Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Skuteczność
Autor Wiadomość
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Śro Sty 08, 2014 20:54   Skuteczność

Czytając wiele postów a ostatnio a ostatnio Kolejny wieloletni optymalny chory na raka ´nasuwa mi się pytanie skąd mam wiedzieć czy dieta jest odpowiednia?? A może czy można to zaobserwować??


I drugie moje pytanie czy dietę lub też zmianę diety można nazwać leczeniem??
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 14:10   Re: Skuteczność

gusia_29 napisał/a:
Czytając wiele postów a ostatnio a ostatnio Kolejny wieloletni optymalny chory na raka ´nasuwa mi się pytanie skąd mam wiedzieć czy dieta jest odpowiednia?? A może czy można to zaobserwować??
I drugie moje pytanie czy dietę lub też zmianę diety można nazwać leczeniem??
Przecież ciągle piszemy o obserwowaniu siebie wg formuły 4eS.
Dieta to nie leczenie. Nazwa leczenie jest zarezerwowana dla schematów leczenia określających zasady podawania farmaceutyków (nie suplementów) oraz zasady wycinania lub przyszywania czegoś pacjentom przez certyfikowanych specjalistów mających prawo używania słowa lekarz.
JW
 
     
g69 

Wiek: 54
Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 331
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 19:35   

A czy formuła 4eS wyklucza np.Żywienie Optymalne?
Przeglądam forum pod kątem mojej choroby i jak do tej pory znalazłem jedną ciekawą wypowiedź z 2006 roku
U mnie zaczęło się w 22 roku życia, wychudłem, wydałem masę kasy na różne ciekawe i mniej ciekawe metody lecznicze. Polecam zwłaszcza urynoterapię  
Dopiero ŻO postawiło mnie na nogi i w zasadzie zapomniałem o chorobie od 3 lat.

Późniejsze wpisy nadal ,to potwierdzają, że stan zdrowia jest stabilny.
Czy więc jest możliwe,ze na ŻO ktoś wyleczy się np wzjg ,ale za kilka lat dopadnie go np rak?
Chyba,że ŻO i LC ,to to samo? Bo już nie kumam czaczy
 
     
Grzegorz Rec 

Dołączył: 18 Lis 2013
Posty: 1852
Ostrzeżeń:
 3/2/3
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 19:49   

Są ludzie o takim metabolizmie który nie kłóci się z założeniami DO. Jednak są to rzadkie przypadki. Zakładam oczywiście że tłuszczu nie będzie wiecej niż 3 gramy na 1 gram białka.
_________________
Incurably Himself
 
     
COOLER 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2013
Posty: 854
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 20:05   

g69 napisał/a:
A czy formuła 4eS wyklucza np.Żywienie Optymalne?
Oczywiście że wyklucza, metoda 4eS opiera się na obserwacji organizmu, nieustannej edukacji, a przede wszystkim na rzetelnej wiedzy naukowej m.in., Tallera, Lutza i Ponomarenki.
Żywienie optymalne opiera się na błędnych teoriach które wzajemnie się wykluczają, (pH moczu), nie mają żadnych podstaw naukowych (złota proporcja, zalecanie obniżenia białka, zalecanie spożycia tłuszczu 5-6 g) i wywodzi się głównie z jakiś przekazów religijnych. Autor żywienia optymalnego dodatkowo skompromitował się opisywaniem jakiś zjawisk paranormalnych. A ośrodki które dawniej leczyły żywieniem optymalnym, zrezygnowały z tego.
Dodać trzeba że metoda 4eS, wielu pomogła, którym żywienie optymalne zaszkodziło lub zdrowie zniszczyło. Jest tego pełno na tym forum.
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Czw Sty 09, 2014 21:19   Re: Skuteczność

Witold Jarmolowicz napisał/a:
Przecież ciągle piszemy o obserwowaniu siebie wg formuły 4eS.
Dieta to nie leczenie. Nazwa leczenie jest zarezerwowana dla schematów leczenia określających zasady podawania farmaceutyków (nie suplementów) oraz zasady wycinania lub przyszywania czegoś pacjentom przez certyfikowanych specjalistów mających prawo używania słowa lekarz.
JW



Ja to wszystko rozumiem. Na początku kiedy odstawiłam chleb oraz przetwory mączne poczułam straszny spadek energii i bardzo duży z czasem ustąpił. Teraz moje ciśnienie wynosi 90/60 i straszny brak apetytu. Jem to co lubię i mi smakuje. Moje pytanie wynika z braku doświadczenia. Nie wiem czy moje ciśnienie z wyeliminowania pewnych produktów czy z innych powodów. I czy w przyszłości będę wiedziała czy stan zdrowia to wynik diety czy może innych czynników.
Chyba się pan troszkę zirytował moim pytaniem. Przepraszam ale tak to bywa z początkującymi muszą zadać dużo pytań zanim zaczną zadawać mądre pytania.
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Pią Sty 10, 2014 18:33   Re: Skuteczność

gusia_29 napisał/a:
Teraz moje ciśnienie wynosi 90/60 i straszny brak apetytu. Jem to co lubię i mi smakuje.
I o to chodzi.
Ciśnienie spadło zapewne dlatego, że nadal ma Pani wpojoną niechęć do tłuszczów i za mało ich Pani spożywa. Tłuszczów nie wolno jeść za dużo, ale nie można też za mało. Skoro redukujemy węglowodany, to musimy zwiększyć tłuszcze, jako źródło energii. To podnosi za niskie ciśnienie i likwiduje napady niedocukrzenia.
JW
 
     
hwasdin 

Wiek: 35
Dołączył: 29 Sty 2014
Posty: 3
Wysłany: Śro Sty 29, 2014 17:51   Re: Skuteczność

Witold Jarmolowicz napisał/a:
gusia_29 napisał/a:
Teraz moje ciśnienie wynosi 90/60 i straszny brak apetytu. Jem to co lubię i mi smakuje.
I o to chodzi.
Ciśnienie spadło zapewne dlatego, że nadal ma Pani wpojoną niechęć do tłuszczów i za mało ich Pani spożywa. Tłuszczów nie wolno jeść za dużo, ale nie można też za mało. Skoro redukujemy węglowodany, to musimy zwiększyć tłuszcze, jako źródło energii. To podnosi za niskie ciśnienie i likwiduje napady niedocukrzenia.
JW


Przepraszam, że się "wbiję" w temat, ale mam pytanie. Czy jest ustalone jakie to powinny być tłuszcze? Czy obojętne? A może jakieś stosunki SFA/MUFA, PUFA, Omegi?
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Śro Sty 29, 2014 19:00   

Naturalne tłuszcze zwierzęce, najlepiej tzw. ukryte oraz trochę roślinnych, z tym, że roślinne bez przesady. I wystarczy na początek. Później można zgłębiać subtelne analizy dotyczące roli kwasu arachidonowego w syntezie prostaglandyn albo kwasu cerwonowego w metabolizmie neuronów.
JW
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved