wyprzedzić bo oni zajmują się kwestią zniszczonych struktur mózgu tylko w odniesieniu do depresji. Ale porównując takie dwie przykładowe grupy jakie podałem można by określić czy regeneracji podlegają także neurony ruchowe w mózgu i rdzeniu kręgowym.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz R Czw Lis 13, 2014 11:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
seanor

Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 249
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 16:02   

Podziwiam, będę śledził ten watek i uczył się...
Pewnie nie byłem na tej lekcji i wagary były ważniejsze :shock:
Pozdrawiam
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 16:36   

seanor napisał/a:
Podziwiam, będę śledził ten watek i uczył się...
Pewnie nie byłem na tej lekcji i wagary były ważniejsze :shock:
Pozdrawiam
Za mało jeszcze wiem o neurogenezie :( Na chwilę obecną wiem napewno że w stresie ulega ona zahamowaniu a w przewlekłym stresie obumiera więcej neuronów niż jest się w stanie wytworzyć w chwilach gdy organizm od tego stresu jest wolny. Fakt że ludzie na l carb reagują na stres inaczej może tłumaczyć to że lc chroni przed chorobami tego typu. Ale być może nie wszystkich. Od każdej reguły są jakieś wyjątki.
 
     
seanor

Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 249
Wysłany: Czw Lis 13, 2014 18:50   

Ja tam na stres-strach mam jeden sposób. Wiadomo ŻO i powtarzana afirmacja , która powala strach na łopatki:
"Ja jestem najdoskonalszym , najwspanialszym , najbardziej godnym podziwu tworem Boga"
Powtarzana wielokrotnie,czyni to czego sie spodziewam i nawet Bóg nie może mieć zastrzeżeń do takiej Istoty.
Sprawdzcie sami :pada: działa bezbłędnie :viva:
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Czw Lis 13, 2014 19:28   

seanor napisał/a:
"Ja jestem najdoskonalszym , najwspanialszym , najbardziej godnym podziwu tworem Boga"
obrażasz [s]twórcę
 
     
seanor

Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 249
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 05:53   

Oj , jak mało wiesz...ale to nie w tym wątku-pozdro.
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Pią Lis 14, 2014 06:54   

seanor napisał/a:
Oj , jak mało wiesz...
mało ? Ja 'nic nie wiem'
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 08:48   

seanor napisał/a:
Ja tam na stres-strach mam jeden sposób. Wiadomo ŻO i powtarzana afirmacja , która powala strach na łopatki:
"Ja jestem najdoskonalszym , najwspanialszym , najbardziej godnym podziwu tworem Boga"
Powtarzana wielokrotnie,czyni to czego sie spodziewam i nawet Bóg nie może mieć zastrzeżeń do takiej Istoty.
Sprawdzcie sami :pada: działa bezbłędnie :viva:
Ja mam inny sposób na stres. Mnie zdrowaśki jakoś zdrowia nie dodają. Choć w zasadzie nie wiem bo nie próbowałem ;) Na stres sięgam czasem po miksturę oczyszczającą... umysł. Sto gram czystej, 50 ml świeżo wyciśniętego soku z pomarańczy i voila! Nie muszę chyba nikomu tłumaczyć że głównym składnikiem leczniczym jest sok z pomarańczy ;) Za pomocą tej mikstury można przeprowadzić test buraczkowy. Jeśli ktoś po trzech porcjach takiej mikstury zachowuje się jak burak to znaczy że ma nieszczelny dekiel i powinien go uszczelnić regularnym piciem takiej mikstury ;)
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz R Pią Lis 14, 2014 08:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kuglarz 

Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 0
Skąd: Strzelce Opolskie
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 09:03   

Grzegorz R napisał/a:
Za pomocą tej mikstury można przeprowadzić test buraczkowy. Jeśli ktoś po trzech porcjach takiej mikstury zachowuje się jak burak to znaczy że ma nieszczelny dekiel i powinien go uszczelnić regularnym piciem takiej mikstury ;)
He, he dobre, znam nawet takiego. :hah:
_____________
Efekty mikstury: http://wioslone.4um.pl/viewforum.php?f=3
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 10:11   

Seanor powiedz mi szczerze po co tak naprawdę powstała strona "jedz optymalnie, bądź zdrów"? Jeśli ma to sprawić to żeby wszyscy optymalni zaczęli śpiewać jednym beglutenowym głosem to marne szanse. Trzeba by się było najpierw upewnić czy Tomasz umie śpiewać a to dość istotne bo Krystian nie umie a ktoś musiał by chociaż ciągnąć linię melodyczną. Im więcej różnych odłamów diety optymalnej tym bardziej ryje się ludziom berety. Przykładem może być choćby DDP która ryje ludziom berety tak że w bruzdach można sadzić pomidory. O co w tym wszystkim do cholery chodzi?
 
     
seanor

Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 249
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 11:21   

;) z tego co mozna sie zorientować ,jest to najwierniejsza strona poswiecona wiedzy Dra Kwasniewskiego,a przepisy,jak sam autor mówi są Jej odzwierciedleniem ,chociaz...ten gluten :shoot:
Poszedł jednak do poprawki ,co widać w kulinariach
Tyle ja mam w temacie
(w/g mnie nie jest to żaden odłam wiedzy podstawowej, a nazywanie tych początkująch i tych liczących nadal "optybetonem" jest...lepiej nie wiedzieć czym...)
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 12:07   

seanor napisał/a:
;) z tego co mozna sie zorientować ,jest to najwierniejsza strona poswiecona wiedzy Dra Kwasniewskiego,a przepisy,jak sam autor mówi są Jej odzwierciedleniem ,chociaz...ten gluten :shoot:
Poszedł jednak do poprawki ,co widać w kulinariach
Tyle ja mam w temacie
(w/g mnie nie jest to żaden odłam wiedzy podstawowej, a nazywanie tych początkująch i tych liczących nadal "optybetonem" jest...lepiej nie wiedzieć czym...)
Nie mogę powiedzieć że mnie taka odpowiedź satysfakcjonuje ale to jest mniej istotne bo nie o moją satysfakcję tu chodzi. Jednak takie wypowiedzi jak twoja skłaniają mnie do tego żeby się zastanawiać nad tym dlaczego blisko 13 lat temu dobrze zinterpretowałem słowa Kwaśniewskiego że zboża są na DO niejadalne, że należy dostosować ilość białka do swoich potrzeb, że nie należy jeść przetworzonej żywności. Może mam jakiś defekt mózgu i to dlatego? Za dużo modyfikatorów diety optymalnej się narobiło a za mało jest ludzi którzy by to uprościli zamiast rozwijać a tym samym komplikować. Już pal licho to że stajesz w opozycji do poglądów Tomasza. Istotne jest to że tworzysz sztuczne podziały. Nie rozumiem też stwierdzenia że jest to strona która najwierniej oddaje ideę diety optymalnej czy odzwierciedla myśl Kwaśniewskiego. Ideę diety optymalnej i myśl Kwaśniewskiego najlepiej oddają efekty żywienia które stworzył. Chcesz być bardziej papieski od papieża?
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz R Pią Lis 14, 2014 12:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 13:12   

Grzegorz R napisał/a:
Natomiast SSRI stymulują wytwarzanie białka sFRP3 za pomocą którego geny dają sygnał komórkom macierzystym ażeby przekształciły się w nowe neurony. Niestety SSRI to jedyna znana mi substancja stymulująca syntezę tego białka. SSRI nie są pozbawione skutków ubocznych ale przynajmniej nie wpływają na metabolizm białek, tłuszczów czy węglowodanów więc nadawały by się do zastosowania wraz z L carb + MCT.

Wpływają, bo chorzy mają zaburzenia łaknienia, tyją lub chudną.
Fluoksetyna (najsłynniejszy z SSRI, pierwsza nazwa handlowa: Prozac).
Prozac - działania uboczne.
Cytat:
omamy
myśli samobójcze i o samookaleczeniu
zespół serotoninowy
ostre reakcje skórne i nadwrażliwości
zapalenie wątroby
ból stawów i mięśni
U pacjentów przyjmujących selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), np. Fluoxetine Vitabalans, występuje zwiększone ryzyko łamliwości kości. [Więc wzrasta sprzedaż bisfosfonianów.]
Dzieci i młodzież (8-18 lat): Fluoxetine Vitabalans może spowalniać wzrost lub opóźniać dojrzewanie płciowe. Zachowania związane z samobójstwem (próby i myśli samobójcze) i wrogość cześciej obserwowano wśród dzieci i młodzieży niż wśród pacjentów dorosłych.

Producent Eli Lilly ukrywał wyniki testów, co doprowadziło do tragedii i zabójstw powodowanych agresją wyzwalaną przez lek. O agresywnych zachowaniach i zabójstwach postronnych osób żadna ulotka już nie wspomina. Widocznie takie działanie uboczne Fluoxetyny przekracza już granice szczerości producentów.
Poza tym, w przypadku lekkich zaburzeń psychicznych SSRI nasilają objawy, które miały leczyć, a nie łagodzą.
JW
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 13:59   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Grzegorz R napisał/a:
Natomiast SSRI stymulują wytwarzanie białka sFRP3 za pomocą którego geny dają sygnał komórkom macierzystym ażeby przekształciły się w nowe neurony. Niestety SSRI to jedyna znana mi substancja stymulująca syntezę tego białka. SSRI nie są pozbawione skutków ubocznych ale przynajmniej nie wpływają na metabolizm białek, tłuszczów czy węglowodanów więc nadawały by się do zastosowania wraz z L carb + MCT.

Wpływają, bo chorzy mają zaburzenia łaknienia, tyją lub chudną.
Fluoksetyna (najsłynniejszy z SSRI, pierwsza nazwa handlowa: Prozac).
Prozac - działania uboczne.
Cytat:
omamy
myśli samobójcze i o samookaleczeniu
zespół serotoninowy
ostre reakcje skórne i nadwrażliwości
zapalenie wątroby
ból stawów i mięśni
U pacjentów przyjmujących selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny (SSRI), np. Fluoxetine Vitabalans, występuje zwiększone ryzyko łamliwości kości. [Więc wzrasta sprzedaż bisfosfonianów.]
Dzieci i młodzież (8-18 lat): Fluoxetine Vitabalans może spowalniać wzrost lub opóźniać dojrzewanie płciowe. Zachowania związane z samobójstwem (próby i myśli samobójcze) i wrogość cześciej obserwowano wśród dzieci i młodzieży niż wśród pacjentów dorosłych.

Producent Eli Lilly ukrywał wyniki testów, co doprowadziło do tragedii i zabójstw powodowanych agresją wyzwalaną przez lek. O agresywnych zachowaniach i zabójstwach postronnych osób żadna ulotka już nie wspomina. Widocznie takie działanie uboczne Fluoxetyny przekracza już granice szczerości producentów.
Poza tym, w przypadku lekkich zaburzeń psychicznych SSRI nasilają objawy, które miały leczyć, a nie łagodzą.
JW
No to zgasił Pan trochę mój optymizm w tej kwestii. Oznacza to że oprócz suplementow diety wszystkie inne wytwory farmacji nadają się do kosza. Zostaje l carb i ewentualnie MCT jako wspomagacz przy wyższej liczbie węglowodanów. Nie ma więc diety leczącej wszystko choroby przyczynowo, nawet przy lekkim wsparciu farmaceutykami. Czyli te optymistyczne wzmianki o badaniach nad regeneracją neuronów za pomocą SSRI to wojna propagandowa pomiędzy dwoma krajami które są najbardziej zaawansowane w badaniach nad lekami na schorzenia cywilizacyjne i genetyczne czyli pomiędzy usa i francją. To też interesujące ale nie tak bardzo jak kwestia wspomagania neurogenezy.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz R Pią Lis 14, 2014 14:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zyon 


Pomógł: 69 razy
Dołączył: 04 Sie 2009
Posty: 8854
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 14:19   

Grzegorz nie zawracaj sobie glowy bzdurami, SSRI to sciema i nic wiecej. Przeczytaj sobie ksiazke Johna Virapena, bylego dyrektora generalnego Eli Lilly "Skutek uboczny: smierc" w calosci traktujacej o SSRI i w jaki sposob byly przeprowadzane badania kliniczne. Osoby zdrowe, na ktorych testowano lek popelnialy samobojstwa co utajniano a sama skutecznosc leku byla znacznie ponizej poziomu tabletki z cukrem, czyli placebo. Badania powtarzano wieloktronie i wymieniano kierownikow badan, az uzyskano oczekiwane rezultaty.

Tutaj masz o tym wiecej bylo pisane, poczytaj:
http://www.dobradieta.pl/...ghlight=#181009
http://www.dobradieta.pl/...ghlight=#188106
http://www.dobradieta.pl/...t=vioxx*#242256
_________________
Nauka:nigdy więcej! Po maturze chodziłem na 3 różne studia, jednak okazało się że wykształcenie to nie jest coś dla mnie. I tak oto twój argument spala na konewce:) To takie krótkowzroczne masło maślane.
Ostatnio zmieniony przez zyon Pią Lis 14, 2014 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
seanor

Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 249
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 15:31   

Ale sie narobiło , chcialem skopiować kawałek tekstu i jest co jest(puść dziadka do biura to atrament wypije :D )
Nikt nie powiedział , ze papiez był doskonały.
Ponadto 13 lat do tyłu cierpiałem na chromanie i prawie nic nie wiedziałem o DO.
Nie jestem w zadnej opozycji do nikogo , chociaż rażą mnie niektóre urągajace optymalnej braci stwierdzenia- tak w/g mnie byc nie powinno.
Słowo Bractwo do czegoś zobowiązywało,a teraz....
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 17:10   

seanor napisał/a:
Ale sie narobiło , chcialem skopiować kawałek tekstu i jest co jest(puść dziadka do biura to atrament wypije :D )
Nikt nie powiedział , ze papiez był doskonały.
Ponadto 13 lat do tyłu cierpiałem na chromanie i prawie nic nie wiedziałem o DO.
Nie jestem w zadnej opozycji do nikogo , chociaż rażą mnie niektóre urągajace optymalnej braci stwierdzenia- tak w/g mnie byc nie powinno.
Słowo Bractwo do czegoś zobowiązywało,a teraz....
Ale ja mam ten komfort że do żadnego stowarzyszenia czy bractwa optymalnych nie należę i nigdy nie należałem. Mnie także rażą różne rzeczy ale nie zakładam od razu strony internetowej żeby to opisać. Inicjatywa sama w sobie może jest i fajna ale ma tę jedną małą wadę że pogłębia chaos. Obecnie człowiek który chce zacząć dietę niskowęglowodanową wchodząc w internet musi przekopać się przez Bednarczyk i inne cuda na kiju zanim dotrze do źródła. Lepszy byłby prosty wybór - Kwaśniewski albo Lutz. Jest duża szansa że się wtedy nie wystraszy.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz R Pią Lis 14, 2014 17:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
seanor

Dołączył: 19 Sty 2009
Posty: 249
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 17:23   

Nie znam się na tym.
Staram trzymać się "klucza" ,nie wytrycha...
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 17:39   

seanor napisał/a:
Nie znam się na tym.
Staram trzymać się "klucza" ,nie wytrycha...

Dobrze powiedziane.
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 19:06   

zyon napisał/a:
Grzegorz nie zawracaj sobie glowy bzdurami, SSRI to sciema i nic wiecej. Przeczytaj sobie ksiazke Johna Virapena, bylego dyrektora generalnego Eli Lilly "Skutek uboczny: smierc" w calosci traktujacej o SSRI i w jaki sposob byly przeprowadzane badania kliniczne. Osoby zdrowe, na ktorych testowano lek popelnialy samobojstwa co utajniano a sama skutecznosc leku byla znacznie ponizej poziomu tabletki z cukrem, czyli placebo. Badania powtarzano wieloktronie i wymieniano kierownikow badan, az uzyskano oczekiwane rezultaty.

Tutaj masz o tym wiecej bylo pisane, poczytaj:
http://www.dobradieta.pl/...ghlight=#181009
http://www.dobradieta.pl/...ghlight=#188106
http://www.dobradieta.pl/...t=vioxx*#242256
Wiem Zyon , teraz już to wiem i krew mnie zalewa za swoją głupotę i naiwność. To zapewne było tak że Hamerykany robiły badania a polskim profesorom w tym Vetulaniemu przysyłano wyniki tych badań nie do końca zgodne z prawdą. Profesor się zachwycał i pisał pochlebne komentarze w artykułach poświęconych temu tematowi. Chciałem podrążyć temat i dowiedzieć się czy warto by było zasugerować komuś taką terapię z trzema elementami. Nie robię niczego pochopnie. Gdybym komuś spieprzył zdrowie to wystrzelili by mój tyłek na księżyc.
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 23:19   

Grzegorz R napisał/a:
Lepszy byłby prosty wybór - Kwaśniewski albo Lutz. Jest duża szansa że się wtedy nie wystraszy.
Nie ma tak prostego wyboru.
I Kwaśniewski i Lutz są tylko kolejnymi w długim szeregu specjalistów podejmujących temat żywienia niskowęglowodanowego.
Na przestrzeni zaledwie dwustu lat było ich wielu:
William Banting
Weston A. Price
Vilhjalmur Stefansson a także Roald Amundsen
William Dufty
Wolfgang Lutz
Herman Taller - wielki zapomniany
Robert C. Atkins
Jan Kwaśniewski
Barry Sears
Ann Gittleman
Barry Groves
Joseph Mercola
Thomas Smith
i inni mniej znani poza środowiskiem akademickim.
JW
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Lis 14, 2014 23:26   

Grzegorz R napisał/a:
Chciałem podrążyć temat i dowiedzieć się czy warto by było zasugerować komuś taką terapię z trzema elementami. Nie robię niczego pochopnie. Gdybym komuś spieprzył zdrowie to wystrzelili by mój tyłek na księżyc.
Z drugiej strony, jeżeli ktoś już ma uszkodzone neurony, to i tak wszystko jedno, czy terapia wywiera skutki uboczne. Trzeba tylko wiedzieć jakie i śledzić na bieżąco.
Całkiem niedawno dyskutowaliśmy też o minidawkach Naltrexonu, który również wpływa na receptory opioidowe i powstrzymuje degenerację neuronów.
JW
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 09:16   

Witold Jarmolowicz napisał/a:

Herman Taller - wielki zapomniany

JW

Przecież Taller miał swój czas i z tego co wiadomo dobrze go wykorzystał, a przynajmniej zrobił tyle na ile pozwalały okoliczności. Po prostu jedni propagatorzy L carb wstrzelili się w dobre miejsce i czas a inni nie mieli tyle szczęścia.
Można się spierać o to który z propagatorów L carb powinien być przewodnikiem dla początkującego ale jakby ich nie porównywać to i tak wychodzi że największą robotę odwalił Lutz i Price.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz R Pon Lis 17, 2014 09:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 09:24   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Z drugiej strony, jeżeli ktoś już ma uszkodzone neurony, to i tak wszystko jedno, czy terapia wywiera skutki uboczne. Trzeba tylko wiedzieć jakie i śledzić na bieżąco.
Całkiem niedawno dyskutowaliśmy też o minidawkach Naltrexonu, który również wpływa na receptory opioidowe i powstrzymuje degenerację neuronów.
JW

To prawda. Jeśli ktoś nie ma wiele do stracenia to jest duże prawdopodobieństwo że wejdzie w rolę królika doświadczalnego, a co poniektórzy nawet świetnie się w tej roli odnajdą.
Albo jesli tak jak ja mają skłonności do autodestrukcji ;) Gdybym miał wybrać to co najbardziej motywuje mnie do kontynuowania L carb to jest to chęć przedłużenia sobie mozliwości zachowań autodestrukcyjnych w postaci używek. Ta dieta ma tę zaletę że człowiek ją stosujący jest odporny na większoś g.ówna tego świata.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz R Pon Lis 17, 2014 09:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 11:05   

Grzegorz R napisał/a:
Można się spierać o to który z propagatorów L carb powinien być przewodnikiem dla początkującego ale jakby ich nie porównywać to i tak wychodzi że największą robotę odwalił Lutz i Price.
I obaj poza naszym środowiskiem nieznani szerszemu ogółowi. W przeciwieństwie do nich najbardziej znany jest Atkins.
JW
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pon Lis 17, 2014 23:36   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Grzegorz R napisał/a:
Można się spierać o to który z propagatorów L carb powinien być przewodnikiem dla początkującego ale jakby ich nie porównywać to i tak wychodzi że największą robotę odwalił Lutz i Price.
I obaj poza naszym środowiskiem nieznani szerszemu ogółowi. W przeciwieństwie do nich najbardziej znany jest Atkins.
JW

Atkins to nie ta bajka. Dieta Atkinsa jest dietą odchudzającą. Lutz, Kwaśniewski kładli nacisk przede wszystkim na lecznicze właściwosci diety niskowęglowodanowej. To są ludzie z dwóch różnych swiatów.
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Wto Lis 18, 2014 14:05   

Dość często pojawia się ostatnio informacja że dieta optymalna nie jest dietą mięsną. Takie wieści głoszone są na forach mniej lub bardziej optymalnych. Jest to piękny bo celny strzał we własną stopę. Podstawą tej nie mięsnej diety optymalnej mają być żółtka i produkty mleczne. Brawo chłopcy i dziewczęta optymalni. Lecz jeśli coraz wiecej ludzi zacznie rezygnować z tego modelu żywienia to nie róbcie wtedy wielkich oczu. Nikt nie pociągnie długo l carb w takiej formie. Po jakimś czasie będzie mu się chciało rzygać żółtkami, serem i podrobami. A jeśli ktoś zacznie l carb licząc na przykład na ustąpienie migreny to oprócz bezwzględnego wykluczenia zbóż musi bezwzględnie wykluczyć wszystkie produkty mleczne. Tak więc na tym tylko jednym z wielu przykładów, jeden z filarów bezmięsnej DO trafia szlag. W szeregu schorzeń z powodu których ludzie decydują się na l carb podstawą powinno być tłuste mięso.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz R Wto Lis 18, 2014 14:25, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Lis 20, 2014 21:50   

Grzegorz R napisał/a:
Atkins to nie ta bajka. Dieta Atkinsa jest dietą odchudzającą. Lutz, Kwaśniewski kładli nacisk przede wszystkim na lecznicze właściwosci diety niskowęglowodanowej. To są ludzie z dwóch różnych swiatów.

Wszyscy zaczynali od odchudzania lub znalezienia prawidłowego sposobu żywienia, a dopiero potem zauważali, że żywienie niskowęglowodanowe poprawia zdrowie w wielu schorzeniach.
JW
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 07:49   

zyon napisał/a:
Grzegorz nie zawracaj sobie glowy bzdurami, SSRI to sciema i nic wiecej. Przeczytaj sobie ksiazke Johna Virapena, bylego dyrektora generalnego Eli Lilly "Skutek uboczny: smierc" w calosci traktujacej o SSRI i w jaki sposob byly przeprowadzane badania kliniczne. Osoby zdrowe, na ktorych testowano lek popelnialy samobojstwa co utajniano a sama skutecznosc leku byla znacznie ponizej poziomu tabletki z cukrem, czyli placebo. Badania powtarzano wieloktronie i wymieniano kierownikow badan, az uzyskano oczekiwane rezultaty.

Tutaj masz o tym wiecej bylo pisane, poczytaj:
http://www.dobradieta.pl/...ghlight=#181009
http://www.dobradieta.pl/...ghlight=#188106
http://www.dobradieta.pl/...t=vioxx*#242256

Po pierwsze w badaniach nad neurogenezą była mowa tylko o krótkotrwałym przyjmowaniu antydepresantów. Jest to maksymalnie kilka tygodni. Nikt nie namawia do przyjmowania ssri latami.
Po drugie osoby które wspomagają się takimi lekami i czytały ten wątek twierdzą że demonizujecie całą sprawę. Zapewne prawda jest gdzieś po środku.
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Pon Lis 24, 2014 08:00   

Dr Wolfgang Lutz wyraźnie wskazywał sytuacje w których stosując dietę niskowęglowodanową można a nawet trzeba wesprzeć się farmaceutykami. Ze szczepień też nie robił wielkiego halo. Skwitował to jednym zdaniem że współcześnie ludzie są w kiepskiej kondycji skoro muszą ze szczepień korzystać.
Trzeba by więc spalić książki Lutza przetłumaczone na język polski, wprowadzając dekret w ktorym uzasadnieniem tej decyzji jest uznanie książki Lutza za element Drang nach Osten.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz R Pon Lis 24, 2014 08:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Sob Lis 29, 2014 00:59   

Grzegorz R napisał/a:
Nikt nie namawia do przyjmowania ssri latami.
Błąd obserwacji. Jak najbardziej namawiają i przepisują.
JW
 
     
Grzegorz R 

Dołączył: 29 Paź 2014
Posty: 725
Ostrzeżeń:
 4/2/3
Wysłany: Sob Lis 29, 2014 13:52   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Grzegorz R napisał/a:
Nikt nie namawia do przyjmowania ssri latami.
Błąd obserwacji. Jak najbardziej namawiają i przepisują.
JW

A i owszem, ale nie trzeba od razu wykluczać. Można korzystać świadomie i z umiarem.
Homeopata czy akupunkturzysta ma ten komfort że to co stosuje zadziała lub nie, w zasadzie bez skutków ubocznych. Jednak czasem trzeba oddziaływać mocniej żeby osiągnąć pożądany skutek. To wcale nie oznacza że twierdzę iż cel uświęca środki, i że można strzelać do muchy z armaty.
Ostatnio zmieniony przez Grzegorz R Sob Lis 29, 2014 13:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
COOLER 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 854
Wysłany: Pon Gru 22, 2014 21:15   

Grzegorz R napisał/a:
dlaczego blisko 13 lat temu dobrze zinterpretowałem słowa Kwaśniewskiego że zboża są na DO niejadalne, że należy dostosować ilość białka do swoich potrzeb, że nie należy jeść przetworzonej żywności. Może mam jakiś defekt mózgu i to dlatego?

Grzegorz R napisał/a:
Chociaż do najgłupszych nie należę to sam przez kilka lat robiłem kombinacje alpejskie z mlecznymi. Teraz wiem że gdybym kontynuował żywienie optymalne bez wykluczenia mlecznych to coś by w końcu padło.

Jedno nie wyklucza drugiego, gdyż jak można 13 lat podobno dobrze interpretować dietę optymalną niby czuć się wyśmienicie, jednocześnie dokonując kombinacji alpejskich z produktami mlecznymi, dzięki którymi źle się czuło w tym samym czasie. :hah: :hah: :hah:
Czyli podobnie jak optymalni czują się "zdrowo i świetnie" a jednocześnie jedzą B17 i szukają czegoś nowego w książkach pana Zięby. :hah: :hah: :hah:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved