Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Dietetyk - dobry zawód?
Autor Wiadomość
igga 

Dołączyła: 09 Gru 2013
Posty: 2
Wysłany: Pon Gru 09, 2013 21:27   Dietetyk - dobry zawód?

Hej. Myślę, że forum idealne aby rozwiać moje wątpliwości. Proszę serdecznie o opinie :pada: bo to dla mnie mega ważny temat. Chcę studiować, mianowicie zarządzanie gastronomia i dietetykę. Dobry wybór? Czy nie będę żałować kierunku? Sama staram się zdrowo odżywiać, interesuje się tym od zawsze.
Ostatnio zmieniony przez Molka Pon Gru 09, 2013 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Śro Gru 11, 2013 12:25   Re: Dietetyk - dobry zawód?

igga napisał/a:
Hej. Myślę, że forum idealne aby rozwiać moje wątpliwości. Proszę serdecznie o opinie :pada: bo to dla mnie mega ważny temat. Chcę studiować, mianowicie zarządzanie gastronomia i dietetykę. Dobry wybór? Czy nie będę żałować kierunku? Sama staram się zdrowo odżywiać, interesuje się tym od zawsze.



Jeżeli się tym interesujesz to na pewno jest to dobry wybór. Coraz więcej i częściej ludzie interesują się zdrowym jedzeniem oraz wpływem jedzenia na ich organizm. Ale jeśli zapytasz czy po ukończeniu studiów będziesz miała pracę to juz zupełnie inna sprawa. Nie ma lepszych czy gorszych kierunków studiów. Studiuj to, co uważasz za interesujące i co przyniesie Tobie satysfakcję.
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
andromeda91

Dołączył: 13 Gru 2013
Posty: 3
Ostrzeżeń:
 2/2/3
Wysłany: Pią Gru 13, 2013 22:58   

Oprócz tego, czy to opłacalne, musisz przemyśleć, czy będziesz odczuwać radość z wykonywanej pracy i nie będziesz miała dosyc. Mysle, ze w dzisiejszych czasach coraz wiecej osob interesuje sie zdrowiem i zdrowym odżywianiem. Każdy dąży do idealnej sylwetki i dietetycy cieszą się zainteresowaniem.
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Sob Gru 14, 2013 18:41   

oj, pani adromedo z takimI słowami to JA ROZUMIEM, ŻE Pani link na pewno reklamuje cos co dotyczy psychiki I PORADNICTWA W TYM TEMACIE i w niego nie zamierzam klikać bo skoro Pani uważa,ze ludzie tylko dla sylwetki interesują się zdrowym odżywianiem to znaczy, że z Pani postrzeganiem świata tez jest coś nie tak, szczególnie,że robi Pani reklamę W KAŻDYM POŚCIE A DOTYCHCZAS NAPISAŁA ICH PANI 5. !!!
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
donia92 

Dołączyła: 08 Sty 2014
Posty: 3
Wysłany: Śro Sty 08, 2014 11:48   

Moim zdaniem nie jest to do końca dobry wybór. Mój brat ma firmę "Diet and Wellness sp. z o.o." i ostatnio zatrudniał dietetyczkę. Napisał ogłoszenie na tablicy i na gumtree i dostał 150 CV w przeciągu tygodnia! To niestety świadczy o braku pracy w zawodzie na rynku...
 
     
gusia_29 

Wiek: 46
Dołączyła: 03 Gru 2013
Posty: 382
Wysłany: Śro Sty 08, 2014 12:31   

donia92 napisał/a:
Moim zdaniem nie jest to do końca dobry wybór. Mój brat ma firmę "Diet and Wellness sp. z o.o." i ostatnio zatrudniał dietetyczkę. Napisał ogłoszenie na tablicy i na gumtree i dostał 150 CV w przeciągu tygodnia! To niestety świadczy o braku pracy w zawodzie na rynku...



Tylko jeszcze jest kwestia ilu z nich pracuje i chce zmienić pracę ile szuka pracy dodatkowej a ilu jest bezrobotnych. Myslę że na każde ogloszenie jest tyle lub więcej odpowiedzi. Znam takich, którzy chodzą na rozmowy dla sportu , a więc nie jest to żaden dowód.
_________________
Myslovitz - Nienawiść
 
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Sob Sty 25, 2014 10:29   

http://www.pis.org.pl/article.php?id=22307
Cytat:
„Z potraw, które się zjada powstają wszystkie choroby ludzkie” – Herodot.

W dniu 24 października 2013 roku ukonstytuował się Zespół Parlamentarny ds. narodowego programu zdrowego żywienia. Przewodniczącą Zespołu została Poseł Izabela Kloc
(...)
Pierwszym przedsięwzięciem Zespołu będzie Konferencja Naukowa „Tajemnice zdrowego żywienia”, czyli jak pokonać choroby cywilizacyjne, podczas której zostaną przedstawione podstawy naukowe zdrowego żywienia i konsekwencje dla medycyny, gospodarki żywnościowej oraz samorządności, przykłady przyczynowego wyleczenia chorób, w tym chorób cywilizacyjnych. Zostaną sformułowane wnioski dla Zespołu Parlamentarnego ds. narodowego programu zdrowego żywienia.
Dietetyk na diecie poselskie, to jest dopiero dobry zawód, polityka żywieniowa, ciekawe, trzeba będzie poczekać na efekty by móc poprzeć inicjatywę lub nie_polecać.
:/

http://www.izabelakloc.pl...lnosci&Itemid=2
Cytat:
(...)
W poznańskim Uniwersytecie Medycznym od 2006 roku prowadzone są bowiem badania na dużej grupie ochotników, którzy stosują dietę niskowęglowodanową, wysokotłuszczową - optymalną. Dotychczasowe wyniki okazały się co najmniej interesujące.
(...)
W tym kontekście warto wspomnieć wypowiedź Marka Konopki: „15 miesięcy temu podjąłem jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu. Była to zmiana sposobu odżywiania. Zamieniłem dotychczasową tradycyjną dietę wysokowęglowodanową na dietę niskowęglowodanową i wysokotłuszczową. Dzięki tzw. diecie optymalnej schudłem przez ten czas ponad 60 kg – ze 150 do 86 kg – bez wyrzeczeń. Dodatkowo po pięciu tygodniach stosowania żywienia wysokotłuszczowego znacznie obniżyło się moje ciśnienie tętnicze. To był znak, że najważniejsze organy otrzymują odpowiednie dla nich paliwa w postaci tłuszczy zwierzęcych i właściwe części zamienne w postaci najwyższej jakości białka zwierzęcego pochodzącego głównie z żółtek jaj kurzych.
(...)
Warto przywołać także wypowiedź dr n. med. Anny Bieleckiej (Śląski Uniwersytet Medyczny), która mówiła o wpływie redukcji węglowodanów na proces nowotworzenia, powołując się na własne badania eksperymentalne. Podkreślała znaczenie diety dla chorych onkologicznie oraz przedstawiła metaboliczną teorię raka i próby modyfikacji zmienionych nowotworowo komórek poprzez ograniczenie podaży węglowodanów.
(...)
Od czasu - "cukier krzepi", jak się coś urzędowo propaguje to się zastanawiam dlaczego, niemniej życzę powodzenia w zachęcaniu ludzi do przemyślanych wyborów dietetycznych.
8)
Ostatnio zmieniony przez vvv Sob Sty 25, 2014 10:34, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved