Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Dagmara
Autor Wiadomość
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Pon Gru 09, 2013 16:40   Dagmara

Witam mam na imię Dagmara szukałam informacji i przez przypadek znalazłam to forum a wląsciwie Artykul o żywieniu w czasie depresji. Bardzo mnie to zaciekawił i pomyslałam że założę konto może znajdzie się życzliwa dusza, która mi pomoże, nakieruje na właściwe tory. Nie chce się odchudzać nie jest to mój cel ale chciałabym odpowiednio się odżywiać tak aby moje samopoczucie. Dodatkowo dodam że mam problemy neurologiczne - drżenie samoistne. To tyle wstępu. Mam nadzieję że mogę liczyć na wasze doświadczenie oraz pomocną dloń.
 
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pon Gru 09, 2013 22:40   

Witamy,
Żywienie niskowęglowodanowe może, ale wcale nie musi odchudzać, natomiast główną jego funkcją jest poprawa i zachowanie zdrowia w przypadku większości chorób i schorzeń.
http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=22791
Co do zmian neurologicznych:
http://www.dobradieta.pl/...pic.php?t=22543
JW
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Gru 10, 2013 14:12   

gusia uciekla mi odpowiedz do ciebie z innego watku

wklejam INFORMACYJNIE, ważne jest ocena jakie poza depresja towarzysza dolegliwości,a pisałaś o kolejnej chyba neuropatii w innym wątku, ocena najlepiej z lekarzem:

skąpoobjawowa (ubogoobjawowa lub nawet bezobjawowa)- zmiany chorobowe występują tylko w błonie śluzowej jelita cienkiego i zwykle nie towarzyszą im objawy typowe dla formy jawnej (czasem np. afty w ustach są jedynym objawem). Ta postać choroby występuje zdecydowanie najczęściej, u większości chorych.Najczęstsze objawy: ◦niewyjaśniona niedokrwistość z niedoboru żelaza
◦podwyższony poziom cholesterolu
◦afty i wrzodziejące zapalenia jamy ustnej (bardzo charakterystyczne)
◦niedorozwój szkliwa zębowego
ciągłe zmęczenie
◦zaburzenia neurologiczne (neuropatia obwodowa, ataksja, padaczka)
◦uporczywe bóle głowy
◦depresja
◦wczesna osteoporoza, bóle kostne i stawowe
◦problemy ze skórą (sugerujące chorobę Dühringa – skórną postać celiakii)
◦nawykowe poronienia, problemy z płodnością
◦współistniejące choroby autoimmunologiczne

link http://www.celiakia.pl/objawy/
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Wto Gru 10, 2013 18:45   

sylwiazłodzi napisał/a:
gusia uciekla mi odpowiedz do ciebie z innego watku



Nie wiem czy dobrze rozumiem Ciebie ale jeśli chodzi o moje problemy neurologiczne to chodzi o drżenie samoistne. Choroba postepująca z wiekiem a nazwa mówi sama za siebie.
Czy o to chodziło?? Jeśli masz inne pytaniato pytaj pytaj :)
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Gru 10, 2013 20:27   

jeśli masz na myśli to :
http://pl.wikipedia.org/w...Cenie_samoistne
inaczej zwana (choroba Minora,)

to tak, także.
celiakię wykrywa się u osób w każdym wieku to po pierwsze

często jest depresja

rzadko mi się to zdarza ale cytuję niemedyczny artykuł:

Ale kołatanie serca to nie najgorsze, co może dotknąć celiaka. Katarzyna spod Krakowa, rówieśniczka Pauliny, przez dwa lata była pewna, że postradała zmysły. – Lekarze zdiagnozowali u mnie ciężką depresję. Nie potrafili inaczej wytłumaczyć osłabienia, wiotczenia mięśni i drżenia rąk, które pod koniec nie pozwalało mi nawet utrzymać kanapki. Kiedy na niedokrwistość nie pomagały tabletki z żelazem, a drżenia nie udało się uspokoić uzależniającym xanaxem, namawiali mnie na psychiatryk – opowiada kobieta. Objawy wystąpiły u niej, kiedy wróciła do pracy po urlopie macierzyńskim. Popracowała tylko dwa miesiące. Myślała, że na zwolnieniu zajmie się córką. Nic z tego. Marysię do przedszkola musiała odprowadzać gosposia, bo Katarzyna czasami nie była w stanie się podnieść. Przesilenie nastąpiło, kiedy niania znalazła ją na podłodze w sypialni, gdzie przeleżała trzy godziny, nie mogąc się podnieść. W szpitalu neurologicznym stażysta świeżo po studiach przypomniał sobie, że takie objawy może dawać celiakia. Katarzynę przeniesiono na internę, gdzie przeszła gastroskopię. Jej jelito było w opłakanym stanie – gładkie, pozbawione kosmków jelitowych, prawie w ogóle nie wchłaniało substancji odżywczych. To powodowało zanik mięśni, niedobory żelaza i drżenie rąk. Katarzyna była skrajnie wycieńczona z niedożywienia.

link: http://www.uwazamrze.pl/a...l?print=tak&p=0

do tego też za wiki cytuję:

W diagnostyce różnicowej drżenia samoistnego należy uwzględnić inne przyczyny drżenia:

chorobę Parkinsona i inne przyczyny parkinsonizmu
drżenie móżdżkowe
dystonię
drżenie psychogenne (zaburzenia konwersyjne)
drżenie polekowe (kwas walproinowy, lit, eufilina)
drżenie toksyczne, np. w zatruciu toluenem
drżenie metaboliczne, np. w nadczynności tarczycy, encefalopatii wątrobowej, hipoglikemii.
stres emocjonalny
w zespole abstynencyjnym

DLATEGO NA KOŃCU NAPISAŁAM, ŻE WAZNE BY WZIĄŚĆ OPIS WSZYSTKICH OBAJWÓW I CHORÓB KTÓRE CIĘ TRAPIĄ I OCENIĆ CZY MOŻNA ROBIĆ WYWIAD LEKARSKI W KIERUNKU CELIAKI. STĄD mój link o stowarzyszenia, które jest najbardziej kompetentne w wiedzy o celiaki.

http://www.celiakia.pl/pu...-konsultacyjny/

tutaj jest kontakt, telefoniczny do ich punktu informacyjnego
albo z boku lista miast gdzie są ich oddziały bo ja w Łodzi wiem, że jest

Możesz sobie ściągnąć ich informator gdzie masz kilkadziesiąt stron o celiaki z opisami jakie inne choroby towarzyszą gdy spożywa się gluten a się go nie toleruje

Na stronie Poradnik w pliku

http://www.celiakia.pl/publikacje/

lub link http://www.celiakia.pl/wp...ik_internet.pdf

wtedy otwiera Ci się poradnik i są tam podstawowe informacje i objawy

Nie upieram się, że to celiakia ale możesz przeczytać w wolnym czasie.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Wto Gru 10, 2013 21:58   

Na pewno poczytam, dziekuje bardzo za radę. Ale mam wrażenie że najlepszym sposobem bylo by odstawienie glutenu na te 6 tygodni i wtedy sprawdzić jakie będą efekty. Co o tym myślisz??
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Wto Gru 10, 2013 22:32   

gusia nie wiem czy to jest dobry sposób , to zależy co się chce uzyskać
Mnie nie zdiagnozowano co mi szkodzi, wiem to od lekarki gdy opisałam co mi jest i po zmianie diety obserwacjami znam pokarmy, które kiedyś bardziej a potem mniej mi szkodziły, wywoływały choroby.

Niektórym jest potrzebna bardziej wiedza,że badania coś wykryły bo to powoduje,że nie spróbują, że nie zjedzą nic. Inni bedą podjadać i napiszą,że poczuli się gorzej bo każdy może zachorować a to nie prawda wg mnie. Niektórym ta wiedza jest potrzebna jeszcze do czegoś innego jak się ostatnio przekonałam czytając wypowiedź jednej osoby - do próby oceny pracy lekarzy, którzy kogoś diagnozują iles lat i nie pomogli a dopiero ostatni lekarz pomógł.
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Wto Gru 10, 2013 22:43   

sylwiazłodzi napisał/a:
gusia nie wiem czy to jest dobry sposób , to zależy co się chce uzyskać
Mnie nie zdiagnozowano co mi szkodzi, wiem to od lekarki gdy opisałam co mi jest i po zmianie diety obserwacjami znam pokarmy, które kiedyś bardziej a potem mniej mi szkodziły, wywoływały choroby.


Wiesz jeśli chce cokolwiek osiągnąć to lepsze samopoczucie.
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 09:47   

gusia_29 napisał/a:
Na pewno poczytam, dziekuje bardzo za radę. Ale mam wrażenie że najlepszym sposobem bylo by odstawienie glutenu na te 6 tygodni i wtedy sprawdzić jakie będą efekty. Co o tym myślisz??
Samo odstawienie glutenu niczego nie załatwi. A już na pewno nie załatwi odstawianie na sześć tygodni. To musi być zmiana żywienia w ogóle i na zawsze.
JW
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 10:17   

Witold Jarmolowicz napisał/a:
gusia_29 napisał/a:
Na pewno poczytam, dziekuje bardzo za radę. Ale mam wrażenie że najlepszym sposobem bylo by odstawienie glutenu na te 6 tygodni i wtedy sprawdzić jakie będą efekty. Co o tym myślisz??
Samo odstawienie glutenu niczego nie załatwi. A już na pewno nie załatwi odstawianie na sześć tygodni. To musi być zmiana żywienia w ogóle i na zawsze.
JW



Oczywiście że nie zalatwi to spraw, ale pomyślalam że po tych 6 tygodniach będę widzieć juz efekty. Jeżeli będę się czuć lepiej wtedy zdecyduje o całkowitym zaprzestaniu jedzenia glutenu. Nie będę ukrywać rezygnacja z pieczywa będzie dla mnie ciężka ponieważ bardzo lubię chleb. A gluten to w końcu nie tylko chleb.

Molka zaproponowala mi dietę ketogenną - teraz będę miała więcej czasu więc zabieram się do czytania.
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 11:31   

gusia nie zapętl się w tym wszystkim
jak chcesz odstawić gluten to wtedy tylko pamiętaj, że jest również tam gdzie go nie widać ale jest czyli jakieś produkty gotowe typu parówki, wedliny itp.

to oznacza,że na początku że możesz wybierac co jesz czego nie jesz a co oceniasz że odstawisz później mimo ze wiesz ze może być problematyczne czyli kwestia czasu, możliwości, finansów itp.
ale i mieć swiadomość, że nie chodzi tylko o to że dieta poprawia samopoczucie
organizm ma się do niej przestawić stąd bezsensem by było obwiniać ogórka o to że zaszkodził gdy tymczasem może być tak, że chemia organizmu daje znać o sobie, że ten ogórek tylko tym razem mu nie był potrzebny
a więc po prostu jak pisze o tym i Pan Witold i inni liczy się ilość tego co jemy, jak i forma potrawy:pieczone, gotowane, surowe itp. a nie tylko to, że wiadomo, że jak odstawię gluten to będzie tylko dobrze czyli poczytaj też to, ale wiem, że Molka dobrze doradza :)

http://www.danwit.pl/artykuly/

dla ułatwienia są tagi by wybrać interesujący temat

krótko i połapiesz się o co chodzi a jest tam też o diecie ketogennej

ja tylko napiszę,że w depresji wg mnie dieta ketogenna powinna być pilnowana czy nie daje za bardzo skutków ubocznych psychicznych...

http://www.danwit.pl/artykuly/zywienie-dzieci/

chodzi o to, że jeśli przestawiasz się z normalnej diety na ketogenną a masz depresję oznacza to, że "obniżenie nastroju" że to tak za prosto nazwę już oznacza,że inaczej pracuje ukł.hormonalny i inne części organizmu więc należy brać poprawkę na to by go nie rozłożyć do końca

tak najprościej chyba by było zacząc od Lutza książki Życie bez pieczywa

i te dwa artykuły ale o tym pisała chyba Pan Witold ,

http://www.danwit.pl/tag/depresja/

chodzi o to co widać w tagach w artykułach na stronie Dan Wit: obniżające nastrój i podwyższające reakcje:

tagi: adrenalina, Formuła 4eS, leucyna, melancholia, neuroprzekaźniki, niedobiałczenie, noradrenalina, serotonina, tryptofan, tyrozyna - See more at: http://www.danwit.pl/tag/...h.dOhR6Ug5.dpuf
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 11:50   

Sylwia dziekuje Tobie ja zdaje sobie sprawę że gluten jest w wielu produktach i że czasem nie zdajemy sobie sprwy w jak wielu. Ja skończylam technikum żywienia o specjalizacji przetwórstwo mięsa :) więc taki bardzo kobiecy zawód :)

Napoczatek myslę o tym aby ograniczyc spozycie chleba, chce poczytać o produktach bezglutenowych oraz tych które go po prostu nie zawierają zamierzam zrobić sobie 2 listy czego kategorycznie nie mogę jeść a co jak najbardziej wskazane.

Możesz być spokojna na razie szukam ten książki aby ją kupic i biore się ostro do szukania informacji ale ostatnio czas mi ucieka między palcami. Oczywiście cały czas będę obserwować swój organizm i jego reakcję. jeśli będziesz miała jakiekolwiek uwagi to proszę pisz chętnie przeczytam.
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
dario_ronin
[Usunięty]

Wysłany: Śro Gru 11, 2013 12:36   

sylwiazłodzi napisał/a:
jeśli przestawiasz się z normalnej diety na ketogenną
przez pierwsze 2 tygodnie 'pęka łeb', ciężko się skupić , samopoczucie do d... krótko mówiąc
objawy odstawienia 'narkotyku' - cukrowców
przy depresji może być ciężko
raczej stopniowe przechodzenie z ww na tłuste
ale ...

D
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 12:58   

dlatego co może dziwić powiedziałbym, że można z glutenu zejść na bezglutenowe
a potem na bez zbóż

tak też można

albo pamiętać by jeść tyle warzyw, i owoców jak nie szkodzą żeby nie schodzić od razu ze 200 gram węglowodanów na 70 gram tylko stopniowo bo wszystko zależy jak depresja się u ciebie objawia
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
chal3oye 

Wiek: 38
Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 1
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 07:46   

gusia nie zapętl się w tym wszystkim
jak chcesz odstawić gluten to wtedy tylko pamiętaj, że jest również tam gdzie go nie widać ale jest czyli jakieś produkty gotowe typu parówki, wedliny itp.

to oznacza,że na początku że możesz wybierac co jesz czego nie jesz a co oceniasz że odstawisz później mimo ze wiesz ze może być problematyczne czyli kwestia czasu, możliwości, finansów itp.
ale i mieć swiadomość, że nie chodzi tylko o to że dieta poprawia samopoczucie
organizm ma się do niej przestawić stąd bezsensem by było obwiniać ogórka o to że zaszkodził gdy tymczasem może być tak, że chemia organizmu daje znać o sobie, że ten ogórek tylko tym razem mu nie był potrzebny
_________________
https://www.apple.com/
http://www.washington.edu/
http://www.pass4-sure.us/N10-005-dumps.html
http://www.evergreen.edu/
http://en.wikipedia.org/wiki/Exin
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Wto Sty 21, 2014 16:16   

chal3oye napisał/a:
gusia nie zapętl się w tym wszystkim
jak chcesz odstawić gluten to wtedy tylko pamiętaj, że jest również tam gdzie go nie widać ale jest czyli jakieś produkty gotowe typu parówki, wedliny itp.

to oznacza,że na początku że możesz wybierac co jesz czego nie jesz a co oceniasz że odstawisz później mimo ze wiesz ze może być problematyczne czyli kwestia czasu, możliwości, finansów itp.
ale i mieć swiadomość, że nie chodzi tylko o to że dieta poprawia samopoczucie
organizm ma się do niej przestawić stąd bezsensem by było obwiniać ogórka o to że zaszkodził gdy tymczasem może być tak, że chemia organizmu daje znać o sobie, że ten ogórek tylko tym razem mu nie był potrzebny


Dziękuje za rady. Pozdrawiam i proszę o więcej. ;)
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
3of5 

Dołączył: 29 Mar 2013
Posty: 483
Wysłany: Pią Mar 07, 2014 22:07   

jak postępy?
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Sob Mar 08, 2014 12:22   

adiqq napisał/a:
jak postępy?


Dziękuje. Po mału do przodu. O ile nie ma problemów z glutenem a właściwie z odstawieniem go o tyle rezygnacja ze słodyczy jest już dla mnie wyzwaniem. Ale co dokładnie Ciebie interesuje. Ja jestem na etapie nauki i zostanę na nim jeszcze bardzo długo. Muszę się nauczyć od nowa gotować. I choć nie dawno zrobiłam sobie rewolucję gastronomiczną to czeka mnie kolejna i zastanawiam się czy do tej rewolucji Pani Magdy nie zaprosić.
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved