Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
jaja eko - sklepy w Warszawie
Autor Wiadomość
marcins 

Wiek: 40
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 16
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 00:06   jaja eko - sklepy w Warszawie

Ma ktoś namiar na sklep(y) w Warszawie z jajami z dobrze odżywionych (tj. z mocną skorupką)?
Bardzo duża część jaj które kupuję, po zanurzeniu w wodzie okazuje się mieć nieszczelną i uszkodzoną skorupkę (małe pęknięcia niewidoczne gołym okiem z których wydziela się gęsty sznur bąbelków). Na wszelki wypadek takich nie jem.
A może po prostu przesadzam z ostrożnością, i mikropęknięcia nie mają znaczenia przy spożywaniu jaj gotowanych przez 4-5 minut? W tej kwestii póki co trzymam się zaleceń dr Mercoli, który jednak zdaje się odnosi je przede wszystkim do spożywania jaj na surowo.

Kupowałem w różnych miejscach i ten problem dot. czasami nawet 80-90% kupionych jaj.

Chyba jest problem z cenzurą - forum nie wyświetla nazwy zwierzęcia, które znosi jaja :o
Ostatnio zmieniony przez marcins Śro Kwi 17, 2013 00:09, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 07:15   

marcins napisał/a:
może po prostu przesadzam z ostrożnością, i mikropęknięcia nie mają znaczenia przy spożywaniu jaj gotowanych przez 4-5 minut?

Jajka gotujesz w zbyt wysokiej temp. Pęknięcia nie mają żadnego znaczenia z punktu widzenia konsumpcji.
Czego konkretnie się boisz w tych jajkach?
Osobiście zjadam ok. 50 żółtek miesięcznie na surowo i jeszcze nigdy mi nie zaszkodziły.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
marcins 

Wiek: 40
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 16
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 15:31   

Dla mnie chodzi o kwestię _ewentualnej_ szkodliwości produktów rozpadu jakichś toksyn bakteryjnych wydzielonych przez mikroby, które zdążyły się zadomowić w nieszczelnym jajku. Pokreślam, że ewentualnej, bo nie mam żadnej wiedzy z mikrobiologii i raczej na pewno tego nie zmienię (nie można w końcu znać się na wszystkim).

Przy np. jadzie kiełbasianym dawki śmiertelne są rzędu 1mcg/kg.
Nie spodziewam się oczywiście, że bym trafił do piachu z powodu zjedzenia ugotowanych jaj z lekko nieszczelną skorupką, ale chodzi mi tu o kwestię generalnej minimalizacji ekspozycji na różnego rodzaju substancje toksyczne.
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 18:48   

marcins napisał/a:
chodzi mi tu o kwestię generalnej minimalizacji ekspozycji na różnego rodzaju substancje toksyczne.

marcins,
Człowieku, jesteś młody, masz zaledwie 29 lat.
Ciesz się życiem i nie dziel włosa na czworo. :)
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Molka 
Moderator


Pomogła: 60 razy
Dołączyła: 02 Maj 2009
Posty: 6909
Wysłany: Śro Kwi 17, 2013 19:34   

jad kiełbasiany w jaku? ee..
 
     
vvv
^^^


Pomógł: 12 razy
Wiek: 52
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 3494
Wysłany: Czw Kwi 18, 2013 01:38   

EAnna napisał/a:
Człowieku, jesteś młody,
Mam taką, ni to nocną, ni to ranną refleksję, ( jeszcze kur nie zapiał ), że właściwa data urodzenia to dobra rzecz, można być nieletnim w normalnych czasach, spóźnić się na plomby amalgamatowe, a być za wcześnie na nowe źródło rtęci - liczne szczepienia obowiązkowe, pamiętać prawdziwe jedzenie i umieć go odnaleźć i docenić. Pamiętać jak Świat wyglądał przed erą elektroniki nielampowej, ale akurat rozwijać się z nowymi technologiami, pamiętać stary system, ale nie bać się nowego.
Ostatnio zmieniony przez vvv Czw Kwi 18, 2013 01:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Kalafioreczek 

Wiek: 39
Dołączyła: 15 Kwi 2013
Posty: 13
Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 11:10   

A sprawdzales jajka z Bio Bazaru? Jest otwarty w soboty dosc dlugo bo od 8 do 16 na Żelaznej w Warszawie. Wydaje mi sie ze jesli zalezy Ci na jakosci to tam ja na pewno znajdziesz. a jesli chodzi o ceny to roznie bywa, ale jest tam wiele sprawdzonych dostawcow, wiec warto sie przejsc.
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Pią Kwi 19, 2013 12:54   

vvv napisał/a:
właściwa data urodzenia to dobra rzecz, można być nieletnim w normalnych czasach, spóźnić się na plomby amalgamatowe, a być za wcześnie na nowe źródło rtęci - liczne szczepienia obowiązkowe, pamiętać prawdziwe jedzenie i umieć go odnaleźć i docenić. Pamiętać jak Świat wyglądał przed erą elektroniki nielampowej, ale akurat rozwijać się z nowymi technologiami, pamiętać stary system, ale nie bać się nowego.

Tak, cenna refleksja.
Tylko życie prawdopodobnie i tak wszystko uśrednia :>
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8787
Wysłany: Nie Sie 25, 2013 08:00   Re: jaja eko - sklepy w Warszawie

marcins napisał/a:
Ma ktoś namiar na sklep(y) w Warszawie z jajami z dobrze odżywionych (tj. z mocną skorupką)?...
Chyba jest problem z cenzurą - forum nie wyświetla nazwy zwierzęcia, które znosi jaja :o
Można przecież napisać:
Cytat:
Ma ktoś namiar na sklep(y) w Warszawie z jajami z dobrze odżywionych kokoszek (tj. z mocną skorupką)?
:)
JW
 
     
koffin

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 482
Wysłany: Wto Lis 26, 2013 15:21   Jaja

Chciałbym się dowiedzieć, gdzie można kupić dobrej jakości jaja, jeżeli możliwe to ekologiczne. Podajcie mi stronkę do sklepu, proszę. Czy może na to samo wyjdzie jeżeli kupię na ryneczku od babuszki? Sklep internetowy czy ryneczek? Taka Pani również sprzedaje masło i smietanę wiejską.
 
     
Lucja84

Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 6
Wysłany: Śro Lis 27, 2013 12:24   

najlepiej od sprawdzonego sprzedawcy na bazarze, który ma prawdziwe wiejskie jaja a kury pochodzą z dobrej hodowli i nie sa faszerowane jakimiś swiństwami, akurat moja rodzina kupuje od znajomych na wsi jajka.
 
     
e-market24_com_

Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 17
Wysłany: Czw Gru 05, 2013 12:29   

Sklepów ze zdrową żywnością warto szukac w internecie,raz z racji samej ceny a dwa szerokiego wyboru,z dostawą też zazwyczaj nie ma żadnych problemów. Jest szybka i na czas.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved