Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
wołowina QMP
Autor Wiadomość
marcins 

Wiek: 40
Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 16
Wysłany: Nie Sie 25, 2013 00:53   wołowina QMP

http://www.qmpsystem.pl/

Co sądzicie odnośnie spożywania takiej wołowiny? (mam na myśli oczywiście tatara albo carpaccio). Sam póki co ograniczam się do surowych żółtek, ale szukam generalnie urozmaicenia.

MS
 
     
Witold Jarmolowicz 
Site Admin

Pomógł: 46 razy
Dołączył: 06 Sie 2007
Posty: 8791
Wysłany: Pon Sie 26, 2013 08:31   

Generalnie wołowina jest w porzo, trzeba tylko dodać trochę tłuszczu do niej.
Natomiast istniejące już systemy zarządzania jakością nie mają wiele wspólnego z jakością.
Przecież cała farmacja ma bardzo rygorystyczne, zalgorytmizowane systemy zarządzania jakością, ale ich wyroby w 80% są niepotrzebne i szkodzą zdrowiu.
Może w przypadku wołowiny będzie inaczej.
JW
 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Pon Sie 26, 2013 12:40   

Cytat:
wołowina QMP

Ciekawa jestem, jaki myk zastanie zastosowany, aby z cieląt "pozyskiwanych z krów mlecznych" wychować bydło rzeźne o walorach ras mięsnych. Owa pożądana "kruchość" wymaga jak najmniejszej ilości włókien kolagenowych w mięśniach.
Redukcję owych włókien obecnie uzyskuje się w procesie 20-dniowego dojrzewania mięsa w temp. ok. +0st.C. Stosuje się również surowe soki roślinne (np. z kiwi lub ananasa), które wstępnie te białka podtrawiają.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Nie Paź 20, 2013 19:53   

Eanna zastanawiam się nad czymś, może wiesz?

jak mam sobie pogodzić w Polsce jemy tatara a w innych krajach mięso po uboju dojrzewa, u nas nie

a wiesz może jak jest z tatarem? u nas gdzie mięso i czy w ogóle dojrzewa?

bo znalazłam coś takiego i teraz to rozkładam na części

https://www.facebook.com/...510931765608796

wiesz jak podejść do tego tematu, bo jestem ciekawa jaka jest różnica w mięsie dojrzewającym a jaka w tym , które w opisie na polski rynek podobno nie dojrzewa?
możesz podesłać jakieś materiały, twoje ?
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Nie Paź 20, 2013 22:32   

sylwiazłodzi napisał/a:
wiesz jak podejść do tego tematu, bo jestem ciekawa jaka jest różnica w mięsie dojrzewającym a jaka w tym , które w opisie na polski rynek podobno nie dojrzewa?

Wpis pana Rusaka z Twojego linku w zasadzie wyjaśnia wszystko.
Dojrzałość mięsa ma znaczenie przy obróbce kulinarnej i to głównie wołowiny. Również w przypadku wędlin dojrzewających wieprzowych proces dojrzewania w ściśle określonych warunkach jest podstawą technologii.
Jeżeli chodzi o tatara to najlepszy i najzdrowszy jest jednak ze świeżej poledwicy. Natomiast befsztyki najlepsze są z polędwicy 3-tygodniowej. Ale dla ścisłości: polędwica powinna dojrzewać w 0+ najlepiej w całej półtuszy, swobodnie wiszącej w chłodni o kontrolowanej wilgotności.
O zmianach poubojowych mięsa możesz poczytac tutaj:
http://www.wedlinydomowe....czas-chlodzenia
http://www.wedlinydomowe....poubojowe-miesa
Dużo się pisze o przewadze mięsa z chowu gospodarczego. Jednak nieodpowiedni ubój może wiele walorów takiego mięsa zaprzepaścić dając mieso z wadą, słabo nadające się do przerobu wędliniarskiego.
Jest to bardzo szeroki temat, raczej nadający się na forum specjalistyczne.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 19:50   

a mnie chodzi o alergenność wołowiny, bo myślałam o tym,czy dojrzewająca wołowina zmienia jej stan alergenów mlecznych bo w dużych alergiach na mleczne wołowina też szkodzi.

A dodatkowo znalazłam opis,że jest wołowina czasem ze sztuk mlecznych i czy ewentualnie wiesz, czy może ta wołowina z mlecznych sztuk jest bardziej alergenna i co się dzieje gdy dojrzewałaby w Polsce? Może alergia na wołowinę jest skutkiem braku jej dojrzewania?
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
EAnna 

Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1298
Wysłany: Pon Paź 21, 2013 23:46   

sylwiazłodzi napisał/a:
A dodatkowo znalazłam opis,że jest wołowina czasem ze sztuk mlecznych i czy ewentualnie wiesz, czy może ta wołowina z mlecznych sztuk jest bardziej alergenna i co się dzieje gdy dojrzewałaby w Polsce? Może alergia na wołowinę jest skutkiem braku jej dojrzewania?

Niestety, nie spotkałam się z takimi badaniami.
Dojrzewanie mięsa spowodowane jest działaniem pewnych bakterii, w tym bakterii kwasu mlekowego. Na pewno poprawia się strawność takiego mięsa.
Wiadomo, że działanie bakterii kwasu mlekowego obniża alergenność białek mlecznych ale czy analogicznie białek mięsa?
Ciekawe zagadnienie.
_________________
Pozdrawiam
EAnna
 
     
sylwiazłodzi 
AutismLowCarbDiet

Pomogła: 13 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 20 Mar 2007
Posty: 1774
Wysłany: Śro Paź 23, 2013 22:00   

no własnie dla mnie to już biochemia chyba wyższych lotów połaczona z totalną wiedzą o mięsie,muszę pomyśleć jak to ugryźć w poszukiwaniach jakiegoś artykułu czy książki, dzięki
_________________
Powołałam "Fundację Rodzin i Terapeutów Autyzm bez granic"
*w 2012 zostałam dietetykiem*
moja www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved