Strona główna Fakty żywieniowe Jak się żywić? Przepisy Historia diety Forum  

  Forum dyskusyjne serwisu www.DobraDieta.pl  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Czat      Statystyki  
  · Zaloguj Rejestracja · Profil · Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości · Grupy  

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy to anoreksja ? Proszę o pomoc.
Autor Wiadomość
radek8

Dołączył: 01 Wrz 2013
Posty: 1
Wysłany: Nie Wrz 01, 2013 17:09   Czy to anoreksja ? Proszę o pomoc.

Mam 28 lat, 173cm, i waże tylko 48kg. Wiem, że jest to sporo za mało. Nie mam czegoś takiego, że jem i idę wymiotować, wiem dokładnie jak wyglądam, chcę przytyć, chciałbym jakoś normalnie zacząć jeść, bo wogóle nie odczuwam głodu, jem bardzo powoli i mało. Jeśli to nie anoreksja bardzo proszę o napisanie jakiejś diety na przytycie.
 
     
lovebefit 

Dołączyła: 14 Sty 2015
Posty: 55
Wysłany: Czw Sty 22, 2015 14:31   

Liczysz kalorie? Czy po prostu cierpisz na brak apetytu? Skorzystaj z kalkulatorów, i sprawdź ile kalorii powinieneś spożywać i jakie produkty warto wcielić do swojej codziennej diety.
 
     
Tomasz B 

Dołączył: 06 Sie 2014
Posty: 14
Wysłany: Pią Sty 23, 2015 16:15   

Jeśli to na poważnie to cięzko pomóc. Jeśli nie to możliwe, że ten specyfik pomoże: Dibencozide
 
     
GoldGirl

Dołączył: 24 Mar 2015
Posty: 2
Wysłany: Nie Mar 29, 2015 21:22   

Trzeba pamietac, ze anoreksja to przede wszystkim choroba psychiczna.
 
     
Grażyna1991

Dołączył: 02 Gru 2015
Posty: 9
Wysłany: Czw Gru 10, 2015 13:22   

Rozumiem przez co przchodzisz bo sama od kilku dobrych miesiecy walcze z tym zeby przybrac troche na masie ale bezskutecznie. Chwytalam sie roznych diet ale moj metabolizm i tak robil swoje. Na kolejne kilogramy bede musiala jeszcze poczekac niestety ale zycze powodzenia!:)
 
     
madlen55 

Dołączyła: 14 Mar 2016
Posty: 10
Wysłany: Pon Kwi 04, 2016 16:39   

Najlepiej to zgłosić się do lekarza, dietetyka bo waga zdecydowania za niska :(
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Kwi 08, 2016 08:53   Re: Czy to anoreksja ? Proszę o pomoc.

radek8 napisał/a:
Mam 28 lat, 173cm, i waże tylko 48kg. Wiem, że jest to sporo za mało. Nie mam czegoś takiego, że jem i idę wymiotować, wiem dokładnie jak wyglądam, chcę przytyć, chciałbym jakoś normalnie zacząć jeść, bo wogóle nie odczuwam głodu, jem bardzo powoli i mało. Jeśli to nie anoreksja bardzo proszę o napisanie jakiejś diety na przytycie.

To nie jest anoreksja. Masz zwyczajnie zaburzenia łaknienia. Najpewniej po prostu masz ściśnięty żołądek i przez to nie czujesz głodu. Musisz się zmuszać do zjedzenia większych porcji. Początkowo będzie to nieprzyjemne, ale później zaczniesz już normalnie potrzebować więcej i waga pójdzie w górę.
 
     
kamilajo 

Dołączyła: 28 Cze 2016
Posty: 5
Skąd: Borucha
Wysłany: Wto Cze 28, 2016 10:42   

To nie anoreksja, możesz być spokojna. Spróbuj diet wysokowęglowodanowych - RT4, HCLFV i tym podobne. Zdrowo jedz i kalorycznie, ćwicz, sprawdź czy wszystko w porządku z tarczycą i się nie martw :)
_________________

 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Pią Sie 19, 2016 07:57   

To, że nie jest to anoreksja, nie oznacza, że jest to prawidłowa waga. Lepiej jest zacząć po prostu więcej jeść. ;)
 
     
kostek

Dołączył: 19 Sie 2016
Posty: 1
Wysłany: Pią Sie 19, 2016 15:23   

wydaje mi się że nie, ale na pewno jakieś zaburzenia odżywiania. Jak nie możesz jeść spróbuj się dożywiać suplementem Nutramil, jest dobry w smaku, bezresztkowy, waniliowy. Tak jak mówią zrób badania na tarczyce, bo to bardzo ważny organ.
 
     
pogodny 

Wiek: 34
Dołączył: 01 Cze 2015
Posty: 410
Skąd: Kraków
Wysłany: Wto Wrz 06, 2016 11:22   

O kwestie zdrowotne lepiej jest dbać w jak największym stopniu. Rzeczywiście mogą to być problemy z tarczycą.
 
     
hanna94.4

Dołączył: 08 Lis 2016
Posty: 6
Wysłany: Wto Lis 08, 2016 09:39   

To nie anoreksja. Powinnaś udać się do dietetyka, lekarza specjalisty. Nie chcesz być chuda, zwyczajnie nie chce ci się jeść. To mogą być zaburzenia organizmu, ale na anoreksje to nie wygląda.
 
     
agantana 

Dołączyła: 30 Lis 2016
Posty: 6
Wysłany: Wto Gru 27, 2016 17:04   Problemy z wagą, zdrowiem

Dla wszystkich osób mających problemy ze zdrowiem, wagą etc. wypiszcie sobie w wyszukiwarce iGenesis. To badania genetyczne. Pozwalają ustalić co możesz jeść a co cie nie sprzyja. Nie wiem może komuś ta informacja pomoże. Pozdrawiam
 
     
bjorn

Dołączył: 11 Wrz 2018
Posty: 1
Wysłany: Wto Wrz 11, 2018 23:09   Re: Czy to anoreksja ? Proszę o pomoc.

radek8 napisał/a:
Mam 28 lat, 173cm, i waże tylko 48kg. Wiem, że jest to sporo za mało. Nie mam czegoś takiego, że jem i idę wymiotować, wiem dokładnie jak wyglądam, chcę przytyć, chciałbym jakoś normalnie zacząć jeść, bo wogóle nie odczuwam głodu, jem bardzo powoli i mało. Jeśli to nie anoreksja bardzo proszę o napisanie jakiejś diety na przytycie.


Warto sprawdzić, czy przyczyną tego, że nie masz apetytu nie jest jakaś choroba- absolutnie nie anoreksja mówię dolegliwościach czysto fizycznych. Jeśli nie, to nie polecam stosowania żadnych lekarstw na poprawę łaknienia czy suplementów na masę. Lepiej jak założysz sobie że np. w ciągu dnia zjesz 5 posiłków- mogą być małe ale warto żeby były zdrowe i wartościowe. No i takie żeby Ci smakowały. W ten sposób możesz co nieco nabrać ciała ale i nie przytyjesz za dużo a zyskasz też na kondycji z pewnością. Ach no i mimo że jesteś bardzo szczupły nie unikaj ruchu. Wiesz te parę kg pójdzie Ci wtedy w mięśnie.
 
     
Olgańka

Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 58
Skąd: Szczecin
Wysłany: Śro Lis 06, 2019 13:46   

Ja zawsze jestem zdania, że w takich przypadkach lepiej udać się z wizytą do lekarza czy dietetyka zamiast szukać rozwiązania problemu w internecie. Oczywiście z forum można skorzystać tylko nie zastąpi to konsultacji u specjalisty.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Akademia Zdrowia Dan-Wit informuje, że na swoich stronach internetowych stosuje pliki cookies - ciasteczka. Używamy cookies w celu umożliwienia funkcjonowania niektórych elementów naszych stron internetowych, zbierania danych statystycznych i emitowania reklam. Pliki te mogą być także umieszczane na Waszych urządzeniach przez współpracujące z nami firmy zewnętrzne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o celu stosowania cookies oraz zmianie ustawień ciasteczek w przeglądarce.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Mich@ł

Copyright © 2007-2024 Akademia Zdrowia Dan-Wit | All Rights Reserved