Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaćma
Autor Wiadomość
adamo56 

Wiek: 44
Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 24
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Czw Sie 21, 2014 09:19   Zaćma

Mam pytanie odnoście zabiegu usuwania zaćmy do którego przygotowuje sie moja mama, otóż ma ona podwyższone ciśnienie i przeczytałemhttp://www.pulsmed.com.pl...usuniecia-zacmy , że jest to przeciwskazaniem do wykonania takiego zabiegu a mimo to lekarz okulista nie widział żadnych przeciwskazań. Czy jest opcja żeby jednak to nie miało znaczenia bo martwię się teraz, że mimo tego, że zabieg jest dośc często wykonywany to jednak może się coś nie udać. Choć z drugiej strony skoro lekarz nie widział przeciwskazań to chyba nie powinno mnie martwić?
 
     
gea

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 1354
Wysłany: Czw Sie 21, 2014 10:26   Re: Zaćma

adamo56 napisał/a:
Mam pytanie odnoście zabiegu usuwania zaćmy do którego przygotowuje sie moja mama, otóż ma ona podwyższone ciśnienie i przeczytałemhttp://www.pulsmed.com.pl...usuniecia-zacmy , że jest to przeciwskazaniem do wykonania takiego zabiegu a mimo to lekarz okulista nie widział żadnych przeciwskazań. Czy jest opcja żeby jednak to nie miało znaczenia bo martwię się teraz, że mimo tego, że zabieg jest dośc często wykonywany to jednak może się coś nie udać. Choć z drugiej strony skoro lekarz nie widział przeciwskazań to chyba nie powinno mnie martwić?


Przestrzegam i będę przestrzegać przed ZGUBNYM przeświadczeniem o "charyzmie" i uczciwości przedstawicieli tego zawodu. Należy Z GÓRY założyć, że ma się do czynienia z niedouczonym szarlatanem, który ma w d upie pacjenta. I nie brać miłego uśmiechu za dobrą monetę. Proszę przestać mieć mentalność krasnoludka z bajki. Popatrzeć na krzywą Gaussa i zobaczyć jakie jest prawdopodobieństwo styczności z osobą kompetentną. Ja już nie mówię o tym, że zawód ten jest często profesją dziedziczną, niekoniecznie idącą po linii zdolności do zawodu. Który akurat wymaga manualnych predyspozycji. I z ojca na syna gienetycznie nie musi przechodzić. Tylko dobre samopoczucie i przeświadczenie o geniuszu i nieomylności, zawsze przechodzi gie netycznie.
Co do tego, że zawód lekarza jest wybierany przez osoby uduchowione i pragnące uzdrowienia pacjenta, to należy pozbyć się złudzeń, aby nie doznać szoku bolesnego rozczarowania.
Operacja zaćmy jest refundowana. Zatem jednostki, które ją wykonują odwalają masówkę. Sam zabieg nie jest skomplikowany ( zapoznać się!), ale u osób starszych dochodzi stres.
Gdy miałąm operację przyszywania odwarstwionej siatkówki byłam 2 tyg. w szpitalu na oddziale okulistyki (Bielsko Biała). Przez moją salę przewinęło się kilkanaście osób, niektóre w bardzo podeszłym wieku. Wszystkie, prócz jednej, która miała niewielką komplikację, bez problemów. Tam rzetelnie robiono ten zabieg. Pacjenci byli badani okulistycznie przed zabiegiem, po operacji leżeli i dopiero wieczorem mogli siadać. Następnego dnia znów badanie i czasem powtarzanie zabiegu.
Moja mama ( z nadciśnieniem) miała zabieg wieczorową porą na terenie szpitala w Bydgoszczy. Zabiegi prowadzili jak trzebienie zwierząt, seryjnie- na dwa stoły zabiegowe. Po zabiegu kazali wracać do domu, ŻADNEGO leżenia, sprawdzania. Po prostu hycle medyczni, kręcący wałki na biednych emerytach.
Czy to z powodu braku WYMAGANEGO leżenia czy niechlujstwa i spaprania, mamę b. bolało oko i b. długo źle widziała.
Aby uniknąć niespodzianek, należy SPRAWDZIĆ. Gdzie, kto robi i zrobić wywiad.
_________________
gea
 
     
Agata10 

Wiek: 41
Dołączyła: 01 Paź 2014
Posty: 9
Wysłany: Pią Gru 09, 2016 08:40   Zaćma

Jak Gea opisujesz swoją historię to myślę o tym, jakie moja babcia miała ogromne szczęście. Leczyła się w AlfaVision w Czechach i w ogóle nie było tak, jak pisałaś. Na ten sam termin co babcia było trochę osób, ale nie czuła się ona tak, jakby to wszystko było masowo robione. Personel był dla niej bardzo miły i mówił dobrze po polsku. Owszem, babcia się bała i była zdenerwowana, ale po samym zabiegu jest zadowolona. Co do leżenia w szpitalu to babcia też nie leżała, jedynie spędziła tam kilka godzin po operacji i następnego dnia miała wizytę kontrolną. A co do poprawy wzroku to po kilku dniach było już wszystko w porządku, a babcia cieszy się teraz życiem bez zaćmy :)
 
     
kalarepa150

Dołączył: 13 Paź 2017
Posty: 10
Wysłany: Sob Mar 23, 2019 20:54   

A można taki zabieg zrefundować przez polski NFZ? Czy tylko prywatnie?
 
     
Sandra01

Dołączył: 16 Mar 2018
Posty: 16
Wysłany: Nie Mar 24, 2019 09:31   

Można. Moja babcia miała robiona operację w Ostrawie w One Day Clinic . Jest to polska klinika w Czechach. Bardzo nowoczesna i z bardzo dobrą kadrą medyczną. Dużym plusem jest to że pacjenci mogą rozmawiać w języku polskim z personelem. A zabieg można właśnie refundować przez polski NFZ.Poza tym w cenie jest przejazd z kliniki i z powrotem i nocleg ze śniadaniem. Nie ma kolejek.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved