Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Molka
Wto Gru 25, 2012 09:24
Pytania dotyczące diety
Autor Wiadomość
Ojejku 

Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 2
Wysłany: Czw Lip 12, 2012 14:57   Pytania dotyczące diety

Witam! Mam 181 cm i ważyłem miesiąc temu 80 kg. Dzisiaj się ważyłem i moja waga spadła do 75kg. Od miesiąca biegam wieczorkami aby zrzucić tłuszcz z ud. Jeśli chodzi o brzuch to jest w miarę wporządku, głównie chodzi mi o to aby zrzucić tłuszcz który gromadzi się w udach. Nie chcę przechodzić na żadną dietę, tylko ogaraniczyć jedzenie do jednego obiadu i 3 posiłków typu jabłko, jogurt itp + wieczorne bieganie. I tutaj mam kilka pytań.

1. Co jeść jako śniadanie? jajecznica na maśle, jajko gotowane, płatki śniadaniowe?
3. Lepiej biegać na czczo rano czy zjeść obiad około 15 i pójść biegać ok 21?
4. Czy jeśli będę jadł obiad jako jeden główny posiłek + lekkie śniadanko typu płatki śniadaniowe + jabłko koło godziny 18 + bieganie będę zrzucał wagę?

Przyznam się że przez okres 2 miesięcy przytyłem 15kg. Ciągłe chipsy + cocacola i jedzenie kanapek z pasztetem o 24 w nocy. Teraz jestem z siebie zadowolony bo schudłem z 90 do 75 kg. Przestałem spożywać posiłki w nocy i odrzuciłem coca colę i chipsy bo to największe zło w postaci pustych kalorii. Głównie chcę schudnąć do 70 kg i potem ograniczać spożywanie posiłków podobnie do pkt 4. Jest to realne?

Pozdrawiam!
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Czw Lip 12, 2012 15:17   

Ludziska, na miłośc boską, co wy widzicie w tych chipsach , przeciez to jest takie niedobre, dosyc ze niedobre to jeszcze tuczy, wiec o co tu chodzi? po co wy to kupujecie? dlatego ze jest trendy? już chyba wolałabym gówienko zjesc, przynajmniej nie szczypie w język... :P

Wiecie co? odkąd nie używam cukru, a już troche lat upłynęło, jestem w stanie ocenic co znaczy posłodzony przemysłowo napój, gdy człowiek był dawniej uzależniony od cukru, słodziło sie herbatę , kawe i itd to nie czuło się tego rozmiaru...

kiedyś skosztowałam coca cole, wydało mi się to tak słodkie ze az mdlące...
poza tym to jest jakieś zdradliwe, im więcej tego pijesz, tym większe masz pragnienie..
 
     
Mariusz_ 
[Usunięty]

Pomógł: 12 razy
Wiek: 24
Dołączył: 16 Sie 2010
Posty: 2808
Wysłany: Czw Lip 12, 2012 15:23   

Nie lepiej zacząć dzień od jabłka i na nim zakończyć. Dużo energii będzie z ud. :]
 
     
Ojejku 

Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 2
Wysłany: Czw Lip 12, 2012 15:43   

Molka napisał/a:
Ludziska, na miłośc boską, co wy widzicie w tych chipsach , przeciez to jest takie niedobre, dosyc ze niedobre to jeszcze tuczy, wiec o co tu chodzi? po co wy to kupujecie? dlatego ze jest trendy? już chyba wolałabym gówienko zjesc, przynajmniej nie szczypie w język... :P

Wiecie co? odkąd nie używam cukru, a już troche lat upłynęło, jestem w stanie ocenic co znaczy posłodzony przemysłowo napój, gdy człowiek był dawniej uzależniony od cukru, słodziło sie herbatę , kawe i itd to nie czuło się tego rozmiaru...

kiedyś skosztowałam coca cole, wydało mi się to tak słodkie ze az mdlące...
poza tym to jest jakieś zdradliwe, im więcej tego pijesz, tym większe masz pragnienie..


A może jakieś rady?:) taki troszkę offtop
 
     
maniek669

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Lut 2012
Posty: 459
Wysłany: Czw Lip 12, 2012 16:02   

jakie rady, troszkę poczytaj, będziesz wiedział co jeść. jest tu tyle tematów od jedzenie, że głowa boli. A najlepiej na surowo się odżywiaj, tylko na salmonellę i inne robale uważaj :D
 
     
devnull 

Pomógł: 1 raz
Wiek: 42
Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 36
Wysłany: Pią Lip 13, 2012 01:42   

Ojejku, nikt normalny na takie pytania nie udzieli konkretnej odpowiedzi.
Żeby to zrobić musiałbyś się przebadać "od stóp do głów" i każdego dnia rano lecieć na porządne badania krwi, określić jaki dystans biegasz, jakim tempem, wydolność oddechową itp.
I nawet jak to ktoś matematycznie ogarnie, to może się okazać, że to wcale nie działa tak jak miało w teorii.

Znalazłeś już sposób na to, żeby zrzucić kilkanaście kilogramów i się tego trzymaj. Staraj się też dietę dostosować tak, żeby była dla Ciebie smaczna (oczywiście pomijając typowe śmieciowe żarcie, od których się "uzależniasz"), żebyś nie czuł się głodny i zamieniaj słabsze odżywczo składniki na lepsze.
Wtedy będziesz miał większe szanse na to, że ta dieta i styl życia przyjmie się na stałe a nie jako jednorazowy event, żeby na siłę zrzucić X kilogramów. A co za tym idzie waga i sylwetka też będą stabilne a nie 2 miesiące +20 kg, kolejne 2 miesiace -20 kg.

Poczytaj troche forum, spróbuj i będziesz wiedział co dla Ciebie dobre.
 
     
Octavio

Dołączył: 28 Maj 2013
Posty: 13
Wysłany: Wto Maj 28, 2013 20:52   

Have something natural and which is rich in substances in the starting or the day as your breakfast.
That is something which is needed for that purpose.I appreciate you for sharing it here with us i mean by this we can get a chance to share our knowledge with each other.
 
     
Octavio

Dołączył: 28 Maj 2013
Posty: 13
Wysłany: Sob Cze 01, 2013 15:22   

Have something natural and Which is rich in substances in the starting or the day as your breakfast.
That is something Which is needed for that purpose.I appreciate you for sharing it here with us i mean by this we can get a chance to share our knowledge with each other.
_________________
Orlando boot camp
 
     
Agata Miłosz

Dołączył: 08 Sie 2013
Posty: 18
Wysłany: Pią Sie 16, 2013 09:49   Re: Pytania dotyczące diety

Ojejku napisał/a:
Witam! Mam 181 cm i ważyłem miesiąc temu 80 kg. Dzisiaj się ważyłem i moja waga spadła do 75kg. Od miesiąca biegam wieczorkami aby zrzucić tłuszcz z ud. Jeśli chodzi o brzuch to jest w miarę wporządku, głównie chodzi mi o to aby zrzucić tłuszcz który gromadzi się w udach. Nie chcę przechodzić na żadną dietę, tylko ogaraniczyć jedzenie do jednego obiadu i 3 posiłków typu jabłko, jogurt itp + wieczorne bieganie. I tutaj mam kilka pytań.

1. Co jeść jako śniadanie? jajecznica na maśle, jajko gotowane, płatki śniadaniowe?
3. Lepiej biegać na czczo rano czy zjeść obiad około 15 i pójść biegać ok 21?
4. Czy jeśli będę jadł obiad jako jeden główny posiłek + lekkie śniadanko typu płatki śniadaniowe + jabłko koło godziny 18 + bieganie będę zrzucał wagę?

Przyznam się że przez okres 2 miesięcy przytyłem 15kg. Ciągłe chipsy + cocacola i jedzenie kanapek z pasztetem o 24 w nocy. Teraz jestem z siebie zadowolony bo schudłem z 90 do 75 kg. Przestałem spożywać posiłki w nocy i odrzuciłem coca colę i chipsy bo to największe zło w postaci pustych kalorii. Głównie chcę schudnąć do 70 kg i potem ograniczać spożywanie posiłków podobnie do pkt 4. Jest to realne?

Pozdrawiam!


Lepiej jest jeść mniejsze posiłki a częściej niż sztywno 3 posiłki dziennie.
Zrezygnuj z masła
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Czw Sie 22, 2013 08:05   

Ponawiam apel, odrobina rzetelnej wiedzy jeszcze nikomu nie zaszkodziła i jest mile widziana na tym forum.
JW
 
     
WagaSTOP_pl

Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 35
Wysłany: Śro Wrz 04, 2013 14:57   

Zgadzam się,na każdy organizm lepiej podziałają częstsze posiłki niż trzymanie się sztywno 3 dziennie,to nie będzie miało dobrych skutków,odradzam stanowczo.
 
     
magda906 

Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 26
Wysłany: Pon Sie 25, 2014 11:16   

Mniejsze a częstsze posiłki, zupki bogate w błonnik- kremy jarzynowe bez dodatku śmietany, śniadanie - płatki owsiane, otreby i jogurt naturalny lub kefir, kanapka z razowego chlebka, chudy twarożek, wędlina drobiowa, sałata, pomidor i herbatka. Najlepsze co może być. Mniej winogron, bananów. Dużo rzeczy ciekawych można jeść, ale w ograniczonych ilościach. Nawet chipsy można, ale nie co dziennie i nie cała paczkę. Ja ostatnio zaczęłam też używać eliminacid i powiem szczerze, że czuję się dużo lepiej. W połączeniu z dietą i ćwiczeniami mam więcej energii, a do tego moja cera- wypryski, wągry- trochę się rozjaśniła i jej stan poprawił. Nie trzeba wcale drastycznych diet. Wystarczy dieta urozmaicona i bogata w składniki mineralne. Ja jem 5 posiłków dziennie mniejszych i kolacje koło 18-19- zależy jak mi uda się dzieciaki połozyć spać:)
Ostatnio zmieniony przez Molka Wto Sie 26, 2014 23:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Anecik

Dołączył: 08 Gru 2014
Posty: 14
Wysłany: Pon Gru 08, 2014 13:16   Re: Pytania dotyczące diety

Ojejku napisał/a:
Witam! Mam 181 cm i ważyłem miesiąc temu 80 kg. Dzisiaj się ważyłem i moja waga spadła do 75kg. Od miesiąca biegam wieczorkami aby zrzucić tłuszcz z ud. Jeśli chodzi o brzuch to jest w miarę wporządku, głównie chodzi mi o to aby zrzucić tłuszcz który gromadzi się w udach. Nie chcę przechodzić na żadną dietę, tylko ogaraniczyć jedzenie do jednego obiadu i 3 posiłków typu jabłko, jogurt itp + wieczorne bieganie. I tutaj mam kilka pytań.

1. Co jeść jako śniadanie? jajecznica na maśle, jajko gotowane, płatki śniadaniowe?
3. Lepiej biegać na czczo rano czy zjeść obiad około 15 i pójść biegać ok 21?
4. Czy jeśli będę jadł obiad jako jeden główny posiłek + lekkie śniadanko typu płatki śniadaniowe + jabłko koło godziny 18 + bieganie będę zrzucał wagę?

Przyznam się że przez okres 2 miesięcy przytyłem 15kg. Ciągłe chipsy + cocacola i jedzenie kanapek z pasztetem o 24 w nocy. Teraz jestem z siebie zadowolony bo schudłem z 90 do 75 kg. Przestałem spożywać posiłki w nocy i odrzuciłem coca colę i chipsy bo to największe zło w postaci pustych kalorii. Głównie chcę schudnąć do 70 kg i potem ograniczać spożywanie posiłków podobnie do pkt 4. Jest to realne?

Pozdrawiam!



Również jestem za częstszym spożywaniem posiłków niż za wyznaczonymi trzema, sztywnymi porami dziennie. Zużywamy dużo energii w ciągu dnia, więc trzeba dostarczać jej źródła organizmowi częściej niż tylko trzy razy dziennie. Wystarczy kilka lekkich posiłków w ciągu dnia. Dobrą radą jest, żeby ostatni posiłek spożyć około 4 godzin przed snem. Wszystkie informacje pochodzą od mojego dietetyka z lionfitness.pl i sama mogę potwierdzić, że działa, bo sprawdziłam na sobie. Zrzuciłam w ciągu trzech miesięcy 5 kg bez efektu jo-jo ;)
 
     
TrojBoj 

Dołączył: 10 Gru 2014
Posty: 28
Wysłany: Śro Gru 10, 2014 13:25   

Z doświadczenia wiem,ze sztywno wyznaczone godziny posiłku ni jak mają się do praktyki więc to często zmienia się na bieżąco wraz z naszymi planami. Dobra dieta plus ćwiczenia i suplementy zawsze zapewnią efekt,na to potrzeba tylko trochę czasu.
_________________
TrojBoj.pl
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved